صفحه 194 از 318 نخستنخست ... 94144184185186187188189190191192193194195196197198199200201202203204244294 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,931 تا 1,940 , از مجموع 3180

موضوع: تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

پیش فرض پاسخ : تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

سلام دوستان
    می خواستم بدونم من یه لیسانس ادبیات انگلیسی دارم سازمان wes این رو دو سال حساب می کنه و من می خوام دوباره لیسانس رو در کانادا بخونم
    کسی می دونه با این توضیحات اگر من بخوام رشته زبان انگلیسی رو در یکی از دانشگاه های انتاریو کانادا بخونم چند سال می تونم تطبیق بگیرم واحدهای درسی رو؟!
    باتشکر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer - software

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    شرایط فعلی تون چی هست؟
    با سلام

منظورم از شرایط فعلی، راحتی گرفتن پذیرش و هزینه زندگی در اروپا، کانادا و آمریکا هست.

Junior Member

سلام دوستان
    من از مستر MEng یه دانشگاه تو اونتاریو پذیرش دارم که Coursework هست. میشه یه نفر بگه الان پولی که باید تو حسابم باشه واسه سفارت چقده ؟؟ گردش یا مانده ؟؟

(هزینه کل دوره یا کلاسی + هزینه زندگی برای 2 سال) ؟؟

امیدوارم سوالم در تاپیک مربوط باشه

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi_bahrami نمایش پست ها
    بسیار ممنون بابت وقتی که گذاشتید و به سوالم جواب دادید.
    "مستر محدد با ویزای دانشحویی از طرفی به دلیل محدودیتهای ویزا و نیز شرایط اقامتی پس از آن شاید توصیه ای قابل اتکا نباشد"
    میشه لطفا در این مورد بیشتر توضیح بدید. منظورتون از شرایط اقامتی پس از آن چیه؟

دلایل من برای اقدام برای فوق دوم اینهاست. اول اینکه به طور کلی میخام امکان ادامه تحصیل رو برای خودم نگه دارم و شاید اگر شرایط باشد برای دکترا اقدام کنم هر چند که فعلا هدف اصلیم گرفتن اقامت دایم است. همچنین در خصوص اکسپرس اینتری این طور که شنیدم یکی از مهم ترین آیتم ها داشتن job offer هست ( 600 امتیاز ) حالا اگر برای ادامه تحصیل اقدام کنم علاوه بر اینکه امتیاز سابقه تحصیل در کانادا رو می گیرم امکان پیدا کردن کار پس از تحصیل وجود داره که گرفتن اقامت را خیلی راحت تر می کنه ( در صورتیکه با بودن در ایران عملا امکان داشتن job offer نزدیک صفر است). اگر در این موارد جایی اشتباه می کنم ممنون میشم بهم بگید.

دوستان اگر در این زمینه تجربه ای دارند خیلی ممنون خواهم شد راهنمایی بفرمایند

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi_bahrami نمایش پست ها
    بسیار ممنون بابت وقتی که گذاشتید و به سوالم جواب دادید.
    "مستر محدد با ویزای دانشحویی از طرفی به دلیل محدودیتهای ویزا و نیز شرایط اقامتی پس از آن شاید توصیه ای قابل اتکا نباشد"
    میشه لطفا در این مورد بیشتر توضیح بدید. منظورتون از شرایط اقامتی پس از آن چیه؟

دلایل من برای اقدام برای فوق دوم اینهاست. اول اینکه به طور کلی میخام امکان ادامه تحصیل رو برای خودم نگه دارم و شاید اگر شرایط باشد برای دکترا اقدام کنم هر چند که فعلا هدف اصلیم گرفتن اقامت دایم است. همچنین در خصوص اکسپرس اینتری این طور که شنیدم یکی از مهم ترین آیتم ها داشتن job offer هست ( 600 امتیاز ) حالا اگر برای ادامه تحصیل اقدام کنم علاوه بر اینکه امتیاز سابقه تحصیل در کانادا رو می گیرم امکان پیدا کردن کار پس از تحصیل وجود داره که گرفتن اقامت را خیلی راحت تر می کنه ( در صورتیکه با بودن در ایران عملا امکان داشتن job offer نزدیک صفر است). اگر در این موارد جایی اشتباه می کنم ممنون میشم بهم بگید.
    منظور از پست پاسخ قبلی اینستکه با توحه به شرایط شما اگر از طریق اکسپرس اینتری موفق به دریافت ویزای مهاجرتی شده اید اقدام برای مستر دوم میتواند راهی منطقی برای شروع دوباره و انطباق با بازار کار کانادایی باشد. در صورتی که با شرایط فعلی برای مستر مجدد از طربق اخذ ویزای دانشحویی میخواهید اقدام کنید به علت شانس پایین اخذ ویزا در این حالت و نیز کوتاه بودن دوره نسبت به دوره دکترا که انطباق پذیری با محیز و سپس اقدام برای مهاحرت را محدودتر خواهد ساخت، گزینه دکترا را به شما توصیه میکنم. البته همه اینها در صورتی و با پیش فرض است که اساسا شما مشکلی بابت اخذ پذیرش و تامین مالی هر دو دوره نداشته باشید چرا که قاعدتا هر یک از این دو
    زینه محدودیتها و شرایط ویژه خود را دارد و قابل قیاس با سایر گزینه ها و شرایط افراد دیگر با رزومه متفاوت نیست.
    در مورد اکسپرس اینتری دسته بزرگی از افراد از کشور مبدا از جمله ایران نسبت به این امر اقدام و موفق به اخذ پذیرش میشوند و برای کیس شما نیز این امر امکانپذیر است. در این خصوص تاپیک جداگانه وجود دارد که می توانید اطلاعات لازم را از آنجا کسب کنید.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط babbage نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من از مستر MEng یه دانشگاه تو اونتاریو پذیرش دارم که Coursework هست. میشه یه نفر بگه الان پولی که باید تو حسابم باشه واسه سفارت چقده ؟؟ گردش یا مانده ؟؟

