نقل قول نوشته اصلی توسط sahand_a نمایش پست ها
سلام
همینطور که من قبلا عرض کردم، احتمال اینکه کسی‌ با معادله زیر ۱۴ بتونه از کانادا پذیرش بگیر خیلی‌ کمه. بیشتره دانشگاها معادله ۱۵ به بالا میخوان و چون رقابت برای فاند شدیدا سنگین هست!!! حتی با معدل ۱۵ و ۱۶ هم شانس برای فاند خیلی‌ زیاد نیست مگر اینکه رزومه خیلی‌ قوی باشه.
البته میتونید شرایطتونو به دانشگاه مورد علاقتون میل کنید و بپرسید با معادله ۱۳.۶ می‌شه اپلای کرد. البته با شناختی‌ که من از کانادایی‌ها دارم احتمالا میگن شما باید min requirement رو داشته باشید.
فقط یه چیزی که شاید به درد خیلیها بخوره: تا اونجایی که من یادمه تنها دانشگاهی که حرف از min requirement نزده بود دانشگاه windsor بود که گفته بود باید معدل تون خوب باشه!!
البته ممکن بتونید از windsor Meng بگیرید اما MSc با فاند بعیده!
کلا به نظر من شانس شما بالا نیست. اما راهی‌ که من به شما پیشنهاد می‌کنم اگه به کانادا علاقه دارید اینه که بگردید و در دانشگاههای متوسط و البته بزرگ که دانشجو بیشتر میگیرن یه استاد پیدا کنید و مخشو بزنید. یعنی‌ قانعش کنید که با اینکه معدل شما پایینه اما توی زمینهٔ کاری اون با توجه به تجارب و تخصّصی که دارید میتونید موفق باشید. بعدش شاید و فقط شاید اون استاد با graduate office صحبت کنه که بیخیال معدل شما بشن.
خداوند سایه ی Concordia و Carleton رو از سر ما بر ندارد .

شما به راحتی میتونین از اینها پذیرش بگیرین .

گرفتن RA مستقیم از استاد هیچ دخلی به معدل شما نداره دوست خوبم . بستگی به رزومه ی تحقیقاتی شما داره .