صفحه 5 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 72

موضوع: بهترین شیوه استفاده از زمان بین CSQ تا ویزا

Member
    رشته و دانشگاه
    شیمی

پیش فرض پاسخ : بهترین شیوه استفاده از زمان بین CSQ تا ویزا

سلام دوستان
    میشه دوستان لطف کنن بگن که چه دوره ها یی تو ایران بگذرونیم تو کانادا بیشتر به دردمون میخوره برای کار پیدا کردن؟ با تشکر
    ارسال مدارک به مونترال 19.09.2011دریافت مدارک 22.09.2011 صدور فایل نامبر2.11.2011نامه انتظار مصاحبه 20.06.2012 نامه دعوت به مصاحبه 19.07.2012 تاریخ مصاحبه 09.10.2012 قبولی در مصاحبهارسال مدارک فدرال 9.12.2012 فایل نامبر فدرال 3.02.2013 و مدیکال 31.01.2014 از آنکارا ویزا 28.01.2015 آنکارا

Banned

پیش فرض پاسخ : بهترین شیوه استفاده از زمان بین CSQ تا ویزا

احتمالن تاپیک هایی که در انجمن کار در کانادا وجود دارند اطلاعات بهتری در این زمینه در اختیار شما می گذارند. برای نمونه تاپیک های زیر:

کار برای تازه واردان به کانادا

آموزش يافتن شغل و مراحل آن

ApplyAbroad Hero anihoo آواتار ها

پیش فرض پاسخ : بهترین شیوه استفاده از زمان بعد از CSQ تا ویزا

نقل قول نوشته اصلی توسط Farshaad نمایش پست ها
    من میتونم حدس بزنم که اونور همچین خبری که فکر میکنیم نیست و بعد از یه مدت همه چی عادی میشه و زندگی سختی های خودش رو خواهد داشت (البته قطعا از اینجا بهتر خواهد بود) نکته مهم اینه که از انتظار صرف دست برداریم و از وقتمون استفاده کنیم، من با این توصیه ای که اینجا پول جمع کنیم مخالفم چون پولی که ما میبریم هیچ ارزشی نداره، در عوض انجام هر کاری که باعث بشه اونور حتی یه ماه هم زودتر کار پیدا کنیم با ارزشه، غیر از چیزهایی که دوستان گفتن خیلی کارهای پیش پا افتاده هست که میشه اینجا انجام داد، مثلا اگه میخواین باشگاه برین و وزن کم کنین یا اگه اهل هر تفریح خواصی هستین که اینجا هم میشه انجام داد اینجا انجام بدین جلو افتادین چون اونور هم وقت کمه هم همه چی گرونه مثلا اینجا یه رستوران نسبتا خوب میشه نفری 15 هزار تومان که میشه 4 دلار، اونجا با چهار دلار بستنی هم بهتون نمیدن. دیدن سریال های امریکایی مثل Friends و Office رو بهتون توصیه میکنم چون غیر از تقویت زبان و اشنایی با اصطلاحات روزمره باعث اشنایی با فرهنگ زندگی و کار تو امریکای شمالی میشه.
    اول ممنون بابت معرفی سریالها.
    دوم میشه اون رستورانهای نسبتا خوب که نفری ۱۵۰۰۰ تومن درمیاد رو به من هم معرفی کنید؟
    به هرکجا که روی آسمان به رنگ شیشه های عینکی ست که به چشم زده ای.

Landing :2014

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Analytical chemistry

پیش فرض پاسخ : مدت زمان انتظار از CSQ تا مدیکال (کبک)

