صفحه 9 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 103

موضوع: تماس با اساتید ایرانی خارج از کشور

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تماس با اساتید ایرانی خارج از کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط aliymf نمایش پست ها
    شاید من تا قبل از امشب فکر میکردم که این بحث ایرانی و غیر ایرانی صرفا ساخته انتظارات و توقعات بیجای افرادی باشه که برای ادامه تحصیل رفتن و یا دارن میرن و فکر میکنن که اگر طرف ایرانی باشه باید حتمن عین پروانه دورشون بچرخه و به تمام خواسته ها و ... جواب مثبت بده. البته هنوز هم فکر میکنم که اصلن بحث ایرانی و غیر ایرانی توی محیط آکادمیک نباید و جود داشته باشه و این دسته بندی ها صرفا باعث ایجاد تصورات و تفکرات اشتباه میشه. اما خب امشب یک موردی رو دیدم که واقعن توش موندم و خیلی ها در اطرافم میگن که این رفتار صرفا به خاطر ماهیت "ایرانی" هستش!! من به صورت اتفاقی به یک استاد ایرانی توی امریکا که توی فیلد من کار میکرد ایمیل زدم و دو روز بعد از ایمیل با من قرار اسکایپ گذاشت و یک هفته بعدش با دانشجوی پست داکش مصاحبه تلفنی کردم و در حقیقت به دو نفر بابت هر کاری که توی دوران تحصیل داشتم جواب پس دادم و بعد از سه هفته هم گفت که میخاد منو بگیره و کلی برام از اصول کاری و اخلاقی و اینا گفت. توی مصاحبه اسکایپ هم حدود ده دقیقه در مورد تعهد من به افرادی که با اونها کار کردم پرسیده بود. حتی دو ماه بعدش که حضوری توی یک سمینار دیدمش با هم در مورد بحث تعهد و اینکه باید به اخلاق حرفه ای پایبند باشیم حرف زد. اینها هم همه در شرایطی بود که اون مصاحبه اسکایپ اولین مصاحبه من حدود اواخر تابستون بود و به خاطر همون بحث تعهد، من بعد از اوکی گرفتن از اون استاد دفترچه اپلای رو بستم و صرفا برای همون دانشگاه و همون استاد اپلای کردم. در کمال ناباوری بعد از 5 ماه که من پوست خودم رو کندم و مقاله خوندم و در مورد اون دانشگاه و هزارتا چیز دیگه تحقیق کردم امشب به من ایمیل زده که خب خودت میدونی که متقاضی های برجسته ای برای این دانشگاه میان و من هم در ابتدای دوره کاریم هستم و باید دانشجو های خوب بگیرم و در ضمن تو بالاخره باید برای اپلای یک نمره زبان خوب میگرفتی حتی اگر قرار نبود اینجا اپلای کنی پس چیزی از دست ندادی و این حرفا و بهتره که به فکر آپشن های بیشتری باشی و خداحافظ!
    من احتمال این قضیه رو صفر میدونم که یک استاد غیر ایرانی یک همچین رفتار غیر حرفه ای رو انجام میداد. خب متاسفانه اینم شانس ما بود. اما به نظرم فرصت طلبی یک جورایی انگار تبدیل به ارزش شده توی ایران و برای رسیدن به فرصت ها و موقعیت ها همه عادت کردن که از روی هم رد بشن! وقتی دانشجو ش میاد و از سه تا دانشگاه I-20 میگیره که خیالش!!! راحت باشه از استادش چه توقعی میشه داشت که اونم محصول همین پروسه است!
    با سلام
    من این استاد را میشناسم رو در اون سمینار هم شرکت کردم. من فکر میکردم فقط شما را انتخاب کرده اما میدونم بعد از اون سمینار و وقتی نمره GRE من اومد ازش خواستم که میخوای یه دور قبل سابمیت مدارکم رو یه دور دیگه بررسی کنی؟ و ایشون (به قول شما در کمال ناباوری!) ایمیل زد که:

Dear XXX

Although I interviewed you and asked XXXX to talk to you, but I interviewed several students in parallel, you can apply for XXXbut for now I can not make any promise for admission because of my limited funding situation, I am considering other students as well, so I would suggest you to keep you options open and look into other opportunities as well.
    و من جوابش رو دیگه ندادم. برای این دانشگاه موادش فرستادم چون قبل از این ایمیل تافل و جی ار ای رو برای دانشگاه ریپورت کرده بوم و پولم از بین می رفت.
    فقط میدونم دانشجوی خوبی را از دست داد. چون من در همون رشته از Illinois at Urbana Champaign پذیرش زودهنگام گرفتم. فقطط میخواستم موقع پذیرش این ایمیل پذیرش را براش فوروارد کنم D:.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    BME

