صفحه 5 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 103

موضوع: تماس با اساتید ایرانی خارج از کشور

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آیا تماس با اساتید ایرانی را توصیه میکنید:یا اصولا جواب هم وطنان را بهتر می د

نقل قول نوشته اصلی توسط Behrang نمایش پست ها
    والا بستگی به آدمش داره .من تقریبا تمام اساتید نفت و معدن که ایرانی هستند در آمریکا و کانادا میشناسم و با هاشون تماس داشتم .انتظار معجزه ازشون نداشته باش
    اتفاقا منم برای نفت میخوام apply کنم. پس برم سراغ خارجیا؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نحوه تماس گرفتن با اساتید در مورد RA

سلام دوستان
    من یک سوال دارم.
    راستش من انگلیسیم زیاد خوب نیست و دارم خودم را واسه آزمون زبان آماده میکنم .
    اما قصد دارم از همین حالا مکاتباتم با اساتید رو شروع کنم .
    به نظرتون اگه با اساتید ایرانی با زبان فارسی مکاتبه کنم مشکل داره؟
    ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

ApplyAbroad Hero mohmad0014 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط kahroba نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یک سوال دارم.
    قبلا هم يكي از دوستان اين سوال را پرسيده بود. به نظر من اصلا فارسي ننويسيد چون تاثير منفي دارد

ApplyAbroad Veteran
    h.behrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    polytechnic of tehran, mathematics

نقل قول نوشته اصلی توسط kahroba نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یک سوال دارم.
    درود، من هم با استاد عزیزم محمد آقا موافقم. مثلا من در گرایش خودم استاد معروفی توی کانادا را میشناسم که به ندرت دانشجو حتی از ایران قبول میکنه امسال یکی از دوستان من که کلی رزومش قوی تر از من بود به ایشون با ایمیلی خیلی رسمی و زیبا ولی به زیان فارسی تماس گرفتند جالبه که اون استاد به انگلیسی رسمی جواب دادند ( البته دوست منو نپذیرفتند) ولی جالب اینجا هست که در آخر ایمیل به صورت نه چندان مستقیم اشاره کرده بودند که اینجا محیطی آکادمیکه و زبان رسمی انگلیسی هست و گفته بودند که اگر شما ( دوست خودمو میگم) میخواهید توی این کشور بیاید باید به این زبان عادت کنید ( خیلی محترمانه گفته بود) و من این نکته برام خیلی مهمه. در کل ناراحتی خودشون را ابراز کرده بودند تا حدی که جواب ایمیل دوم دوستم را ندادند. ولی حالا همین استاد جواب من را داد البته من خیلی رسمی به انگلیسی برشون نامه نوشتم و حتی خیلی واضح سوالاتم را پرسیدم و ایشون هم خیلی زیبا جواب منو دادند و جالب اینجاست که آخرش به صورت پینگیلیش ( فکر کنم همون مشکل کیبورد داشتند) برای من 2خط توضیح خودمونی نوشته بودند که در آخر فهمیدم به خاطر عوض شدن فیلد کاری ایشون و یکی دیگه از همکاراشون از اونجا منصرف شدم.

لطفا این 3پست اخیر را به تاپیک زیر "اساتید ایرانی خارج از کشور" منتقل کنید. با سپاس
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...88%D8%B1/page5
    I am back to AA.

Senior Member amin_ict_5 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

پیش فرض پاسخ : اساتید ایرانی خارج از کشور

ایرانی ها افراطی هستند

بخاطر لودگی و زود خودمانی شدن ایرانی ها و کسی که تازه از ایران جدا میشه و وارد دنیای جدیدی میشه استادهای ایرانی اکثرا حاضر نیستند دانشجویان ایرانی بگیرند
    در زیر بعضی از این موارد لودگی ها و زیاد افراط کردن های ایرانی ها را ذکر میکنم که لطفا دوستان در پست های بعدی تکمیلش کنند همچنین در ارتباط با اساتید ایرانی سعی کنید از این موارد های خودمانی شدن های افراطی پرهیز کنید

مورد اول : در مورد احوال پرسی وقتی که دو شخص حضورا به هم میرسند ؛ هیچ جای دنیا اینقدر مثل ایران رسم نیستش که لزومی داشته باشه با هم دست بدهند یا الله کنند take hands پس از اصرار به دست دادن یا الله کردن در برخورد هاتون که به شکل تقریبا غریزی یا عادت صورت میگیره پرهیز کنید مگه اینکه طرف مقابلت با این حرکت شما حال کنه یا یجور هایی خوشش بیاد یا مگر در برخورد های آشنا یا معرفی شدن اولیه که یک شخصی واسطه باشه

