صفحه 2 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 60

موضوع: دریافت گذرنامه در حین گذراندن دوره‌ی سربازی

پیش فرض پاسخ : اخذ گذرنامه در حین سربازی

darklord عزیز تشکر
    بهمن پارسال دفاع کردم. از 1 خرداد مشغول انجام پروژه کسری خدمتم. دفترچه پست کردم و اول دی 92 اعزاممه! منظورم از نامه، letter of admission هست که من فکر میکردم اونها (یعنی دانشگاه بوراس) مستقیماً و بصورت رسمی میفرسته وزارت علوم ما.

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط materialengine نمایش پست ها
    darklord عزیز تشکر
    بهمن پارسال دفاع کردم. از 1 خرداد مشغول انجام پروژه کسری خدمتم. دفترچه پست کردم و اول دی 92 اعزاممه! منظورم از نامه، letter of admission هست که من فکر میکردم اونها (یعنی دانشگاه بوراس) مستقیماً و بصورت رسمی میفرسته وزارت علوم ما.
    خواهش میکنم،
    پس این اول دی چیزی هست که تو برگ سبز برای شما نوشتن. حالا بهتر شد.
    خب شما همین الآن وارد سایت نشا میشی و تشکیل پرونده میدی (کلی مدرک ازت میخواد که باید آماده کنی) بعدش اون نامه رو میگیری (اصلش یا پرینتش - پرینت فقط واسه شروع کفایت میکنه) و در در تاریخی که تو سایت بهت اعلام میشه میری اداره اعزام با هزینه ی شخصی (میدون فردوسی).
    یه سری کارهایی مثل آزاد کردن مدرک کارشناسی و ارشد هست که زمانبره ولی باید انجام بشه! پس هر چه سریعتر اقدام کنی بهتره.
    در نهایت اداره اعزام یه نامه به شما میده که شما پذیرش داری و اعزامت لغو میشه (این تیکه اش یه مقدار بی قانونه و کمی سلیقه ای عمل میشه). فقط بازم تاکید میکنم که سریعا اقدام کن و نتیجه رو هم برامون بنویس.
    موفق باشی.

آقا ما رفتیم و بالأخره نامه معافیت تحصیلی رو از اداره اعزام با هزینه شخصی گرفتیم. رفتم نظام وظیفه تأئید کرد و فرستاد بانک برای وثیقه. حالا: اولاً چرا 17400 به جای 15 میلیون؟ ثانیاً حتماً باید برم قوامین؟ چون نامه‌ای که بهم دادن برای بانک قوامینه. اگر بانک دیگری میشه، کدوم بانک رو پیشنهاد میدین برای ضمانت نامه بانکی؟

Local Moderator

آقا ما رفتیم و بالأخره نامه معافیت تحصیلی رو از اداره اعزام با هزینه شخصی گرفتیم. رفتم نظام وظیفه تأئید کرد و فرستاد بانک برای وثیقه. حالا: اولاً چرا 17400 به جای 15 میلیون؟ ثانیاً حتماً باید برم قوامین؟ چون نامه‌ای که بهم دادن برای بانک قوامینه. اگر بانک دیگری میشه، کدوم بانک رو پیشنهاد میدین برای ضمانت نامه بانکی؟
    (این اطلاعات مربوط به سال گذشته است و ممکنه دقیق نباشه)
    زمانی که نظام وظیفه میخواد شما رو معرفی کنه این حق رو دارید که بانکتون رو انتخاب کنید. تا نامه به نام اون بانک صادر بشه.

مبلغ وثیقه همچنان 15 میلیون تومانه و مبلغ مازاد صرفا جهت دریافت سود پول در حین بلوکه بودن حساب هست. (یعنی اگه 15 میلیون بذاری سود پولت رو بعد از اینکه برگشتی بهت میدن، اگه 16.5 (بانک ملی) یا در مثال شما 17.4 میلیون (برای قوامین) رو بذاری خانواده میتونن هر ماه سود پولت رو برداشت کنن).

* تاکید مجدد میکنم که اینی که گفتم مربوط به سال گذشته هست و نمیدونم تو این مدت چه تغییراتی حاصل شده، ممکنه مبلغ رو از 16.5 به 17.4 تغییر داده باشن یا این صرفا آیین نامه داخلی قوامین باشه.

این برگه‌ای که نظام وظیفه داده به بانک رو دقیقتر خوندم دیدم نوشته:
    15 بابت وثیقه
    1.5 (معادل 10 درصد) به‌عنوان وجه‌الضمان
    0.7 بابت کارمزد
    حالا بماند بابت سپرده ما چرا کارمزد میگیره، ولی جمعش میشه 17.2 نه 17.4 پس این 200 تومن اضافه برای چیه؟
    یه چیز دیگه اینکه همونجا گفتن که اگه میخوای سریعتر بشه، 15 کارت بکش به حساب خزانه‌کل کشور منتهی اینجوری دیگه پولت سود نداره.
    الان که سایتها رو چک کردم، دیدم بالاترین سود بلندمدت رو بانک مهر اقتصاد بسیجیان میده که با توجه به این نکته‌ای که گفتی (انتخاب بانک) به‌نظرت می‌تونم بگم که میخوام تو اون بانک بذارم و ضمانتنامه بانکی بگیرم؟
    راستی بعد از اینکه اونجا اوکی شد باید برم گذرنامه؛ درسته؟ سرانگشتی بخواهیم حساب کنیم، چند روز دیگه پاسپورت دستمه؟ راهی داره سریعتر بیاد؟ آخه وقت واقعاً تنگه. تو نامه‌ی پذیرش اومده که تا 7 ژانویه به‌هردلیل نتونی بیای بوراس، پذیرشت کنسله.