نقل قول نوشته اصلی توسط Ukabed90 نمایش پست ها
    با سلام
    من این استاد را میشناسم رو در اون سمینار هم شرکت کردم. من فکر میکردم فقط شما را انتخاب کرده اما میدونم بعد از اون سمینار و وقتی نمره GRE من اومد ازش خواستم که میخوای یه دور قبل سابمیت مدارکم رو یه دور دیگه بررسی کنی؟ و ایشون (به قول شما در کمال ناباوری!) ایمیل زد که:

Dear XXX

Although I interviewed you and asked XXXX to talk to you, but I interviewed several students in parallel, you can apply for XXXbut for now I can not make any promise for admission because of my limited funding situation, I am considering other students as well, so I would suggest you to keep you options open and look into other opportunities as well.
    و من جوابش رو دیگه ندادم. برای این دانشگاه موادش فرستادم چون قبل از این ایمیل تافل و جی ار ای رو برای دانشگاه ریپورت کرده بوم و پولم از بین می رفت.
    فقط میدونم دانشجوی خوبی را از دست داد. چون من در همون رشته از Illinois at Urbana Champaign پذیرش زودهنگام گرفتم. فقطط میخواستم موقع پذیرش این ایمیل پذیرش را براش فوروارد کنم D:.
    سلام دوست عزیز.
    واقعن جالبه ها! این آدم گویا کلن تو کار دو دره بازیه! شما خودت توی اون سمینار فکر کنم یادت باشه که آخرش برگشت گفت من یکیو گرفتم و با یکی هم دارم نهاییش میکنم!
    بازم خوبه که شما برای جای دیگه اپلای کرده بودی و خوشحالم که به روز من نیفتادی.
    در کل من فکر میکنم که باید دور استادای ایرانی از همه نوعشون رو خط کشید. این تجربه مستقیم خودم بود. دو سه مورد هم دیدم که دوستان نزدیکم چه رفتارها و برخورد های افتضاحی رو از این استادای ایرانی دیدن. بارز ترین نکته هم که من توی تجربه خودم و بقیه دیدم این بود که این آدما دقیقا همون رفتارهایی رو انجام میدن که من به خاطر اینکه هر روز دارم در اطراف خودم میبینمشون تصمیم به رفتن از ایران گرفتم. ریا، فرصت طلبی و دورویی. این سه مورد بارزترین صفات منفی هستن که من به اونا نسبت میدم و الان که فکر میکنم میبینم که اشتباه بزرگیه که برای یک استاد ایرانی آدم اپلای کنه. من به جز دو سه مورد ندیدم که ایرانی هایی که استاد شدن امتیاز علمی و نظری مشخصی نسبت به همتای غیر ایرانیشون داشته باشن و در اغلب موارد حتی ضعیف تر هستند. نمیدونم که من چی دیدم توی این یک مورد که این ریسک بزرگ رو انجام دادم

Junior Member

با سلام به دوستان عزیز
    من برای موضوع پایان نامم میخوام با اساتید خارج ارتباط برقرار کنم آیا میتونید کمکم کنیدکه باید چکار کنم؟ ممنون میشوم راهنمایی کنید؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط blue30 نمایش پست ها
    با سلام به دوستان عزیز
    من برای موضوع پایان نامم میخوام با اساتید خارج ارتباط برقرار کنم آیا میتونید کمکم کنیدکه باید چکار کنم؟ ممنون میشوم راهنمایی کنید؟
    اول باید جستجو کنید که با کدام استادها میخواید ارتباط ایجاد کنید. بعد هم باید ای میلی با عنوان و متن مناسب و متناسب برای استادان مورد نظر، ارسال کنید.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member

با سلام خدمت دوستان عزیز
    کسی اینجا هست که دقیق برای من توضیح بده که برای اینکه بخوام با استادای ایرانی خارج از کشور بخوام ارتباط برقرار کنم و ازشو برای پایان نامه ام کمک بگیرم باید چکار کنم؟
    اصلا نمیدونم کجا باید برم.. من در زمینه IT برای پایان نامه ام میخوام کمک بگیرم.. لینک مثلا استادای دانشگاه UNSW را از کجا بیارم؟ حالا مهم نیست چه دانشگاهی فقط یکی میخوام کمکم کنه..
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    ویرایش توسط sahar_2013 : March 3rd, 2014 در ساعت 04:51 AM دلیل: مرتبط

