صفحه 6 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 108

موضوع: آرشیو شده : چگونگی اقامت؟! ( تا سال 2012 )

Senior Member maryamf آواتار ها

پیش فرض پاسخ : چگونگی اقامت؟!

نه همه جا اینجوری نیست.. واقعا بستگی به دانشگاه داره.. و اینکه باهاتون همکاری بکنن و نامه هارو به موقع بفرستند یا نه.. این رو یادتون نره که تو آلمان معمولا بعد از پایان دوره دکتری تازه باید در یک شغل مشغول بشید تا بتونید اقامت بگیرید.. کمتر جایی هست که دانشجوی دکتری کارمند محسوب بشه..
    تو رشته من که هیچ تضمین شغلی وجود نداره و من اگر نخوام پست دکتری بخونم باید یک کار نسبتا نامربوط به رشته دانشگاهیم انجام بدم که یاگر علاقه نداشته باشم دیگه هیچ!!
    راستی من شنیدم اینجا برای اقامت گرفتن برای فرزند یک قانونی داره که اگر شما شامل ۳۰٪ تخفیف در مالیات باشید(یعنی نیروی متخصص محسوب بشید) میتونید بعد از پرداخت ۳ سال مالیات برای فرزندتون اقامت بگیرید..

یه مصاحبه از نخست وزیر هلند دیدم که میگفت متاسفانه به دلیل اینکه اینجا مسلمونها مملکت ما رو آباد(!) کردن در مورد دادن اقامت به تبعه های کشور های اسلامی از این به بعد خیلی سخت گیرانه برخورد خواهیم کرد . همینطور با مسلمانان مقیمی که بخوان پاشونو از گلیم شون دراز تر کنن !

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan_soad نمایش پست ها
    یه مصاحبه از نخست وزیر هلند دیدم که میگفت متاسفانه به دلیل اینکه اینجا مسلمونها مملکت ما رو آباد(!) کردن در مورد دادن اقامت به تبعه های کشور های اسلامی از این به بعد خیلی سخت گیرانه برخورد خواهیم کرد . همینطور با مسلمانان مقیمی که بخوان پاشونو از گلیم شون دراز تر کنن !
    چرا اینجوری گفته؟! مگه چی شده؟ خوبه اونی که با ماشین داشت ملکه شون رو ترور میکرد هلندی بود وگرنه میخواستن چی بگن!
    پررو شدن! یک مملکت زاغارت علف خیز داشتن که فقط سیب زمینی توش رشد میکرد و همین مسلمونهای مراکشی و ترک آبادش(!) کردن، حالا که به اون نقطه ای که میخواستند رسیدند واسه ما آدم شدند..
    معلومه که طبقه کارگری به علت سواد و امکانات کم فرهنگ پایینی داره ربطی به مسلمون بودن نداره! باید فکر اینجاش رو میکردن.. هر کی خربزه میخوره پای لرزش هم مینشینه..
    کل من اینجا هلندی فاشیست و نژادپرست، خیلی دیدم.. به قول دوستانم، این هلندیها علاوه بر اینکه به چیزهایی که دارند (سیب زمینی و پنیر) افتخار میکنند، به چیزهایی هم که ندارند افتخار میکنند!!
    ویرایش توسط maryamf : March 7th, 2010 در ساعت 10:51 PM

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط maryamf نمایش پست ها
    پررو شدن! یک مملکت زاغارت علف خیز داشتن که فقط سیب زمینی توش رشد میکرد و همین مسلمونهای مراکشی و ترک آبادش(!) کردن، حالا که به اون نقطه ای که میخواستند رسیدند واسه ما آدم شدند..
    معلومه که طبقه کارگری به علت سواد و امکانات کم فرهنگ پایینی داره ربطی به مسلمون بودن نداره! باید فکر اینجاش رو میکردن.. هر کی خربزه میخوره پای لرزش هم مینشینه..
    کل من اینجا هلندی فاشیست و نژادپرست، خیلی دیدم.. به قول دوستانم، این هلندیها علاوه بر اینکه به چیزهایی که دارند (سیب زمینی و پنیر) افتخار میکنند، به چیزهایی هم که ندارند افتخار میکنند!!
    درود
    من از بچگی یادمه شنیده بودم که هلندی ها ادم های نژاد پرستی ان...مخصوصا یهودی توشون زیاده و بعد به شدت با مسلمون ها مشکل دارن...

