صفحه 7 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 108

موضوع: آرشیو شده : چگونگی اقامت؟! ( تا سال 2012 )

Senior Member

پیش فرض پاسخ : چگونگی اقامت؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan_soad نمایش پست ها
    مخصوصا با کسانی که با روبنده تو سطح جامعه ظاهر میشن خیلی مشکل داشت ! خب البته حق هم دارن ! کسی که تو ناف آمستردام با رو بنده میاد تو خیابون از نظر من هم بهتره برگرده تو میهن همیشه اسلامی خودش (!) تا بتونه دین و ایمونش رو بهتر حفظ کنه ! ولی این نباید دست آویزی بشه که هر کسی از یه کشور اسلامی میاد هلند بخوان بهش گیر بدن .
    دوستان من تو هلند نیستم و نبودم، ولی به نظر میرسه در هلند فرهنگ همزیستی در سطح پایینتری قرار داره. در آمریکا مسلمان و مسیحی و یهودی و سفید و زرد و سیاه و باسواد و بیسواد و ... بدون اینکه به عقاید و رفتارهای هم کاری داشته باشن در کنار هم زندگی می کننند، نه اینکه اینجا مشکلی نیست، اما فرهنگ همزیستی در حد قابل قبولی وجود داره و کسی رفتارهای مرتبط با دین، فرهنگ یا نژاد بقیه رو حداقل در محیطهای عمومی نقد نمی کنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط soilman نمایش پست ها
    درود
    من از بچگی یادمه شنیده بودم که هلندی ها ادم های نژاد پرستی ان...مخصوصا یهودی توشون زیاده و بعد به شدت با مسلمون ها مشکل دارن...

با این حال برام چرا سواله که همچنان می شنوم اگر میخاین بیایین اروپا برید هلند...یعنی همیشه بعضی ها از هلند خیلی تعریف می کنن...کشور ازادیه و از این حرفها...
    من هنوز برام روشن نشده واقعا هلند از لحاظ اقامتی مثه کشورهای اسکاندیناویه؟
    به نظرم هنوز هلند به پای کشوری مثه فرانسه که عرب های مسلمون رو حداقل به عنوان عضوی از جامعشون پذیرفته نرسیده....رسیده؟

مریم خانم شما که هلند هستید بیشتر با کدوم طرف موافقید؟

با سپاس

متاسفانه باید به شما بگم شما از بچگی اشتباه شنیده اید، بنده با تجربه و آشنایی که تقریبا با تمامی ملیت های اروپایی داشته ام، هیچ ملیتی را مانند هلندی ها بیگانه پرست ندیده ام.
    بحث روز در هلند این است که آیا یک پدر سومالیایی که دخترش را می خواهد ختنه کند در جامعه آزاد هلند جایگاهی دارد؟
    ترکی که دختر عموش را توی شهر دیگری به دلیل اینکه با یک هلندی می خواهد ازدواج کند می کشد چی؟
    پدر مادر افغانی که دخترشان را نصف شب با دستمال خفه می کنند به داخل کانال می اندازند فقط به خاطر داشتن دوست پسر، چطور؟
    و مرد ایرانی که درخواست همسرش مبنی بر جدایی را با پاشیدن یک سطل اسید توی صورتش جواب می دهد چی؟
    و یا امام جماعتی که در هلند خانمهای کم حجاب را مانند گوشت توصیف می کند، و استدلال میکند اگر گوشت را بذاری جلوی گربه، شما مقصری یا گربه، اون چطور؟

حقیقت این است که هلندی ها از دست قتل های ناموسی و فجایعی که خارجیی ها به کشورشان در این 30 ساله آورده اند خسته شده اند، احزاب راستگرایی قدرت گرفته اند تا امکان سو استفاده ی خارجیها از جامع آزاد و روشنفکر هلند را بگیرند و فرهنگ های عقب افتاده آن ها را کنترل کنند.

نقل قول نوشته اصلی توسط سهیل نمایش پست ها
    دوستان من تو هلند نیستم و نبودم، ولی به نظر میرسه در هلند فرهنگ همزیستی در سطح پایینتری قرار داره. در آمریکا مسلمان و مسیحی و یهودی و سفید و زرد و سیاه و باسواد و بیسواد و ... بدون اینکه به عقاید و رفتارهای هم کاری داشته باشن در کنار هم زندگی می کننند، نه اینکه اینجا مشکلی نیست، اما فرهنگ همزیستی در حد قابل قبولی وجود داره و کسی رفتارهای مرتبط با دین، فرهنگ یا نژاد بقیه رو حداقل در محیطهای عمومی نقد نمی کنه.
    خیر دوست عزیز اینطور نیست.
    طبق قوانین هلند تمامی مذاهب و نژاد ها از یک جایگاه یکسانی با هم برابرند. تلویزیون دولتی هلند هر هفته برنامه ای مخصوص مسلمانهای هلند را دارد، که در آن به آداب و رسوم، جشن ها و اعیاد مسلمانهای هلند می پردازد. هزینه ی این برنامه و همینطور مدارس مخصوص مسلمانها توسط حکومت پرداخت می شود که فکر نمی کنم همچین چیزی در کل ایالات متحده باشد.

