صفحه 18 از 18 نخستنخست ... 89101112131415161718
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 179 , از مجموع 179

موضوع: آرشیو شده : ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس و دکترا در کشور استرالیا ( تا سال 2010 )

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Telecommunication Engineering -University of Melbourne

پیش فرض پاسخ : پذیرش برای دانشجویان فوق لیسانس

نقل قول نوشته اصلی توسط mbuilding نمایش پست ها
    دقیقن من هم همین سوال رو داشتم ، چون اینطور که فهمیدم by research اصلا هیچ واحد درسی نداره و از اول research هست
    اگه کسی بخواد وارده بازار کار بشه باید coursework بخونه
    و خیلی از کرسوورک ها کمتر از ۹۲ هفته هستن و امتیاز مهاجرت ندارن!
    بله در زمینه مهاجرت باید رشته دوساله بخونین که همه دانشگاه ها گزینه های متفاوتی دارند. بعضی از گزینه ها اینکه شما دیگه نباید thesis بدید که خوب برای دکتری خوندن خیلی مناسب نیست اما گزینه ای هم هست که شما هم کورس دارید و هم thesis میدید و برای مهاجرت و کار هم بسیار مناسبه و دکتری هم راحت میتونید بعدش بخونید.
    برای اطلاعات بیشتر مهاجرت میتونید نظرات دوستان رو تو این قسمت مطالعه کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط farshadch نمایش پست ها
    از خودم شروع می کنم. من لیسانس مخابرات هستم از دانشگاه امام خمینی قزوین (سراسری) با معدل 16.51. 2تا ثبت اختراع داشتم و 4سال سابقه کار نیمه وقت در آزمایشگاه های دانشگاه شریف در حین تحصیل. امسال از کانادا پذیرش داشتم که ویزا ریجکت شدم
    برای اینکه می خواستم اقامت بگیرم ترجیح دادم رو استرالیا فعالیت کنم. الانم از دوتا دانشگاه ادلاید و unsw پذیرش گرفتم برای مخابرات (ارشد 2ساله ) .از دانشگاه ملبورن هم سوپروایزر برای ارشد تحقیقاتی گرفته بودم که دیگه اقدام نکردم چون دوست داشم هم course داشته باشم و همthesis بدم .
    الان سوالم اینکه چقدر رتبه دانشگاه برای ارشد مهم هست و روی دانشگاه دکتری تاثیر گذاره ؟؟
    الانم با این گرونی دلار پول بدم برای unsw یا برم ادلاید ؟ منظورم اینکه ارزش رتبه دانشگاه به پولش میچربه یا نه !!؟
    ممنون میشم اگه دوستان راهنماییم کنن.
    سلام
    نه نمیچربه. اگر هدفتون گرفتن اقامت هست، که اصلا نمی ارزه. اگه هدفتون اینه که دانشمند شین، باید بتونین برای Master و PhD از بورس استفاده کنید. اگه در گرفتن بورسیه موفق نشدید، بهتره که پولتون رو بابت درس خوندن در دانشگاه های high rank تلف نکنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط MYCMalaysia نمایش پست ها
    سلام
    نه نمیچربه. اگر هدفتون گرفتن اقامت هست، که اصلا نمی ارزه. اگه هدفتون اینه که دانشمند شین، باید بتونین برای Master و PhD از بورس استفاده کنید. اگه در گرفتن بورسیه موفق نشدید، بهتره که پولتون رو بابت درس خوندن در دانشگاه های high rank تلف نکنید.
    سلام
    مرسی از پاسختونو و ببخشید از پاسخ دیر بنده. نه مسلما اگر صرفا برای اقامت بود که خوب ادلاید 5 امتیاز دیگه هم داره و خوب ارزونم که هست. با توجه به همه جوانب و مشکلات که بنده دارم مثل سربازی و خوب این که دیگه فرصت برای جاهای دیگه رو هم ندارم عرض میکنم. منظورم اینکه برای اینکه دکتری بورس بگیره کسی ، اونموقع دانشگاه چقدر مطرح هست (با توجه به تمامی فرصت هایی که دانشگاه برای مقاله دادن ایجاد میکنه البته)
    پیشاپیش ممنون

سلام
    مرسی از پاسختونو و ببخشید از پاسخ دیر بنده. نه مسلما اگر صرفا برای اقامت بود که خوب ادلاید 5 امتیاز دیگه هم داره و خوب ارزونم که هست. با توجه به همه جوانب و مشکلات که بنده دارم مثل سربازی و خوب این که دیگه فرصت برای جاهای دیگه رو هم ندارم عرض میکنم. منظورم اینکه برای اینکه دکتری بورس بگیره کسی ، اونموقع دانشگاه چقدر مطرح هست (با توجه به تمامی فرصت هایی که دانشگاه برای مقاله دادن ایجاد میکنه البته)
    پیشاپیش ممنون
    باز هدفتون رو مشخص نکردید. یعنی من نفهمیدم هدفتون اینه که محقق شین، یا بعد از پایان تحصیل اقامت بگیرید و وارد بازار کار بشید. به هر حال من اگر جای شما بودم، ادلاید رو انتخاب میکردم. باز نظر خودتون مهمه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