با این حال برام چرا سواله که همچنان می شنوم اگر میخاین بیایین اروپا برید هلند...یعنی همیشه بعضی ها از هلند خیلی تعریف می کنن...کشور ازادیه و از این حرفها...
    من هنوز برام روشن نشده واقعا هلند از لحاظ اقامتی مثه کشورهای اسکاندیناویه؟
    به نظرم هنوز هلند به پای کشوری مثه فرانسه که عرب های مسلمون رو حداقل به عنوان عضوی از جامعشون پذیرفته نرسیده....رسیده؟

مریم خانم شما که هلند هستید بیشتر با کدوم طرف موافقید؟

با سپاس

نقل قول نوشته اصلی توسط soilman نمایش پست ها
    درود
    من از بچگی یادمه شنیده بودم که هلندی ها ادم های نژاد پرستی ان...مخصوصا یهودی توشون زیاده و بعد به شدت با مسلمون ها مشکل دارن...

با این حال برام چرا سواله که همچنان می شنوم اگر میخاین بیایین اروپا برید هلند...یعنی همیشه بعضی ها از هلند خیلی تعریف می کنن...کشور ازادیه و از این حرفها...
    من هنوز برام روشن نشده واقعا هلند از لحاظ اقامتی مثه کشورهای اسکاندیناویه؟
    به نظرم هنوز هلند به پای کشوری مثه فرانسه که عرب های مسلمون رو حداقل به عنوان عضوی از جامعشون پذیرفته نرسیده....رسیده؟

مریم خانم شما که هلند هستید بیشتر با کدوم طرف موافقید؟

با سپاس
    ممکنه دلیل فرمایشات شما، داشتن ۲ میلیون جمعیت مسلمان اغلب مراکشی که اکثرا هم فرهنگ ضعیفی دارند باشه و فکر نمیکنم فرانسه وضع بهتری داشته باشه.. دیگر اینکه مردم اینجا دانستن چندین زبان رو افتخار میدونند و انگلیسی رو خیلی خوب حرف میزنند..
    من شنیدم مردم انگلیس بسیار خوبند و اونجا برای زندگی خیلی بهتره، و اگر اطلاع داشته باشید این Gert رو هم به خاطر توهین به مسلمونها به انگلیس راه نداده بودند
    از وقتی سوییس برای مناره های مساجد رفراندوم گذاشت، حزب PVV هم به تب و تاب افتاده و هر روز یک حرف جدید میزنه..
    چند روز پیش انتخابات شورای شهر بود که ما هم میتونستیم رای بدیم ولی استفاده نکردیم و Gert که خیلی پوپولیست هم هست و از همین حزبه، داره رای میاره(نمیدونم رای آورد یا نه)..
    همین ایشون چند وقت پیش هم میگفت که برای روسری، مالیات بگذارند که خود هلندیها وقتی شنیدند از خنده منفجر شده بودند! به هر حال این یک حزبه و چون پوپولیسته داره تمام کرسی ها رو به مرور زمان به خودش اختصاص میده!

اینجا چه خبره، هر کسی هر چی دوست داره به این هلندی ها میگه. اولا که ما که غیر خوبی از اینا چیزی ندیدیم و مطمئنم اگه اینجا کشور ما بود و خارجی میمود کشور ما رفتار ما با اونا خیلی بدتر و زننده تر بود ثانیا این بده که آدم به مملکتش و فرهنگش افتخار کنه، ما ایرانیا اینو بلد نیستیم اشکال از ماست نه از اونا. ثالثا، آقا کشور خودشونه می خوان سکولار زندگی کنن نوش جونشون، از مسلمونا هم خواستن براشون مزاحمت ایجاد نکنن. حالا این کجاش بده، اگه قرار باشه که هر کسی به اصطلاح اسلامو اینجا پیاده کنه که هلند نمیشه، میشه یک کشور عقب افتاده ای مثل افریقاییا یا حتی خود ما. مطمئنم الان یکی پیدا میشه میگه اسلام که باعث عقب افتادگی نمیشه خواهشن اون نفر یک کشور مسلمون پیشرفته مثال بزنه بعد حرفشو شروع کنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط سهیل نمایش پست ها
    دوست من در گفته های خودتون مراعات همه عقاید، ادیان، فرهنگها و ... رو بکنید. گذشته از اینکه در گفته هاتون مراعات کنید، پیشنهاد می کنم در نوع نگاهتون هم بازنگری کنید.
    اتفاقا من فکر نمیکنم هیچ ربطی به یهودی ها داشته باشه، مشکل فرهنگیه.. اینها اکثرا پروتستان هستند و بعد کاتولیک.. یهودیها که نسل کشی شدند..
    من فکر میکنم یهودیها در سوئد بیشتر باشند..