نقل قول نوشته اصلی توسط maryamf نمایش پست ها
    چرا اینجوری گفته؟! مگه چی شده؟ خوبه اونی که با ماشین داشت ملکه شون رو ترور میکرد هلندی بود وگرنه میخواستن چی بگن!
    پررو شدن! یک مملکت زاغارت علف خیز داشتن که فقط سیب زمینی توش رشد میکرد و همین مسلمونهای مراکشی و ترک آبادش(!) کردن، حالا که به اون نقطه ای که میخواستند رسیدند واسه ما آدم شدند..
    معلومه که طبقه کارگری به علت سواد و امکانات کم فرهنگ پایینی داره ربطی به مسلمون بودن نداره! باید فکر اینجاش رو میکردن.. هر کی خربزه میخوره پای لرزش هم مینشینه..
    کل من اینجا هلندی فاشیست و نژادپرست، خیلی دیدم.. به قول دوستانم، این هلندیها علاوه بر اینکه به چیزهایی که دارند (سیب زمینی و پنیر) افتخار میکنند، به چیزهایی هم که ندارند افتخار میکنند!!
    هلند یکی از مفاخر اروپا است.
    غیر از چمنزار و پنیر و سیب زمینی خیلی چیزهایی دیگری است که به آن توجه نکرده اید.

در این کشور شما یک متر سیم در هوا نمی بینید. شهرسازی فوق العاده پیشرفته.
    هلندی ها یکی از اولین کشورهای دنیا می باشند که مجازات اعدام را لغو کردند.
    هلندی ها یکی از اولین کشورهایی بودند که که زنان در آن حق رای گرفتند.
    یکی از اولین ملیتهایی بودند که فرهنگ تعامل با خارجیها را داشته اند.
    برعکس کشورهای غربی دیگر پرونده ی سیاهی در استثمار کشورهای دیگر ندارند.

یک ضرب المثل فرانسوی میگه:
    خدا دنیا را آفرید، هلندیها، هلند را
    ویرایش توسط Pearson : March 8th, 2010 در ساعت 08:25 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط maryamf نمایش پست ها
    اتفاقا من فکر نمیکنم هیچ ربطی به یهودی ها داشته باشه، مشکل فرهنگیه.. اینها اکثرا پروتستان هستند و بعد کاتولیک.. یهودیها که نسل کشی شدند..
    من فکر میکنم یهودیها در سوئد بیشتر باشند..
    شهر آمستردام مرکز تجمع و پایتخت یهودیهای اروپا بوده است و قبل از جنگ جهانی 10 درصد کل شهر یهودی بوده اند. تمامی یهودی هایی که مورد تبعیض در کشورهای اروپایی واقع می شدند به این شهر پناه می آوردند. این هم یک دلیل دیگر از حس انساندوستانه ی و دیرباز هلندی ها.
    اگر به طرفداران تیم فوتبال آیاکس آمستردام ( به قول ایرانی ها آژانس آمستردام) توجه کرده باشید، نشانه هایی از یهودیها خواهید دید.

من کنار اين دعواها يه سوال کوچيک دارم!!
    يکي که به صورت دانشجوي دکترا ميره اونجا براي تحصيل، اگه از همين الان بخواد مقدمات اقامتشو فراهم کنه بايد به چه چيزهايي توجه داشته باشه؟؟ منظورم دقيقا اينه که مثلا کي بايد بره کجا و چي رو تمديد کنه و يا مثلا اگه درخواستي چيزي لازمه کي بايد بده و از اين حرف ها!!
    مرسي بچه ها

ApplyAbroad Champion
    m0h3n آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Science, University of Bonn

چندین پست اخیر این تاپیک کاملا نامربوط به تاپیک هست.. از مدیر محترم انجمن میخوام که پست ها و جملات نامربوط را حذف یا ویرایش کنند..

ممنون

When one helps another, Both gain in strength
    جهان هر کس به وسعت جهان فکر اوست !

Senior Member maryamf آواتار ها

پیمان عزیز، در نقض فرمایشاتتون: استعمار و استثمار اندونزی توسط هلندیها بوده که اندونزي نمونه يك مستعمره كاملاٌ سرمايه داري بود كه ثروت و مكنت هلنديها را تأمين ميكرد.
    ما که اینجا از مسلمونها خیلی خیر دیدیم، و خیلی ایرانیهای اینجا(جایی که من هستم) خیلی مواقع خریدهاشون رو از ترکها میکنند، آرایشگاه ترکها میرن، ساندویچ ترکها رو میخورن و الخ.. دانشجویان ترک هم اغلب میرن آمریکا ولی اگر اینجا باشند پشتکارشون عالیه.. مسائل شرم آوری هم که گفتین، بیشتر مربوط به گروهی هست که دینشون متاثر از سیاستهای 2 قرن اخیر افراطهای اساسی داشته.. ضمنا غیر مسلمانهای این مناطق هم این دست تعصبات و مشکلات عمده رو دارند..

