صفحه 6 از 6 نخستنخست 123456
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 60

موضوع: دریافت گذرنامه در حین گذراندن دوره‌ی سربازی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دریافت گذرنامه در حین گذراندن دوره‌ی سربازی

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز،

به نظر من بهتره که روند رو عادی دنبال کنی.
    یه تفاوتی بین سرباز و مشمول هست. شما اگه مشمول بودی میتونستی راحت از هر خلا قانونی استفاده کنی و کارات رو پیش ببری ولی الآن که سرباز هستی بعد از بازگشتت از اون سفر مثلا زیارتی، پاسپورتت توسط یگان توقیف میشه و خب پر واضحه که پادگان قوانین خودش رو داره و کاری هم با قوانین بیرون پادگان نداره و ممکنه گیر آدم ناجوری بیفتی و اون بخواد سر همین موضوع اذیتت کنه. واسه همین توصیه میکنم که خیلی عادی، بعد از گرفتن برگه پذیرش بری ترخیص بشی و بیفتی دنبال کارهای معافیت تحصیلی.
    این که اول سربازی رو تموم کنم بعدش برم یا همین الآن ول کنم و برم یه تصمیم خیلی شخصیه و باید دهها متغیر مختلف رو مدنظر قرار بدی، از میزان وابسیتگیت به ایران و برگشتنت در آینده گرفته تا امکان دریافت پذیرش مجدد در سال آینده... خلاصه اینکه فقط خودت میتونی به این سوال پاسخ بدی.

شاید این تاپیک بتونه یه کم ایده بده:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...A7%D8%B2%D9%8A
    ممنون darklord جان. فقط یه سوال. به نظرت می تونم بدون ترخیص کارای ویزا رو انجام بدم؟؟ یعنی گرفتن پاسپورت و سفارت رفتن. آخه همین طور که گفتم نمی خوام تا معلوم شدن قطعی نتیجه سفارت سربازی رو از دست بدم. چون احتمال ریجکت از سفارت هس، اینجوری به هیچی نمیرسم. تازه سربازیم هم جای خوبیه و دوس ندارم دوباره وارد پروسه پست دفترچه بشم.

سلام. دوستان من چند روز پیش یه افر از کانادا دریافت کردم برای پاییز. شروع ترم 1 سپتامبره. الان در حین خدمتم و باید برای معافیت تحصیلی اقدام کنم و بعد از انجام پروسه دریافت گذرنامه و گرفتن ویزا اقدام کنم. حالا سوال من اینه که:1) تو این مدت باقیمونده من می رسم کارامو انجام بدم یا به فکر دیفر باشم؟2)اصلا هر کدوم از این مراحل چقدر طول میکشه(اقدام برای معافیت تحصیلی-گرفتن وقت سفارت- دریافت ویزا)3)در نهایت کسی هست بدونه که میشه به جای پول نقد ضمانت بانکی یا سند گرو گذاشت؟پروسه اش چقد طول میکشه.خیلی ممنون از دوستان

Smile پاسخ : دریافت گذرنامه در حین گذراندن دوره‌ی سربازی

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen_gh12 نمایش پست ها
    سلام. دوستان من چند روز پیش یه افر از کانادا دریافت کردم برای پاییز. شروع ترم 1 سپتامبره. الان در حین خدمتم و باید برای معافیت تحصیلی اقدام کنم و بعد از انجام پروسه دریافت گذرنامه و گرفتن ویزا اقدام کنم. حالا سوال من اینه که:1) تو این مدت باقیمونده من می رسم کارامو انجام بدم یا به فکر دیفر باشم؟2)اصلا هر کدوم از این مراحل چقدر طول میکشه(اقدام برای معافیت تحصیلی-گرفتن وقت سفارت- دریافت ویزا)3)در نهایت کسی هست بدونه که میشه به جای پول نقد ضمانت بانکی یا سند گرو گذاشت؟پروسه اش چقد طول میکشه.خیلی ممنون از دوستان
    من هم دقیقا دو ماه پیش همچین وضعی داشتم. سرباز بودم و اتفاقا شرایط سربازی ام هم عالی بود (آجودان امیر پادگان). یک آفر از آلبرتا برام رسید و من نمی دونستم دوماه باقی مونده خدمت ام رو برم یا اقدام کنم واسه ویزا. بعد از کلی مشورت به این نتیجه رسیدم که میشه پذیرش رو برای ترم بعد انداخت ولی هیچ تضمینی نیست که ساپورت مالیتون هم برای ترم بعد ارائه بشه. رفتم دنبال کار های معفیت تحصیلی که 3 روز طول کشید و دقیقا بعد یک هفته هم پاسپورت ام رو گرفتم و رفتم واسه پروسه ویزا. کار هایی که باید بکنید رو میگم.

