صفحه 8 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 108

موضوع: آرشیو شده : چگونگی اقامت؟! ( تا سال 2012 )

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    tourism planning

پیش فرض پاسخ : چگونگی اقامت؟!

مریم جون به این استاده تو اوتریخت ایمیل زدم الان نزدیک2 هفته است هنوز جواب نداده، NHTV برای HSP کاندیدای بورسم کرده تا بحال چیزی ازش شنیدی؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط پیمان نمایش پست ها
    هلند یکی از مفاخر اروپا است.
    غیر از چمنزار و پنیر و سیب زمینی خیلی چیزهایی دیگری است که به آن توجه نکرده اید.

در این کشور شما یک متر سیم در هوا نمی بینید. شهرسازی فوق العاده پیشرفته.
    هلندی ها یکی از اولین کشورهای دنیا می باشند که مجازات اعدام را لغو کردند.
    هلندی ها یکی از اولین کشورهایی بودند که که زنان در آن حق رای گرفتند.
    یکی از اولین ملیتهایی بودند که فرهنگ تعامل با خارجیها را داشته اند.
    برعکس کشورهای غربی دیگر پرونده ی سیاهی در استثمار کشورهای دیگر ندارند.

یک ضرب المثل فرانسوی میگه:
    خدا دنیا را آفرید، هلندیها، هلند را
    با پیمان عزیز موافقم.هلند یکی از بهترین جاها در روی کره زمین برای زندگی است.مردم بسیار مهربان و گشاده رویی که شاید به سختی در بقیه کشورهای اروپایی پیدا شوند که از هیچ کمکی برای شما دریغ نمیکنند و از حرف زدن به زبان انگلیسی ابایی ندارند.ولی بعضی از ملیتهای مسلمان با خودشان تحجر و فرهنگ عقب مانده خودشان را به این کشور زیبا آورده اند .دولت و مردم هلند حق دارند که برای مصلحت و منفعت کشورشان تصمیم بگیرند.در ثانی جمعیت هلند نسبت به مساحتش زیاد است و همین مساله گرفتن اقامت دائم را مشکل کرده است.

Senior Member maryamf آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Kandoliza نمایش پست ها
    مریم جون به این استاده تو اوتریخت ایمیل زدم الان نزدیک2 هفته است هنوز جواب نداده، NHTV برای HSP کاندیدای بورسم کرده تا بحال چیزی ازش شنیدی؟
    نخیر! متاسفانه چیزی نشنیدم..

از اینکه در توصیف هلندیها اغراق کردم متاسفم ولی همچنین متاسفم که مسایل رو انقدر سطحی بیان می کنید. مشکلات هلند با مهاجران محدود به مسلمونهای مراکشی نیست.. اولا که به علت تامین مهاجرت آسان قبایل پشت کوهی مراکشی که بسیار بدوی بودند و در خود مراکش هم عامل مشکلات زیادی بودند دولت هلند مرتکب اشتباهی شد که حالا باید بهاش رو بده چرا که این افراد در کشور خودشون هم غالبا افراد خوش سابقه ای نبودند.. دوما نسبت جرایم مسلمانها بر خلاف آنچه که دوستمون بیان کردند چندان هم چشمگیر نیست و مربوط به محدوده سنی 16-25 سال مراکشی ها هست که مربوط به فرزندان مهاجران هست و آمار هم تفاوت فاحشی بین جرایم اونها و دیگرجوانا هلندی نشون نمیده.. کلا جرایم این محدوده سنی نسبت به سنین دیگر بیشتره.. تو این 9-10 ماه اخیر باید فهمیده باشید که فقط یک پوپولیست میتونه اینگونه با آمار بازی کنه.. ضمنا تمام فروشگاههای زنجیره ای و تمام مشاغل سنگین توسط همین قشر انجام میشه و با اخراج اونها مشکلات هلندیها دو صد چندان خواهد شد.
    ولی مشکل اشباع شدن جمعیت این کشور مشکلی جدی هست.
    جالب اینجاست که "خرت" که اینهمه ضدیت داره با مسلمونها اصلیت اندونزیایی داره و مسلمان زاده هست ولی خوب موهاش رو مش می کنه! و برای خود هلندیها هم رفتارهای تفرقه افکن "خرت" سوال شده..
    راستی یکی دیگه از مستعمرات هلند هم سورینام بوده..
    ویرایش توسط maryamf : March 21st, 2010 در ساعت 02:42 AM

با سلام

بحث مقايسه آمار جرم و جنايت خارجي هاي مقيم در هلند با خود هلندي ها نيست. بحث فرهنگ هاي عقب افتاده خارجي ها هست كه بايد كنترل شود. مثلاً اون جرم و جنايت هايي را كه در پست قبليم گفتم امكان نداره كه از يك هلندي سرباز زند. در ثاني هلندي ها خلافكار صرفاً هميشه خلافكار بوده اند منتها در مورد خارجي ها به هيچ وجه اينطور نيست يعني ممكن است صرفاً فرد خلافكار نباشد و فرهنگ عقب افتاده اش باعث شود دست به جنايت بزند. يعني فرهنگ عقب افتاده خارجي ها باعث مي شود هميشه پتانسيل ارتكاب به جرم را داشته باشند حتي اگر آدم خلافكاري نباشد.