باز هدفتون رو مشخص نکردید. یعنی من نفهمیدم هدفتون اینه که محقق شین، یا بعد از پایان تحصیل اقامت بگیرید و وارد بازار کار بشید. به هر حال من اگر جای شما بودم، ادلاید رو انتخاب میکردم. باز نظر خودتون مهمه.
    راستش جفتش!! مرسی از کمکتون . به هرصورت نظرات دید رو باز میکنند و آدم بهتر تصمیم میگیره. مرسی

راستش جفتش!! مرسی از کمکتون . به هرصورت نظرات دید رو باز میکنند و آدم بهتر تصمیم میگیره. مرسی
    اگر میخواین محقق شین، سعی کنین بورسیه بگیرین، از بهترین دانشگاه ها. چون اگر بدون بورسیه درس بخونید، خودش گواه بر اینه که از نظر علمی در حدی نبودید که اون دانشگاه بخواد روتون سرمایه گذاری کنه. پس، بهترین دانشگاه با بورسیه.
    اگر هدفتون وارد شدن به بازار کار هست، از ارزون ترین راه ممکن استفاده کنید، چون برای بچه های مهندسی کارها زیادی در استرالیا وجود داره و برای صاحبان کار مهم نیست شما از چه دانشگاهی فارغ التحصیل شدید، مهم اینه که کارتون رو بلد باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

اگر میخواین محقق شین، سعی کنین بورسیه بگیرین، از بهترین دانشگاه ها. چون اگر بدون بورسیه درس بخونید، خودش گواه بر اینه که از نظر علمی در حدی نبودید که اون دانشگاه بخواد روتون سرمایه گذاری کنه. پس، بهترین دانشگاه با بورسیه.
    اگر هدفتون وارد شدن به بازار کار هست، از ارزون ترین راه ممکن استفاده کنید، چون برای بچه های مهندسی کارها زیادی در استرالیا وجود داره و برای صاحبان کار مهم نیست شما از چه دانشگاهی فارغ التحصیل شدید، مهم اینه که کارتون رو بلد باشید.
    سلام. حرفتون واقعا درست و منطقی هست ، مطمئنا کسی که علم بیشتری داره (حالا هرجور که و از هرکجا که کسب کرده باشه) کارایی بالاتری داره ، اما واقعا تاثیر دانشگاه چقدره ؟ این رو میگم چون من تو یه دانشگاه معمولی درس خوندم و یه دانشگاه تراز اول فعالیت علمی داشتم و تفاوت رو به شخصه خیلی ملموس احساس میکردم. مشکل دیگه اینکه هر دانشگاه روی یه فیلد بیشتر کار میکنه و پوشش میده و اینم رو گزینه ها اثر گذاره و آدم رو گیج میکنه!! منم واقعا دیدی نسبت به دانشگاه های اونجا ندارم و واقعا هم دوست ندارم پول زیادی هزینه کنم تا مدت زیادی هم رو گزینه ادلاید بودم اما این تفاوت هایی که عرض میکنم گیج کننده هستند

سلام. حرفتون واقعا درست و منطقی هست ، مطمئنا کسی که علم بیشتری داره (حالا هرجور که و از هرکجا که کسب کرده باشه) کارایی بالاتری داره ، اما واقعا تاثیر دانشگاه چقدره ؟ این رو میگم چون من تو یه دانشگاه معمولی درس خوندم و یه دانشگاه تراز اول فعالیت علمی داشتم و تفاوت رو به شخصه خیلی ملموس احساس میکردم. مشکل دیگه اینکه هر دانشگاه روی یه فیلد بیشتر کار میکنه و پوشش میده و اینم رو گزینه ها اثر گذاره و آدم رو گیج میکنه!! منم واقعا دیدی نسبت به دانشگاه های اونجا ندارم و واقعا هم دوست ندارم پول زیادی هزینه کنم تا مدت زیادی هم رو گزینه ادلاید بودم اما این تفاوت هایی که عرض میکنم گیج کننده هستند
    یکی از دوستان من که مستر رو در دانشگاه کوئینزلند خونده و به خاطر پولش ملبورن رو انتخاب نکرده الان پشیمونه
    با اینکه شاگرد اول فوق شد ولی نتونست همونجا PhD بگیره و میگه اگه ملبورن بودم و شاگرد اولشون میشدم بورسم درست میشد برای پی اچ دی و کلا میگه دست ملبورن بازتره (این نظر ایشونه)
    البته ایشون هدفش دکترا بود
    شما اگر میخواین فقط فوق بخونین به نظر میرسه آدلاید کم هزینه تره و منطقی تر

ApplyAbroad Senior Veteran

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس و دکترا در کشور استرالیا

درود

دوستان به علت قدیمی بودن و درهم ورهم بودن این تاپیک ، جزیی سازی و کاهش حجم تاپیک ها و دسترسی راحت تر و سریع تر کاربران این تاپیک قفل و تا سال 2010 آرشیو شد . برای ادامه بحث به تاپیک های مربوطه مراجعه نمایید .

با سپاس

محمدرضا
    Famous Saturday | A day when is fulfilled anything

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)