صفحه 8 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 103

موضوع: تماس با اساتید ایرانی خارج از کشور

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : تماس با اساتید ایرانی خارج از کشور

روال کلی اینه که از استادهای ایرانی انتظار پارتی بازی نداشته باشید، چون قشر تحصیلکرده که در ایران از پارتی بازی و حق کشی و دوست و رفیق بازی بیزار شده اند وقتی خارج میروند سعی می کنند بر طبق اصول و انصاف و عدالت رفتار کنند. بنابراین فقط به صرف ایرانی بودن شما قرار نیست فورا همه اولویت را به شما بدهند.
    دو سه نکته مهم را باید توجه کرد:

اول اینکه بهرحال مزیت استادهای ایرانی اینه که عموما دانشگاههای ایران رو خوب می شناسند و به نقاط ضعف و قدرت دانشجویان ایرانی واقفند. بنابراین اگر کارتون خوب بوده باشه میتونید مطمئن باشید که یک استاد ایرانی کیفیت کار شما رو درک میکند.

نکته دیگر اینکه بعضی دوستان توقعات عجیب و غریبی از استادان ایرانی آن ور آب دارند. یک مورد دیدم که یک متقاضی صرفا ایمیلی زده بود به یک استاد ایرانی و خواسته بود که اون استاد اطلاعات پذیرش رو بطور کامل براش ارسال کنه، و شکایت می کرد که اون استاد ریفرش کرده بود به وب سایت اداره تجصیلات تکمیلی. با عرض پوزش، قرار نیست که استاد حمالی کار اپلیکیشن شما رو انجام بده که! یکی دیگه از استاد خواسته بود که اپلیکیشن فی شو براش پرداخت کنه!!! توجه کنید وقتی شما زحمت کافی برای کار خودتون نکشید انتظار نداشته باشید که بقیه (ایرانی یا غیر ایرانی) شما رو در کارتون تحویل بگیرند. البته هستند معدودی استادهای ایرانی که عموما دانشجوی ایرانی نمی گیرند که شائبه پارتی بازی پیش نیاد یا اینکه ترجیح میدند دانشجوی خارجی داشته باشند چون تجربه بدی داشته اند، ولی این تعداد در اقلیتند.

و درنهایت توجه کنید که کارکردن با استاد غیر ایرانی یک مزیت بسیار عمده دارد: پیشرفت زبان شما! دانشجوهای ایرانی را اینجا دیده ام که حتی بعد از گرفتن دکترا هم به زحمت انگلیسی صحبت میکردند چون در تمام مدت دکترا با استادشون فارسی حرف زده بودند.این موضوع بی نهایت مهم است. سعی کنید از فرصت تحصیل خارج کشور برای یادگرفتن زبان و آشنا شدن با مردم و فرهنگهای دیگر استفاده کنید. کار کردن با استاد و دانشجویان خارجی روش بسیار خوبی برای گسترش اطلاعات شما در مورد سایر ملل دنیاست.

Banned
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    روال کلی اینه که از استادهای ایرانی انتظار پارتی بازی نداشته باشید، چون قشر تحصیلکرده که در ایران از پارتی بازی و حق کشی و دوست و رفیق بازی بیزار شده اند وقتی خارج میروند سعی می کنند بر طبق اصول و انصاف و عدالت رفتار کنند. بنابراین فقط به صرف ایرانی بودن شما قرار نیست فورا همه اولویت را به شما بدهند.
    دو سه نکته مهم را باید توجه کرد:

اول اینکه بهرحال مزیت استادهای ایرانی اینه که عموما دانشگاههای ایران رو خوب می شناسند و به نقاط ضعف و قدرت دانشجویان ایرانی واقفند. بنابراین اگر کارتون خوب بوده باشه میتونید مطمئن باشید که یک استاد ایرانی کیفیت کار شما رو درک میکند.

نکته دیگر اینکه بعضی دوستان توقعات عجیب و غریبی از استادان ایرانی آن ور آب دارند. یک مورد دیدم که یک متقاضی صرفا ایمیلی زده بود به یک استاد ایرانی و خواسته بود که اون استاد اطلاعات پذیرش رو بطور کامل براش ارسال کنه، و شکایت می کرد که اون استاد ریفرش کرده بود به وب سایت اداره تجصیلات تکمیلی. با عرض پوزش، قرار نیست که استاد حمالی کار اپلیکیشن شما رو انجام بده که! یکی دیگه از استاد خواسته بود که اپلیکیشن فی شو براش پرداخت کنه!!! توجه کنید وقتی شما زحمت کافی برای کار خودتون نکشید انتظار نداشته باشید که بقیه (ایرانی یا غیر ایرانی) شما رو در کارتون تحویل بگیرند. البته هستند معدودی استادهای ایرانی که عموما دانشجوی ایرانی نمی گیرند که شائبه پارتی بازی پیش نیاد یا اینکه ترجیح میدند دانشجوی خارجی داشته باشند چون تجربه بدی داشته اند، ولی این تعداد در اقلیتند.