روز صفر

1. ثبت نام اینترنتی در نشا
    2.مرخصی گرفتن از پادگان (اینجا می تونید بگید پذیرش دارید کاراتون سریع تر انجام بشه یا ممکنه سنگ جلو پاتون بندازن - خودتون از شناختی که از فرماندهاتون دارید می تونید تصمیم بگیرید که بگید یا نه)
    روز اول
    3. مراجعه به اداره اعزام (یک پوشه آبی + پرینت نامه پذیرش+ کپی مدرک زبان و کارت ملی و شناسنامه همراهتون باشه کاراتون سریع تر پیش میره)
    4. تشکیل پرونده و گرفتن نامه به نظام وظیفه
    5. مراجعه به نظام وظیفه و گرفتن نامه به بانک دلخواه ( اگه پول می خوایین بزارین بانک کشاورزی سپرده 7 ساله میده و با توجه به اینکه سود سپرده رو می خوان کم کنن این بانک الان خوبه)
    6. بسته به بانک سپرده یا سفته یا ... میشه گذاشت تا ضمانت نامه بانکی رو بدن.
    7. مراجعه به نظام وظیفه و دریافت نامه تصویه برای یگان خدمتی.
    *****تا اینجا همش تو یک رو انجام شده (چون من شهرستان بودم باید بر می گشتم به یگان وگرنه اگه تهران باشی سریع تر هم می تونی تصویه کنی)***
    روز دوم
    8. مراجعه به شعبه افراد در یگان و درخواست برگ تصویه. من توی 2 ساعت کارام تموم شد و برگشتم خونه (تجربه حس آزادی )
    روز سوم
    9. مراجعه به نظام وظیفه تهران برای گرفتن نامه به اداره اعزام
    10. مراجعه به اداره اعزام و گرفتن نامه برای آزاد سازی مدارک (من قبلا با اشتغال به خدمت همشو آزاد کرده بودم و اینجا سریع کپی ها شو دادم گذاشت تو پرونده)
    11. گرفتن نامه به گذرنامه برای صدور گذرنامه
    12. مراجعه به داره گذرنامه تهران و درخواست ثبت در سیستم شهرستان (اگه شهرستانی نیستس همونجا در خواست میدی برای صدور گذرنامه و تو 48 ساعت میاد دم در خونتون)
    پایان کل پروسه گرفتن معافیت و پاسپورت.
    حالا که پاسپورت قراره صادر بشه شما باید مدارک آماده کنی. باتوجه به اینکه ویزا حداکثر یک ماه ه میاد باید یکم عجله کنید و کار ها رو تموم کنید. کل مدارکتون شاید یک هفته ای حاضر بشه.
    موفق باشید

دوستان سلام وقت بخیر
    من در بخش اداری یکی از ارگانهای نظامی دارم خدمت میکنم. حدود 8 ماه از خدمت سربازی مونده. ولی تو این مدت میخوام واسه ارشد آلمان اپلای کنم و یونی اسیست صفحه اول پاسپورت رو میخواد از من.
    با خود ارگان صحبت کردم گفتن با یک چک 30 میلیون تومنی بهم مجوز خروج واسه سفر زیارتی میدن و میتونم با اون مجوز پاسپورت بگیرم. بعد که پاسپورت رو گرفتم میتونم سفر زیارتی رو نرم و پاسپورت رو بهشون بدم و چک رو پس بگیرم. بعد شنیدم یک مهر قرمز روش میخوره که فقط حق سفر به همون عراق رو دارم. خب بعد که سربازیم تموم بشه و پاسپورت رو بهم بدن اون مهر قرمز رو چطوری میتونم لغو کنم که بتونم آلمان هم برم؟

Junior Member

سلام دوستان. من سربازم ولی پاسپورت دارم تا شهریور سال بعد. میخواستم برای پذیرش اقدام کنم. سربازیم تیر سال بعد تموم میشه.
    1- امکانش هست که با همین پاس به من پذیرش بدن؟
    2- امکانش هست که در حین خدمت تمدید کنم؟(ارتش بهم گفت نمیشه ولی اداره گذرنامه گفت کمتر از یک سال میشه ولی باید نامه از ارتش بیاری !!!!!!!!!!!)
    3- امکانش هست با این پاس پذیرش بگیرم و بعد سربازی پاسمو عوض کنم؟(برای ویزا مشکلی پیش نمیاد؟)

Junior Member

سلام
    من وقتی وثیقمو ازاد کردم و دفترچه پست کردم گذرنامم رو هم طبق رویه بردم اداره گذرنامه (ستارخان) بایگانی کرد. الان با اشتغال به خدمت میتونم آزادش کنم؟
    اجازه خروج نمیخوام فقط پاسمو میخوام.
    تمدید چطور؟
    ممنون

Junior Member hj1331 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MSc of Electronics @ SBU

سلام دوستان. من در حاضر مشغول گذراندن خدمت سربازی به صورت امریه در ارگان دولتی هستم و 8 ماه از خدمتم باقی مونده. برای کارهای سفارت که در حین خدمت سربازیم هست نیاز به پاسپورت دارم. توضیح اینکه یگان آموزش دهنده ی من نیروی زمینی ارتش (نزاجا) بوده. توی دفترچه راهنمای امریه که ستاد نزاجا به من داده در خصوص اعزام به سفرهای مذهبی نوشته "طبق آخرین دستورالعمل های موجود مجوز سفر به خارج از کشور فقط برای عتبات عالیات صادر گردیده و امکان سفر به سایر نقاط دنیا برای کارکنان وظیفه مقدور نمی باشد. قابل ذکر است به منظور اعزام به سفرهای مذهبی بایستی یک ماه قبل از شروع ایام محرم با در دست داشتن نامه ی رسمی با ذکر زمان شروع و خاتمه ی سفر به مدیریت عملیات (دایره وظیفه) ارائه تا پس از اخذ مجوز، اقدامات لازم در این زمینه صورت پذیرد."

