صفحه 62 از 128 نخستنخست ... 12525354555657585960616263646566676869707172112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 611 تا 620 , از مجموع 1271

موضوع: اصلاح و ویرایش رزومه های ارسالی کاربران (لطفا پست اول را مطالعه کنید)

ApplyAbroad Guardian
    hpmoner آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. in Computer Science, Drexel University

پیش فرض پاسخ : اصلاح و ویرایش رزومه ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    بهتر شد ولی هنوز جای کار داره:

1- لزومی نداره دو تا شماره تماس بگذارید؛ موبایل کافی هست.
    2- کلاً تحصیلات غیر دانشگاهی حذف بشه.
    3- بخش افتخارات، انگار داستانی نوشته شده! تا حد امکان، باید تیتریک و با استفاده از جمله واره ها بنویسید؛ جملۀ کامل خیلی جالب نیست.
    4- بخش علاقمندی های تحقیقاتی، زیاد فرمتش جالب نیست؛ کمی سامان دهی کنید تا بهتر به چشم بیاد.
    5- تاریخ آزمون های زبان حذف بشه.
    6- بخش مهارتها، فرمت حرفه ای نداره؛ بهتره فرمتش بهتر بشه.
    7- توی تجربیات کاری، بجای since بهتره اینطوری بنویسید:
    September 2013-Present
    8- توی مقالات، in writing عبارت خود ساخته ای هست!!! بجاش از in preparation استفاده کنید؛ اگر نوشتنش تمام شده، to be submitted بهتر هست.
    9- توی عضویت ها، آدرس فیزیکی دیگه برای چی هست؟!
    10- استادهای مرجع باید با لفظ Dr یا Professor نوشته بشه؛ زنانه مردانه نکنید!

پی نوشت: چه لزومی داره که فقط از استادهای MIT الهام بگیرید؟! هر استادی در دانشگاه های تاپ، یک نوع خلاقیت در نوشتارش هست که بهتره از همۀ دانشگاه ها ببینید.
    ممنون
    نه الزاما از MIT نبوده فقط. اون رو محض مثال گفتم. از قبل رزومه های اساتید مختلف رو دیدم بودم اما به خاطر اینکه فکر می کردم خیلی سادست و به دلیل شکلش شاید کسی حوصله اش نگیره بخونه! می خواستم رزومم با قالب متفاتی باشه اما با یه مقدار مطالعه ی بیشتر متوجه شدم قالب مرسوم و حرفه ای رزومه به همین صورته. اتفاقا این فایل رو با الهام از رزومه ی یکی از بچه های A&M درست کردم.
    اما در مورد مواردی که فرمودین توی این نسخه تقریبا همش رعایت شده. بخش علایق رو دو قسمت کردم که با توجه به اون کسی که میخوام رزومه رو براش بفرستم یکی از اونها رو انتخاب می کنم. در مورد شماره 3 نمیدونم چجوری به شکل دیگه بیان کنم. خود این جمله هم خلاصه شده ی یه جمله ی دیگست که او هم خلاصه شده ی یه جمله ی دیگه بود! بخش skill هم با توجه به توصیه ی یکی از دوستانم چند موردی که از نظر خودم چندان با اهمیت نبود رو هم اضافه کردم که یک کم پر تر بشه. در مورد شماره ی 10 هم طبق نظر دوستان همین انجمن فعلا زدم Available upon request تا اگه نیاز بود به صورت جداگانه بهشون بگم.
    چند تا سوال هم داشتم. اول اینکه نمره های GRE در بخش Language proficiency بیان شده ایرادی نداره؟ چون همش که مربوط به زبان نیست.
    دومی هم با اینکه فکر نمی کنم زیاد مهم باشه اما آخر هر عبارت بهتره نقطه گذاشته بشه(همینطوری که در این نسخه هست) یا نشه؟
    ResumeSample.pdf
    **دوستان کامپیوتری و برقی، اپلیکنت های امریکا، اگه دوست داشتید -> اینجا<- رو مطالعه بفرمایید**
    **سوالات محتمل روز مصاحبه سفارت امریکا**

