نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: SOP و Resume و تماس با اساتید در رشته MBA

Question SOP و Resume و تماس با اساتید در رشته MBA

با سلام به همه
    همونطور که میدونید برای تمام رشته ها شما در تماس با اساتید یا نوشتن رزومه باید از تحقیقاتی که کرده اید و تجربیات در دوره لیسانس و علایق خود در زمینه اون رشته صحبت کنید اما مشکلی که هست بیشتر بچه ها که میخوان MBA بخونن رشته لیسانسشون غیر مرتبط بوده و اطلاعات زیادی در مورد این رشته و مسائل تحقیقاتی و جزییاتش ندارند.
    بچه هایی که تجربه دارن لطفا راهنمایی کنن که اولا این بی ربطی رشته لیسانس رو چجوری توجیه کنیم و در مورد مسائل تحقیقاتی و تماس با استاد ها یا نوشتن SOP و Resume در مورد چی صحبت کنیم چون من واقعا حرفی ندارم که بنویسم
    When You Think It Is Impossible, Be Sure That Someone Did It Before

Senior Member zahraaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

پیش فرض پاسخ : SOP و Resume و تماس با اساتید در رشته MBA

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsansystem نمایش پست ها
    با سلام به همه
    همونطور که میدونید برای تمام رشته ها شما در تماس با اساتید یا نوشتن رزومه باید از تحقیقاتی که کرده اید و تجربیات در دوره لیسانس و علایق خود در زمینه اون رشته صحبت کنید اما مشکلی که هست بیشتر بچه ها که میخوان MBA بخونن رشته لیسانسشون غیر مرتبط بوده و اطلاعات زیادی در مورد این رشته و مسائل تحقیقاتی و جزییاتش ندارند.
    بچه هایی که تجربه دارن لطفا راهنمایی کنن که اولا این بی ربطی رشته لیسانس رو چجوری توجیه کنیم و در مورد مسائل تحقیقاتی و تماس با استاد ها یا نوشتن SOP و Resume در مورد چی صحبت کنیم چون من واقعا حرفی ندارم که بنویسم
    دوست گرامی اولا چک بکنید وب سایت MBA رو با دقت چون تعداد زیادی از رشته های بیزینس SOPبه اون صورت نمی خوان بلکه چند تا سواله که باید به صورت انشا جواب بدین. اگر SOP معمولی خواستن :

یک صفحش رو در مورد خودتون و تحصیلاتتون بنویسن و اینکه چرا به فکر ادامه تحصیل افتادین در این رشته و بعد اینکه می خواید چکاره بشین و چه استفاده ای بکنید از درسها اینجا باید نشون بدین می دونین MBA چیه وعلاقمندتون با هدفه

بعد بگین چرا به MBA علاقمند شدین و مثلا بنویسین که ریاضی قوی و تسلط بر محاسبات باعث میشه که بهتر از دیگران عمل کنیدو از این حرفها خصوصا اگر سابقه کار دارین ربطش بدین به بیزینس

در آخر هم چرا دانشگاه مذکور رو انتخاب کردین
    كشف حقيقت به هردوي ما محتاج است:يكي آن را بيان كند و ديگري آن را بفهمد(جبران خليل جبران)

Senior Member mehrabounr آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

با سلام به همه

تو همین فروم یه تاپیک داریم به اسم MBA
    اگه به اونجا سر میزدید دیگه لازم نبود این تاپیک رو ایجاد کنید.
    برای MBA چیزی که باید بنویسید مثل بقیه رشته ها به صورت SOP نیست و یکم فرق داره. اکثر دانشگاهها ازتون 4-5تا سوال میپرسن که باید بهشون جواب بدید. خوبیش اینه که خود سوالها بهتون خط مشی میدن.
    برید تاپیک MAB فروم رو بخونید قبلا توش نوشتن که موضوعات این سوالها چیه.
    مثلا میپرسن چرا میخواید MBA بخونید؟ بعد از درستون میخواید چی کاره بشید؟ 5 سال دیگه کجا هستید و چی کار میکنید؟ چرا دانشگاه ما رو انتخاب کردی؟ و .....

