صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 33

موضوع: دوره های زبان در دانشگاه های ترکیه و مسائل مرتبط

Junior Member

پیش فرض دوره های زبان در دانشگاه های ترکیه و مسائل مرتبط

سلام دوستان عزیز

خواستم بدونم بهترین موسسه برای یادگرفتن زبان انگلیسی کدوم موسسه است؟

آیا دانشگاه های معتبر مثل METU یا دیگر دانشگاه های معتبر دیگه برای گذروندن دوره های تخصصی زبان انگلیسی استفاده کرد؟

هدفم گرفتن مدرک آیلتس زبان + گرفتن ویزای تحصیلی در ترکیه هست + آموزش زبان استانبولی بعد از زبان انگلیسی
    ویرایش توسط nima_AA : May 16th, 2012 در ساعت 08:05 PM
    از زرتـشت سئوال کردند:زندگی خود را بر چند اصل استوار کردی؟
    فرمودند: 1. دانستم کار مرا دیگری انجام نمی دهد، پس تلاش کردم. | 2. دانستم که خدا مرا می بیند، پس حیا کردم. 3. دانستم رزق مرا دیگری نمی خورد، پس آرام شدم. | 4. دانستم پایان کارم مرگ است، پس مهیا شدم.

Senior Member nima_AA آواتار ها

پیش فرض پاسخ : دوره زبان انگلیسی در ترکیه | دوره های زبان در دانشگاه های ترکیه

موضوع این تاپیک برای امکان ارائه مطالب بیشتر تغییر کرد :

در مورد عناوین زیر مباحث و سوالات خود را می توانید مطرح کنید

- معرفی موسسه های آموزش زبان انگلیسی معتبر در ترکیه

-مراکز برگزاری ازمون های بین المللی زبان انگلیسی

- دوره های آموزشی زبان در دانشگاه های ترکیه

- هزینه و شرایط دوره های زبان

- مشخصات دوره ها ,نحوه تعیین سطح ,امتحانات و کلیه موارد مرتبط به دوره ها
    زندگی یک هدیه است به ما حق ویژه، فرصت و مسؤولیت می‌دهد.
    باید به ازای آن، چیزی بازگردانیم و آن « خود اصلاح‌شده » ماست
    . « آنتونی رابینز »

ApplyAbroad Senior Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط bespar نمایش پست ها
    کسی از دوستان نیست که بتونه در این خصوص به من کمک کنه؟
    درود

دوست عزیز بهترینشو من نمی دونم اما یه تعداد دانشگاه هایی که این دوره های زبان خارجه رو برگزار می کنن ، به عنوان نمونه : مرکز تومر دانشگاه آنکارا

محمدرضا
    Famous Saturday | A day when is fulfilled anything

Junior Member Jingol آواتار ها

اول شهرتان را بفرمایید

من از موسسه دانیال خیلی رازیم

ایرانی ها هم مثل بقیه ملیت ها برای دوره های آموزشی زبان ترکی و غیره و گرفتن خوابگاه های مورد تایید وزارت علوم ترکیه اعم از خصوصی و دولتی نیاز به ویزای دانشجویی دارند که پس از دریافت این ویزا باید در ترکیه به پلیس مراجعه کنند و دفترچه اقامت بگیرند.
    موسسات اعزام دانشجو این اطلاعات رو به شما نمی دهند و فقط پول کلونی می گیرند.سفارت از شما برای دادن این ویزای تحصیلی هیچ پولی دریافت نمی کنه ولی این موسسات میگن که ما هزینه ویزا رو از شما می گیریم.در صورتی که اصلن هزینه ای نداره.
    یا مثلن اون یکی موسسه اطلاعات غلط می ده میگه ایرانی ها برای این دوره ویزا نیاز ندارن.در صورتی که نیاز دارن و خیلی هم مهمه هم برای کلاس و هم برای خوابگاه و هم برای پلیس.

.1دوستان اگه کسی کالج زبان انگلیسی تو استانبول میشناسه خواهشا معرفی کنه
    2. ایا برای کالج انگلیسی اقامت میدن؟
    3.من میخوام کلاساش کاملا فشرده باشه که قبل از شروع پذیرش ترم بعد بتونم نمره تافل رو بگیرم (حداقل70 واسه ای تی یو)

Senior Member nima_AA آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط amireskandari نمایش پست ها
    فهرست مراکز آموزش زبان در استانبول

