صفحه 56 از 128 نخستنخست ... 6464748495051525354555657585960616263646566106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 551 تا 560 , از مجموع 1271

موضوع: اصلاح و ویرایش رزومه های ارسالی کاربران (لطفا پست اول را مطالعه کنید)

Global Moderator

Simon آواتار ها

پیش فرض پاسخ : اصلاح و ویرایش رزومه ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi23 نمایش پست ها
    سلام

اولین ددلاین دانشگاه‌هام 15 ژانویه‌س
    لطفا CV من رو یه نگاهی بندازید و هر نظری دارید بگید.
    قبل از اون چند نکته رو باید توضیح بدم:
    1. اطلاعات شخصی و عکسم در CV هست اما در اینجا برداشتم
    2. معدل‌هام رو براساس WES و فرمت دانشگاه MC Gill محاسبه کردم و به سیستم آمریکایی گذاشتم (بنا به توصیه‌ی اساتیدی که ازم رزومه خواستن).
    3. تمامی مقالاتم خروجی پروژه‌هام هستن که همه‌شون فارسی و حجیمن و از تابستون که فارغ‌التحصیل شدم بلافاصله درگیر آزمون GRE و TOEFL بودم و تا همین 2 هفته پیش اصلا وقت نداشتم. الان دارم یکی یکی واسه ژورنال‌هایی که نوشتم ترجمه می‌کنم به همین دلیل همشون رو In press قرار دادم.
    4. در قسمت HONORS استنباط من بر این بود که سرتفیکیت‌هام باید در این قسمت باشه.

اگه هر ایرادی در مورد 4 نکته‌ی بالا، مشکل گرامری و ... وجود داره، بگید تا ادیتش کنم.

مرسی

My Curriculum Vitae
    سلام
    سرتيفيكيت ها محلش اشتباهه. عوض كنيد و به قسمت دوره هايي كه گذرونديد ببريد. مثلاجلوي دوره عنوان كنيد البته سليقه اي ميتونه جاي ديگه باشه اما Honors and awards مال مثلا جايزه ها و افتخاراتيه كه كسب شده. به نظرم بد نباشه از روش يك رزومه 1.5 صفحه ايي هم استخراج كنيد.

شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط simon نمایش پست ها
    سلام
    سرتيفيكيت ها محلش اشتباهه. عوض كنيد و به قسمت دوره هايي كه گذرونديد ببريد. مثلاجلوي دوره عنوان كنيد البته سليقه اي ميتونه جاي ديگه باشه اما Honors and awards مال مثلا جايزه ها و افتخاراتيه كه كسب شده. به نظرم بد نباشه از روش يك رزومه 1.5 صفحه ايي هم استخراج كنيد.