دوستان و همراهان عزیز

این پست رو جهت هشدار به همگی اعضا فروم منجمله خودم که منتظر رسیدن مدیکالشون یا پاس ریکوئست یا حتی مراحل قبلی هستند می گذارم . دوستان اینکه هر روز و هر زمان همه فکر و ذکرمون این باشه که چرا ایمیلی در یافت نکردیم !!! کارمندای سفارت تو اعتصابند یا نیستند !! چرا مدیکال فلانی اومد مال من که زود تر اپلای کردم نیومده !! و هزار جور حرف و حدیث دیگه که هیچ نتیجه ای جز به هدر رفتن انرژی ( زمان و انرژی روانی ) برامون نداره بیایین کمی واقع بین و آینده نگر باشیم خیلی از ما ها اگه همین امروز مدیکال یا پاسمون بیاد آیا واقعا آمادگی رفتن ،که نه فقط رفتن ،بلکه رفتن و ماندن و دوام آوردن و موفق شدن رو داریم ؟؟؟؟؟
    برین به نوشته های بچه هایی که قبل از ما رفتن و الان در جامعه کانادایی هستند یه نگاهی بندازین ببینید چه چلنجهای وحشتناکی دارن !!! موضوع پیدا کردن کار ، زبان ( هر دو ) مشکلات بسیار جدی که در ثبت نام در دانشگاهها و حتی کالج باهاش روبرو هستند چیه !!! واقعاً آیا آماد گیشو داریم که همه فکر و ذکرمون فقط شده موارد بی ارزش و بی نتیجه بالا که ذکر کردم ؟ بیایین از وقتمون خوب استفاده کنیم به عنوان مثال الان اکثر بچه هایی که رفتن و در مونترال ساکن هستند میگن زبان انگلیسی رو بسیار جدی بگیرین و به یه ایلتس 6-7 دل خوش نکنین که اینجا باید برای کار جنرال تواناییهای واقعی زبان اجتماعیتون رو بسیار بالا ببرین حالا دیگه زبان فرانسه که جایگاه خودشو داره !!!!!
    اونایی که مثل من به امید هزینه کلاسهای زبان و وام تحصیلی و کمک هزینه های دولتی هستند بدونند برای این موارد هم مشکلات و اگر و آیاهای زیادی وجود داره . من با هر کی صحبت کردم می گن با زبان انگلیسی و فرانسه پرفکت ( با مدرک ) بیایین که حداقل شانس کارهای جنرال رو بالا ببرین . این موارد رو برای این ذکر کردم که یادمون باشه مراحل سخت مهاجرت هنوز شروع نشده و قدر زمان و انرژیمون رو بیشتر بدونیم .
    Quebec File Number : sep 2012 - CSQ : JAN 2013 - FFN: : Jun 2013
    Medical : 11 Oct/ 2013 - Medical Received :27oct
    ?????????? :Pass Request

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed4104 نمایش پست ها
    دوستان و همراهان عزیز

این پست رو جهت هشدار به همگی اعضا فروم منجمله خودم که منتظر رسیدن مدیکالشون یا پاس ریکوئست یا حتی مراحل قبلی هستند می گذارم . دوستان اینکه هر روز و هر زمان همه فکر و ذکرمون این باشه که چرا ایمیلی در یافت نکردیم !!! کارمندای سفارت تو اعتصابند یا نیستند !! چرا مدیکال فلانی اومد مال من که زود تر اپلای کردم نیومده !! و هزار جور حرف و حدیث دیگه که هیچ نتیجه ای جز به هدر رفتن انرژی ( زمان و انرژی روانی ) برامون نداره بیایین کمی واقع بین و آینده نگر باشیم خیلی از ما ها اگه همین امروز مدیکال یا پاسمون بیاد آیا واقعا آمادگی رفتن ،که نه فقط رفتن ،بلکه رفتن و ماندن و دوام آوردن و موفق شدن رو داریم ؟؟؟؟؟
    برین به نوشته های بچه هایی که قبل از ما رفتن و الان در جامعه کانادایی هستند یه نگاهی بندازین ببینید چه چلنجهای وحشتناکی دارن !!! موضوع پیدا کردن کار ، زبان ( هر دو ) مشکلات بسیار جدی که در ثبت نام در دانشگاهها و حتی کالج باهاش روبرو هستند چیه !!! واقعاً آیا آماد گیشو داریم که همه فکر و ذکرمون فقط شده موارد بی ارزش و بی نتیجه بالا که ذکر کردم ؟ بیایین از وقتمون خوب استفاده کنیم به عنوان مثال الان اکثر بچه هایی که رفتن و در مونترال ساکن هستند میگن زبان انگلیسی رو بسیار جدی بگیرین و به یه ایلتس 6-7 دل خوش نکنین که اینجا باید برای کار جنرال تواناییهای واقعی زبان اجتماعیتون رو بسیار بالا ببرین حالا دیگه زبان فرانسه که جایگاه خودشو داره !!!!!
    اونایی که مثل من به امید هزینه کلاسهای زبان و وام تحصیلی و کمک هزینه های دولتی هستند بدونند برای این موارد هم مشکلات و اگر و آیاهای زیادی وجود داره . من با هر کی صحبت کردم می گن با زبان انگلیسی و فرانسه پرفکت ( با مدرک ) بیایین که حداقل شانس کارهای جنرال رو بالا ببرین . این موارد رو برای این ذکر کردم که یادمون باشه مراحل سخت مهاجرت هنوز شروع نشده و قدر زمان و انرژیمون رو بیشتر بدونیم .
    من بعد از دریافت ایمیل مدیکالم در 9جولای از صبح تا آخر شب کارم شده خوندن وبلاکها و تجربه افراد اونوری و یافتن بهترین جا برای اسکان اولیه و در کل مشکلاتم بعد از ورود به مونترال شده به نظرم اگر زبان هم در سطح صفر باشید موفق میشید به شرط اینکه:
    1-تفکرات غلط ایرانی خصوصاً در زمینه کار را کنار بزارید.
    2-پشتکار داشته باشید.
    3-در سال اول خوب صرفه جویی کنید و پولهاتون الکی خرج نکنید.
    4-از مراکز راهنمایی برای تازه واردین حداکثر استفاده بکنید .
    5-برای یافتن کار جنرال سعی کنید اوایل با مردم گرم باشید و صحبت کنید تا زبان شفاهی شما تقویت شود.
    6-روراست باشید
    7-رزومه خوبی در مونترال برای خوتون به وجود آورید حتی اگر مجبور شدید کار مجانی یا جنرال انجام دهید