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط hpmoner نمایش پست ها
    ممنون
    نه الزاما از MIT نبوده فقط. اون رو محض مثال گفتم. از قبل رزومه های اساتید مختلف رو دیدم بودم اما به خاطر اینکه فکر می کردم خیلی سادست و به دلیل شکلش شاید کسی حوصله اش نگیره بخونه! می خواستم رزومم با قالب متفاتی باشه اما با یه مقدار مطالعه ی بیشتر متوجه شدم قالب مرسوم و حرفه ای رزومه به همین صورته. اتفاقا این فایل رو با الهام از رزومه ی یکی از بچه های A&M درست کردم.
    اما در مورد مواردی که فرمودین توی این نسخه تقریبا همش رعایت شده. بخش علایق رو دو قسمت کردم که با توجه به اون کسی که میخوام رزومه رو براش بفرستم یکی از اونها رو انتخاب می کنم. در مورد شماره 3 نمیدونم چجوری به شکل دیگه بیان کنم. خود این جمله هم خلاصه شده ی یه جمله ی دیگست که او هم خلاصه شده ی یه جمله ی دیگه بود! بخش skill هم با توجه به توصیه ی یکی از دوستانم چند موردی که از نظر خودم چندان با اهمیت نبود رو هم اضافه کردم که یک کم پر تر بشه. در مورد شماره ی 10 هم طبق نظر دوستان همین انجمن فعلا زدم Available upon request تا اگه نیاز بود به صورت جداگانه بهشون بگم.
    چند تا سوال هم داشتم. اول اینکه نمره های GRE در بخش Language proficiency بیان شده ایرادی نداره؟ چون همش که مربوط به زبان نیست.
    دومی هم با اینکه فکر نمی کنم زیاد مهم باشه اما آخر هر عبارت بهتره نقطه گذاشته بشه(همینطوری که در این نسخه هست) یا نشه؟
    ResumeSample.pdf
    این نسخه نسبت به قبلی بهتر شده.
    من هنوز هم نکاتی در مورد punctuation میبینم که رعایت نشده؛ البته چندان حساسیت برانگیز نیست. من چشمم به اشکالات نوشتاری و فرمت دهی نوشتار، خیلی حساسه.
    در مورد نمرۀ GRE به نظر نمیاد خیلی بی ربط باشه؛ همین جا بمونه بد نیست.
    نقطۀ آخر عبارتهای بولت دار، غلط هست؛ یا هیچی نگذارید یا نقطه کاما بگذارید. این هم به قواعد نگارشی مربوط هست.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Lightbulb پاسخ : اصلاح و ویرایش رزومه ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hpmoner نمایش پست ها
    ممنون
    ResumeSample.pdf
    درود
    در راستای راهنمایی های دوست بزرگوار جناب Mechatronic عزیز عرض کنم »
    به نظر بنده حقیر:
    1. چون رزومه ی کوتاهی است پس بهتر است روی نمای اون کار بشه. مثلا این تورفتگی های متون به فواصل مناسب و یکسان برسه. نهایت میشه 2 صفحه.
    2. برای بخش هاتون ساختار بدین مثلا: تاریخ ها همشون سمت چپ باشن. به عنوان مثال:

BSc. IT Engineering .................................................. .............................................. September 2009 – August 2013
    .Department of Engineering, University of Mazandaran, Your Studied or Studing City, Iran
    (o Total GPA: 15.36/20 »»» (WES*: 3.14/4........
    (o Last 2 years GPA: 17.08/20 »»» (WES*: 3.63/4........
    (o Thesis: Title (Score: XX/XX........
    3. به جای استفاده از "Full tuition fee waiver" بهتر است برای جلوه ی بهتر از Scholareship استفاده کنین.
    4. بخش علایقتون رو کاملا مجزا و غیرتکراری بنویسن بعد برای هر استاد نسبت به علاقش ترتیبشون رو می تونین تغییر بدین. مثلا شما 11 تا زمینه ی علاقه مندی دارین ... این رو زوج کنین یا یکی اضافه کنین یا کم کنین بعد با Bulut بندی بعد ستون بندی کنین
    5. در بخش زبان سطر اولتون از دو نقطه استفاده نکردین اما در سطر دوم چرا. یکسان سازی کنین.
    6. از Bold کردت بی مورد ( به جز نامتون یا عنوان) پرهیز کنین.
    7. بخش مقاله هاتون رو از فرمت اصلی استفاده کنین:
    .(Name. "Title of Paper," Journal's Name, Volume, Issue, Page, Year, City, Country. (Processing Step
    8. در بخش عضویت ها: تاریخ عضویت ذکر بشه و اینکه بهتر است:

(Member of Informatics Society of Iran (ISI
    (Member of Computer Society of Iran (CSI

محمدرضا
    Famous Saturday | A day when is fulfilled anything

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    chemical Engineering- Isfahan University of Technology

سلام، اگه لطف کنید درباره CV من هم نظر بدید ممنون میشم.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    • نوع فایل: pdf CV1.pdf (367.8 کیلوبایت, 329 views)

1. gpa دیگه total نمیخواد قبلش
    2. BS project هم بکن BS thesis
    3. برای publication ها هم یا شماره بزار یا مثل بقیه bullet (باید skim کردن متن راحت باشه)
    4. gre ازمون سنجش سطح زبان نیست. یا یه category جدا بزار براش یا همینو عوض کن به Exam scores یا یه چیز بهتر
    5. s اضافه کن اخر technical skill

من اینا به ذهنم رسید باقی دوستان هم میتونن چیزای بهتری اضافه کنن
    از پاسخ به سوال های تکراری معذورم. لطفا پست های قبل رو مطالعه کنید. لطفا سوالاتتون رو در تاپیک مرتبط با موضوع مطرح کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط alimasigol نمایش پست ها
    درود

