صفحه 5 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 108

موضوع: آرشیو شده : چگونگی اقامت؟! ( تا سال 2012 )

Junior Member

پیش فرض پاسخ : چگونگی اقامت؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan_soad نمایش پست ها
    خب این جواب به این سوال که خیلی طبیعیه ! شما گفتی من یه ویزای موقت دانشجویی دارم و اونام گفتن با توجه به شرایط موجود نمیتونی برای اقامت دائم درخواست کنی .
    کیس phd با موضوع بحث بالا یه مقداری متفاوته . چون اون residence permit for study purposes میتونه برای لیسانس یا فوق و.. باشه .
    من شنیدم چون دوره ی دکترای شما یه کیس شغلی تو هلند محسوب میشه میتونی بعد 5 سال از این طریق برای اقامت اقدام کنی .

من خودم از طریق family renuefication اقدام کردم. اما دوستان زیادی دارم که هنوز نتونستن می تونن بمونن یا نه.مثلا اگه فوق می خونن یا دکترا شرایطشون فرقی می کنه یا نه. در IND شرایط رو این طوری نوشته .پس من هم فکر می کنم PHD چون کار محسوب میشه درخواست داد برای اقامت دائم اگر 5 سال اقامت داشته باشید و شزط سوم را هم داشته باشید
    Conditions:

• you have held a temporary residence permit for a minimum of 5 consecutive years;
    • you have a residence permit for a non-temporary objective, such as family reunification or employment;
    • you have sufficient means of support
    • you do not constitute a risk to the public order

If you meet the conditions, you can apply to the IND for a permanent residence permit.

Junior Member

سوال من اینه که بالاخره میشه با حفظ تابعیت ایرانی تابعیت هلندی گرفت یا نه؟
    اگر از طریق پناهندگی اجتماعی اقدام کنم چی؟ کسی در این مورد چیزی می دونه ؟

از طریق پناهندگی اصلا مشکلی برای دو ملیتی بودن وجود نداره و از طرق دیگه مطالب بالا کمکتون می کنه.

Senior Member maryamf آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط antwerpen نمایش پست ها
    من خودم از طریق family renuefication اقدام کردم. اما دوستان زیادی دارم که هنوز نتونستن می تونن بمونن یا نه.مثلا اگه فوق می خونن یا دکترا شرایطشون فرقی می کنه یا نه. در IND شرایط رو این طوری نوشته .پس من هم فکر می کنم PHD چون کار محسوب میشه درخواست داد برای اقامت دائم اگر 5 سال اقامت داشته باشید و شزط سوم را هم داشته باشید
    Conditions:

• you have held a temporary residence permit for a minimum of 5 consecutive years;
    • you have a residence permit for a non-temporary objective, such as family reunification or employment;
    • you have sufficient means of support
    • you do not constitute a risk to the public order

If you meet the conditions, you can apply to the IND for a permanent residence permit.
    مسئله اینه که قرارداد شما ۴ ساله هست و بعد از ۴ سال اگر همونجا PhD رو ادامه بدید یا پست دکتری بخونید دانشگاه باید یک نامه بده به tax office یا IND که شما هنوز حقوق میگیرید و مالیات میدید.. اونها هم اقدام کنند ولی معمولا از روی عمد یا غیر عمد تو برخی دانشگاهها تو این زمینه تعلل میکنند و ۴ سال شما دود میشه.. اگر هم که جای دیگری میرید باید از چند ماه قبل از اتمام ۴ سال PhD مشخص باشه که کارهای اداریش انجام بشه و دوره ۵ ساله شما کاملا پیوسته باشه.. این خیلی مهمه و اگر شما یک ماه بیکار محسوب بشید تمام اون ۴ سال از بین میره.. تو دانشگاهی که من بودم ۲ مورد دیدم که همینطور شد یکیشون که انقدر ناراحت شد که پست دکتری رو ۶ ماهه ول کرد و رفت سوییس برای یک پست داک دیگه...

ببینم مطمئن هستین که این 5 سال باید بطور پیوسته tax داده باشید؟ چون تو اون موارد اشاره کرده که 5 سال اقامت موقت داشته باشید و پیوسته. اگه اینطوری باشه که شما می گید خیلی مسخرست که یکی به خاطر اونکه اون وسط یه ماه حقوق نداشته 4 سالش دود بشه بره.

Senior Member maryamf آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط arashabt نمایش پست ها
    ببینم مطمئن هستین که این 5 سال باید بطور پیوسته tax داده باشید؟ چون تو اون موارد اشاره کرده که 5 سال اقامت موقت داشته باشید و پیوسته. اگه اینطوری باشه که شما می گید خیلی مسخرست که یکی به خاطر اونکه اون وسط یه ماه حقوق نداشته 4 سالش دود بشه بره.
    نخير اطمينان ندارم..
    من قوانينش رو مطالعه نكردم و به من اينجورى منتقل شده.. دوست يكى از دوستانم بعد از اتمام 4 سال دكتريش تو همون گروه بلافاصله پست دكترى را شروع كرده بود و اصلا اطلاع نداشت كه personel department همچين اشتباهى كرده و متاسفانه بعد از كلى دوندگى موفق نشد حقش رو بگيره.. ايشون حتى حقوق گرفته بود و ماليت هم پرداخت كرده بود فكر ميكنم.. تا جايى كه يادمه حتى وكيل هم گرفته بوده..
    يكى از بچه هاى گروه خودمون هم همينطور شد و همونطور كه گفتم پست دكتراش رو نصفه ول كرد رفت كشور ديگه..
    حالا يك روزى از اون دوستم ماجرا رو دقيق ميپرسم..

حالا دقیق تر بپرسین اگه اینجوریه ما هم ول کنیم بریم

من امروز از personel department پرسیدم گویا همونطوری هست که maryamf میگه و بایستی پرداخت tax بطور پیوسته و پنج سال باشه. ضمنا گفتن ممکنه تا چند ساله دیگه این قانون تغییر کنه و راحتتر بشه اقامت دایم گرفت. باز حالا از دوستان اگه کسی اطلاعاتی در این مورد داره ممنون میشم اینجا بذاره. چون ممکنه سواله خیلیا باشه.

Junior Member

یک SECTION توی شهرداری روتردام که مربوط به IND هست. من همین امروز پرسیدم و گفتن باید حتما 5 سال کامل کار قانونی کرده و مالیات داده باشین.بدون وقفه

البته خواهر من که آلمانه می گفت تو آلمان اینجوریه که 60 ماه شما tax داده باشی حالا اگه مثلا 2 ماه وقفه بوده بعد از 62 ماه اقامت میگیری. اگه هلند قانونش اینقدر سفت و سخت باشه که اصلا ارزش نداره به فکر اقامتش بود. این همه جا