صفحه 2 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 108

موضوع: آرشیو شده : چگونگی اقامت؟! ( تا سال 2012 )

Senior Member maryamf آواتار ها

پیش فرض پاسخ : چگونگی اقامت؟!

هر دو تا پاس باید همراهمون باشه دیگه؟ فقط باید یکیشو نشون بدیم.. همینطوره؟

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط Asman
    خوب اگه به این سادگی هستش، این قانون پس چه اثری داره؟
    فکر کنم اینجور کارا فقط ار ایرانی ها بر میادD:
    بدون مرز و محدوده / وطن یعنی همه دنیا...

Junior Member

همونطور که قبلا گفتم اونجا دیدم که ایرانی هایی که شهروند هلند هستند و با داشتن پاسپورت هلندی، از سفارت ایران پاسپورت ایرانی هم گرفتن موقع سفر به ایران با کارت شناسایی هلندی از هلند خارج میشن و هنگام ورود به ایران پاس ایرانی رو نشون میدن. در بازگشت هم با پاسپورت ایرانی از ایران خارج میشن و با کارت شناسایی هلندی وارد هلند میشن.
    در مورد همراه داشتن همزمان دو پاسپورت هلندی و ایرانی، توجه کنید که دو کشور ایران و هلند هیچ کدوم تابعیت دوگانه رو قبول ندارند. البته این مسئله در ایران مسکوت مونده و فعلا کاری به این کارا نداره ولی اگه در فرودگاهی در هلند متوجه بشن شما دو پاسپورت و دو ملیت دارید... خدا به دادتان برسد!

Junior Member

خب اگه اینجوری باشه که بازم میتونن بفهمن. پس نکته داشتن ترکیب پاسپورت ایرانی و کارت شناسایی هلندی چیه؟ بهتر نیست به جای همراه داشتن ایندو، شناسنامه ایرانی داشته باشیم و کارت شناسایی هلندی؟ چون شناسنامه به فارسیه و اونا اگه هم پیداش کنن نمیتونن ازش چیزی سر در بیاورن...؟ ???

Senior Member maryamf آواتار ها

منم موندم..

این خیلی ریسکش بالاست، چون هیچوقت بعید نیست که کیف ایرانیهارو بگردن. مال خود من رو که یه بار گشتند البته خیلی دقیق نبود و چون کنسرو داشتم چک کردند. فکر کنم باید جاسازی کنیم D:

Junior Member

یه خبر خوب! شنیدم که میشه از سفارت ایران یه نامه گرفت که توی اون گفته شده که دارنده نامه نمیتونه پاسپورتشو تحویل بده و برای پاسپورت هلندی اقدام کرد بدون اینکه پاسپورت ایرانیو تحویل داد. ;D این نامه رو باید تحویل داد برای گرفتن پاسپورت هلندی.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Control Technology

حالا اگه کسی نخواد ریسک کنه و همون پاس هلندی رو نگه داشته باشه - اقدام واسه ویزای ایران چقدر طول میکشه؟ چقدر میتونه با اون ویزا اقامت داشته باشه
    به نظرم 3 ماه باشه کفایت میکنه دیگه
    کسی که پاس هلندی میگیره چه نیازی به پاس ایرانی داره
    سالی یه بار بیاد این مملکت گل و بلبل رو از نزدیک نگاه کنه و برگرده خوب واسش دیگه

به نظر من با این همه مشکلات کسی بیاد پاس هلند رو بگیره اصلا ارزش ریسک کردن نداره گرفتن پاس ایران

Exclamation پاسخ : چگونگی اقامت؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط poory نمایش پست ها
    با 5 سال کار کردن و مالیات دادن میشه تقاضای شهروندی داد که معمولاً مشکلی نداره البته به شرطی که زبان هلندی تون در حد قابل قبولی باشه. ولی یه مشکل بزرگ هست: این که پاسپورت ایرانی رو ازتون می گیرن و میگن نمیتونین همزمان شهروند هر دو کشور باشین! :'( :'(

شما موقعی می توانید درخواست تبعیت هلندی کنید که اجازه ی اقامت دائم هلند را داشته باشید، نه اجازه اقامت محدود. البته باید خداقل 5 سال به طور قانونی در هلند زندگی کرده باشید.
    دانستن زبان هلندی نقشی در گرفتن تبعیت هلندی بازی نمی کند، قانونی که می فرمایید برای آلمان می باشد.
    هلند با داشتن تابعیت دوگانه برای ایرانیها مشکلی ندارد. صحبتی که می فرمایید بر دگر شهروندان اروپایی می باشد.

نقل قول نوشته اصلی توسط silwestern نمایش پست ها
    حالا اگه کسی نخواد ریسک کنه و همون پاس هلندی رو نگه داشته باشه - اقدام واسه ویزای ایران چقدر طول میکشه؟ چقدر میتونه با اون ویزا اقامت داشته باشه
    به نظرم 3 ماه باشه کفایت میکنه دیگه
    کسی که پاس هلندی میگیره چه نیازی به پاس ایرانی داره
    سالی یه بار بیاد این مملکت گل و بلبل رو از نزدیک نگاه کنه و برگرده خوب واسش دیگه

به نظر من با این همه مشکلات کسی بیاد پاس هلند رو بگیره اصلا ارزش ریسک کردن نداره گرفتن پاس ایران
    دوست عزیز نمایندگی های ایران در خارج از کشور هیچ گاه برای یک کسی که تبار ایرانی داشته باشد، روی پاسپورت خارجیش ویزای ایران را صادر نمی کنند. می گویند باید پاسپورت ایرانی بگیرید.
    یعنی اگر همین الآن آقای آندره آغاسی که هیچ وقت تبعیت ایرانی نداشته اگر بخواهد به ایران سفر کند، بهش می گویند چون پدر شما ایرانی بوده، شما هم ایرانی هستید، پس ما به شما ویزای ایران نمی دهیم و شما باید درخواست پاسپورت ایرانی کنید.
    ویرایش توسط Pearson : December 19th, 2009 در ساعت 08:34 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط marssolar2 نمایش پست ها
    همونطور که قبلا گفتم اونجا دیدم که ایرانی هایی که شهروند هلند هستند و با داشتن پاسپورت هلندی، از سفارت ایران پاسپورت ایرانی هم گرفتن موقع سفر به ایران با کارت شناسایی هلندی از هلند خارج میشن و هنگام ورود به ایران پاس ایرانی رو نشون میدن. در بازگشت هم با پاسپورت ایرانی از ایران خارج میشن و با کارت شناسایی هلندی وارد هلند میشن.
    در مورد همراه داشتن همزمان دو پاسپورت هلندی و ایرانی، توجه کنید که دو کشور ایران و هلند هیچ کدوم تابعیت دوگانه رو قبول ندارند. البته این مسئله در ایران مسکوت مونده و فعلا کاری به این کارا نداره ولی اگه در فرودگاهی در هلند متوجه بشن شما دو پاسپورت و دو ملیت دارید... خدا به دادتان برسد!
    همان جور که خدمتتان عرض کردم، هلند با تابعیت دوگانه ایرانی ها مشکلی ندارد. مسئله که شما می فرمایید مربوط به دگر کشورهای اروپایی می باشد. مثلاً یک اروپایی نمی تواند هم زمان اسپانییایی و آلمانی باشد.