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط blue30 نمایش پست ها
    اصلا نمیدونم کجا باید برم.. من در زمینه IT برای پایان نامه ام میخوام کمک بگیرم.. لینک مثلا استادای دانشگاه UNSW را از کجا بیارم؟ حالا مهم نیست چه دانشگاهی فقط یکی میخوام کمکم کنه..
    اول باید به وب سایت دانشگاه مورد نظرتون برید. آدرس وب سایت هر دانشگاه از طریق جستجوی اینترنتی پیدا میشه. بعد، باید با بررسی کنید که آیا دانشگاه مورد نظر، در زمینۀ IT گروه آموزشی داره یا نه. اگر نداشت که هیچ. اگر داشت، توی دپارتمان مربوطه، فهرست استادها و لینک پروفایل استادها و آدرس ای میل استادها وجود داره. به این ترتیب میتونید به استاد مورد نظر ای میل بزنید.

البته قبل از ای میل زدن باید بررسی کنید که آیا استاد مربوطه در حوزۀ مورد توجه شما تخصصی داره یا نه. ضمناً ای میل زدن به استادان خارج از ایران (چه ایرانی و چه غیر ایرانی) باید به زبان انگلیسی باشه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    اول باید جستجو کنید که با کدام استادها میخواید ارتباط ایجاد کنید. بعد هم باید ای میلی با عنوان و متن مناسب و متناسب برای استادان مورد نظر، ارسال کنید.
    جسارتا منم میخوام در مورد موضوع پایانامه ارشدم با اساتید آمریکایی مشورت کنم. آیا استادها جواب چنین ایمیل هایی رو میدن؟ اگه میشه یه راهنمایی یا نمونه ایمیل از عنوان و متن مناسب هم بفرمایید. راستش من به یه فردی که تو دانشگاه MIT ارشد خونده بود ایمیل زدم ولی جواب نداد. ممنونم

Junior Member

ببینید با اینکه با حرفاتون موافقم ولی فکر نکنید استادای خارجی هم همچین رفتاری نمی کنن.من تجربه بدگولی استادی توی دانشگاه اوتاوا رو داشتم که مسیر زندگیمو تغییر داد و خیلی فرصتامو از دست دادم.

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط yashar1986 نمایش پست ها
    جسارتا منم میخوام در مورد موضوع پایانامه ارشدم با اساتید آمریکایی مشورت کنم. آیا استادها جواب چنین ایمیل هایی رو میدن؟ اگه میشه یه راهنمایی یا نمونه ایمیل از عنوان و متن مناسب هم بفرمایید. راستش من به یه فردی که تو دانشگاه MIT ارشد خونده بود ایمیل زدم ولی جواب نداد. ممنونم
    اینجا تاپیک تماس با استادهای ایرانی هست و بهتره خارج از موضوع بحثی نکنیم. در کل، روال صحیح ارتباط با استادهای ایرانی یا غیر ایرانی شاغل در دانشگاه های خارج از کشور، یکسان هست. اصول ارتباط علمی صحیح با استادها و دانشجوهای بین المللی، ربط چندانی به ملیت استاد یا دانشجو نداره. تنها تفاوت ممکنه در هم ذات پنداری استاد یا دانشجوی مورد مکاتبه باشه و به خاطر ملیت یکسان، کمی بیشتر (یا حتّی کمتر) توجه کنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط kiania نمایش پست ها
    ببینید با اینکه با حرفاتون موافقم ولی فکر نکنید استادای خارجی هم همچین رفتاری نمی کنن.من تجربه بدگولی استادی توی دانشگاه اوتاوا رو داشتم که مسیر زندگیمو تغییر داد و خیلی فرصتامو از دست دادم.
    اینجا تاپیک تماس با استادهای ایرانی هست و بهتره خارج از موضوع بحثی نکنیم. در کل، الگوی رفتاری مشخصی برای استادهای خارج کشور (چه ایرانی و چه غیر ایرانی) نمیشه در نظر گرفت. در پروسۀ مکاتبه با یک استاد، آیتم های مختلفی باید رعایت بشه تا جواب منطقی (چه مثبت و چه منفی) دریافت بشه. گاهی ما اشتباهی رو مرتکب میشیم (دانسته یا نادانسته) که منجر به عدم دریافت جواب صحیح میشه؛ اما بجای پرداختن به اشکالات خودمون، توپ رو به زمین طرف مقابل میندازیم و گلایه میکنیم.