حال چند تا سوال داشتم:
    1. مبلغ وثیقه برای این سفر چند میلیون هست؟ جایی خونده بودم 15 میلیون و جای دیگه ای 3 میلیون.
    2. "نامه ی رسمی با ذکر زمان شروع و خاتمه ی سفر" که در متن بالا توسط ستاد نزاجا گفته شده رو از کجا باید تهیه کرد؟
    3. پس از دریافت پاسپورت از این طریق و لغو سفر زیارتی (عدم خروج از کشور) میشه مبلغ وثیقه رو آزاد کرد؟ آیا پس از آزاد کردن وثیقه باید پاسپورت رو به اداره گذرنامه/نزاجا تحویل داد؟؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hj1331 نمایش پست ها
    سلام دوستان. من در حاضر مشغول گذراندن خدمت سربازی به صورت امریه در ارگان دولتی هستم و 8 ماه از خدمتم باقی مونده. برای کارهای سفارت که در حین خدمت سربازیم هست نیاز به پاسپورت دارم. توضیح اینکه یگان آموزش دهنده ی من نیروی زمینی ارتش (نزاجا) بوده. توی دفترچه راهنمای امریه که ستاد نزاجا به من داده در خصوص اعزام به سفرهای مذهبی نوشته "طبق آخرین دستورالعمل های موجود مجوز سفر به خارج از کشور فقط برای عتبات عالیات صادر گردیده و امکان سفر به سایر نقاط دنیا برای کارکنان وظیفه مقدور نمی باشد. قابل ذکر است به منظور اعزام به سفرهای مذهبی بایستی یک ماه قبل از شروع ایام محرم با در دست داشتن نامه ی رسمی با ذکر زمان شروع و خاتمه ی سفر به مدیریت عملیات (دایره وظیفه) ارائه تا پس از اخذ مجوز، اقدامات لازم در این زمینه صورت پذیرد."

حال چند تا سوال داشتم:
    1. مبلغ وثیقه برای این سفر چند میلیون هست؟ جایی خونده بودم 15 میلیون و جای دیگه ای 3 میلیون.
    2. "نامه ی رسمی با ذکر زمان شروع و خاتمه ی سفر" که در متن بالا توسط ستاد نزاجا گفته شده رو از کجا باید تهیه کرد؟
    3. پس از دریافت پاسپورت از این طریق و لغو سفر زیارتی (عدم خروج از کشور) میشه مبلغ وثیقه رو آزاد کرد؟ آیا پس از آزاد کردن وثیقه باید پاسپورت رو به اداره گذرنامه/نزاجا تحویل داد؟؟
    سلام دوستان
    من هم همین سوالات را دارم
    لطفا هرکسی اطلاع داره و یا این مسیر را طی کرده جواب بده
    ممنون

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اخذ گذرنامه در حین سربازی

سلام دوستان. من در حین خدمت سربازی هستم. با هزار بدبختب و سفر زیارتی تونستم پاستورت بگیرم که برای وقت سفارت همراهم باشه. من خرداد 99 خدمتم تموم میشه و فروردین 99 وقت سفارت دارم. الان یگان خدمتیم گفته پاسپورتتو بیار تحویل بده. با توجه به اینکه امریه هستم و با یگان کار ندارم فعلا، دیگه مراجعه نکردم به یگان برای تحویل پاسپورت. الان نگرانیم اینه ک اگه نرم تحویل بدم پاسپورت رو اتفاقی نیوفه. کسی میدونه چیکار باید کرد؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اخذ گذرنامه در حین سربازی

سلام دوستان.
    من مسغول به سربازی هستم و اخیرا پذیرش گرفتم. برای صدور معافیت تحصیلی در سایت portal.saorg.ir ثبت نام کردم. بعد آپلود تصویر اصل فرم پذیرش مدرک تافل و یگان نامه (که من گواهی اشتغال به خدمت براش آپلود کردم) یه کد رهگیری بهم داد و نوشت که تا 2 روز جوابش میاد و حضوری به سازمان امور دانشجویان مراجعه نشه.

ولی الان یک هفته ای میشه که خبری نیست و تلفنی چیزی هم ندارم ازشون که پیگیر بشم.

کسی اخیرا این مسیر رو طی کرده راهنمایی کنه لطفا؟
    باید الان حضوری برم تهران؟

صفحه 6 از 6 نخستنخست 123456

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)