Local Moderator

این برگه‌ای که نظام وظیفه داده به بانک رو دقیقتر خوندم دیدم نوشته:
    15 بابت وثیقه
    1.5 (معادل 10 درصد) به‌عنوان وجه‌الضمان
    0.7 بابت کارمزد
    حالا بماند بابت سپرده ما چرا کارمزد میگیره، ولی جمعش میشه 17.2 نه 17.4 پس این 200 تومن اضافه برای چیه؟
    یه چیز دیگه اینکه همونجا گفتن که اگه میخوای سریعتر بشه، 15 کارت بکش به حساب خزانه‌کل کشور منتهی اینجوری دیگه پولت سود نداره.
    الان که سایتها رو چک کردم، دیدم بالاترین سود بلندمدت رو بانک مهر اقتصاد بسیجیان میده که با توجه به این نکته‌ای که گفتی (انتخاب بانک) به‌نظرت می‌تونم بگم که میخوام تو اون بانک بذارم و ضمانتنامه بانکی بگیرم؟
    راستی بعد از اینکه اونجا اوکی شد باید برم گذرنامه؛ درسته؟ سرانگشتی بخواهیم حساب کنیم، چند روز دیگه پاسپورت دستمه؟ راهی داره سریعتر بیاد؟ آخه وقت واقعاً تنگه. تو نامه‌ی پذیرش اومده که تا 7 ژانویه به‌هردلیل نتونی بیای بوراس، پذیرشت کنسله.

در مورد اینکه اون 200 تومن تو جیب کی میره نظری ندارم ولی در مورد مدت زمان و تغییر بانک، تغییر بانک شدنیه ولی باید باهاشون چونه بزنی (با همون عزیزی که این نامه ی بانک رو بهت داد، اون موقع که یه ستوان دوم بسیار دوست داشتنی بود و از معدود جاهایی بود که تو نظام وظیفه کارم به هیچ مشکلی نخورد). در مورد زمانش هم بعد از وثیقه دوباره برمیگردی سازمان اعزام با هزینه شخصی و اونجا اگه مدارک تکمیل شده باشه بهت نامه ی گذرنامه رو میدن. اگه گذرنامه داری میری واسه تمدید و مهر خروج اگه نداری میری پلیس +10 واسه صدور. در مورد دوم بهت میگن 1ماه دیگه گذرنامه میرسه دستت ولی معمولا بین 7 تا 10 روز کاری طول میکشه.

دارکلورد جان از ن.و. فارغ شدم رفتم وزارت بعد یه نامه داد به دانشگاه برای خرید مدرک. اونجا هم حدود 1 هفته‌ای طول کشید بیخودی (سیستم آموزش دانشگاه تهران به‌لحاظ تکریم «وقت» ارباب‌رجوع از داغون‌ترین‌هاست واقعاً؛ این رو هم خودم لمس کردم و هم از بقیه‌ی دانشجوها شنیدم) و بعد از پرداخت مابإزای کارشناسی و ارشد، وزارت یه نامه داد رفتم گذرنامه و بعد از مهر کردن نامه، فرستاد +10 و در نهایت دیروز درخواست گذرنامه دادم. حالا سؤالات:
    1- غیر از اون باجه تسریع امور توی گذرنامه (که بهم گفتن 48 ساعت بعد از درخواست برو اونجا)، راه دیگه‌ای برای زودتر گرفتن پاسپورت نیس؟ حالتی ممکنه که بگم نمی‌خواد بفرستین با پست، بدین به خودم؟ منظورم اینکه که برم حضوری تحویل بگیرم.
    2- عکس شناسنامه‌ام برای 10 سال پیشه و عکس کارت ملی برای 7 سال پیش. افسر گذرنامه گفت مدارکت مغایرت داره گفتم کدوماش؟ گفت عکست. گفتم خب برای چند سال پیش بوده ولی عکس گذرنامه رو همین چند روز پیش انداختم. خلاصه چند تا مدرک دیگه هم ازم گرفت و نگاه کرد و گوی تا حدودی مطمئن شد که خودمم! ولی گفت ممکنه تو سرپرستی گذرنامه مغایرت بزنن. حالا سؤالم اینه که این بلوف بوده و برای خالی نبودن عریضه گفته یا واقعاً این گیر ممکنه داده بشه؟ خب تقصیر من چیه توی چند سال اخیر یکم تغییر کردم؟! مگه عکس همه آدما وی همه مدارک زندگی توی تمام مدت عمرشون یکسانه؟! جل‌الخالق :@
    3- توی فرم درخواست گذرنامه پرسیده بود کدوم کشورها ممکنه بری یا عبور کنی؟ (البته غیر از اون سوالی که پرسیده بود مقصدت کجاست که نوشتم سوئد). منم نوشتم فرانسه ایتالیا آلمان هلند! حالا می‌خوام بدونم اینا الکیه یا فردا من چون مثلاً دانمارک رو ننوشتم نمی‌تونم برم اونجا؟
    4- تشکر از همه دوستان و پوزش بابت پُرنویسی!

