صفحه 4 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 127

موضوع: آرشیو شده : تجربیات زندگی دانشجویی در استرالیا ( تا سال 2012 )

پیش فرض پاسخ : تجربیات زندگی دانشجویی در استرالیا

نقل قول نوشته اصلی توسط bs نمایش پست ها
    من موفق شدم توسط این سایت:
    http://jp.ptv.vic.gov.au/ptv/XSLT_TR...T2?language=en

بفهمم چه جوری از یه جای شهر ملبورن به جای دیگه برم. مثلا واسه یه مسیر دیدم با دو تا اتوبوس میشه رفت. حالا چجور بفهمم هزینم چقد میشه؟ اونجا اتوبوسا بلیطی هستند؟!
    اینجا شما میتونی بلیط تهیه کنی که برای اتوبوس و مترو و ترم همش یه بلیط هست و فرقی نمی کنه که یا 2 ساعته داره یا روزانه. اسمش metcard هست و البته آخر سال میلادی دیگه این نوع بلیط فروشش کنسل می شه. اگه مسیری که باید برید فقط در zone 1 که میشه خود شهر ملبورن و نزدیکش یا فقط در zone 2 که میشه حومه های دور باشه، بلیط 2 ساعته 3 دلار و روزانه 5 دلار و 40 سنت هست اما اگه از یک zone وارد دیگری بشید گرونتر میشه. مثلا بلیط روزانه ای که شامل zone 1&2 باشه فکر میکنم میشه 11 دلار و 40 سنت. از طرفی بجای خرید بلیط میتونین از myki card استفاده کنین که دیگه از آخر سال همه ی بلیط ها به این صورت خواهد بود که این کارت رو تهیه میکنین و شارژش میکنین و توی هر مسیری که میرین ورود و خروجتون رو کارت میزنین. قیمتش فکر نمی کنم فرقی کنه اما مطمئن نیستم. اینکه آیا توی مسیرتون در یک zone هستین یا zone ها رو رد میکنین هم تو همون سایتی که پیدا کردین بهتون میگه

پس با یک بلیط روزانه در زون 1 من میتونم هر چند تا اتوبوس و ترم و مترو سوار شم؟
    شما تجربه استفاده از این سایت رو دارید؟ اطلاعات درسته؟ مثلا بعضی ایستگاها هست که توی این سایت زده اما من توی گوگل مپ نمیبینم

پس با یک بلیط روزانه در زون 1 من میتونم هر چند تا اتوبوس و ترم و مترو سوار شم؟
    شما تجربه استفاده از این سایت رو دارید؟ اطلاعات درسته؟ مثلا بعضی ایستگاها هست که توی این سایت زده اما من توی گوگل مپ نمیبینم
    بله کلا با هر بلیطی (چه دو ساعته و چه روزانه) تا زمان تموم شدن اعتبارش هر چند بار که بخواین میتونین از اتوبوس یا مترو یا ترم استفاده کنین. من هر جا بخوام برم از همین سایت استفاده میکنم و تا حالا که ندیدم اشتباه باشه اما گاهی یه سری مسیر ها رو که مثلا 3 تا خط اتوبوس از همون مسیر رد میشن فقط یکیشو میگه. یعنی وقتی به ایستگاه میرسید شما منتظر خط 340 هستین در ضورتی که خط 250 یا 246 هم همون مسیر رو میره اما ممکنه توی سایت فقط 340 رو نوشته باشه. فقط همین مورد پیش اومده برای من تا حالا

ApplyAbroad Guardian
    Sina0077 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

یه سوالی فکر منو تو این تاپیک سخت مشغول کرده!!!کسی تو هر جای استرالیا full fund بگیره کفاف نمیده پوله که هی از شغل پیدا کردن حرف می زنین؟البته ببخشین ها من اطلاعاتم راجع به استرالیا خیلی کمه ولی یکی از گزینه های اصلی برا اپلی در ایندمه...

