صفحه 10 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 103

موضوع: تماس با اساتید ایرانی خارج از کشور

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

پیش فرض پاسخ : تماس با اساتید ایرانی خارج از کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط aliymf نمایش پست ها
    دوست محترم
    به نظرم این قسمت از صحبت های شما به یک بحث مفصل احتیاج داره:
    اول اینکه به نظر من هم نمیشه و نباید بین اساتید ایرانی و غیر ایرانی خارج از کشور تفاوتی قائل شد. دلیل این مسئله هم این هست که تفاوت قائل شدن در این مورد (به صورت هدفمند) معایب خیلی زیادی به دنبال داره که صرف نظر از این حواشی بیان شده در این تاپیک، میتونه منجر به عدم socialization (و یا محقق شدن اون در ابعاد جزئی) در جامعه هدف، درگیر شدن در حواشی (مضحک) ملیت گرایی و ناسیونالیستی، مشکلات احتمالی در ایجاد پیوند قوی با شبکه ارتباطی آکادمیک (در صورتی که اساتید ایرانی مورد نظر هم اولویت ناسیونالیستی در انتخاب اهداف و افراد داشته باشند) و مواردی مانند اینها بشه. اینها همه در مورد عدم تفاوت قائل شدن بین اساتید ایرانی و غیر ایرانی بود. اما یک نکته بسیار مهم و البته ظریف درباره جمله بیان شده توسط شما وجود داره. مهمترین الگوی رفتاری "مشخص" که در مورد اساتید ایرانی و غیرایرانی باید در نظر گرفته بشه (که بر اساس تجربه شخصی خود من و چندین مورد از دوستانم) و در غالب موارد وزنه به سمت اساتید غیر ایرانی هست، "پیروی از الگوی رفتار حرفه ای" هست. از این مسئله به هیچ وجه نمیشه و نباید صرف نظر کرد چون هم ما و هم افرادی که طرف حساب ما هستند افرادی تحصیل کرده و برخوردار از دانش اولیه در مورد الگوی رفتاری بهینه برای دسترسی به مقدار سود و زیان بهینه هستیم.
    دوم اینکه مسلما در مورد ارتباط با اساتید (درست مانند ارتباط با هر آدم دیگه) باید یک سری ملزومات و حداقل ها رعایت بشن و این مسئله منحصر به پروسه اپلای نیست. من (و هر شخص بالغ تحصیل کرده/بدون تحصیلات که در جامعه زندگی نرمالی داشته) میدونم که اگر با یک راننده تاکسی، مهندس، آشپز، دکتر و یا هر شخص دیگری به شیوه ای نامناسب برخورد کنم مسلما نباید انتظار دریافت جواب مطلوب رو داشته باشم. این نکته کاملا مشخص و روشنه. من واژه "گلایه" رو کاملا به صورت شخصی تعبیر میکنم و شایسته میدونم که خدمت شما پیشنهاد کنم بهتره به هیچ وجه در مورد مسائلی که پیشینه و جزئیات اون رو نمیدونید انقدر راحت صحبت نکنید و نسخه "توپ رو به زمین طرف مقابل میندازیم" نپیچید!

در مورد پیشنهاد ارائه شده توسط شما و مباحث مطرح شده در این تاپیک
    به نظر من پیشنهاد شما مناسب نیست به دلایل زیر:
    اول اینکه این پیشنهاد در نگاه اول تمایز فاحشی رو بین اساتید ایرانی و غیر ایرانی در ذهن خواننده ایجاد میکنه. به چه دلیل باید بین استاد ایرانی و غیر ایرانی تفاوت قائل شد؟ دانشجویی که قراره به خاطر ملیت یک استاد برای آزمایشگاه اون اپلای کنه، بهتره نکنه! هدف اگر از اپلای کردن ادامه تحصیل (ودر موارد زیادی تشکیل یک زندگی جدید در محیط جدید) باشه چه نیازی به در نظر گرفتن ملیت استاد هست؟
    دوم اینکه اگر فرض کنیم که باید ملیت استاد در پروسه اپلای در نظر گرفته بشه پس فکر کنم باید به جای بحث های موجود در این سایت اول یک عده رو مامور کرد که لیستی از ملیت های خوب و بد اساتید برای اپلای تهیه کنند (درست مثل لیست خوب ها و بد ها!!!) تا بر اساس این چک لیست تصمیم به اپلای بگیریم!!!!
    و سوم اینکه استاد ایرانی که برای برقراری تماس با اون احتیاج به "فن مار" هست بهتره که یا از سمت استادی انصراف بده و یا اینکه کسی با اون ارتباط برقرار نکنه!