مورد دوم : رسمی بودن به معنای کت وشلوار پوشیدن نیست بلکه به این معنیست که همیشه از رله برخورد کردن یا زیاد صمیمی برخورد کردن خودداری کنید (( به کاری که به شما مربوط نمیشه دخالت نکنید ))

اخلاق های ایرانی ها در مقایسه با دیگران خیلی بده و تا حد زیادی ضایع هستش در مورد همین برخورد های عامیانه ؛ همیشه مودب باشید و سعی کنید احساسات را کنار بزارید

لطفا دوستان هم نظر این تاپیک برخورد های غلط را ادامه بدهند
    هدف بنده صرفاً یادگیری ایست؛ یادگیری علم، یادگیری اخلاق، ...
    هدف خودسازی ایست، نه خوشگذرانی

ApplyAbroad Veteran
    aminp30 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_ict_5 نمایش پست ها
    ایرانی ها افراطی هستند

بخاطر لودگی و زود خودمانی شدن ایرانی ها و کسی که تازه از ایران جدا میشه و وارد دنیای جدیدی میشه استادهای ایرانی اکثرا حاضر نیستند دانشجویان ایرانی بگیرند
    درود
    اين فرمايشتون اصلا درست نيست. بسياري از استاداي ايراني هستند كه اكثر دانشجوهاشون ايراني هستند. من خودم با دو نفرشون از نزديك در ارتباطم. جفتشون ميگفتن كه وقتي به دانشجوهاي ايراني امكانات و توجه لازم داده بشه، كمتر دانشجويي به پاشون ميرسه! از لحاظ رفتاري هم در نسل خودمون اكثر بچه‌ها تا اونجايي كه من ديدم مودب و معتدل هستند. حتي اونهايي كه از نظر تربيت خانوادگي هم مشكل داشتن، توي محيط دانشگاه خيلي بهتر شدن. تا حالا هم من از هيچ كس نشنيدم كه دانشجوي ايراني بدليل عدم رعايت نزاكت يا مورد مشابه، دچار مشكل شده باشه (فقط يه مورد اخلاقي براي يه دانشجوي دكتري توي كانادا بود كه به دادگاه كشيده شد ولي نسبت به تعداد دانشجوهاي ايراني كه دارن خارج از كشور درس ميخونن، اينجور موارد بسيار نادر هست.)

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_ict_5 نمایش پست ها
    اخلاق های ایرانی ها در مقایسه با دیگران خیلی بده و تا حد زیادی ضایع هستش در مورد همین برخورد های عامیانه ؛
    اصلا به نظرم اينطور نيست. دانشجوهاي ايراني دوستاي زيادي براي خودشون دست و پا ميكنند و روابط اجتماعيشون اكثرن عاليه. حتي من ديدم كه با چينيها كه خيلي سخت رابطه برقرار ميكنن، بخوبي مراوده دارن! واقعا توي بعضي موارد بايد به بچه‌هامون افتخار كنيم و فكر نكنيم كه از لحاظ فرهنگي پايينتريم! فكر ميكنم ايرانيها از اين لحاظ اعتماد به نفس خوبي هم دارن خدا رو شكر!!

رشته و دانشگاه
    Computer Science

ایرانی ها در بعضی مواقع درخواست هایی میکنند که حتما انتظار دارند جواب طرف مقابل مثبت باشه میشه فلان کار برای من بکنه ...

رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط aminp30 نمایش پست ها
    درود
    اين فرمايشتون اصلا درست نيست. بسياري از استاداي ايراني هستند كه اكثر دانشجوهاشون ايراني هستند. من خودم با دو نفرشون از نزديك در ارتباطم. جفتشون ميگفتن كه وقتي به دانشجوهاي ايراني امكانات و توجه لازم داده بشه، كمتر دانشجويي به پاشون ميرسه! از لحاظ رفتاري هم در نسل خودمون اكثر بچه‌ها تا اونجايي كه من ديدم مودب و معتدل هستند. حتي اونهايي كه از نظر تربيت خانوادگي هم مشكل داشتن، توي محيط دانشگاه خيلي بهتر شدن. تا حالا هم من از هيچ كس نشنيدم كه دانشجوي ايراني بدليل عدم رعايت نزاكت يا مورد مشابه، دچار مشكل شده باشه (فقط يه مورد اخلاقي براي يه دانشجوي دكتري توي كانادا بود كه به دادگاه كشيده شد ولي نسبت به تعداد دانشجوهاي ايراني كه دارن خارج از كشور درس ميخونن، اينجور موارد بسيار نادر هست.)

