صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 45

موضوع: با پاسپورت ایرانی به کدام کشورها بدون نیاز به ویزا میتوان سفر کرد؟

پیش فرض با پاسپورت ایرانی به کدام کشورها بدون نیاز به ویزا میتوان سفر کرد؟

با پاسپورت ایرانی به کدام کشورها بدون نیاز به ویزا میتوان سفر کرد؟ یا کدام کشورها (مخصوصا همسایه ها) گرفتن ویزایشان دنگ و فنگ کمتری دارد و یکی دو روزه ویزا می دهند؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : با پاسپورت ایرانی به کذام کشورها بدون نیاز به ویزا میتوان سفر کرد؟

یادمه قدیما ترکیه ویزا نمیخواست!

چه نوع ویزایی میخواید بگیرید؟

پیش فرض پاسخ : با پاسپورت ایرانی به کذام کشورها بدون نیاز به ویزا میتوان سفر کرد؟

الان هم ترکیه ویزا نمی خواد
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

ارمنستان هم مثل اینکه نمی خواد
    امروز تو یه تاپیک خوندم که پاکستان هم 1و 2 روزه ویزا میده

Junior Member leysha آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Bachelor of art/ Handicrafts/Al ZAhra

Africa
    Djibouti 1 month (visa issued upon arrival)
    Madagascar 90 days (visa issued upon arrival)
    Seychelles 30 days (visa issued upon arrival)[1]
    Togo 7 days (visa issued upon arrival)
    Uganda 6 months (visa issued upon arrival)

Americas
    Dominica 21 days
    Haiti 3 months

Asia
    Azerbaijan 30 days (visa issued upon arrival)
    Armenia 21 days (visa issued upon arrival)
    Bangladesh 90 days (visa issued upon arrival)
    Indonesia 30 days (visa issued upon arrival)[2]
    Laos 15 days (visa issued upon arrival)
    Macau 30 days (visa issued upon arrival)
    Maldives 30 days (visa issued upon arrival)
    Malaysia 15 days [3]
    Nepal 60 days (visa issued upon arrival)
    Timor-Leste 30 days (visa issued upon arrival)
    Sri Lanka 30 days [4]
    Turkey 3 months [5]

Oceania
    Cook Islands 31 days
    Federated States of Micronesia 30 days
    Niue 30 days
    Palau 30 days (visa issued upon arrival)

Visa exemptions for Iranians permanently resident in either the US or Canada
    Aruba 14 days
    Bahamas 30 days [6]
    Bermuda 6 months
    Canada 6 months (for US residents) [7]
    Costa Rica 30 days [8]
    Dominican Republic 3 months [9]
    Jamaica 6 months
    Liechtenstein 3 months (same immigration rules as Switzerland)
    Mexico 180 days
    Netherlands Antilles 14 days
    Nicaragua 3 months
    Switzerland 3 months

منبع yahoo answers
    البته من قبلن این را در wiki pedia دیده بودم ولی در حال حاضر نتوانستم لینکش را پیدا کنم.

با پاسپورت ایرانی به کدام کشورها بدون نیاز به ویزا میتوان سفر کرد؟ یا کدام کشورها (مخصوصا همسایه ها) گرفتن ویزایشان دنگ و فنگ کمتری دارد و یکی دو روزه ویزا می دهند؟
    این سوال را از این جهت پرسیدم که باید در نظر بگیریم که با توجه به ناز کردن قبرس در دادن ویزا، تراکم یا چگالی Applicant برای سفارت آمریکا در ترکیه و دبی زیاد خواهد شد (محصوصا برای Fall 2009) و در نتیجه باید به دنیال گرینه های دیگری غیر از قبرس بود. مثل کشورهای آسیای میانه (تاجیکستان، ارمنستان، قرقیزستان، آذربایجان، ترکمنستان وحتی روسیه سفید)، پاکستان، هند، عمان، یمن، اردن، سوریه و حتی عراق و لبنان.

حالا باید 3 نکته در نظر بگیریم:
    1. آیا گرفتن ویزای این کشورها براحتی ممکن است؟
    2. هزینه سفر به این کشورها چقدر است؟
    3. آیا سفارت آمریکا، ایرانی را قبول می کند و اگر قبول می کند، آیا راحت ویزا می ده؟ (البته قسمت دوم سوال در گذر زمان مشخص مس شود و اصلا نمی توان از الان قضاوت کرد)

حالا این کشورهایی که اسمشان را بردم، از نظر گرفتن ویزا چه جوری اند؟ آیا با پاسپورت ایرانی راحت ویزا می دهند؟

در مورد موضوع اين قسمت،‌ هر كشور كور و كچلي كه ساليانه مسافر خارجي نداره از ايراني ها ويزا نمي خواد ;D البته تركيه اين وسط در رفته!! ;D

اما در مورد گرفتن ويزاي آمريكا در كشور مقصد:
    - در سايت خود وزارت خارجه آمريكا، نوشته اسم چند سفارتخونه كه ايراني ها مي تونند مراجعه كنند. در واقع اين چند سفارتخونه مثل ناپل ايتاليا،‌تركيه،‌دبي،‌فر نكفورت داراي آفيسر فارسي زبان هستند. قابل توجه شما كه قبرس تو اين ليست نيست. :
    - اگر جاي ديگه اقدام مي كنيد حتما" يك دليل قانع كننده بايد داشته باشي. بعضي از بچه ها كه كنفرانس خارجي شركت مي كنند همون جا براي ويزاي آمريكا اقدام مي كنند و معمولا" مشكلي ندارند.
    If A equals success, then the formula is&nbsp; A =&nbsp; X + Y + Z<br /> X is work. Y is play. Z is keep your mouth shut

Junior Member

هرگز در راه رسیدن به آرزوها محافظه کار نباشید!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط AKM
    در مورد موضوع اين قسمت،‌ هر كشور كور و كچلي كه ساليانه مسافر خارجي نداره از ايراني ها ويزا نمي خواد ;D البته تركيه اين وسط در رفته!! ;D

به موجب قراردادی که بین ایران و ترکیه در زمان رضاخان و آتاتورک امضا شد اتباع دو کشور به مدت 100 سال بدون ویزا می تونن مسافرت کنن. این قرارداد حدود 10-12 سال دیگه تمام می شه و از اون به بعد برای رفتن به ترکیه هم به ویزا نیاز دارین

با تشکر از همه دوستان

میشه بگید کدوم کشورها دنگ و فنگ کمتری برای اخذ ویرا دارند؟ مثلا رفتن به سفارت آمریکا در ریاض تقریبا محال است و باید حتما یک سعودی شما را به ریاض دعوت کند (و همینطور کویت). ولی کشورهای دیگه چه جوریند؟

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)