و درنهایت توجه کنید که کارکردن با استاد غیر ایرانی یک مزیت بسیار عمده دارد: پیشرفت زبان شما! دانشجوهای ایرانی را اینجا دیده ام که حتی بعد از گرفتن دکترا هم به زحمت انگلیسی صحبت میکردند چون در تمام مدت دکترا با استادشون فارسی حرف زده بودند.این موضوع بی نهایت مهم است. سعی کنید از فرصت تحصیل خارج کشور برای یادگرفتن زبان و آشنا شدن با مردم و فرهنگهای دیگر استفاده کنید. کار کردن با استاد و دانشجویان خارجی روش بسیار خوبی برای گسترش اطلاعات شما در مورد سایر ملل دنیاست.
    من که به هر استاد ایرانی ایمیل زدم جواب نداد...هر جای دنیا...اصلا پارتی بازی نمیکنن...ما هم انتظارشو نداریم...اما کاملا موافقم...استاد خارجی حسنش بیشتره

Junior Member

بله، متاسفانه خیلی بد برخورد میکنن. من توی کانادا با این موضوع برخورد کردم و واقعا انتظار نداشتم.

Junior Member

سلام . بچه ها من دانشجوی ترم دوم ارشد هستم. داشتم دمبال موضوع پایان نامه می گشتم می خواستم موضوعی انتخاب کنم که به زمینه ی کارب استاد ها تو بعضی دانشگا ه ها که دوست دارم نزدیک باشه. یک استاد ایرانی تو یه دانشگاه کانادا پیدا کردم که روی یک سری پروژه ها کار می کنه که دقیقا پروژه لیسانس من یک قسمتی از اون بود. یک عالمه هم دانشجوی ایرانی داره. حالا می خوام بهش ایمیل بزنم و ازش درخواست کنم یک قسمت از پروژه هایی رو که داره انجام میده به عنوان پروژه فوقم بده من براش انجام بدم بعدا اگه از کارم خوشش اومد منو به عنوان دانشجوی دکترا بگیره. به نظرتون همین و صاف و ساده بهش بگم اشکالی داره؟ یا بهتره یه چی دیگه بگم؟ من رزمه تقریبا خوبی هم دارم سابقیه کار هم دارم.من مالزی درس می خونم ترم اول اینجا معدلم 4 از 4 شد.فک می کنید چی بگم تو ایمیلم که جذبش کنم.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

یه نکته هم من یگم اگه آدم با پشتکاری بودید و روزمه ی خوبی ساختید واسه خودتون اما به هر دلیلی دانشگاهتون اسم و رسم دار نبوده تو ایران شانستون رو برای استادای غیر ایرانی بیشتر امتحان کنید چون به هر حال ایرانی ها ممکنه بایاس باشند سر اسم دانشگاه، کما اینکه بعضی هاشون هستند و اینو من به عینه دیدم.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Junior Member

Smile پاسخ : نامه به استاد ایرانی...

نقل قول نوشته اصلی توسط SAEEDS0001 نمایش پست ها
    يك چيز عجيب!! من به استادم تو ايران كه رئيس انجمن مهندسي ... هست ايميل انگليسي مي زنم،‌ پينگليش جواب ميده!!1 :P :-X
    اصن امکان نداره... برخلاف احادیثه...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط qwe نمایش پست ها
    بله، متاسفانه خیلی بد برخورد میکنن. من توی کانادا با این موضوع برخورد کردم و واقعا انتظار نداشتم.
    اين مةضوع كليت نداره. من استادم ايرانيه و خيلي هم كمك ميكنه. اما پارتي بازي اصلا. كار ميكنه، كار ميخواد، برخوردش جديه اما نكته منفي خاصي نداره. بعضي وقتا نوع درخواست بچه ها هم هست كه باعث رفتارهاي سرد اين نوع استادها ميشه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    یه نکته هم من یگم اگه آدم با پشتکاری بودید و روزمه ی خوبی ساختید واسه خودتون اما به هر دلیلی دانشگاهتون اسم و رسم دار نبوده تو ایران شانستون رو برای استادای غیر ایرانی بیشتر امتحان کنید چون به هر حال ایرانی ها ممکنه بایاس باشند سر اسم دانشگاه، کما اینکه بعضی هاشون هستند و اینو من به عینه دیدم.
    ميتونيد بش ايميل بزنيد و بخواين رزومه تون رو ارزيابي كنه اما شايد لازم نباشه تو ايميل اول همه جزئيات تصميمتون رو بگيد. اگه جواب داد ميتونيد تو ايميل هاي بعدي باش مطرح كنيد.
    موفق باشيد