Member
    رشته و دانشگاه
    Civil engineering - University of Melbourne

Fully funded, about 23000$ per year, is enough for a single and even for a couple in Melbourne which is more expensive than the other cities but Sydney. Depends on how you expect, but in my opinion is sufficient
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sina0077 نمایش پست ها
    یه سوالی فکر منو تو این تاپیک سخت مشغول کرده!!!کسی تو هر جای استرالیا full fund بگیره کفاف نمیده پوله که هی از شغل پیدا کردن حرف می زنین؟البته ببخشین ها من اطلاعاتم راجع به استرالیا خیلی کمه ولی یکی از گزینه های اصلی برا اپلی در ایندمه...
    Mostafa

جایی میخوندم که توی محیط کار، همه خیلی سردن و حتی جواب سلام هم به زور میدن. بچه هایی که توی یک گروه آموزشی و زیر نظر یکی دو استاد هستند چی؟
    درصورت مفید بودن این پست کافیست کلید -/+ را فشار دهید. احتیاجی به گفتن تشکر نیست...!

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

جایی میخوندم که توی محیط کار، همه خیلی سردن و حتی جواب سلام هم به زور میدن. بچه هایی که توی یک گروه آموزشی و زیر نظر یکی دو استاد هستند چی؟
    اصلا و ابدا صحت نداره حداقل در perth. فوق العاده خوش برخوردن و همه به هم سلام می کنند و حال و احوال می پرسند. چه بین دانشجوها چه با اساتید و کارمندان دانشگاه. همسرم هم که کار می کنه جو شرکت دوستانه و informal هست. در سمینار هم که شرکت کردم، همه صمیمی بودند. با هر کسی هم حرف می زنم از خوش رویی و جو دوستانه در محیط کارش حرف می زنه.
    فقط چینی ها خشک و غیر دوستانه برخوزد می کنند.
    حتی امروز صبح دم در که بودم پیرزن همسایه که استرالیایی است و تا حالا ندیده بودمش امد جلو سلام و احوال پرسی کرد و گفت اگر می ری پیاده روی منم دارم می رم بیا با هم بریم! تو ایران فامیل همسایه ام رو نمی دونستم.

یه سوال مهم! من اواسط تیر دارم میام استرالیا. خواهرم ایران دانشجو هست. و میتونه تا شهریور که تعطیله بیاد استرالیا به صورت توریستی. عموی من هم توی استرالیا هست. به نظرتون شانس خواهرم برای ویزا گرفتن برای مرداد یا اوایل شهریور چه جوری بیشتره؟

عموم از الان دعوتنامه بفرسته یا من برم و اونجا براش اقدام کنم؟
    در کل اگر اطلاعاتی راجع به گرفتن ویزا توریستی برای خواهر-برادرتون دارید ممنون میشم به اشتراک بذارید
    درصورت مفید بودن این پست کافیست کلید -/+ را فشار دهید. احتیاجی به گفتن تشکر نیست...!

Member
    رشته و دانشگاه
    Civil engineering - University of Melbourne

Ususally they reject brthers and sisters

یه سوال مهم! من اواسط تیر دارم میام استرالیا. خواهرم ایران دانشجو هست. و میتونه تا شهریور که تعطیله بیاد استرالیا به صورت توریستی. عموی من هم توی استرالیا هست. به نظرتون شانس خواهرم برای ویزا گرفتن برای مرداد یا اوایل شهریور چه جوری بیشتره؟

عموم از الان دعوتنامه بفرسته یا من برم و اونجا براش اقدام کنم؟
    در کل اگر اطلاعاتی راجع به گرفتن ویزا توریستی برای خواهر-برادرتون دارید ممنون میشم به اشتراک بذارید
    Mostafa

من ميخوام از دوستان دانشجوي استراليا يك مشورت بگيرم :
    ما (من و خانمم و 2 تا بچه كوچولو 3 و 4 ساله) قصد اومدن به استراليا داريم بصورت دانشجويي . قصد ما مهاجرت است . من كارم برنامه نويسي است و ميخواهيم براي خانمم كه مهندسي پزشكي كار كرده پذيرش بگيريم كه خانمم درس بخونه و من كار كنم . ميخوام ببينم كه الان كه شما استراليا هستيد آيا با اين كار موافقيد؟
    ما در حال حاضر حدودا 40 ميليون پس انداز داريم و شايد بتونيم تا 80 ميليون تومن هم افزايشش بديم .