صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 23

موضوع: انتقال از دانشگاه خارج به داخل کشور

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی

پیش فرض انتقال از دانشگاه خارج به داخل کشور

کسی اطلاع داره که چه جوری میشه یه دانشجوی phd در خارج منتقل شه به داخل؟ البته بورس ایران نیست ولی فاند از امریکا داره. کسی تجربه ای داره؟

Senior Member maryamf آواتار ها

پیش فرض پاسخ : transfer از خارج به داخل

قبلا می تونستین استاد راهنمای مشترک بردارید ولی طبق گفته یکی از دوستانم در کانادا مثل اینکه الان این امکان دیگه برای آمریکا، کانادا و انگلیس وجود نداره.

من در این مورد یا استادام صحبت کردم که ببینم اوضاع چطوریه. گفتن اگه دانشگاه خوبی باشی (که همه کسانی که دارن میرن معمولا همینطوره) میپذیرن.خصوصا این دولت احمدی نزاد هرچند در خیلی جاها گل کاشته(!!!!) اما در این مورد آیین نامه هایی تصویب کرده که برگشت نخبگان رو تسهیل کنن. البته در صورت پذیرفتن، شهریه رو باید بطور آزاد پرداخت کنی.
    ای آفتاب آهسته نه، پا در حریم یار من      ترسم صدای پای تو، خواب است بیدارش کند

خوب دقیقا پروسش چه جوریه ؟ اگه یه استاد راضی بشه، حله ؟

samaneh_f
    Guest

مدارکتونو اول باید تحویل وزارت علوم بدید. اونجا شورا بر گذار می کنن. در صورتیکه دانشگاهی که توش درس خوندید تو لیست وزارت علوم درجه 1 باشه, یکسال اونجا تعداد واحدهای مشخصی ( طبق قوانین وزارت علوم) گذرونده باشید با نمرات بالا... در صورتیکه تو اون شورا صلاحیت انتقال شما تایید بشه فرمی بهتون می دن که تو اون بر اساس اولویت خودتون, دانشگاه مقصد تو ایران ( دانشگاههای سراسری که رشته شما رو دارند) رو انتخاب می کنید.

وزارت علوم خودش با توجه به شرایط شما و اولویت دانشگاههای که انتخاب کردید, دانشگاه مقصد و انتحاب می کنه و نامه می ده که برید ثبت نام. اونجا هم شهریه شما بر اساس دانشجوی انتقالی تعیین میشه؛ که بسته به دانشگاه یا شهریه ثابتتون بیشتر ِ یا واحدی یا هر دو. جدیداً هم این شهریه ای که می گم در حد میلیونی هستش...یه شهریه ای تقریبا معادل دانشگاه بین الملل خودمون ( شهریه رو بیشتر برای وزارت بهداشت می دونم, علوم و باید بپرسید)

مدارکتونم که میارید باید رسمی باشه ( از اون دانشکاه) و مهر سفارت خونه هم روش بخوره.

نقل قول نوشته اصلی توسط amir1656
    خوب دقیقا پروسش چه جوریه ؟ اگه یه استاد راضی بشه، حله ؟
    من فکر میکنم اگه یه استاد تو رو قبول کنه کلا این پروسه خیلی راحتتر بشه. حتی به نظر من پذیرفتن یه استاد شرط الزامی این کاره.
    ای آفتاب آهسته نه، پا در حریم یار من      ترسم صدای پای تو، خواب است بیدارش کند

وزارت علوم که خودش توو سایتش نوشته واسه دکتری مستقیم مدارکو بفرستین دانشگاه. یعنی از دست وزارت علوم خارجه.

Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک - دانشگاه آزاد-Technische Universtiät Graz- utm

پیش فرض انتقال از خارج به داخل

آیا میشه ازخارج به دانشگاه های ایران انتقال گرفت؟ کسی هست که این کار رو کرده باشه؟ آسونه یا سخت؟
    http://msrt.ir/sites/ddstu/Lists/List1/view3.aspx

Banned

پیش فرض پاسخ : انتقال از خارج به داخل

نقل قول نوشته اصلی توسط MEFA نمایش پست ها
    آیا میشه ازخارج به دانشگاه های ایران انتقال گرفت؟ کسی هست که این کار رو کرده باشه؟ آسونه یا سخت؟
    http://msrt.ir/sites/ddstu/Lists/List1/view3.aspx
    yes
    Islamic Azad University. my friend had done it.

Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک - دانشگاه آزاد-Technische Universtiät Graz- utm

پیش فرض پاسخ : انتقال از خارج به داخل

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinab نمایش پست ها
    yes
    Islamic Azad University. my friend had done it.
    سلام دوست عزیز میشه اطلاعات بیشتر بدی؟ از کدوم کشور وچه رشته ای بوده و الان کدوم دانشگاه هستش و چی می خونه؟ و برای شروع باید چی کار کرد؟

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)