صفحه 9 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 103

موضوع: تماس با اساتید ایرانی خارج از کشور

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member
    رشته و دانشگاه
    BME

پیش فرض پاسخ : تماس با اساتید ایرانی خارج از کشور

شاید من تا قبل از امشب فکر میکردم که این بحث ایرانی و غیر ایرانی صرفا ساخته انتظارات و توقعات بیجای افرادی باشه که برای ادامه تحصیل رفتن و یا دارن میرن و فکر میکنن که اگر طرف ایرانی باشه باید حتمن عین پروانه دورشون بچرخه و به تمام خواسته ها و ... جواب مثبت بده. البته هنوز هم فکر میکنم که اصلن بحث ایرانی و غیر ایرانی توی محیط آکادمیک نباید و جود داشته باشه و این دسته بندی ها صرفا باعث ایجاد تصورات و تفکرات اشتباه میشه. اما خب امشب یک موردی رو دیدم که واقعن توش موندم و خیلی ها در اطرافم میگن که این رفتار صرفا به خاطر ماهیت "ایرانی" هستش!! من به صورت اتفاقی به یک استاد ایرانی توی امریکا که توی فیلد من کار میکرد ایمیل زدم و دو روز بعد از ایمیل با من قرار اسکایپ گذاشت و یک هفته بعدش با دانشجوی پست داکش مصاحبه تلفنی کردم و در حقیقت به دو نفر بابت هر کاری که توی دوران تحصیل داشتم جواب پس دادم و بعد از سه هفته هم گفت که میخاد منو بگیره و کلی برام از اصول کاری و اخلاقی و اینا گفت. توی مصاحبه اسکایپ هم حدود ده دقیقه در مورد تعهد من به افرادی که با اونها کار کردم پرسیده بود. حتی دو ماه بعدش که حضوری توی یک سمینار دیدمش با هم در مورد بحث تعهد و اینکه باید به اخلاق حرفه ای پایبند باشیم حرف زد. اینها هم همه در شرایطی بود که اون مصاحبه اسکایپ اولین مصاحبه من حدود اواخر تابستون بود و به خاطر همون بحث تعهد، من بعد از اوکی گرفتن از اون استاد دفترچه اپلای رو بستم و صرفا برای همون دانشگاه و همون استاد اپلای کردم. در کمال ناباوری بعد از 5 ماه که من پوست خودم رو کندم و مقاله خوندم و در مورد اون دانشگاه و هزارتا چیز دیگه تحقیق کردم امشب به من ایمیل زده که خب خودت میدونی که متقاضی های برجسته ای برای این دانشگاه میان و من هم در ابتدای دوره کاریم هستم و باید دانشجو های خوب بگیرم و در ضمن تو بالاخره باید برای اپلای یک نمره زبان خوب میگرفتی حتی اگر قرار نبود اینجا اپلای کنی پس چیزی از دست ندادی و این حرفا و بهتره که به فکر آپشن های بیشتری باشی و خداحافظ!
    من احتمال این قضیه رو صفر میدونم که یک استاد غیر ایرانی یک همچین رفتار غیر حرفه ای رو انجام میداد. خب متاسفانه اینم شانس ما بود. اما به نظرم فرصت طلبی یک جورایی انگار تبدیل به ارزش شده توی ایران و برای رسیدن به فرصت ها و موقعیت ها همه عادت کردن که از روی هم رد بشن! وقتی دانشجو ش میاد و از سه تا دانشگاه I-20 میگیره که خیالش!!! راحت باشه از استادش چه توقعی میشه داشت که اونم محصول همین پروسه است!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط aliymf نمایش پست ها
    شاید من تا قبل از امشب فکر میکردم که این بحث ایرانی و غیر ایرانی صرفا ساخته انتظارات و توقعات بیجای افرادی باشه که برای ادامه تحصیل رفتن و یا دارن میرن و فکر میکنن که اگر طرف ایرانی باشه باید حتمن عین پروانه دورشون بچرخه و به تمام خواسته ها و ... جواب مثبت بده. البته هنوز هم فکر میکنم که اصلن بحث ایرانی و غیر ایرانی توی محیط آکادمیک نباید و جود داشته باشه و این دسته بندی ها صرفا باعث ایجاد تصورات و تفکرات اشتباه میشه. اما خب امشب یک موردی رو دیدم که واقعن توش موندم و خیلی ها در اطرافم میگن که این رفتار صرفا به خاطر ماهیت "ایرانی" هستش!! من به صورت اتفاقی به یک استاد ایرانی توی امریکا که توی فیلد من کار میکرد ایمیل زدم و دو روز بعد از ایمیل با من قرار اسکایپ گذاشت و یک هفته بعدش با دانشجوی پست داکش مصاحبه تلفنی کردم و در حقیقت به دو نفر بابت هر کاری که توی دوران تحصیل داشتم جواب پس دادم و بعد از سه هفته هم گفت که میخاد منو بگیره و کلی برام از اصول کاری و اخلاقی و اینا گفت. توی مصاحبه اسکایپ هم حدود ده دقیقه در مورد تعهد من به افرادی که با اونها کار کردم پرسیده بود. حتی دو ماه بعدش که حضوری توی یک سمینار دیدمش با هم در مورد بحث تعهد و اینکه باید به اخلاق حرفه ای پایبند باشیم حرف زد. اینها هم همه در شرایطی بود که اون مصاحبه اسکایپ اولین مصاحبه من حدود اواخر تابستون بود و به خاطر همون بحث تعهد، من بعد از اوکی گرفتن از اون استاد دفترچه اپلای رو بستم و صرفا برای همون دانشگاه و همون استاد اپلای کردم. در کمال ناباوری بعد از 5 ماه که من پوست خودم رو کندم و مقاله خوندم و در مورد اون دانشگاه و هزارتا چیز دیگه تحقیق کردم امشب به من ایمیل زده که خب خودت میدونی که متقاضی های برجسته ای برای این دانشگاه میان و من هم در ابتدای دوره کاریم هستم و باید دانشجو های خوب بگیرم و در ضمن تو بالاخره باید برای اپلای یک نمره زبان خوب میگرفتی حتی اگر قرار نبود اینجا اپلای کنی پس چیزی از دست ندادی و این حرفا و بهتره که به فکر آپشن های بیشتری باشی و خداحافظ!
    من احتمال این قضیه رو صفر میدونم که یک استاد غیر ایرانی یک همچین رفتار غیر حرفه ای رو انجام میداد. خب متاسفانه اینم شانس ما بود. اما به نظرم فرصت طلبی یک جورایی انگار تبدیل به ارزش شده توی ایران و برای رسیدن به فرصت ها و موقعیت ها همه عادت کردن که از روی هم رد بشن! وقتی دانشجو ش میاد و از سه تا دانشگاه I-20 میگیره که خیالش!!! راحت باشه از استادش چه توقعی میشه داشت که اونم محصول همین پروسه است!
    با سلام
    من این استاد را میشناسم رو در اون سمینار هم شرکت کردم. من فکر میکردم فقط شما را انتخاب کرده اما میدونم بعد از اون سمینار و وقتی نمره GRE من اومد ازش خواستم که میخوای یه دور قبل سابمیت مدارکم رو یه دور دیگه بررسی کنی؟ و ایشون (به قول شما در کمال ناباوری!) ایمیل زد که:

Dear XXX

Although I interviewed you and asked XXXX to talk to you, but I interviewed several students in parallel, you can apply for XXXbut for now I can not make any promise for admission because of my limited funding situation, I am considering other students as well, so I would suggest you to keep you options open and look into other opportunities as well.
    و من جوابش رو دیگه ندادم. برای این دانشگاه موادش فرستادم چون قبل از این ایمیل تافل و جی ار ای رو برای دانشگاه ریپورت کرده بوم و پولم از بین می رفت.
    فقط میدونم دانشجوی خوبی را از دست داد. چون من در همون رشته از Illinois at Urbana Champaign پذیرش زودهنگام گرفتم. فقطط میخواستم موقع پذیرش این ایمیل پذیرش را براش فوروارد کنم D:.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    BME

نقل قول نوشته اصلی توسط Ukabed90 نمایش پست ها
    با سلام
    من این استاد را میشناسم رو در اون سمینار هم شرکت کردم. من فکر میکردم فقط شما را انتخاب کرده اما میدونم بعد از اون سمینار و وقتی نمره GRE من اومد ازش خواستم که میخوای یه دور قبل سابمیت مدارکم رو یه دور دیگه بررسی کنی؟ و ایشون (به قول شما در کمال ناباوری!) ایمیل زد که:

Dear XXX

Although I interviewed you and asked XXXX to talk to you, but I interviewed several students in parallel, you can apply for XXXbut for now I can not make any promise for admission because of my limited funding situation, I am considering other students as well, so I would suggest you to keep you options open and look into other opportunities as well.
    و من جوابش رو دیگه ندادم. برای این دانشگاه موادش فرستادم چون قبل از این ایمیل تافل و جی ار ای رو برای دانشگاه ریپورت کرده بوم و پولم از بین می رفت.
    فقط میدونم دانشجوی خوبی را از دست داد. چون من در همون رشته از Illinois at Urbana Champaign پذیرش زودهنگام گرفتم. فقطط میخواستم موقع پذیرش این ایمیل پذیرش را براش فوروارد کنم D:.
    سلام دوست عزیز.
    واقعن جالبه ها! این آدم گویا کلن تو کار دو دره بازیه! شما خودت توی اون سمینار فکر کنم یادت باشه که آخرش برگشت گفت من یکیو گرفتم و با یکی هم دارم نهاییش میکنم!
    بازم خوبه که شما برای جای دیگه اپلای کرده بودی و خوشحالم که به روز من نیفتادی.
    در کل من فکر میکنم که باید دور استادای ایرانی از همه نوعشون رو خط کشید. این تجربه مستقیم خودم بود. دو سه مورد هم دیدم که دوستان نزدیکم چه رفتارها و برخورد های افتضاحی رو از این استادای ایرانی دیدن. بارز ترین نکته هم که من توی تجربه خودم و بقیه دیدم این بود که این آدما دقیقا همون رفتارهایی رو انجام میدن که من به خاطر اینکه هر روز دارم در اطراف خودم میبینمشون تصمیم به رفتن از ایران گرفتم. ریا، فرصت طلبی و دورویی. این سه مورد بارزترین صفات منفی هستن که من به اونا نسبت میدم و الان که فکر میکنم میبینم که اشتباه بزرگیه که برای یک استاد ایرانی آدم اپلای کنه. من به جز دو سه مورد ندیدم که ایرانی هایی که استاد شدن امتیاز علمی و نظری مشخصی نسبت به همتای غیر ایرانیشون داشته باشن و در اغلب موارد حتی ضعیف تر هستند. نمیدونم که من چی دیدم توی این یک مورد که این ریسک بزرگ رو انجام دادم

نقل قول نوشته اصلی توسط aliymf نمایش پست ها
    میدونم این پست مال خیلی وقت پیشه ولی دارم جواب میدم چون ممکنه خیلی ها اینو بخونن و دلسرد بشن. این که در مورد اخلاق و تعهد حرف بزنه این معنی رو نمیده که شما رو صد در صد میگیره و شما اخلاقا موظفی جای دیگه اپلای نکنی. اگه به شما ادمیشن میداد هم شما اختیار داشتید که decline کنید و جای دیگه برید و باز هم اخلاقی بود. تنها در صورتی غیر اخلاقی می بود که شما بعد از گرفتن ادمیشن تعهد میدادی که همونجا بری ولی بعدش میرفتی جای دیگه. واقعا اپلای نکردن جای دیگه یک اشتباه محس بود. اینکه ایشون اومده 19 ژانویه به شما خبر داده حتی نشون دهنده ی اینه که بیش از حد معمول به این قضیه اهمیت داده و خیلی سریع به شما اطلاع داده. خیلی کم پیش میاد اینقدر سریع اطلاع بدن.

من خودم دو سری اپلای کردم. دفعه اول مستر قبول شدم و دو سال بعدش برای دکترا اپلای کردم. در هر دو مورد همین اتفاقی که برای شما افتاد برای من هم افتاد. توی مورد اول هم اتفاقا استاد ایرانی بود و چند تا مصاحبه تلفنی کردیم و در نهایت به من فاند نداد با اینکه تلفنی گفته بود که به زودی برام آفر باید بیاد. بعدش گفت بیا ترم اول خودت پول بده ببینیم چی میشه بعدش. اصلا بحث نمره زبان یا رقبای دیگه هم نبود. تصمیم گرفته بود اینطوری صرفه جویی کنه توی مخارج گروهش. طبیعتا من هم ناراحت شدم. من هم خیلی امیدوار به جواب این استاد بودم ولی باز هم برای جاهای دیگه اقدام کردم ولی دیگه با اساتید مکاتبه نکردم تا اینکه معلوم شد بهم فاند نمیده. ولی ایشون تکلیفی نداشتن که چون ما با هم مکاتبه کردیم به من ادمیشن بدن. اینکه با چند دانشجو به صورت پارالل مکاتبه کنه غیر اخلاقی نیست و کاملا هم کار درستیه. مکاتبه میکنه تا شما رو بهتر بشناسه و بهتر بتونه انتخاب کنه. علاوه بر این استادی که جدیدا استخدام شده مسلما توی خیلی از دانشگاهها قدرت اینو نداره که به تنهایی دانشجو انتخاب کنه و احتمالا چند گرینه رو به کمیته معرقی میکنه تا اونها هم نظر بدن.

دفعه دومی که اپلای میکردم یک استاد امریکایی همین کار رو با من کرد. با این تفاوت که مستقیم ریجکت شدم و پذیرش بدون فاند هم نداد. با این استاد هم چندین بار مکاتبه کردم و هم تلفنی و هم پای اسکایپ مصاحبه کرد منو. علاوه بر این چون کارش مرتیط به کار من بود چند سال بود که در مورد ریسرچ مکاتبه میکردیم. در نهایت هم به صورت غیر مستقیم به من گفت که فاندش از دانشکده بوده و رئیس دانشکده ترجیح داده که فاند به کسی داده بشه که مستقیم از لیسانس به دکترا اپلای میکنه.