Istanbul

Amerikan Kültür amerikankultur.org.tr
    Berlitz Turkey www.berlitz.com.tr
    Bogazici English Courses www.bogazicing.com
    Bridge English Center www.bridgeenglishcenter.com
    British English www.britishenglish.com.tr
    British Side more info www.britishside.com
    British Time www.britishtime.com.tr
    Dialogue www.dialogue.com.tr
    Dilko English www.dilkoenglish.com
    Doga Schools www.dogakoleji.com
    DDM Dunya Dilleri Merkezi www.dunyadillerimerkezi.com
    EFINST Language School www.efdilokulu.com
    English Time www.englishtime.com
    Helen Doron Early English www.helendoron.com.tr
    Inlingua Istanbul www.inlingua-ist.com
    International Small Hands Academy www.smallhands.org
    ILM Istanbul Language Centre www.ilm.com.tr
    ITI International Training Institute www.iti-istanbul.com
    Just English www.justenglishtr.com
    Kent English more info www.kentenglish.com
    Rennert Istanbul www.rennertistanbul.com
    Sandwich Method sandwichmethod.com
    SDM English more info www.sdm.com.tr
    TAFE Turkiye www.tafetr.com
    The English Centre www.englishcentre.com
    The English One www.theenglishone.com.tr
    Wall Street Institute www.wsi.com.tr
    زندگی یک هدیه است به ما حق ویژه، فرصت و مسؤولیت می‌دهد.
    باید به ازای آن، چیزی بازگردانیم و آن « خود اصلاح‌شده » ماست
    . « آنتونی رابینز »

2. ایا برای کالج انگلیسی اقامت میدن؟
    3.من میخوام کلاساش کاملا فشرده باشه که قبل از شروع پذیرش ترم بعد بتونم نمره تافل رو بگیرم (حداقل70 واسه ای تی یو)
    در مورد سوال دومتون باید یه نامه ای مثل نامه پذیرش داشته باشید و اون رو ببرید سفارت تا ویزای دانشجویی بگیرید که این پروسه 20 تا 25 روز طول می کشه.بعد باید ببینید که دوره کلاساتون چند ماه هستش.مثلن اگر ویزای 6 ماهه بگیرید طبق قوانین باید در عرض اون 6 ماه در اون موسسه زبان بخونید.و امّا در بین این 3 ماه که پذیرش دانشگاهیتون خواهد اومد دوباره باید برگردید و برای اون از کنسولگری سفارت ترکیه در ایران اقدام کنید.1 ماه بعد از ورودتون به ترکیه هم حتمن باید دفترچه اقامت دستتون باشه.با توجه به گفته های یکی از کاربران گرامی فروم باید به محض ورود به ترکیه از پلیس امنیت وقت بگیرید.
    پس اوّل مطمئن باشید و از بخش کنسولی سفارت این رو سوال کنید که می تونید ویزای چند وقته بگیرید؟
    چون پلیس ترکیه طبق گفته دوستانی که اونجا هستند روی اقامت سخت گیر هستش.
    اشتباه من رو نکنید.من به یک موسسه اعزام دانشجو مراجعه کردم و بدون دادن این اطلاعات بهم گفت که میتونی با ویزای توریستی که ایرانیها 3 ماه دارند بری و اونجا تومر بخونی.من هم به اونا پول دادم و هتل و بلیط هواپیما رزرو کرده بودم برای این هفته که اتفاقی جمعه متوجه شدم که اگر ویزای دانشجویی دستم نباشه اون جا نه ثبت نام کلاسم قطعی میشه و نه خوابگاه بهم میدن.مجبور شدم برم و کنسل کنم.اون موسسه هم که هیچ مسئولیتی به عهده نمی گیره.گفتم می مونم برای دانشگاه می رم یک دفعه ای که تداخل پیدا نکنه.شما خودتون فکر کنید ببینید که تافل رو برید اونجا بخونید بهتره یا اینجا که یک دفعه برای دانشگاه برید.
    موفق باشید.
    سوالی اگر باز در این زمینه داشتید خوشحال می شم که کمکتون کنم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mish نمایش پست ها
    در مورد سوال دومتون باید یه نامه ای مثل نامه پذیرش داشته باشید و اون رو ببرید سفارت تا ویزای دانشجویی بگیرید که این پروسه 20 تا 25 روز طول می کشه.بعد باید ببینید که دوره کلاساتون چند ماه هستش.مثلن اگر ویزای 6 ماهه بگیرید طبق قوانین باید در عرض اون 6 ماه در اون موسسه زبان بخونید.و امّا در بین این 3 ماه که پذیرش دانشگاهیتون خواهد اومد دوباره باید برگردید و برای اون از کنسولگری سفارت ترکیه در ایران اقدام کنید.1 ماه بعد از ورودتون به ترکیه هم حتمن باید دفترچه اقامت دستتون باشه.با توجه به گفته های یکی از کاربران گرامی فروم باید به محض ورود به ترکیه از پلیس امنیت وقت بگیرید.
    پس اوّل مطمئن باشید و از بخش کنسولی سفارت این رو سوال کنید که می تونید ویزای چند وقته بگیرید؟
    چون پلیس ترکیه طبق گفته دوستانی که اونجا هستند روی اقامت سخت گیر هستش.
    اشتباه من رو نکنید.من به یک موسسه اعزام دانشجو مراجعه کردم و بدون دادن این اطلاعات بهم گفت که میتونی با ویزای توریستی که ایرانیها 3 ماه دارند بری و اونجا تومر بخونی.من هم به اونا پول دادم و هتل و بلیط هواپیما رزرو کرده بودم برای این هفته که اتفاقی جمعه متوجه شدم که اگر ویزای دانشجویی دستم نباشه اون جا نه ثبت نام کلاسم قطعی میشه و نه خوابگاه بهم میدن.مجبور شدم برم و کنسل کنم.اون موسسه هم که هیچ مسئولیتی به عهده نمی گیره.گفتم می مونم برای دانشگاه می رم یک دفعه ای که تداخل پیدا نکنه.شما خودتون فکر کنید ببینید که تافل رو برید اونجا بخونید بهتره یا اینجا که یک دفعه برای دانشگاه برید.
    موفق باشید.
    سوالی اگر باز در این زمینه داشتید خوشحال می شم که کمکتون کنم.
    اولا ممنونم از اینکه وقت گذاشتی جواب دادی عزیز
    بعد اینکه اینجا یه شرکت به من گفت اگه واسه کالج زبان ترکی پذیرش بگیری بهت اقامت میدن ولی شما میتونی بری اونجا انگلیسی بخونی تافل بگیری به نظر شما شدنیه چون منم خودم دوست دارم قبل از شروع کلاس های دانشگاه برم استانبول که با محیط اونجا بیشتر اشنا بشم و به قول خودمون جا بیافتم. فکر میکنم واسه پذیرش ترم بهمن باید تا ابان ماه تافل و جی ار ای رو اماده کنم درسته؟
    با این حساب از الان 4 تا 5 ماه حداکثر وقت دارم که برم اونجا و این دوتا ازمونو شرکت کنم درسته؟
    ضمنا گرفتن خوابگاه زیاد مهم نیست چون من تو فکر اجاره کردن خونه ام فقط ثبت نام کلاس با مشکل مواجه نشه
    ویرایش توسط amireskandari : May 30th, 2012 در ساعت 12:15 AM