Local Moderator

دارکلورد جان از ن.و. فارغ شدم رفتم وزارت بعد یه نامه داد به دانشگاه برای خرید مدرک. اونجا هم حدود 1 هفته‌ای طول کشید بیخودی (سیستم آموزش دانشگاه تهران به‌لحاظ تکریم «وقت» ارباب‌رجوع از داغون‌ترین‌هاست واقعاً؛ این رو هم خودم لمس کردم و هم از بقیه‌ی دانشجوها شنیدم) و بعد از پرداخت مابإزای کارشناسی و ارشد، وزارت یه نامه داد رفتم گذرنامه و بعد از مهر کردن نامه، فرستاد +10 و در نهایت دیروز درخواست گذرنامه دادم. حالا سؤالات:
    1- غیر از اون باجه تسریع امور توی گذرنامه (که بهم گفتن 48 ساعت بعد از درخواست برو اونجا)، راه دیگه‌ای برای زودتر گرفتن پاسپورت نیس؟ حالتی ممکنه که بگم نمی‌خواد بفرستین با پست، بدین به خودم؟ منظورم اینکه که برم حضوری تحویل بگیرم.
    2- عکس شناسنامه‌ام برای 10 سال پیشه و عکس کارت ملی برای 7 سال پیش. افسر گذرنامه گفت مدارکت مغایرت داره گفتم کدوماش؟ گفت عکست. گفتم خب برای چند سال پیش بوده ولی عکس گذرنامه رو همین چند روز پیش انداختم. خلاصه چند تا مدرک دیگه هم ازم گرفت و نگاه کرد و گوی تا حدودی مطمئن شد که خودمم! ولی گفت ممکنه تو سرپرستی گذرنامه مغایرت بزنن. حالا سؤالم اینه که این بلوف بوده و برای خالی نبودن عریضه گفته یا واقعاً این گیر ممکنه داده بشه؟ خب تقصیر من چیه توی چند سال اخیر یکم تغییر کردم؟! مگه عکس همه آدما وی همه مدارک زندگی توی تمام مدت عمرشون یکسانه؟! جل‌الخالق :@
    3- توی فرم درخواست گذرنامه پرسیده بود کدوم کشورها ممکنه بری یا عبور کنی؟ (البته غیر از اون سوالی که پرسیده بود مقصدت کجاست که نوشتم سوئد). منم نوشتم فرانسه ایتالیا آلمان هلند! حالا می‌خوام بدونم اینا الکیه یا فردا من چون مثلاً دانمارک رو ننوشتم نمی‌تونم برم اونجا؟
    4- تشکر از همه دوستان و پوزش بابت پُرنویسی!

به سلامتی گامهای اصلی رو برداشتین.
    1. نه متاسفانه راه دیگه ای نیست ولی الآن حدود 5-6 ماهه که ندیدم واسه کسی بیشتر از 10 روز طول بکشه (بعضا 1 هفته ای آماده شده). گذرنامه حتما باید با پست تحویلتون بشه دستی نمیشه گرفتش.
    2. بلوف که نبوده ولی خیلی بعید میدونم این اتفاق بیفته، اونهایی که تو اداره گذرنامه و بخش تشخیص هویت کار میکنن کارشون خیلی درست تر از یه کارمند ساده ی پلیس +10 هست. نگرانش نباش.
    3. الکیه. کلا خالی هم بذاری مشکلی پیش نمیاد.
    4. از طرف همه دوستان خواهش میکنم

آقا پاسپورتم اومد :-)
    فردا سفارت تعطیله، پس‌فردا صبح میرم. الان تو سایت میگریشن‌سروکت دات نت ثبت نام کردم و مدارکم رو آپلود. دو سؤال مهم کماکان برام باقیه:
    1- بیمه (هلث اینشورنس) رو چیکار باید بکنم؟! با توجه به اینکه دوره تحصیلی بش از یک سال هست (دکتری، 4 سال)
    2- تو پاسپورتم هیچ مهری نزده؛ اینطور که متوجه شدم بایستی یه مهر خروج از کشور توش باشه. باید ببرم نظام وظیفه مهر کنه؟

دوستان سامانه‌ای سایتی سیستمی چیزی نیست که شماره پاسپورت رو بزنی ببینی اجازه خروج داری یا نه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)