بیان مشکلات و "گلایه ها" متاسفانه بخشی جدایی ناپذیر از این سایت هستند. من به شخصه با این مسئله موافق نیستم که سایت applyabroad تبدیل به محلی برای ناله کردن باشه. اما باید با یک سری از "گلایه ها" متفاوت از بقیه "گلایه ها" برخورد کرد. خود من (و فکر کنم بسیاری از اعضا این سایت) عقیده دارم که بیان تجربیات "کاملا شخصی" با ذکر "شخصی بودن" این تجربیات میتونه تا حدودی "اطلاعات" (و نه نسخه) در اختیار افراد دیگه قرار بده. درست همون طور که با سرچ در گوگل میشه به "اطلاعات" (و نه نسخه) رسید. در مورد این تاپیک مشخص، تجربه شخصی من اینگونه بوده که اساتید ایرانی بنا به دلایل زیادی مثل موقعیتشون از لحاظ اجتماعی و شغلی، تجربیات قبلی خودشون در دوران تحصیل در ایران و مشکلات و فرصت هایی که در طی رسیدن به جایگاه فعلی خودشون تجربه کردند، نسبت به بقیه اساتیدی که باهاشون سروکار داشتم کمتر قابل اعتماد بوده اند. در طی دو سال گذشته من با اساتید آمریکایی، کانادایی، آلمانی، فرانسوی، یونانی، ترک، هندی، چینی، ژاپنی و ایرانی ارتباط برقرار کردم و بازخوردی که از اونها مشاهده کردم در غالب موارد کاملا حرفه ای بود به جز دو مورد کاملا مشخص که ایرانی بودند. وقتی که من این تجربه شخصی رو در کنار تجربیات مشاهده شده توسط دوستان نزدیکم قرار میدم (که اونها هم مشابه با من رفتار های غیر حرفه ای از اساتید ایرانی دیدند) به این نتیجه گیری میرسم که باید در این زمینه محتاط بود. این نتیجه گیری صرفا ناشی از تجربیات دسته اول بوده و به خاطر همین من به خودم حق بیان آنها رو میدم. در مورد کاربران دیگر هم هیچ اصراری (و مسلما علاقه ای) در هدایت اونها به سمت سبک رفتاری خودم ندارم. بیان تجربیات من در اینجا صرفا در حکم بده بستونی هست در قبال تجربیات دیگه ای که در این سایت خوندم.
    در انتها هم پیشنهاد من اینه که بقیه کاربران هم به بیان تجربیات خودشون و حداکثر تحلیلی بر تجربیات دیگران بدون ارائه نتیجه گیری از تجربیات دیگران بپردازن و از ارائه راهکارهایی برای ایجاد مهارت های لازم برای ارتباط سازی با اساتیدی که روابط ناسیونالیستی براشون مهم تر از روابط کاری و الگوی رفتار حرفه ای هست جلوگیری کنن!!
    1- اینکه شما با توجه به تجربیات محدودتون میخواید نتیجه بگیرید که غیر ایرانی ها بیش از ایرانی ها به اخلاق حرفه ای پایبند هستند، مورد توافق من نیست؛ هر چند که نظر شما و هر کاربری، مورد احترامه. تنها عرض من اینه که تصور نکنیم که غیر ایرانی ها حرفه ای تر هستند؛ هر فردی فارغ از ملیت، میتونه خوب یا بد باشه. ایرانی هایی که هنوز از خلق و خوهای ناپسند رایج در ایران فاصله نگرفتند و خودشون هم از در پیش گرفتن این رفتارهای ناپسند، ابایی ندارند، غیر قابل اطمینان هستند. اما فراموش نکنیم که عده ای از استادهای ایرانی حاضر در دانشگاه های خارج از کشور، افرادی هستند که اساساً با این رفتارهای ناپسند رایج در ایران، کنار نمی آمدند و یک دلیل مهم خروجشان هم همین بوده. بنابراین، بهتره با استادهایی همراه بشیم که به حداقل اصول اخلاق حرفه ای پایبند باشند؛ فارغ از ملیت.

