نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

موضوع: مسائل فرهنگی | اعتقادی | حجاب | محدودیت های اجتماعی در هلند و مسائل مرتبط

Junior Member

Talking مسائل فرهنگی | اعتقادی | حجاب | محدودیت های اجتماعی در هلند و مسائل مرتبط

سلام دوستان می خواستم بدونم که:
    1)آیا حجاب داشتن در هلند به خصوص در محیط های آموزشی مشکل داره؟چون من از یکی از آشنا هامون پرسیدم گفته اصلا نمی ذارن اینجا حجاب داشته باشی به تمسخر میگیرنت و از این چیزا؟
    2)در مورد فرهنگشون چی؟ شنیدم آدمایی هستن که زیاد اجتماعی نیستن و آدم به سختی باهاشون کنار میاد؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : حجاب و مسائل اعتقادی و فرهنگی در هلند

سوال دومت رو من جواب می دم.هلندی ها به طور کلی آدمهای خوب و مهربونی هستند.در مورد اجتماعی بودن نمی تونم نظر بدم.اگر منظورت اینه که انقدر اجتماعی هستند که قتلهاشونم وسط خیابون انجام بدن و ملتشون نگاه کنند و تخمه بشکنن،نه واقعا در این حد اجتماعی نیستن.به عنوان دانشجو ولی شما در اون حد با اجتماع کار نخواهی داشت به خصوص اگر شهرت دانشگاهی باشه

Senior Member moeinian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی انرژی دانشگاه Chalmers

بله متاسفانه در بسیاری از کشورهای اروپایی وضعیت همین طوره و کلا محدود به حجاب نمیشه. مثلا در ایتالیا نژاد رو هم مسخره می کنن و به اصطلاح به ما میگن کله سیاه. ولی من در سوئد اصلا همچین چیزی ندیدم. همچنین در فنلاند هم همچین وضعیتی نیست.(یکی از دوستانم اونجاست) دوست داشتید می تونید برای این مکان ها اقدام کنید. البته یکی از دوستان هم محجبه است و در یکی از دانشگاههای هلند درس میخونه. اونکه مشکلی نداشته
    از میان کسانی که برای دعای باران به بیابان می روند تنها کسانی ایمان دارند که با خود چتر همراه دارند.

*هیچ کجای دنیا وطنم ایران نمیشه.

هلند اصلا با حجاب مشکلی ندارن و خیلی هم محجبه زیاده، توی دانشگاهها هم مشکلی برای حجاب نیست و کسی هم مسخره نمیکنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط eli jo0on نمایش پست ها
    1)آیا حجاب داشتن در هلند به خصوص در محیط های آموزشی مشکل داره؟چون من از یکی از آشنا هامون پرسیدم گفته اصلا نمی ذارن اینجا حجاب داشته باشی به تمسخر میگیرنت و از این چیزا؟
    2)در مورد فرهنگشون چی؟ شنیدم آدمایی هستن که زیاد اجتماعی نیستن و آدم به سختی باهاشون کنار میاد؟
    1) خیر - کسی به تمسخر نمی گیره.
    2) هلندی ها مردمی اجتماعی هستند منظورم این هست که با افراد غریبه شروع به صحبت می کنند اگر بخوام با سوئد مقایسه کنم سوئدی ها( شهری که من در آنجا بودم) تا کاری باهات نداشته باشن سر صحبت رو با ز نمی کنن اما رویهم رفته مردمان هر دو کشور اگر ازشون کاری بخوای اگر از دستشون بر بیاد حتما کمک می کنن بر اساس تجربه شخصی من.
    ویرایش توسط sweden in process : December 30th, 2010 در ساعت 11:07 PM

Senior Member maryamf آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط eli jo0on نمایش پست ها
    این صرفا تجربه من هست:
    1) مشکلی با حجاب ندارند و خیلی عادی هست.. تو بلژیک هم عادیه، تو آلمان هم عادیه اما سیاست دولتش یک خورده ضد مسلمونهاست... حتی تو فرانسه هم عادیه اما سیاست دولتش ضد مسلمونهاست و مدارس فرانسه اجازه حجاب به دانش آموزها نمیدن...
    2)خوب ما ایرانیها اجتماعی تر هستیم یا به عبارتی فهم اجتماعی مون شاید بالاتر باشه.. اینارو اگه ۱۰ بار هم دعوت کنی، به ندرت پیش میاد دعوت کنن.. کلا از یه حدی نمیشه باهاشون صمیمی تر شد در حالیکه در نظر اول اینطوری به نظر نمیاد.. از این نظر آلمانیها بهتر از هلندیها هستند...

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

مثل اينكه نداشتن حجاب اجباري شده تو هلند...برقعه و چادر و روبنده!
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط nimaK نمایش پست ها
    مثل اينكه نداشتن حجاب اجباري شده تو هلند...برقعه و چادر و روبنده!
    حجاب آزاده. فقط روبنده که صورت رو میپوشونه ممنوع شده بدلایل امنیتی.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل فرهنگی | اعتقادی | حجاب | محدودیت های اجتماعی در هلند و مسائل مرتبط

با این که داشتن روسری جرم نیست ولی اگر حجاب داشته باشید، حتی اگر نگویند، به چشم دیگری شما را نگاه می کنند.
    شرایط مانند ده بیست سال پیش نیدت. هلند بسیار تغییر کرده است. مردم هلند روزبروز بیشتر از مسلمانها (خاورمیانه ای ها) بدشان می آید. البته این کار دلیل هم دارد، ترک ها و مراکشی ها آبروی هر خاورمیانه ای را اینجا برده اند. هر ش شنبه برنامه پلیسی اینجا، بزهکاری و جنایت های خارجی ها را نشان می دهد. آشکار است واکنش مردم به خارجی ها چه می تواند باشد.
    این که می گویند چون در قانون نوشته شده پس تبعیض نژادی وجود ندارد، یک دروغ بزرگ است و زمانی به آن می رسید که خود در این جامعه زندگی کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)