در واقع يكي از وظايف اصلي دولت ها و حكومتها هم همين مي باشد. يعني بحث فرهنگ سازي و كنترل تحجر.
    حتماً اطلاع داريد كه در راستاي همين سياست، قوانين مهاجرت به هلند از طريق پيوند خانوادگي چندين سال است كه دستخوش تغييرات اساسي شده است. بدين صورت كه علاوه بر اينكه متقاضي را مجبور به فراگرفتن زبان هلندي در كشور مبداش مي نمايد، بايد كتاب خاصي را كه توسط وزارت امورخارجه ي هلند تنظيم و تاليف شده است را مطالعه و در سفارت هلند در آن كشور آن را امتحان دهد. در اين كتاب به مواردي همچون نكات زير اشاره شده است:
    - در هلند آزادي بيان وجود دارد
    - در هلند ختنه كردن دختران ممنوع مي باشد
    - در هلند هر كسي همسرش را خودش انتخاب مي كند نه پدر و مادرش
    - در هلند زوج ها بدون ازدواج مي توانند با هم زندگي كنند
    - در هلند همجنس گرايان مانند دگرجنس گرايان از حقوق مساوي برخوردارند
    و غيره
    ویرایش توسط Pearson : March 22nd, 2010 در ساعت 07:42 AM

Junior Member

سلام به دوستان
    من پستهای قبلی رو خوندم ولی در مورد case خودم چیزی ندیدم. ممنو میشم اگه راهنمایی کنین.
    من از دانشگاه delft برای phd پذیرش دارم ولی هزینه زندگی به عهده خودم هستش و استاد گفت که ما نمیتونیم support بکنیم. میخواست ببینم در این حالت پروسه اقامت چطوری هستش؟آیا باز هم 4 سال phd جزو کار و اقامت 5 ساله حساب میشه یا نه؟
    لطفا راهنمایی کنید.

Junior Member

دوستانی که واقعا علاقمند به موضوع هستند من یک سوال دارم:

من در هلند هستم و میدونم که 5 سال اقامت قانونی چه با tax چه بی tax منجر به اقامت دایم می شه....ولی چون خیلی وقت نیست گه اینجا هستم نمی دونم که شرایط کاری برای PhD ها اینجا چه جوریه....من قبلا Sweden بودم اونجا که کار گرفتن با PhD خیلی سخت بود......... تو گروه خود ما امسال یه هلندی چون کار نگرفت رفت کشور دیگه..........این درسته هلند 5 ساله اقامت دائم میده ولی واقعا چه قدر احتمالش هست که با PhD خوندن بشه گرفتش؟ سالانه یه عالمه اینجا فارق التحصیل ایرانی می ده...اینا چی میشن؟ چند درصد موندگارن؟ من اینارو می پرسم چون امکان اینو دارم که آمریکا یا کانادا هم برم
    ویرایش توسط sjjpo2002 : April 19th, 2010 در ساعت 01:04 AM دلیل: مطالب زاید

نقل قول نوشته اصلی توسط sepehr_sce نمایش پست ها
    دوستانی که واقعا علاقمند به موضوع هستند من یک سوال دارم:

من در هلند هستم و میدونم که 5 سال اقامت قانونی چه با tax چه بی tax منجر به اقامت دایم می شه....ولی چون خیلی وقت نیست گه اینجا هستم نمی دونم که شرایط کاری برای PhD ها اینجا چه جوریه....من قبلا Sweden بودم اونجا که کار گرفتن با PhD خیلی سخت بود......... تو گروه خود ما امسال یه هلندی چون کار نگرفت رفت کشور دیگه..........این درسته هلند 5 ساله اقامت دائم میده ولی واقعا چه قدر احتمالش هست که با PhD خوندن بشه گرفتش؟ سالانه یه عالمه اینجا فارق التحصیل ایرانی می ده...اینا چی میشن؟ چند درصد موندگارن؟ من اینارو می پرسم چون امکان اینو دارم که آمریکا یا کانادا هم برم
    تو گروه ما خیلی پیش میاد که دکتری بیشتر از ۵ سال طول بکشه مثلا ۵ سال و نیم ولی چند روز پیش یکی از دوستانم میگفت که اینجوری نیست که اگر بعد از ۵ سال رفتید برای گرفتن اقامت باهاش موافقت شه و برای اینجا موندن باید یک دلیل خوب بیارید. شاید با این وضع که پیش اومده و پست دکتر هم یک سال یک سال تمدید میشه، نشه به بهونه فوق دکتری خوندن هم اقامت گرفت.. من یک مورد(روسی) دیدم که بعد از تموم کردن دکتراش کار تو یک کمپانی پیدا کرد، ولی سطح کار در یک کمپانی اصلا قابل مقایسه با دانشگاه نیست، مخصوصا تو رشته ما... حالا نمیدونم اقامت هم گرفت یا نه ولی احتمال زیاد به خاطر گرفتن اقامت به این کار مشغول شد..

اتفاقا منم از یکی از فارغ التحصیل های دکتری که الان اقامت دایم گرفته پرسیدم گفت واسه اقامت دایم باید یه قرار کاری دایم نشون بدی و قرار داد بیشتر تعیین کنندست

نقل قول نوشته اصلی توسط arashabt نمایش پست ها
    اتفاقا منم از یکی از فارغ التحصیل های دکتری که الان اقامت دایم گرفته پرسیدم گفت واسه اقامت دایم باید یه قرار کاری دایم نشون بدی و قرار داد بیشتر تعیین کنندست
    همکار یکی از دوستانم که هنوز دوره دکتریش تموم نشده برای اقامت اقدام کرده، هر وقت که نتیجه اش معلوم شد اینجا خبرش رو می گذارم