نقل قول نوشته اصلی توسط babak21 نمایش پست ها
    من کنار اين دعواها يه سوال کوچيک دارم!!
    يکي که به صورت دانشجوي دکترا ميره اونجا براي تحصيل، اگه از همين الان بخواد مقدمات اقامتشو فراهم کنه بايد به چه چيزهايي توجه داشته باشه؟؟ منظورم دقيقا اينه که مثلا کي بايد بره کجا و چي رو تمديد کنه و يا مثلا اگه درخواستي چيزي لازمه کي بايد بده و از اين حرف ها!!
    مرسي بچه ها
    شما باید خیلی زود بفهمید که آیا قراره ادامه بدید دوره دکتری رو و کی قراره درخواست ادامه اقامت بکنید.. استادتون باید سریع نامه بده و دپارتمان مربوطه هم باید امروز فردا نکنه و کار رو انجام بده، شما هم باید پیگیر باشید چون اگر شما پیگیری نکنید اونها هم حتی ۳ ماه هم کاری براتون نمیکنند ولی خوب من برای tax reduction که اقدام میکردم فهمیدم که اینها خیلی کند کار میکنند و هفته ای ۳ روز بیشتر کار نمیکنند.. این به احتمال زیاد تا حد زیادی به همکاری استاد و بخش اداری بستگی داره و گاهی از دست شما خارج هست.. من برای tax reduction بعد از اینکه کلی زنگ زدم فهمیدم که استادم نامه رو یادش رفته بده و بعدش نامه رو دستی بردم چون معلوم نبود کی به دستشون برسه، ولی این کارها رو زمانی انجام میداد که فکرم باز بود ولی زمان دفاع فکر نمیکنم آدم دیگه بتونه اینقدر پیگیر همه چی باشه!

شما باید خیلی زود بفهمید که آیا قراره ادامه بدید دوره دکتری رو و کی قراره درخواست ادامه اقامت بکنید.. استادتون باید سریع نامه بده و دپارتمان مربوطه هم باید امروز فردا نکنه و کار رو انجام بده، شما هم باید پیگیر باشید چون اگر شما پیگیری نکنید اونها هم حتی ۳ ماه هم کاری براتون نمیکنند ولی خوب من برای tax reduction که اقدام میکردم فهمیدم که اینها خیلی کند کار میکنند و هفته ای ۳ روز بیشتر کار نمیکنند.. این به احتمال زیاد تا حد زیادی به همکاری استاد و بخش اداری بستگی داره و گاهی از دست شما خارج هست.. من برای tax reduction بعد از اینکه کلی زنگ زدم فهمیدم که استادم نامه رو یادش رفته بده و بعدش نامه رو دستی بردم چون معلوم نبود کی به دستشون برسه، ولی این کارها رو زمانی انجام میداد که فکرم باز بود ولی زمان دفاع فکر نمیکنم آدم دیگه بتونه اینقدر پیگیر همه چی باشه![/QUOTE]

مرسي بابت راهنمايي مريم خانم.
    فکر کنم يه چيزايي دستگيرم شد. اما منظورتون از ادامه اقامت، ادامه اقامت در حين تحصيل هست؟ يعني مثلا بعد از ترم اول يا سال اول دکتري بايد براي سال يا ترم بعدي درخواست اقامت بدم؟؟ البته جدا از اين مطلب من سوال اصليم درباره وقتي هست که دکتري تموم شده و من ديگه عملا تحصيلم اونجا تموم ميشه. براي اينکه بخوام شرايط رو فراهم کنم که بعد از اون زمان اقامت بگيرم بايد از کي دنبالش باشم؟
    مرسي

Senior Member maryamf آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط babak21 نمایش پست ها

مرسي بابت راهنمايي مريم خانم.
    فکر کنم يه چيزايي دستگيرم شد. اما منظورتون از ادامه اقامت، ادامه اقامت در حين تحصيل هست؟ يعني مثلا بعد از ترم اول يا سال اول دکتري بايد براي سال يا ترم بعدي درخواست اقامت بدم؟؟ البته جدا از اين مطلب من سوال اصليم درباره وقتي هست که دکتري تموم شده و من ديگه عملا تحصيلم اونجا تموم ميشه. براي اينکه بخوام شرايط رو فراهم کنم که بعد از اون زمان اقامت بگيرم بايد از کي دنبالش باشم؟
    مرسي
    منظورم همون تمدید اقامت هست.. چون دکتری تو گروه ما اغلب بیشتر از ۵ سال طول میکشه، ولی برای مواردی که شما بعد از مدتی کار پیدا میکنید اطلاع ندارم چه جوری هست، البته دوستمون توضیح دادند که بعد از اتمام تحصیل هم میتونید اقامتتون رو تمدید کنید و دنبال کار بگردید.. من این رو در مورد آلمان میدونستم ولی اینجا رو مطمئن نبودم..