نقل قول نوشته اصلی توسط molod10 نمایش پست ها
    من بعد از دریافت ایمیل مدیکالم در 9جولای از صبح تا آخر شب کارم شده خوندن وبلاکها و تجربه افراد اونوری و یافتن بهترین جا برای اسکان اولیه و در کل مشکلاتم بعد از ورود به مونترال شده به نظرم اگر زبان هم در سطح صفر باشید موفق میشید به شرط اینکه:
    2-پشتکار داشته باشید.
    5-برای یافتن کار جنرال سعی کنید اوایل با مردم گرم باشید و صحبت کنید تا زبان شفاهی شما تقویت شود.
    6-روراست باشید
    میشه بگین چه نتایج دیگه ای گرفتین؟ درمورد محل استقرار و پیداکردن کار و.. کلا برای شروع در کبک....
    فايل کبک: دسامبر 2010 -تاریخ مصاحبه : دسامبر 2012 - فایل فدرال: فوریه 2013 _ مدیکال 29 آپریل 2014
    6 امتیازی

نقل قول نوشته اصلی توسط fatima63 نمایش پست ها
    میشه بگین چه نتایج دیگه ای گرفتین؟ درمورد محل استقرار و پیداکردن کار و.. کلا برای شروع در کبک....
    1-محل استقرار:به نظرم ماه اول بایددر bed and breakfastبگذرانید چون نسبت به هتل خیلی به صرفه هست تا سر فرصت بعد از باز کردن حساب بانکی و آشنایی با شهر مونترال بتونی بهترین جا را پیدا کنید
    2-حتماً و حتماً به انچمن های حرفه ای خود مراجعه کنید در دوره های که تعیین می کنند شرکت کنید
    3-برای یافتن کار خیلی جاها کافیست از پس مصاحبه تلفنی بر بیاید پس ماه اول خیلی پویا باشید و درست یا غلط با مردم صحبت کنید به طور کلی اجتماعی باشید.
    دولت و مردم کبک چنان مهربان و اهل کمک هستند اگر پشتکار و امید درچشمانتان برق بزند حتماً یار و همراهتان خواهند بود و به شما کمک می کنند.
    خیلی از مسایل که دوستان اونوری هم می گن نباید زیاد گوش کنید تجربه هر فرد فرق می کند اگر آدم خود ساخته ای باشید و دارای برنامه به هیچ وجه دچار مشکل نخواهید شد
    ویرایش توسط M1KE : July 21st, 2013 در ساعت 10:17 AM