دوست خوب من، به نظر من:

1. اطلاعات شخصی تون هنگام آپلود در اینجا پاک کنین
    2. آدرس تون رو جایگزین تاریخ تولدتون کنین.
    3. بخش Objective سلیقه ای است و اجباری در نوشتنش نیست.
    4. هیچ وقت Title ها Italic نمی شن.
    5. زمانی از Total GPA استفاده می شه که بخواین Last 2 years GPA رو ذکر کنین.
    6. به جای BSc. Project از BSc. Thesis استفاده کنین.
    7. بخش Publications تون Bulut دار باشه یا Numerical.
    8. فواصل میان Title ها و Subtitle ها یکسان باشه.
    9. لزومی به تفکیک GRE و TOEFL نیست فقط جاشون رو عوش کنین کافیه. یکی هم متن هرچه ساده تر باشه گویاتر است از این رو از نوشتن محاسبات بیشتر پرهیز کنین.
    10. رزومه شما در اصل 3 صفحه است پس سعی کنین در 3 صفحه جمع کنین مطالبتون رو .

محمدرضا

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    chemical Engineering- Isfahan University of Technology

خیلی ممنون از نظراتت دوست من. دو سوال.
    1-اینکه توی CV من 3 تا مقاله در حال بررسی وجود داره یه کم ضایع نیست؟ نظرت چیه که از لیست publication ها یکیش رو حذف کنم؟
    2- منظورت از محاسبات همون درصدهای GRE بود؟ اونها را به نظرت حذف کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط FanTasTic نمایش پست ها
    درود

دوست خوب من، به نظر من:

1. اطلاعات شخصی تون هنگام آپلود در اینجا پاک کنین
    2. آدرس تون رو جایگزین تاریخ تولدتون کنین.
    3. بخش Objective سلیقه ای است و اجباری در نوشتنش نیست.
    4. هیچ وقت Title ها Italic نمی شن.
    5. زمانی از Total GPA استفاده می شه که بخواین Last 2 years GPA رو ذکر کنین.
    6. به جای BSc. Project از BSc. Thesis استفاده کنین.
    7. بخش Publications تون Bulut دار باشه یا Numerical.
    8. فواصل میان Title ها و Subtitle ها یکسان باشه.
    9. لزومی به تفکیک GRE و TOEFL نیست فقط جاشون رو عوش کنین کافیه. یکی هم متن هرچه ساده تر باشه گویاتر است از این رو از نوشتن محاسبات بیشتر پرهیز کنین.
    10. رزومه شما در اصل 3 صفحه است پس سعی کنین در 3 صفحه جمع کنین مطالبتون رو .

محمدرضا

نقل قول نوشته اصلی توسط alimasigol نمایش پست ها
    خیلی ممنون از نظراتت دوست من. دو سوال.
    1-اینکه توی CV من 3 تا مقاله در حال بررسی وجود داره یه کم ضایع نیست؟ نظرت چیه که از لیست publication ها یکیش رو حذف کنم؟
    2- منظورت از محاسبات همون درصدهای GRE بود؟ اونها را به نظرت حذف کنم؟
    درود

دوست خوب من اصلا حذف نکنین اینکه در مرحله ی بررسی است نکته ی منفی نیست ! بله اون درصدها بود در کل تا چشم برمی خوره کلی محاسبات می بینه که دیگه از مسئله اصلی دور میشه. نمره ی بخش های آزمون با کل آزمون کافی هست

محمدرضا

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط yasmary نمایش پست ها
    آدرس فقط برای زمانی که محل کارتون بخواد درج بشه؛ مثلاً آزمایشگاه تحقیقاتی فلان در دانشکدۀ فلان. آدرس منزل مناسب نیست.
    Total GPA بهتره همون GPA درج بشه.
    توی درج رتبۀ لیسانس و فوق لیسانس، یک فرمت یکسان استفاده کنید. ضمناً Ranked Xth درسته و بهتره th بعد از عدد آورده بشه.
    تز لیسانس و فوق لیسانس، بهتره توی همون بخش education درج بشه و تفکیک نشه.
    توی تجربیات تدریس، پیشنهادم اینه که بجای Lecturer at بنویسید Lecturer, و از at استفاده نکنید.
    توی بخش تدریس، اینطور بنویسید بهتره: Andisheh Sazan Institute of Higher Education.
    توی مهارت ها، Expertise Software بهتره با Professional Software جایگزین بشه؛ ضمناً Software بهتره جمع بسته نشه.
    توی بخش رفرنس ها، اگه استادهای مذکور، URL انگلیسی دارند، خوبه که درج کنید.
    به Punctuation توجه ویژه بکنید.
    اطلاعات شخصیتون رو از فایل، حذف کنید.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)