شادزي
    سلام

مرسی از وقتی که گذاشتید simon عزیز
    من نمی‌دونم چرا دیشب یه نکته‌ی مهمی رو جا انداختم!
    من کارشناسی دو رشته‌ای بودم و تحقیق در عملیات و مهندسی صنایع رو با هم خوندم اما مهندسی صنایع رو در CV نیاوردم چون از مدارک کارشناسیم یکیش رو بیشتر نمی‌خوام آزاد کنم (به دلیل هزینه‌های آزادسازی مدارک) و ترجیح من مدرک اولیم هستش چون استقبال بیشتری از مدل‌سازی‌های OR برای اساتید وجود داره (با توجه به فیدبکی که ازشون گرفتم).
    حالا نمی‌دونم مدرک دومی رو که سرتیفیکیت‌شو نمی‌تونم ارائه بدم، توی CV بیارم یا نه؟
    البته من در مورد سرتیفیکیت‌ها ساختار‌شکنی کردم (:دی) و قسمت HONORS & AWARDS رو به HONORS & ACTIVITIES تغییر دادم که یه جورایی قابل توجیه باشه! اینم بگم که سرتفیکیت اول رو هر کسی نمی‌تونه بره بگیره! چون وابسته به وزارت صنایع‌ست!
    simon جان، من چند رفرنس رزومه‌نویسی رو نگاه کردم و تقریبا توی همشون 2 - 4 صفحه، رنج معقول صفحات CV بود
    تازه من فونت‌شو استاندارد تایمز 12pt گذاشتم که زیاد نشه و یه سری مطالب دیگه رو هم حذف کردم
    حالا نظرتون روی کدوم قسمتاس که حذف بشه؟
    خودم که نگاه می‌کنم نهایتش اون 2 - 3 خط دوره‌ی دیپلم و EXRTACURRICULAR رو بتونم بردارم!
    در آخر اینم بگم (نه این‌که تعریف باشه صرفا می‌خوام بدونم که نظر شما چیه) من اطلاعات پزشکیم کم نیست و در فروم پزشکی دکتر رهام هم عضوم و در خدمت دوستانی که مشکل پزشکی دارن هستم. با توجه به این‌که در حوزه‌ی Healthcare Systems Engineering (از گرایش‌های جدید مهندسی صنایع) هم فعالیت دارم و یکی از اون مقالاتم در این حوزه‌ست؛ می‌خواستم بدونم نیازی به ذکر این موضوع در CV هستش یا همون مقاله کافیه؟

پیشاپیش ممنونم از وقتی که می‌ذارید
    ویرایش توسط mahdi23 : January 7th, 2014 در ساعت 12:35 PM

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi23 نمایش پست ها
    سلام

مرسی از وقتی که گذاشتید simon عزیز
    من نمی‌دونم چرا دیشب یه نکته‌ی مهمی رو جا انداختم!
    من کارشناسی دو رشته‌ای بودم و تحقیق در عملیات و مهندسی صنایع رو با هم خوندم اما مهندسی صنایع رو در CV نیاوردم چون از مدارک کارشناسیم یکیش رو بیشتر نمی‌خوام آزاد کنم (به دلیل هزینه‌های آزادسازی مدارک) و ترجیح من مدرک اولیم هستش چون استقبال بیشتری از مدل‌سازی‌های OR برای اساتید وجود داره (با توجه به فیدبکی که ازشون گرفتم).
    حالا نمی‌دونم مدرک دومی رو که سرتیفیکیت‌شو نمی‌تونم ارائه بدم، توی CV بیارم یا نه؟
    البته من در مورد سرتیفیکیت‌ها ساختار‌شکنی کردم (:دی) و قسمت HONORS & AWARDS رو به HONORS & ACTIVITIES تغییر دادم که یه جورایی قابل توجیه باشه! اینم بگم که سرتفیکیت اول رو هر کسی نمی‌تونه بره بگیره! چون وابسته به وزارت صنایع‌ست!
    simon جان، من چند رفرنس رزومه‌نویسی رو نگاه کردم و تقریبا توی همشون 2 - 4 صفحه، رنج معقول صفحات CV بود
    تازه من فونت‌شو استاندارد تایمز 12pt گذاشتم که زیاد نشه و یه سری مطالب دیگه رو هم حذف کردم
    حالا نظرتون روی کدوم قسمتاس که حذف بشه؟
    خودم که نگاه می‌کنم نهایتش اون 2 - 3 خط دوره‌ی دیپلم و EXRTACURRICULAR رو بتونم بردارم!
    در آخر اینم بگم (نه این‌که تعریف باشه صرفا می‌خوام بدونم که نظر شما چیه) من اطلاعات پزشکیم کم نیست و در فروم پزشکی دکتر رهام هم عضوم و در خدمت دوستانی که مشکل پزشکی دارن هستم. با توجه به این‌که در حوزه‌ی Healthcare Systems Engineering (از گرایش‌های جدید مهندسی صنایع) هم فعالیت دارم و یکی از اون مقالاتم در این حوزه‌ست؛ می‌خواستم بدونم نیازی به ذکر این موضوع در CV هستش یا همون مقاله کافیه؟