2- استفاده از کلمۀ "گلایه" در پست من، مصداق شخصی نداشت و اشاره به شما نبود؛ اشارۀ من کلی بود که ظاهراً شما برداشت موردی کردید و جواب مصداقی دادید. شاید شما مصداق اظهارنظر من نباشید ولی موارد متعددی دیدم که کم کاری خودشون رو به استاد نسبت دادند و حاضر نبودند به اشتباهات خودشون اعتراف کنند. اگر شما مصداقی برای این بیان کلی من نیستید، از کنار این بند از صحبت من بگذرید.

3- اینکه پیشنهاد دادم به مهارت های ارتباط سازی با استادان ایرانی بپردازیم، فقط و فقط اشاره به عنوان تاپیک بود و بس. اگر از موضوع تاپیک خارج بشید، نظارت مدیران ممکنه منجر به حذف پست بشه. اعتقاد شخصی من اتفاقاً بر تفکیک ایرانی از غیر ایرانی نیست.

4- بیان مشکلات و گلایه ها اصلاً بد نیست؛ عرض من اینه که در کنار این موارد، به راهکار و راه برون رفت هم پرداخته بشه. چیزی که زیاد در ایران رایجه، نالیدن از شرایط هست و چیزی که کمیابه، تلاش برای تغییر اوضاع نامساعد. پیشنهادی دادم برای پیدا کردن روزنۀ امید؛ اگر مورد پسند شما نیست، از کنار این بند هم بگذرید.

پی نوشت: پشت ظاهر کلام موجود در دو خط آخر پستتون، مخلوطی از عصبانیت دیده میشه؛ خندۀ آخر هم به نظرم خندۀ تلخه. کمی خوش بین تر به پست های انتقادی و تحلیلی نوشته شده نگاه کنید.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member

سلام میشه بگین چطور میتونم استاد ایرانی توو فرانسه پیدا کنم

نقل قول نوشته اصلی توسط aliymf نمایش پست ها
    شاید من تا قبل از امشب فکر میکردم که این بحث ایرانی و غیر ایرانی صرفا ساخته انتظارات و توقعات بیجای افرادی باشه که برای ادامه تحصیل رفتن و یا دارن میرن و فکر میکنن که اگر طرف ایرانی باشه باید حتمن عین پروانه دورشون بچرخه و به تمام خواسته ها و ... جواب مثبت بده. البته هنوز هم فکر میکنم که اصلن بحث ایرانی و غیر ایرانی توی محیط آکادمیک نباید و جود داشته باشه و این دسته بندی ها صرفا باعث ایجاد تصورات و تفکرات اشتباه میشه. اما خب امشب یک موردی رو دیدم که واقعن توش موندم و خیلی ها در اطرافم میگن که این رفتار صرفا به خاطر ماهیت "ایرانی" هستش!! من به صورت اتفاقی به یک استاد ایرانی توی امریکا که توی فیلد من کار میکرد ایمیل زدم و دو روز بعد از ایمیل با من قرار اسکایپ گذاشت و یک هفته بعدش با دانشجوی پست داکش مصاحبه تلفنی کردم و در حقیقت به دو نفر بابت هر کاری که توی دوران تحصیل داشتم جواب پس دادم و بعد از سه هفته هم گفت که میخاد منو بگیره و کلی برام از اصول کاری و اخلاقی و اینا گفت. توی مصاحبه اسکایپ هم حدود ده دقیقه در مورد تعهد من به افرادی که با اونها کار کردم پرسیده بود. حتی دو ماه بعدش که حضوری توی یک سمینار دیدمش با هم در مورد بحث تعهد و اینکه باید به اخلاق حرفه ای پایبند باشیم حرف زد. اینها هم همه در شرایطی بود که اون مصاحبه اسکایپ اولین مصاحبه من حدود اواخر تابستون بود و به خاطر همون بحث تعهد، من بعد از اوکی گرفتن از اون استاد دفترچه اپلای رو بستم و صرفا برای همون دانشگاه و همون استاد اپلای کردم. در کمال ناباوری بعد از 5 ماه که من پوست خودم رو کندم و مقاله خوندم و در مورد اون دانشگاه و هزارتا چیز دیگه تحقیق کردم امشب به من ایمیل زده که خب خودت میدونی که متقاضی های برجسته ای برای این دانشگاه میان و من هم در ابتدای دوره کاریم هستم و باید دانشجو های خوب بگیرم و در ضمن تو بالاخره باید برای اپلای یک نمره زبان خوب میگرفتی حتی اگر قرار نبود اینجا اپلای کنی پس چیزی از دست ندادی و این حرفا و بهتره که به فکر آپشن های بیشتری باشی و خداحافظ!
    من احتمال این قضیه رو صفر میدونم که یک استاد غیر ایرانی یک همچین رفتار غیر حرفه ای رو انجام میداد. خب متاسفانه اینم شانس ما بود. اما به نظرم فرصت طلبی یک جورایی انگار تبدیل به ارزش شده توی ایران و برای رسیدن به فرصت ها و موقعیت ها همه عادت کردن که از روی هم رد بشن! وقتی دانشجو ش میاد و از سه تا دانشگاه I-20 میگیره که خیالش!!! راحت باشه از استادش چه توقعی میشه داشت که اونم محصول همین پروسه است!
    میدونم این پست مال خیلی وقت پیشه ولی دارم جواب میدم چون ممکنه خیلی ها اینو بخونن و دلسرد بشن. این که در مورد اخلاق و تعهد حرف بزنه این معنی رو نمیده که شما رو صد در صد میگیره و شما اخلاقا موظفی جای دیگه اپلای نکنی. اگه به شما ادمیشن میداد هم شما اختیار داشتید که decline کنید و جای دیگه برید و باز هم اخلاقی بود. تنها در صورتی غیر اخلاقی می بود که شما بعد از گرفتن ادمیشن تعهد میدادی که همونجا بری ولی بعدش میرفتی جای دیگه. واقعا اپلای نکردن جای دیگه یک اشتباه محس بود. اینکه ایشون اومده 19 ژانویه به شما خبر داده حتی نشون دهنده ی اینه که بیش از حد معمول به این قضیه اهمیت داده و خیلی سریع به شما اطلاع داده. خیلی کم پیش میاد اینقدر سریع اطلاع بدن.