پیشنهاد: در این تاپیک تلاش کنیم که مهارت های لازم برای ارتباط سازی با استادهای ایرانی خارج از کشور رو یاد بگیریم و برای دیگران به اشتراک بگذاریم. بیان مشکلات و گلایه ها، به خودی خود حلّال مشکلات نیست؛ باید دنبال چاره باشیم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    BME

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    ... در کل، الگوی رفتاری مشخصی برای استادهای خارج کشور (چه ایرانی و چه غیر ایرانی) نمیشه در نظر گرفت. در پروسۀ مکاتبه با یک استاد، آیتم های مختلفی باید رعایت بشه تا جواب منطقی (چه مثبت و چه منفی) دریافت بشه. گاهی ما اشتباهی رو مرتکب میشیم (دانسته یا نادانسته) که منجر به عدم دریافت جواب صحیح میشه؛ اما بجای پرداختن به اشکالات خودمون، توپ رو به زمین طرف مقابل میندازیم و گلایه میکنیم.

پیشنهاد: در این تاپیک تلاش کنیم که مهارت های لازم برای ارتباط سازی با استادهای ایرانی خارج از کشور رو یاد بگیریم و برای دیگران به اشتراک بگذاریم. بیان مشکلات و گلایه ها، به خودی خود حلّال مشکلات نیست؛ باید دنبال چاره باشیم.
    دوست محترم
    به نظرم این قسمت از صحبت های شما به یک بحث مفصل احتیاج داره:
    اول اینکه به نظر من هم نمیشه و نباید بین اساتید ایرانی و غیر ایرانی خارج از کشور تفاوتی قائل شد. دلیل این مسئله هم این هست که تفاوت قائل شدن در این مورد (به صورت هدفمند) معایب خیلی زیادی به دنبال داره که صرف نظر از این حواشی بیان شده در این تاپیک، میتونه منجر به عدم socialization (و یا محقق شدن اون در ابعاد جزئی) در جامعه هدف، درگیر شدن در حواشی (مضحک) ملیت گرایی و ناسیونالیستی، مشکلات احتمالی در ایجاد پیوند قوی با شبکه ارتباطی آکادمیک (در صورتی که اساتید ایرانی مورد نظر هم اولویت ناسیونالیستی در انتخاب اهداف و افراد داشته باشند) و مواردی مانند اینها بشه. اینها همه در مورد عدم تفاوت قائل شدن بین اساتید ایرانی و غیر ایرانی بود. اما یک نکته بسیار مهم و البته ظریف درباره جمله بیان شده توسط شما وجود داره. مهمترین الگوی رفتاری "مشخص" که در مورد اساتید ایرانی و غیرایرانی باید در نظر گرفته بشه (که بر اساس تجربه شخصی خود من و چندین مورد از دوستانم) و در غالب موارد وزنه به سمت اساتید غیر ایرانی هست، "پیروی از الگوی رفتار حرفه ای" هست. از این مسئله به هیچ وجه نمیشه و نباید صرف نظر کرد چون هم ما و هم افرادی که طرف حساب ما هستند افرادی تحصیل کرده و برخوردار از دانش اولیه در مورد الگوی رفتاری بهینه برای دسترسی به مقدار سود و زیان بهینه هستیم.
    دوم اینکه مسلما در مورد ارتباط با اساتید (درست مانند ارتباط با هر آدم دیگه) باید یک سری ملزومات و حداقل ها رعایت بشن و این مسئله منحصر به پروسه اپلای نیست. من (و هر شخص بالغ تحصیل کرده/بدون تحصیلات که در جامعه زندگی نرمالی داشته) میدونم که اگر با یک راننده تاکسی، مهندس، آشپز، دکتر و یا هر شخص دیگری به شیوه ای نامناسب برخورد کنم مسلما نباید انتظار دریافت جواب مطلوب رو داشته باشم. این نکته کاملا مشخص و روشنه. من واژه "گلایه" رو کاملا به صورت شخصی تعبیر میکنم و شایسته میدونم که خدمت شما پیشنهاد کنم بهتره به هیچ وجه در مورد مسائلی که پیشینه و جزئیات اون رو نمیدونید انقدر راحت صحبت نکنید و نسخه "توپ رو به زمین طرف مقابل میندازیم" نپیچید!