از دوستان عزیز خواهش می کنم بحث عقاید و فرهنگ و ... رو تو فروم بیشتر از این ادامه ندن چون ربطی نداره به تاپیک و کلا منظور فروم.
    ضمنا می خواستم یه تجربه ای رو به دوستان بگم که اومدم بنویسم این حرفا رو دیدم یکم ناراحت کننده بود حالا ببخشید اگه تند نوشتم.
    مطلب هم این بود که چند روز پیش از اداره مهاجرت هلند و قسمت information سوال کردم در مورد اقامت دایم گفتن اگه اقامت شما تو این پنج سال پیوسته و قانونی باشه اقامت دایم میشه گرفت و لازم نیست که حتما همه ماهها مالیات داده باشین حتی پرسیدم اگه اون وسط 2 - 3 ماه هم مالیات نداده باشیم مشکل ایجاد نمی شه گفت نه و به خنده هم گفت ولی زبون هلندی رو باید یاد بگیریا.
    در مورد کسی که maryamf گفت بعد 5 سال اقامت ندادن به احتمال زیاد به موقع اقامتشو تمدید نکرده و وقفه افتاده و اون مدت هر چند کوتاهم بوده غیر قانونی بوده که واسه همین اقامت دایم ندادن. وگرنه اینجور نیست که واسه 1 - 2 ماه کار نداشتن همه چی بسوزه دود بشه بره هوا که.

نقل قول نوشته اصلی توسط arashabt نمایش پست ها
    اینجا چه خبره، هر کسی هر چی دوست داره به این هلندی ها میگه. اولا که ما که غیر خوبی از اینا چیزی ندیدیم و مطمئنم اگه اینجا کشور ما بود و خارجی میمود کشور ما رفتار ما با اونا خیلی بدتر و زننده تر بود ثانیا این بده که آدم به مملکتش و فرهنگش افتخار کنه، ما ایرانیا اینو بلد نیستیم اشکال از ماست نه از اونا. ثالثا، آقا کشور خودشونه می خوان سکولار زندگی کنن نوش جونشون، از مسلمونا هم خواستن براشون مزاحمت ایجاد نکنن. حالا این کجاش بده، اگه قرار باشه که هر کسی به اصطلاح اسلامو اینجا پیاده کنه که هلند نمیشه، میشه یک کشور عقب افتاده ای مثل افریقاییا یا حتی خود ما. مطمئنم الان یکی پیدا میشه میگه اسلام که باعث عقب افتادگی نمیشه خواهشن اون نفر یک کشور مسلمون پیشرفته مثال بزنه بعد حرفشو شروع کنه.
    البته من عصبانی شدم که از اون مشکلات متعددی که دیدم دوستانم داشته اند، نتیجه گیری هایی کردم . گرچه این رو از بقیه هم شنیدم و خودم هم چندین مورد دیدم.. کلا ما ایرانیها دیگه انقدر سالها کم احترام دیدیم که به هر چیزی راضی هستیم.. اینها تبعیض قائل میشن ما یک چیزی هم به هموطنهای خودمون بدهکار میشیم که به خاک علف خیز هلندیها توهین کردیم..
    میشه بگید دقیقا چه اتفاقی افتاده که هر روز یک بد و بیراهی به مردم کشورهای مسلمان میگن؟! یک روز به حجابشون گیر میدن و رو اون میخوان مالیات بگذارن، یک روز مناره مساجد رو مطرح میکنند، به خاطر اینکه بچه هاشون نیاز به گفتار درمانی دارند که بتونند لهجه عجیب و غریب هلندی رو درست تلفظ کنند(اجباری هست که درست تلفظ کنند)، مالیات میدن و خیلی چیزهای دیگه.. حالا هم اگر خبر درست باشه تهدید به پس گرفتن حق اقامتشون ازشون میکنند.. اینها سالهاست اینجا زندگی کردند و تو رشد اقتصادی هلند نقش زیادی داشتند.. فرهنگشون ضعیفه ولی لازمه دولت توجه بیشتری بهشون بکنه.. به نظر من که دولت هلند نقش زیادی در ایجاد این مشکلات داشته.. شما چه حرکت بدی از مسلمونهای اینجا دیدین؟ خوب بگین ما هم بدونیم..