پیشاپیش ممنونم از وقتی که می‌ذارید
    سلام
    شما صراحتا گفتيد CV و من بطول CV‌شما ايرادي نگرفتم تا 4 صفحه و شايد بيشتر مجازه . CV‌ميتونه شامل علاقمندي هاي شما هم باشه. من نظرم اينه اگر فرآيند ايميل زني هم داريد به اساتيد اين 4 صفحه مانع خوندنش ميشه و ازش يك رزومه 1 و حداكثر 2 صفحه بيرون بكشيد.
    شما مواردي كه داريد حتي اگر براي اثباتش مدرك نداريد عنوان كنيد اما توجه كنيد اينها تو CV‌بياد در رزومه كه مينويسيد فقط به چيزي كه قراره در آينده روش كار بشه نظر داشته باشيد و از تو CV مواردي كه ميتونه موثر باشه در اون ادامه تحصيل عنوان كنيد نه هر چيزي. مواردي كه فقط مرتبط به هدف شما باشه و ادامه تحصيلتون در اون فيلد خاص. هيچ ايراديم نداره شما هر دو رو داشته باشيد خودشون فرق CV و رزومه رو مي دونند. مثلا اون مشاركت پزشكيتون رو تو CV جز علاقمندي هاتون ميتونيد بياريد به عنوان كار داوطلبانه هم ميشه. اين مورد براي اونها خيلي عرفه و بچه ها رو از مدرسه عادت ميدن كه در كنار كار مدرسه مثلا گاهي به حال اجتماع هم فايده داشته باشند. شما ميتوني اين رو اونجا عنوان كنيد.
    اميدوارم منظور رو رسونده باشم.
    موفق باشيد
    شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط simon نمایش پست ها
    سلام
    شما صراحتا گفتيد CV و من بطول CV‌شما ايرادي نگرفتم تا 4 صفحه و شايد بيشتر مجازه . CV‌ميتونه شامل علاقمندي هاي شما هم باشه. من نظرم اينه اگر فرآيند ايميل زني هم داريد به اساتيد اين 4 صفحه مانع خوندنش ميشه و ازش يك رزومه 1 و حداكثر 2 صفحه بيرون بكشيد.
    شما مواردي كه داريد حتي اگر براي اثباتش مدرك نداريد عنوان كنيد اما توجه كنيد اينها تو CV‌بياد در رزومه كه مينويسيد فقط به چيزي كه قراره در آينده روش كار بشه نظر داشته باشيد و از تو CV مواردي كه ميتونه موثر باشه در اون ادامه تحصيل عنوان كنيد نه هر چيزي. مواردي كه فقط مرتبط به هدف شما باشه و ادامه تحصيلتون در اون فيلد خاص. هيچ ايراديم نداره شما هر دو رو داشته باشيد خودشون فرق CV و رزومه رو مي دونند. مثلا اون مشاركت پزشكيتون رو تو CV جز علاقمندي هاتون ميتونيد بياريد به عنوان كار داوطلبانه هم ميشه. اين مورد براي اونها خيلي عرفه و بچه ها رو از مدرسه عادت ميدن كه در كنار كار مدرسه مثلا گاهي به حال اجتماع هم فايده داشته باشند. شما ميتوني اين رو اونجا عنوان كنيد.
    اميدوارم منظور رو رسونده باشم.
    موفق باشيد
    شادزي

