صفحه 3 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 103

موضوع: تماس با اساتید ایرانی خارج از کشور

پیش فرض پاسخ : نامه به استاد ایرانی...

نقل قول نوشته اصلی توسط ونداد
    تجربه ثابت کرده استادای ایرانی نه تنها دانشجوهای ایرانی رو تحویل نمی گیرن بلکه در بعضی موارد بدتر از خارجیها هم برخورد می کنن.
    من کاملا با این حرف موافقم. البته ممکنه استثنا هم وجود داشته باشه ولی کلا رو حرف استادای ایرانی نمیشه حساب کرد.

Junior Member

من عامل پذیرشم یه استاد ایرانی بود که البته خودش منو قبول نکرد رزومه امو داد دست یه استاد دیگه که تو همون زمینه من بود و با اون استاد صحبت کرد و واون استاد برام فاند هم گرفت ولی طاهرا خودش ریسک نکرد با یه ایرانی کار کنه ;D

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط guilnaz-moshtaghi
    سلام به همگی... یه سوال به ذهنم رسید...این بی ادبیه اگه بهاستاد ایرانی تو یکی از این دانشگاهها به پینگیلیش ایمیل بزنیم؟...آیا این رو یه جور توهین تلقی می کنن؟ ???
    ممنون می شم این رو بهم بگین؟
    نوشتن pinglish یعنی شما انگلیسی بلد نیستید. ضمنا نشان از عدم آشنایی با محیط آکادمیک هست.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط guilnaz-moshtaghi
    سلام به همگی... یه سوال به ذهنم رسید...این بی ادبیه اگه بهاستاد ایرانی تو یکی از این دانشگاهها به پینگیلیش ایمیل بزنیم؟...آیا این رو یه جور توهین تلقی می کنن؟ ???
    ممنون می شم این رو بهم بگین؟
    اين سوال حتي نبايد به ذهنتون مي رسيد!

سلام.

دليل اينكه بيشتر اساتيد ايرانى ترجى ميدن دانشجو يه ايرانى نگيرند مشكلات فرهنگى ما ايرانى هاست.

راستش ما تو ايران نا خواسته ياد ميگيريم كه فرصت طلب باشيم. چون غير مستقيم ميبينيم افرادى تو ايران رشد ميكنند كه از فرصت هاى اقتصادى، اجتما'عى و سياسى استفاده يا سو استفاده ميكنند, نه كسانى كه تلاش بيشترى ميكنند. بعد بيست و چند سال اين بخشى از شخصيت خيلى از ما هاست. اينه كه هميشه ايرانى ها تمايل دارند كار و مسايل شخصى رو با هم قاطى كنند و ازش يه چيزى گين كنند.و بر عكس. يعنى تو رفاقت هم خيلى دوست دارند مسايل كارى رو قاطى كنند.يعنى اگه شما دوست من باشيد و نمايشگاه ماشين داشته باشيد, به عنوان اولين انتخاب ميام پيش شما و توقع دارم كه تخفيف هم بهم بديد!!!

در صورتيكه ميشه كار كرد و رفاقت نداشت. يا رفيق بود و كار نكرد!

من تجربه بسيار خوبي از استاد ايراني دارم. من اول به يك استاد ديگه ايميل زده بودم كه اون استاده ايميل منو براي ايراني فرستاده بود! كه اگه اون تاييد كنه منو انتخاب كنه. چون زمينه كاري استاد ايراني به من نمي خورد. اين استاد ايراني بسيار به من كمك كرد. اولا اومد ايران براي يك كاري و به من ميل زد كه برم به ديدنش و فرصت خوبي بود كه ازش خيلي سوال بكنم و اونهم منو محك زد و خيلي به نفعم شد.سر فرستادن مدارك، مدارك منو نگه داشت تا دوباره تافل با نمره بهتر بيارم و مقاله هاي جديد رو مرتب به رزومم اضافه كنم. خلاصه اين تجربه من از يك استاد ايراني بود كه واقعا مديونشم.

پیش فرض پاسخ : استاداي ايراني

آخ گفتي !! من هنوزم نفهميدم چرا اين آقايون اساتيد(خانمها) اينطوري رفتار ميكنن؟
    با همه اينطورين يا فقط با ايرانيها؟
    احتمالا" فكر ميكنن اگر يه دانشجوي ايراني قبول كنند آخر پارتي بازي رو انجام ميدن!!
    آقا كي همچين چيزي خواسته؟ فقط با دانشجوي ايراني هم مثل بقيه رفتار كنن،همين.
    اگر استادهاي ايراني با دانشجوهاي ايراني اينطور برخورد كنن واي به بقيه استادها.؟!!
    نكته مهم:
    خودتون هم كه فردا ميريد اونجا ، همينطور ميشيد؟اميدوارم كه اينطور نشه.
    موفق باشيد
    تلاش، قهرمان سازه

پیش فرض آیا تماس با اساتید ایرانی را توصیه میکنید:یا اصولا جواب هم وطنان را بهتر می دن

البته اساتید ایرانی university منظورم هست؟

Dark Knight
    Behrang آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNR, Mining Engineering & MBA

پیش فرض پاسخ : آیا تماس با اساتید ایرانی را توصیه میکنید:یا اصولا جواب هم وطنان را بهتر می دن

والا بستگی به آدمش داره .من تقریبا تمام اساتید نفت و معدن که ایرانی هستند در آمریکا و کانادا میشناسم و با هاشون تماس داشتم .انتظار معجزه ازشون نداشته باش
    What Goes Around...Comes Around

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

پیش فرض پاسخ : آیا تماس با اساتید ایرانی را توصیه میکنید:یا اصولا جواب هم وطنان را بهتر می دن

بعضی ها دوست دارن دانشجوی ایرانی بگیرند برخی ها هم فراری هستند و اصلا جواب نمیدند-من هر دو مدلش رو دیدم
    -------------- شما ببین کدومشون به زمینه های کاریت و علاقه هات نزدیکترند -حالا اگه ایرانی بود با اون هم تماس بگیر-
    بچه ها یه جا نظرشون این بود که انگار یه کم ایرانی ها ممکنه بپیچونندت

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)