اصلا به نظرم اينطور نيست. دانشجوهاي ايراني دوستاي زيادي براي خودشون دست و پا ميكنند و روابط اجتماعيشون اكثرن عاليه. حتي من ديدم كه با چينيها كه خيلي سخت رابطه برقرار ميكنن، بخوبي مراوده دارن! واقعا توي بعضي موارد بايد به بچه‌هامون افتخار كنيم و فكر نكنيم كه از لحاظ فرهنگي پايينتريم! فكر ميكنم ايرانيها از اين لحاظ اعتماد به نفس خوبي هم دارن خدا رو شكر!!

کسی در مورد نزاکت کسی صحبت نکرده منظور طرز برخورد هستش نه اینکه یک عمل خلافی انجام بگیره که به دادگاه کشیده بشه دیگه اینقدر شورش نکنین منظور طرز برخورد کردن هستش

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

به امین اولی: چیزی که شما در ایران میبینید و با خارجی ها مقایسه میکنید، لودگی نیست. تفاوت فرهنگ معاشرت هست. آلمانی ها فقط یک بار برای همیشه دست میدند و ایرانی ها هر دفعه همدیگه رو ماچ میکنن! وقتی همون ایرانی بره آلمان بعد از یک ماه یاد میگیره که باید با اونها چجور باشه. یک استاد این چیزها رو ملاک انتخاب دانشجو قرار نخواهد داد مگر اینکه خودش مشکل داشته باشه و یا از هدفش برای جذب مغز برای تحقیق دور شده باشه. اون استاد میخواد بعد از 4 سال 20 تا مقاله از اون دانشجو تو رزومش اضافه کنه. کاری نداره که اون دانشجو تو campus چه جوری خوش و بش میکنه.

به امین دومی: نمیشه برای ایرانی بودن رابطه مشخصی وضع کرد که این جماعت چجوری اند. مثل هر جامعه ی دیگه ای همه جور توش هست. مرز رو بزارید کنار فرض کنید دارید عده‌ای آدم (معلوم نیست از کجا) رو بررسی میکنید. البته میشه تا حدی هم گفت که چرا ایرانی ها اینجور انذ. چون چاره ای جز خوب بودن در کشور غریب برای موفقیت ندارند در حالی که در کشور خودشون بیشتر اون فرده واقعا خودشون هستند. دیگه زیاد دور شدیم از بحث.

و اما تجربه من در اینکه اساتید ایرانی چگونه اند:
    تا جایی که تو این 3 ماه اخیر فقط کارم کلیک رو وب سایت اساتید بوده، دیدم که استادای ایرانی که خیلی معروف هستند و در اون دپارتمان سرشناس بودند، بسیار به گرفتن دانشجوی ایرانی علاقه مندبودند. طوری که در لیست graduate students اسم علی و تقی زیاد میبینید. چون برای همون حرف که ایرانی چاره ای جز موفقیت نداره، واقعا دانشجویان ایرانی خوب کار میکنند و اساتید ایرانی باتجربه اینو خوب میدونند.

ولی اساتید ایرانی که تازه استادیار شدند اصلا به جذب دانشجوی ایرانی علاقه ندارند و ترجیح میدند که شروع تحقیقاتشون در آغاز سابقه ی علمیشون با دانشجوهای خارجی باشه و تجربه ی جدیدی براشون هست. شاید حتی ایمیل هم جواب ندند.

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

دوستان

بنظر خودم هیچ دلیلی نداره اساتید ایرانی رو از بقیه اساتید تفکیک کنیم. با هر استادی ایرانی یا غیر ایرانی که زمینه کاری متناسبی با شما دارید تماس بگیرید. معمولا اساتید جا افتاده دنبال دانشجویان لایق هستند و حتما در صورت شایستگی جواب خواهید گرفت.
    ویرایش توسط sjjpo2002 : April 8th, 2010 در ساعت 12:38 AM دلیل: از قفل در اومد

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)