بازم ممنون به خاطر راهنمایی‌های ارزشمندتون

از نظر ارتباط با فیلد پژوهشیم که مرتبط هست چون اگه دقت کنید در علایق پژوهشیم Healthcare Systems رو اولویت دومم قرار دادم و برای هر دو علاقه‌‌ی پژوهشی اولم (یعنی Supply Chain و Healthcare) پروپوزال دکتری‌م حاضره و در SOP هم کوتاه بهشون اشاره می‌کنم.
    اما یه سوال دیگه برام پیش اومد simon جان
    با این اوصاف، این موضوع رو به چه شکلی و در کدوم قسمت مطرح کنم؟
    مثلا بگم من در فروم پزشکی دکتر رهام با نام کاربری x فعالیت می‌کنم و URL سایت دکتر رو قرار بدم!؟
    در همون قسمتی که ساختارشکنی کردم (:دی) و HONORS & ACTIVITIES رو قرار دادم با ذکر Voluntary بودن این کار، عنوان کنم؟
    یا قسمت جدیدی تحت عنوان VOLUNTARY ACTIVITIES ایجاد کنم!؟ یا ...؟
    چون نمونه‌ی مشابهی ندیدم می‌خواستم نظرتون رو بدونم؟
    دوستان دیگه هم نظری داشتن بگن
    اصلا درست هستش که این تیپ فعالیت‌های غیرانتفاعی و خیرخواهانه ذکر بشه!؟

Junior Member

سلام دوستان، خسته نباشید
    اگه امکانش هست یه نگاهیم به CV من بندازین و اشکالاتشو بگین تا بر طرف کنم. آیا این CV واسه فرستادن به استادا مناسبه یا باید حجمشو کمتر کنم؟
    ممنون
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    • نوع فایل: pdf My CV.pdf (138.5 کیلوبایت, 254 views)

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط red_skn نمایش پست ها
    سلام دوستان، خسته نباشید
    اگه امکانش هست یه نگاهیم به CV من بندازین و اشکالاتشو بگین تا بر طرف کنم. آیا این CV واسه فرستادن به استادا مناسبه یا باید حجمشو کمتر کنم؟
    ممنون
    کسی نیست آیا جواب ما رو بده؟
    Birth: Nov
    لزومی به نوشتن نداره؛ اگر می نویسی، Birthdate درسته.

اکثر جاهایی که از دات برای مخفف کردن استفاده کردی، یادت رفته که بعد از دات باید یک کاراکتر اسپیس بگذاری.

توی تحصیلات، خطی که اسم دانشگاه تبریز درج شده، بهتره کمی با خط قبلش فاصله داشته باشه تا دیدنش راحت تر بشه.

نوشتن اسم تمام دروس ارشد همراه با نمرات، ضرورتی نداره.

توی رکورد مقالات، under submission یعنی چی؟!!! یا فرستادی که میشه submitted یا در حال آماده سازی هست که میشه in preparation.

توی افتخارات، National wide Universities Entrance Exam غلط هست؛ ضمناً nationwide درسته.

توی افتخارات، Ranked top 0.7% از کجا به ذهنت رسیده! دیگه آخرش میشه top 1%.

بخش TEACHING EXPERIENCES فرمت بیانش خوب نیست و اگر رکوردش قابل توجه نیست، حذف بشه بهتره.

بخش WORK EXPERIENCES تقریباً میشه گفت که حذف بشه بهتره.

توی بخش مهارت های زبانی، متوجه نشدم که چرا انگلیسی رفته آخر! بیار اول از همه چون خوانندۀ CV، همین براش مهم هست.

membership number:598751 لزومی به بیانش نیست.

رفرنس هات حتماً به دقت ذکر بشه.

در کل، احساس میکنم که تیتر های اصلی هر بخش رزومه، باید کمی بیشتر از آخرین خط تیتر قبلی، فاصله داشته باشه تا به راحتی تیتر ها به چشم بیاد.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    اکثر جاهایی که از دات برای مخفف کردن استفاده کردی، یادت رفته که بعد از دات باید یک کاراکتر اسپیس بگذاری.
    توی رکورد مقالات، under submission یعنی چی؟!!! یا فرستادی که میشه submitted یا در حال آماده سازی هست که میشه in preparation.
    توی افتخارات، National wide Universities Entrance Exam غلط هست؛ ضمناً nationwide درسته.
    رفرنس هات حتماً به دقت ذکر بشه.
    خیلی ممنون از وقتی که گذاشتین.
    من دقیق متوجه نشدم منظورتون فاصله بعد از کدوم دات هاست؟ بعد از مخفف اسمها؟ ممنون میشم اگه موردی بگین.
    این under submission رو تو یه CV نمونه دیدم. چون مقاله تقریبا حاضره و تو مراحل نهایی ادیت هست و نهایتا تا 2 هفته submit میشه. واسه همین خواستم یکم با in preparation فرق کنه. یعنی خواستم بگم حتی ژورنالم انتخاب شده. پیشنهاد غیر in preparation دارین؟
    اگه امکانش هست عبارت کامل درست برای بیان رتبه کنکور رو بگین.
    من فعلا مطمئن نیستم که کدوم استادی Reference منه، تو این حالت بمونه مشکل سازه؟
    بازم ممنون