اولا ممنونم از اینکه وقت گذاشتی جواب دادی عزیز
    بعد اینکه اینجا یه شرکت به من گفت اگه واسه کالج زبان ترکی پذیرش بگیری بهت اقامت میدن ولی شما میتونی بری اونجا انگلیسی بخونی تافل بگیری به نظر شما شدنیه چون منم خودم دوست دارم قبل از شروع کلاس های دانشگاه برم استانبول که با محیط اونجا بیشتر اشنا بشم و به قول خودمون جا بیافتم. فکر میکنم واسه پذیرش ترم بهمن باید تا ابان ماه تافل و جی ار ای رو اماده کنم درسته؟
    با این حساب از الان 4 تا 5 ماه حداکثر وقت دارم که برم اونجا و این دوتا ازمونو شرکت کنم درسته؟
    ضمنا گرفتن خوابگاه زیاد مهم نیست چون من تو فکر اجاره کردن خونه ام فقط ثبت نام کلاس با مشکل مواجه نشه
    خواهش می کنم دوست عزیز.اگر امکان داره اسم اون شرکتی رو که رفتید به من پیغام خصوصی بدبد.اقامت میشه امّا اون هم شرایط داره.باید نامه پذیرش کالج زبان رو باید ببرید سفارت تا بهتون ویزا بدن.با توجه به بازه زمانی کلاستون بهتون ویزا میدن.بعد شما ویزا رو می برید اونجا با برگه اولیه ثبت نامتونو تا ثبت نام کلاساتون قطعی بشه.بعد از همون روزی که وارد ترکیه می شید از پلیس امنیت وقت می گیرید و تا 1 ماه بعد دفترچه اقامت می گیرید.
    نکته:طبق قوانین دولت ترکیه به هیچ عنوان شخصی با ویزای توریستی حق تحصیل نداره و غیر قانونی به حساب میاد و در صورت متوجه شدن دولت ترکیه با جریمه مال
    ی سنگین و حتی بازداشت شدن مواجه خواهد شد.
    بعد که مهلت ویزاتون تموم شد دوباره باید برگردید و دوباره با نامه پذیرش دانشگاه اقدام کنید که من این رو از کنسولگری سوال کردم بهم گفتن که شما یا اونجا می تونی با پذیرش دانشگاهت اونجا پیش پلیس اقامتت رو تمدید کنی تا 1 سال یا اینکه قبول نمی کنن و می گن برو کشورت و دوباره ویزا بگیر.
    به این موسسات هم گوش ندید.از من 400 یورو گرفتن احتمالن اگر هم می رفتم یه 500 600 یورو دیگه هم اونجا ازم می گرفتن.
    شما اسم اون شرکتی رو که مراجعه کردی به من پیغام خصوصی بده من همشونو می شناسم.

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)