(هزینه کل دوره یا کلاسی + هزینه زندگی برای 2 سال) ؟؟

امیدوارم سوالم در تاپیک مربوط باشه
    البته سوالتان بیشتر مربوط به تاپیک ویزای دانشجویی کاناداست که در آن اطلاعات کاملی در این خصوص خواهید یافت.
    در خصوص بخش مرتبط با اطلاعات کلی تحصیل در کانادا این توضیح را می توان اضافه کرد که تفاوت دوره MEng با MSc یا MESc و نظایر آن علاوه بر نداشتن تز و کوررس یا پروژه محور بودن؛ عمدتا در تامین مالی است که در دوره MEng باید به سفارت ارائه گردد و بدون فاند بایستی قادر به نشان دادن توانایی مالی تامین این هزینه برای سال اول باشیداز طریق گردش حساب و سایر مدارک):
    http://www.cic.gc.ca/english/study/s...ments.asp#doc3
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

سلام دوستان
    یه سوالی داشتم، این مبحث لیست رشته های حساس (TAL) فقط برای آمریکاست یا اینکه کانادا رو هم شامل میشه؟ (چون من رشتم کامپیوتره و در گرایش شبکه کامپیوتری با مبحث مسیریابی و امنیت مسیریابی کار کردم. استاد راهنمای ایرانم در بحث پ.د.ا.ف.ن.د.غ.ی.ر.ع.ا.م.ل کار میکنه(البته بحث کارش با پروژه من تداخلی نداشت)ولی من چندین مقاله با ایشون دارم. و الان هم دارم دنبال اساتید داتشگاهای کنکوردیا و کارلتون و...میگردم در زمینه شبکه و احتمالا امنیت شبکه. حال دوستانی به من گفتند که ویزا نمیدن و الکی وقت صرف نکن. میخواستم بدونم ایا چنین چیزی برای کانادا هم هست؟ پیشاپیش از همه دوستان ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    biomedical engineering-biomaterials

سلام دوستان

ببخشید واقعا نمیدونستم سوالم رو کجا مطرح کنم. من برای تحصیل در مقطع دکتری برای چندین استاد از دانشگاه های کانادا ایمیل زدم اما هیچ جوابی دریافت نکردم. یکی از دوستانم می گفت استادهای کانادا جواب نمی دن اما تو اپلای کن. واقعا این حرف صحیح هست؟ نیازی به موافقت استاد قبل از اپلای کردن نیست؟ واقعا سردرگم شدم، اگر استادی پیدا نکنم آیا شانسی برای گرفتن پذیرش و فاند دارم؟ شماها آیا جوابی از اساتید گرفتید بعد اقدام کردید؟
    بسیار ممنونم اگر راهنمایی بفرمایید.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdis64 نمایش پست ها
    سلام دوستان

ببخشید واقعا نمیدونستم سوالم رو کجا مطرح کنم. من برای تحصیل در مقطع دکتری برای چندین استاد از دانشگاه های کانادا ایمیل زدم اما هیچ جوابی دریافت نکردم. یکی از دوستانم می گفت استادهای کانادا جواب نمی دن اما تو اپلای کن. واقعا این حرف صحیح هست؟ نیازی به موافقت استاد قبل از اپلای کردن نیست؟ واقعا سردرگم شدم، اگر استادی پیدا نکنم آیا شانسی برای گرفتن پذیرش و فاند دارم؟ شماها آیا جوابی از اساتید گرفتید بعد اقدام کردید؟
    بسیار ممنونم اگر راهنمایی بفرمایید.
    به رزومه تون بستگی داره. اگر رزومه تون قوی باشه امکانش هست که اپلای کنید استادی خودش بپسنده و پذیرش بده. ولی در هر حال تماس با استاد و توافق قبلی شانس شما را خیلی افزایش میده.

Junior Member

سلام. من کارشناسی ارشد فیزیک پزشکی دارم. مقاله هم دارم. حالا سوالم اینه که حتما باید برای رشته خودم اپلای کنم یا می تونم هر رشته دیگه ای هم برای PhD اپلای کنم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)