Junior Member

دوستان و همراهان عزیز

جدا با این دوستمون موافقم. والا من اینجا تا حالا کلا شاید چند تا پست گذاشته باشم اونم بابت درخواست راهنمایی. اما تمام پست ها را مطالعه میکنم. صبر کنیم برای چیزی که تا اینجا داره کاملا روان پیش میره. شاید باورتون نشه که یکی از دوستان من با تقریبا شرایط بهتر از من اقدام کرده (حدود سه ماه بعد از من) ولی هنوز دعوت به مصاحبه هم نشده در حالیکه من پارسال مرداد ماه مصاحبه داشتم. و جالبتر اینکه دوست مشترک دیگرمون که حدودا 7 ماه از من زودتر اقدام کرده بود الان دقیقا دو سال و 1 ماهه که تو کانادا هست. مدتها بود همه چیز عملا قفل شده بود. حالا هم بجای اینهمه استرس بیایید توی این فرصت بدون استرس خودمون رو آماده کنیم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Analytical chemistry

نقل قول نوشته اصلی توسط molod10 نمایش پست ها
    2-پشتکار داشته باشید.
    6-روراست باشید
    7-رزومه خوبی در مونترال برای خوتون به وجود آورید حتی اگر مجبور شدید کار مجانی یا جنرال انجام دهید
    دوست عزیز از اینکه امید وار هستین و مثبت فکر می کنین خیلی خوشحالم این خیلی خوبه ولی واقعیت بازار کار کانادا ( من در اینجا منطورم مونتراله ) چندان خوب نیست و دوستانه توصیه میکنم و به بقیه دوستان که بیشتر مطالعه و تحقیق کنن که با درک واقعیات جامعه کانادایی وارد بشن که حداقل سرخورده نشن . توصیه می کنم پیج سیر تا پیاز مهاجرت به کانادا رو هم یه نگاهی بندازین ( فیس بوک ) تجربیات خوبی از دوستانی که در حال حاضر با این مشکلات رودر رو هستن عنوان شده . موفق باشید
    Quebec File Number : sep 2012 - CSQ : JAN 2013 - FFN: : Jun 2013
    Medical : 11 Oct/ 2013 - Medical Received :27oct
    ?????????? :Pass Request

Member
    رشته و دانشگاه
    ingenieur d'industrie

دوست عزیز از اینکه امید وار هستین و مثبت فکر می کنین خیلی خوشحالم این خیلی خوبه ولی واقعیت بازار کار کانادا ( من در اینجا منطورم مونتراله ) چندان خوب نیست و دوستانه توصیه میکنم و به بقیه دوستان که بیشتر مطالعه و تحقیق کنن که با درک واقعیات جامعه کانادایی وارد بشن که حداقل سرخورده نشن . توصیه می کنم پیج سیر تا پیاز مهاجرت به کانادا رو هم یه نگاهی بندازین ( فیس بوک ) تجربیات خوبی از دوستانی که در حال حاضر با این مشکلات رودر رو هستن عنوان شده . موفق باشید
    دوست عزیز تمام دوستانی که در این تاپیک حضور مستمر دارن از وضعیت بازار کانادا مطلع هستند ولی از اینکه چند سال پیش اگر می رفتند شاید هم جوانتر بودن هم با انگیزه تر ناراحتن .شاید اون موقع اگه می رفتن الان یه وضعیت با ثبات و خوب داشتند ولی الان بعد چند سال تاخیر دیگه مسله لوس شده درست مثل اینکه کسی قصد داره اذیتشون کنه . صد در صد حق با شماست ولی اگه همون اول سر حرفشون برای 18 ماه وای می ایستادن ما کلاس های فرانسه رو ادامه می دادیم و سعی می کردیم در امر مهاجرت بهتر عمل کنیم .ولی الان با اینکه بعضی از دوستان مدیکال گرفتن هنوز وضعیت ما معلوم نیست تا روزی که ویزا رو دست نگیریم باور مون نمی شه . در مورد ارسال مدیکا لها شاید تعداد پرونده های که بررسی کرده بودن داره کم می شه چون همون طور که یادتون میاد بچه های دسامبر که اخرین ماهه2010 است قبل اینکه اپدیت هاشون برسه دست سفارت مدیکال گرفتن .احتمالا اونا یه بررسی روی اکثر پرونده های 2010 داشتن .الان که نوبت 2011 و 2012 هاست باید تازه بررسی بشن .از بچه های 2011 و 2012 که مدیکال گرفتن اکثرا مجردن که کاراشون سریع انجام شده به نا به دلایل نا مشخص و 2010 باقی مونده هم دارن کم کم مدیکال شونو می گیرن .
    QF : 11.05.2010 INTERVIEW : 29.11.2011 FN:4.2.2012 Update :4.4.2013

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)