من خودم دو سری اپلای کردم. دفعه اول مستر قبول شدم و دو سال بعدش برای دکترا اپلای کردم. در هر دو مورد همین اتفاقی که برای شما افتاد برای من هم افتاد. توی مورد اول هم اتفاقا استاد ایرانی بود و چند تا مصاحبه تلفنی کردیم و در نهایت به من فاند نداد با اینکه تلفنی گفته بود که به زودی برام آفر باید بیاد. بعدش گفت بیا ترم اول خودت پول بده ببینیم چی میشه بعدش. اصلا بحث نمره زبان یا رقبای دیگه هم نبود. تصمیم گرفته بود اینطوری صرفه جویی کنه توی مخارج گروهش. طبیعتا من هم ناراحت شدم. من هم خیلی امیدوار به جواب این استاد بودم ولی باز هم برای جاهای دیگه اقدام کردم ولی دیگه با اساتید مکاتبه نکردم تا اینکه معلوم شد بهم فاند نمیده. ولی ایشون تکلیفی نداشتن که چون ما با هم مکاتبه کردیم به من ادمیشن بدن. اینکه با چند دانشجو به صورت پارالل مکاتبه کنه غیر اخلاقی نیست و کاملا هم کار درستیه. مکاتبه میکنه تا شما رو بهتر بشناسه و بهتر بتونه انتخاب کنه. علاوه بر این استادی که جدیدا استخدام شده مسلما توی خیلی از دانشگاهها قدرت اینو نداره که به تنهایی دانشجو انتخاب کنه و احتمالا چند گرینه رو به کمیته معرقی میکنه تا اونها هم نظر بدن.

دفعه دومی که اپلای میکردم یک استاد امریکایی همین کار رو با من کرد. با این تفاوت که مستقیم ریجکت شدم و پذیرش بدون فاند هم نداد. با این استاد هم چندین بار مکاتبه کردم و هم تلفنی و هم پای اسکایپ مصاحبه کرد منو. علاوه بر این چون کارش مرتیط به کار من بود چند سال بود که در مورد ریسرچ مکاتبه میکردیم. در نهایت هم به صورت غیر مستقیم به من گفت که فاندش از دانشکده بوده و رئیس دانشکده ترجیح داده که فاند به کسی داده بشه که مستقیم از لیسانس به دکترا اپلای میکنه.