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    BME

شاید من تا قبل از امشب فکر میکردم که این بحث ایرانی و غیر ایرانی صرفا ساخته انتظارات و توقعات بیجای افرادی باشه که برای ادامه تحصیل رفتن و یا دارن میرن و فکر میکنن که اگر طرف ایرانی باشه باید حتمن عین پروانه دورشون بچرخه و به تمام خواسته ها و ... جواب مثبت بده. البته هنوز هم فکر میکنم که اصلن بحث ایرانی و غیر ایرانی توی محیط آکادمیک نباید و جود داشته باشه و این دسته بندی ها صرفا باعث ایجاد تصورات و تفکرات اشتباه میشه. اما خب امشب یک موردی رو دیدم که واقعن توش موندم و خیلی ها در اطرافم میگن که این رفتار صرفا به خاطر ماهیت "ایرانی" هستش!! من به صورت اتفاقی به یک استاد ایرانی توی امریکا که توی فیلد من کار میکرد ایمیل زدم و دو روز بعد از ایمیل با من قرار اسکایپ گذاشت و یک هفته بعدش با دانشجوی پست داکش مصاحبه تلفنی کردم و در حقیقت به دو نفر بابت هر کاری که توی دوران تحصیل داشتم جواب پس دادم و بعد از سه هفته هم گفت که میخاد منو بگیره و کلی برام از اصول کاری و اخلاقی و اینا گفت. توی مصاحبه اسکایپ هم حدود ده دقیقه در مورد تعهد من به افرادی که با اونها کار کردم پرسیده بود. حتی دو ماه بعدش که حضوری توی یک سمینار دیدمش با هم در مورد بحث تعهد و اینکه باید به اخلاق حرفه ای پایبند باشیم حرف زد. اینها هم همه در شرایطی بود که اون مصاحبه اسکایپ اولین مصاحبه من حدود اواخر تابستون بود و به خاطر همون بحث تعهد، من بعد از اوکی گرفتن از اون استاد دفترچه اپلای رو بستم و صرفا برای همون دانشگاه و همون استاد اپلای کردم. در کمال ناباوری بعد از 5 ماه که من پوست خودم رو کندم و مقاله خوندم و در مورد اون دانشگاه و هزارتا چیز دیگه تحقیق کردم امشب به من ایمیل زده که خب خودت میدونی که متقاضی های برجسته ای برای این دانشگاه میان و من هم در ابتدای دوره کاریم هستم و باید دانشجو های خوب بگیرم و در ضمن تو بالاخره باید برای اپلای یک نمره زبان خوب میگرفتی حتی اگر قرار نبود اینجا اپلای کنی پس چیزی از دست ندادی و این حرفا و بهتره که به فکر آپشن های بیشتری باشی و خداحافظ!
    من احتمال این قضیه رو صفر میدونم که یک استاد غیر ایرانی یک همچین رفتار غیر حرفه ای رو انجام میداد. خب متاسفانه اینم شانس ما بود. اما به نظرم فرصت طلبی یک جورایی انگار تبدیل به ارزش شده توی ایران و برای رسیدن به فرصت ها و موقعیت ها همه عادت کردن که از روی هم رد بشن! وقتی دانشجو ش میاد و از سه تا دانشگاه I-20 میگیره که خیالش!!! راحت باشه از استادش چه توقعی میشه داشت که اونم محصول همین پروسه است!

ApplyAbroad Senior Veteran
    sahar_2013 آواتار ها

دوستان گرامی
    تعدادی از پست های اخیر به دلیل اینکه فاقد اطلاعات مفیدی برای فروم بودند، حذف شدند. لطفا از انجام مکالمات شخصی در سایت خودداری کنید. چنین ارسالهایی حذف خواهد شد.
    ممنون از همکاریتون
    مدیریت فروم ApplyAbroad
    همواره به آینده فکر کن، هنوز کتاب هایی برای خواندن، غروب هایی برای تماشا کردن و دوستانی برای دیدن وجود دارند.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)