نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
سلام دوست عزیز،

به نظر من بهتره که روند رو عادی دنبال کنی.
یه تفاوتی بین سرباز و مشمول هست. شما اگه مشمول بودی میتونستی راحت از هر خلا قانونی استفاده کنی و کارات رو پیش ببری ولی الآن که سرباز هستی بعد از بازگشتت از اون سفر مثلا زیارتی، پاسپورتت توسط یگان توقیف میشه و خب پر واضحه که پادگان قوانین خودش رو داره و کاری هم با قوانین بیرون پادگان نداره و ممکنه گیر آدم ناجوری بیفتی و اون بخواد سر همین موضوع اذیتت کنه. واسه همین توصیه میکنم که خیلی عادی، بعد از گرفتن برگه پذیرش بری ترخیص بشی و بیفتی دنبال کارهای معافیت تحصیلی.
این که اول سربازی رو تموم کنم بعدش برم یا همین الآن ول کنم و برم یه تصمیم خیلی شخصیه و باید دهها متغیر مختلف رو مدنظر قرار بدی، از میزان وابسیتگیت به ایران و برگشتنت در آینده گرفته تا امکان دریافت پذیرش مجدد در سال آینده... خلاصه اینکه فقط خودت میتونی به این سوال پاسخ بدی.

شاید این تاپیک بتونه یه کم ایده بده:
http://www.applyabroad.org/forum/sho...A7%D8%B2%D9%8A
ممنون darklord جان. فقط یه سوال. به نظرت می تونم بدون ترخیص کارای ویزا رو انجام بدم؟؟ یعنی گرفتن پاسپورت و سفارت رفتن. آخه همین طور که گفتم نمی خوام تا معلوم شدن قطعی نتیجه سفارت سربازی رو از دست بدم. چون احتمال ریجکت از سفارت هس، اینجوری به هیچی نمیرسم. تازه سربازیم هم جای خوبیه و دوس ندارم دوباره وارد پروسه پست دفترچه بشم.