منظورم از این بحث ها این بود که این یک امر رایج و بسیار طبیعیه و کار غیر حرفه ای نبوده. وقتی که شما از ***** های اولیه عبور کنی و ریجکت نشی اینگونه وضعیت ها فراوان پیش میان و منحصر به اساتید ملیت خاصی نیست.

ویرایش: من نمیدونم چرا کلمه ی "ف ی ل ت ر" سانسور میشه اینجا...

Junior Member

سلام دوستان.
    من دانشجوی مقطع ارشد انرژی های تجدیدپذیرم و میخوام واسه گرفتن پذیرش تو مقطع دکترا تو منطقه اسکاندیناوی اقدام کنم. میخواستم بدونم ایا میشه استاد ایرانی تو اون منطقه تو این زمینه پیدا کرد؟
    لطفا اگر کسی میتونه راهنماییم کنه.

Junior Member

سلام
    تو مدت جست و جو واسه استاد، بنا به دلایلی دنبال استاد ایرانی میگشتم و اونایی که پیدا کردم رو زیر میذارم شاید به کار کسی بیاد، رشتشون بیشتر کامپیوتر، برق و نئوروسانس هست.
    یه توصیه هم اینکه اگه دنبال استاد ایرانی هستید از linkedin خیلی میشه کمک گرفت، توی صفحه یه استادی که برید کاربرهای دیگه ای هم که اون صفحه رو مشاهده کردند میتونید ببینید که معمولا چند تا استاد ایرانی دیگه میشه پیدا کرد.

بعضیا فقط لینکشونه، بعضیا هم اسم هم لینکشون هم اسمشون هست

با آرزوی پیروزی واسه همه
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

پیش فرض پاسخ : تماس با اساتید ایرانی...

سلام دوستان .من تازه دعوت نامه ازطرف دوستم که شهروندامریکاس به دستم رسیده ...دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت خدمات بهداشتی درمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهدهستم ..راهنماییم میکنیدازکجاوچطوربایدشروع کنم ؟خیلی دوست دارم ازاین فرصت استفاده کنم وبتونم تومقطع دکترا ادامه تحصیل بدم.کمکم کنید

Junior Member

با سلام خدمت دوستان عزیز.
    در مورد تماس با اساتید خارجی برای ادامه تحصیل سوالی دارم.
    آیا از دوستان حاضر در این سایت کسی هست که تونسته باشه با تماس با یکی از اساتید دانشگاههای اروپایی یا کانادا تونسته باشه باهاش مقاله کار بکنه و از این طریق فاند گرفته باشه؟؟؟
    خیلی ممنون میشم اگر که راهنماییم بکنید.
    با سپاس

Junior Member

سلام دوستان
    من میخوام با یه استاد تو استرالیا مکاتبه کنم.تو همین ایمیل اول باید بگم فاند می خوام یا صرفاً خودم و زمینه تحقیق رو معرفی کنم؟
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط farideh92 نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من دانشجوی مقطع ارشد انرژی های تجدیدپذیرم و میخوام واسه گرفتن پذیرش تو مقطع دکترا تو منطقه اسکاندیناوی اقدام کنم. میخواستم بدونم ایا میشه استاد ایرانی تو اون منطقه تو این زمینه پیدا کرد؟
    لطفا اگر کسی میتونه راهنماییم کنه.
    خوب شما برین وبسایت دانشگاههای مد نظرتون رو مرور کنین ببینین تو زمینه کاری شما استاد ایرانی دارند یا خیر. اما در هر حال اساتید ایرانی همچین تو فه ای هم نیستند

HAGO

نقل قول نوشته اصلی توسط atiyeh1985 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من میخوام با یه استاد تو استرالیا مکاتبه کنم.تو همین ایمیل اول باید بگم فاند می خوام یا صرفاً خودم و زمینه تحقیق رو معرفی کنم؟
    ممنون
    در استرالیا فاند دست دانشگاست نه استاد... شما باید باش شروع به نوشتن پروپوزال کنین

HAGO

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)