در مورد پیشنهاد ارائه شده توسط شما و مباحث مطرح شده در این تاپیک
    به نظر من پیشنهاد شما مناسب نیست به دلایل زیر:
    اول اینکه این پیشنهاد در نگاه اول تمایز فاحشی رو بین اساتید ایرانی و غیر ایرانی در ذهن خواننده ایجاد میکنه. به چه دلیل باید بین استاد ایرانی و غیر ایرانی تفاوت قائل شد؟ دانشجویی که قراره به خاطر ملیت یک استاد برای آزمایشگاه اون اپلای کنه، بهتره نکنه! هدف اگر از اپلای کردن ادامه تحصیل (ودر موارد زیادی تشکیل یک زندگی جدید در محیط جدید) باشه چه نیازی به در نظر گرفتن ملیت استاد هست؟
    دوم اینکه اگر فرض کنیم که باید ملیت استاد در پروسه اپلای در نظر گرفته بشه پس فکر کنم باید به جای بحث های موجود در این سایت اول یک عده رو مامور کرد که لیستی از ملیت های خوب و بد اساتید برای اپلای تهیه کنند (درست مثل لیست خوب ها و بد ها!!!) تا بر اساس این چک لیست تصمیم به اپلای بگیریم!!!!
    و سوم اینکه استاد ایرانی که برای برقراری تماس با اون احتیاج به "فن مار" هست بهتره که یا از سمت استادی انصراف بده و یا اینکه کسی با اون ارتباط برقرار نکنه!

بیان مشکلات و "گلایه ها" متاسفانه بخشی جدایی ناپذیر از این سایت هستند. من به شخصه با این مسئله موافق نیستم که سایت applyabroad تبدیل به محلی برای ناله کردن باشه. اما باید با یک سری از "گلایه ها" متفاوت از بقیه "گلایه ها" برخورد کرد. خود من (و فکر کنم بسیاری از اعضا این سایت) عقیده دارم که بیان تجربیات "کاملا شخصی" با ذکر "شخصی بودن" این تجربیات میتونه تا حدودی "اطلاعات" (و نه نسخه) در اختیار افراد دیگه قرار بده. درست همون طور که با سرچ در گوگل میشه به "اطلاعات" (و نه نسخه) رسید. در مورد این تاپیک مشخص، تجربه شخصی من اینگونه بوده که اساتید ایرانی بنا به دلایل زیادی مثل موقعیتشون از لحاظ اجتماعی و شغلی، تجربیات قبلی خودشون در دوران تحصیل در ایران و مشکلات و فرصت هایی که در طی رسیدن به جایگاه فعلی خودشون تجربه کردند، نسبت به بقیه اساتیدی که باهاشون سروکار داشتم کمتر قابل اعتماد بوده اند. در طی دو سال گذشته من با اساتید آمریکایی، کانادایی، آلمانی، فرانسوی، یونانی، ترک، هندی، چینی، ژاپنی و ایرانی ارتباط برقرار کردم و بازخوردی که از اونها مشاهده کردم در غالب موارد کاملا حرفه ای بود به جز دو مورد کاملا مشخص که ایرانی بودند. وقتی که من این تجربه شخصی رو در کنار تجربیات مشاهده شده توسط دوستان نزدیکم قرار میدم (که اونها هم مشابه با من رفتار های غیر حرفه ای از اساتید ایرانی دیدند) به این نتیجه گیری میرسم که باید در این زمینه محتاط بود. این نتیجه گیری صرفا ناشی از تجربیات دسته اول بوده و به خاطر همین من به خودم حق بیان آنها رو میدم. در مورد کاربران دیگر هم هیچ اصراری (و مسلما علاقه ای) در هدایت اونها به سمت سبک رفتاری خودم ندارم. بیان تجربیات من در اینجا صرفا در حکم بده بستونی هست در قبال تجربیات دیگه ای که در این سایت خوندم.
    در انتها هم پیشنهاد من اینه که بقیه کاربران هم به بیان تجربیات خودشون و حداکثر تحلیلی بر تجربیات دیگران بدون ارائه نتیجه گیری از تجربیات دیگران بپردازن و از ارائه راهکارهایی برای ایجاد مهارت های لازم برای ارتباط سازی با اساتیدی که روابط ناسیونالیستی براشون مهم تر از روابط کاری و الگوی رفتار حرفه ای هست جلوگیری کنن!!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)