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

خیلی ممنون از وقتی که گذاشتین.
    من دقیق متوجه نشدم منظورتون فاصله بعد از کدوم دات هاست؟ بعد از مخفف اسمها؟ ممنون میشم اگه موردی بگین.
    این under submission رو تو یه CV نمونه دیدم. چون مقاله تقریبا حاضره و تو مراحل نهایی ادیت هست و نهایتا تا 2 هفته submit میشه. واسه همین خواستم یکم با in preparation فرق کنه. یعنی خواستم بگم حتی ژورنالم انتخاب شده. پیشنهاد غیر in preparation دارین؟
    اگه امکانش هست عبارت کامل درست برای بیان رتبه کنکور رو بگین.
    من فعلا مطمئن نیستم که کدوم استادی Reference منه، تو این حالت بمونه مشکل سازه؟
    بازم ممنون
    من در مورد دات چندین مورد دیدم؛ پیشنهاد میکنم که همۀ دات ها چک بشه. بله منظورم دات هایی هست که توی مخفف نویسی اسمها درج شده. شما برای اطمینان، تمام دات های به کار رفته برای مخفف نویسی رو چک کن.

بجای under submission بنویس to be submitted . خیلی مهم نیست بنویسی به کجا می خوای بفرستی. بعد که فرستادی بیا توی رزومه تغییر بده و بنویس submitted, XXX Journal.

Ranked XXXth in the nationwide university entrance exam among more than XXX participants

مشکل ساز نیست ولی شاید بهتر باشه که زودتر تکلیف رو مشخص کنی و این بخش هم با دقت تکمیل بشه.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

سلام
    دوستان من بعد از چند هفته تونستم رزومه ام رو ویرایش کنم که اونو الان براتون پیوست کردم. از بچه های با تجربه فروم خواهش می کنم منو از نظرات دقیق و موشکافانشون که باعث ارتقای سطح کیفی رزومه می شه محروم نکنن. چون می خوام برای چند تا استاد ایمیلش کنم لطفا اگه امکان داره سریعتر به من جواب بدید. بازم ممنون

رزومه من
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

نقل قول نوشته اصلی توسط arminahmady نمایش پست ها
    سلام
    دوستان من بعد از چند هفته تونستم رزومه ام رو ویرایش کنم که اونو الان براتون پیوست کردم. از بچه های با تجربه فروم خواهش می کنم منو از نظرات دقیق و موشکافانشون که باعث ارتقای سطح کیفی رزومه می شه محروم نکنن. چون می خوام برای چند تا استاد ایمیلش کنم لطفا اگه امکان داره سریعتر به من جواب بدید. بازم ممنون

رزومه من
    دوست خوب من

1. در بخش سوابق تحصیلی : GP به GPA تبدیل شود و برای عنوان تز ارشد از Thesis به جای Title of Final Research Project استفاده شود.
    2. معدل لیسانس رو ذکر نکردید.
    3. به نظر من بخش های تجربه های کاری مرتبط و انتشارات و افتخارات رو بالاتر قرار بدین.
    4. بخش زبان رو ننوشتید.

محمدرضا
    Famous Saturday | A day when is fulfilled anything

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)