MBA چون یه رشته عمومی مدیریتی هست، ربطی به تجربیات دوره لیسانس و ... نداره. 30% کسایی که میان از رشته های مهندسین.34-5% از رشته های بیزینس، بقیه هم از رشته معلمی و پرستاری و اقتصاد و تاریخ و روابط عمومی و ..... همه جوره توش هست.
    اکثرا هم به این دلیل میان که "به دانش مدیریتی علاقه دارن" و " میخوان پست مدیریتی داشته باشن" و " میخوان دید مدیریتی پیدا کنن" و " میخوان با اجزا یه Business و طرز کارکرد اون اشنا بشن تا بتونن به عنوان یه مدیر تو زمینه ----------------- عملکرد خوبی داشته باشن"

تماس با استاد هم ، یکم برای این رشته تعریف نشدست. اکثر دانشگاهها برای رشته MBA (خیلی وقتها برای همه رشته های مدیریت که غیر پژوهشی هستن) یه Admission Committee دارن.شما مدارکت رو میفرستی، نمیدونی اون چندنفری که بررسی میکنن کین و چین و پستشون چیه. اون گروه یا کمیته بررسی میکنه و جواب میده.

تاپیک MBA رو از اول تا آخرش رو بخونید.براتون همه چی روشن میشه.
    Sorry if you haven't received an answer from me. I don't check the forum any more. If you want to talk, find me on Linkedin or through email.
    Bear in mind I only have information about USA Business school and business PHD admissions.*Who ever says apply to top 30, say NO

ممنون از راهنماییاتون ولی من باز هم با وجود کلی تحقیق نفهمیدم
    من چند وقته میخوام برای یه استاد ایمیل بزنم ولی اصلا نمیدونم باید چجوری باشه؟ و چون در مورد MBA هست نمیتونم از تاپیک تماس با اساتید استفاده کنم چون اکثرا قالبش فرق میکنه
    من باید توی متن ایمیل چی بنویسم و چه چیزهایی رو پیوست کنم؟ به شدت گیرم لطفا من رو به در و دیوار نزنید و دقیق راهنمایی کنید که چه کنم
    ممنون

ممنون از راهنماییاتون ولی من باز هم با وجود کلی تحقیق نفهمیدم
    من چند وقته میخوام برای یه استاد ایمیل بزنم ولی اصلا نمیدونم باید چجوری باشه؟ و چون در مورد MBA هست نمیتونم از تاپیک تماس با اساتید استفاده کنم چون اکثرا قالبش فرق میکنه
    من باید توی متن ایمیل چی بنویسم و چه چیزهایی رو پیوست کنم؟ به شدت گیرم لطفا من رو به در و دیوار نزنید و دقیق راهنمایی کنید که چه کنم
    ممنون
    دوست عزیز
    همونطور که mehrabounr هم گفت پذیرش در business school ها نیازی به تماس بع استاد نداره و تصمیم پذیرش رو admission committee میگیره. بنابراین چیزی که شما نیاز دارید اینه که برید توی سایت انشگاه مورد نظرتون و توی قسمت admission ببینید که چه مدارکی رو به عنوان admission requirements لازم دارند و بعد هم اپلای کنید و اونها رو بفرستید.
    موفق باشی
    Hey you, don't tell me there's no hope at all…..
    …..Don't give in without a fight

پس تکلیف فاند چی میشه ؟

Senior Member mehrabounr آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

پس تکلیف فاند چی میشه ؟
    شما تاپیک MBA رو بخون. جواب سوالهات رو میگیری. توش توضیح کامل داره.
    تاپیک "انواع کمک هزینه" رو هم بخونی توضیح انواع فاند و اینکگه از کجا میاد و به کی میدن و ... توش هست.
    Sorry if you haven't received an answer from me. I don't check the forum any more. If you want to talk, find me on Linkedin or through email.
    Bear in mind I only have information about USA Business school and business PHD admissions.*Who ever says apply to top 30, say NO