منظورم از این بحث ها این بود که این یک امر رایج و بسیار طبیعیه و کار غیر حرفه ای نبوده. وقتی که شما از ***** های اولیه عبور کنی و ریجکت نشی اینگونه وضعیت ها فراوان پیش میان و منحصر به اساتید ملیت خاصی نیست.

ویرایش: من نمیدونم چرا کلمه ی "ف ی ل ت ر" سانسور میشه اینجا...

ApplyAbroad Senior Veteran
    sahar_2013 آواتار ها

دوستان گرامی
    تعدادی از پست های اخیر به دلیل اینکه فاقد اطلاعات مفیدی برای فروم بودند، حذف شدند. لطفا از انجام مکالمات شخصی در سایت خودداری کنید. چنین ارسالهایی حذف خواهد شد.
    ممنون از همکاریتون
    مدیریت فروم ApplyAbroad
    همواره به آینده فکر کن، هنوز کتاب هایی برای خواندن، غروب هایی برای تماشا کردن و دوستانی برای دیدن وجود دارند.

Junior Member

با سلام به دوستان عزیز
    من برای موضوع پایان نامم میخوام با اساتید خارج ارتباط برقرار کنم آیا میتونید کمکم کنیدکه باید چکار کنم؟ ممنون میشوم راهنمایی کنید؟

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط blue30 نمایش پست ها
    با سلام به دوستان عزیز
    من برای موضوع پایان نامم میخوام با اساتید خارج ارتباط برقرار کنم آیا میتونید کمکم کنیدکه باید چکار کنم؟ ممنون میشوم راهنمایی کنید؟
    اول باید جستجو کنید که با کدام استادها میخواید ارتباط ایجاد کنید. بعد هم باید ای میلی با عنوان و متن مناسب و متناسب برای استادان مورد نظر، ارسال کنید.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member

با سلام خدمت دوستان عزیز
    کسی اینجا هست که دقیق برای من توضیح بده که برای اینکه بخوام با استادای ایرانی خارج از کشور بخوام ارتباط برقرار کنم و ازشو برای پایان نامه ام کمک بگیرم باید چکار کنم؟
    اصلا نمیدونم کجا باید برم.. من در زمینه IT برای پایان نامه ام میخوام کمک بگیرم.. لینک مثلا استادای دانشگاه UNSW را از کجا بیارم؟ حالا مهم نیست چه دانشگاهی فقط یکی میخوام کمکم کنه..
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    ویرایش توسط sahar_2013 : March 3rd, 2014 در ساعت 04:51 AM دلیل: مرتبط

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط blue30 نمایش پست ها
    اصلا نمیدونم کجا باید برم.. من در زمینه IT برای پایان نامه ام میخوام کمک بگیرم.. لینک مثلا استادای دانشگاه UNSW را از کجا بیارم؟ حالا مهم نیست چه دانشگاهی فقط یکی میخوام کمکم کنه..
    اول باید به وب سایت دانشگاه مورد نظرتون برید. آدرس وب سایت هر دانشگاه از طریق جستجوی اینترنتی پیدا میشه. بعد، باید با بررسی کنید که آیا دانشگاه مورد نظر، در زمینۀ IT گروه آموزشی داره یا نه. اگر نداشت که هیچ. اگر داشت، توی دپارتمان مربوطه، فهرست استادها و لینک پروفایل استادها و آدرس ای میل استادها وجود داره. به این ترتیب میتونید به استاد مورد نظر ای میل بزنید.

البته قبل از ای میل زدن باید بررسی کنید که آیا استاد مربوطه در حوزۀ مورد توجه شما تخصصی داره یا نه. ضمناً ای میل زدن به استادان خارج از ایران (چه ایرانی و چه غیر ایرانی) باید به زبان انگلیسی باشه.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    اول باید جستجو کنید که با کدام استادها میخواید ارتباط ایجاد کنید. بعد هم باید ای میلی با عنوان و متن مناسب و متناسب برای استادان مورد نظر، ارسال کنید.
    جسارتا منم میخوام در مورد موضوع پایانامه ارشدم با اساتید آمریکایی مشورت کنم. آیا استادها جواب چنین ایمیل هایی رو میدن؟ اگه میشه یه راهنمایی یا نمونه ایمیل از عنوان و متن مناسب هم بفرمایید. راستش من به یه فردی که تو دانشگاه MIT ارشد خونده بود ایمیل زدم ولی جواب نداد. ممنونم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)