خوب فرمایش شما قبول که ما یک کشوری هستیم با مردمان عقب مانده، ولی پناهنده های جنگی افغانستان و عراق رو به ایران(با توجه به اینکه لایه ضعیف اونها به ایران پناه آوردند و قشر تحصیلکرده به اروپا و آمریکا) با مهاجران کار مراکشی به هلند مقایسه میکنید؟!
    نقل قول نوشته اصلی توسط arashabt نمایش پست ها
    از دوستان عزیز خواهش می کنم بحث عقاید و فرهنگ و ... رو تو فروم بیشتر از این ادامه ندن چون ربطی نداره به تاپیک و کلا منظور فروم.
    ضمنا می خواستم یه تجربه ای رو به دوستان بگم که اومدم بنویسم این حرفا رو دیدم یکم ناراحت کننده بود حالا ببخشید اگه تند نوشتم.
    مطلب هم این بود که چند روز پیش از اداره مهاجرت هلند و قسمت information سوال کردم در مورد اقامت دایم گفتن اگه اقامت شما تو این پنج سال پیوسته و قانونی باشه اقامت دایم میشه گرفت و لازم نیست که حتما همه ماهها مالیات داده باشین حتی پرسیدم اگه اون وسط 2 - 3 ماه هم مالیات نداده باشیم مشکل ایجاد نمی شه گفت نه و به خنده هم گفت ولی زبون هلندی رو باید یاد بگیریا.
    در مورد کسی که maryamf گفت بعد 5 سال اقامت ندادن به احتمال زیاد به موقع اقامتشو تمدید نکرده و وقفه افتاده و اون مدت هر چند کوتاهم بوده غیر قانونی بوده که واسه همین اقامت دایم ندادن. وگرنه اینجور نیست که واسه 1 - 2 ماه کار نداشتن همه چی بسوزه دود بشه بره هوا که.
    ممنون از تحقیقی که کردید، اگر یادتون باشه من این رو با قطعیت نگفتم ولی میشه بگید زمانی که قرارداد به IND فرستاده نشده، چه جوری اقامت تمدید میشه.. اتفاقا همین دیروز بحچ همین رو داشتیم و یک نفر دیگه هم تو دانشگاه ما همین مشکل رو داشت و از اونجا شروع میشه که استاد قرارداد رو دیر امضا میکنه یا personel department دیر به IND میفرسته.. البته جدیدا نامه IND رو میدن دست خودمون که ببریم برای همین میشه فشار آورد که زودتر بدن ولی قبلا اینجور نبوده گویا..
    راستی، شما اگر اینجا شاغل نباشید مگه میشه که اقامتتون تمدید شه؟!
    ویرایش توسط maryamf : March 8th, 2010 در ساعت 01:14 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط maryamf نمایش پست ها
    چرا اینجوری گفته؟! مگه چی شده؟ خوبه اونی که با ماشین داشت ملکه شون رو ترور میکرد هلندی بود وگرنه میخواستن چی بگن!
    والا نمیدونم ! کلا از دست مسلمونها که فرهنگ اروپایی رو دارن با کارهاشون تو سطح جامعه تحت الشعاع قرار میدن حسابی شاکی بود ! میگفت اینجا اروپاست یا باید کسانی که اینجا میان خودشونو تطبیق بدن یا ....!
    مخصوصا با کسانی که با روبنده تو سطح جامعه ظاهر میشن خیلی مشکل داشت ! خب البته حق هم دارن ! کسی که تو ناف آمستردام با رو بنده میاد تو خیابون از نظر من هم بهتره برگرده تو میهن همیشه اسلامی خودش (!) تا بتونه دین و ایمونش رو بهتر حفظ کنه ! ولی این نباید دست آویزی بشه که هر کسی از یه کشور اسلامی میاد هلند بخوان بهش گیر بدن .