صفحه 198 از 318 نخستنخست ... 98148188189190191192193194195196197198199200201202203204205206207208248298 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,971 تا 1,980 , از مجموع 3180

موضوع: تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

نقل قول نوشته اصلی توسط lssaeed نمایش پست ها
    من ایران معماری خوندم و قراره از ترم جدید در آلمان مسترز یکی از گرایش های رشته خودم رو بخونم(Design Research). من مسترزم یکساله و به انگلیسی هستش، و میخوام ببینم بعد از یکسال اگه بخوام برای PHD در یکی از دانشگاههای کانادا اپلای کنم، آیا باز باید بهشون مدرک IELTS نشون بدم و یا حتما GRE میخوان؟
    سوال دووم اینه که، به نظرتون خرج و مخارج دانشگاه ها به صورتی هست که بشه با کار در حین تحصیل خودم رو کاملا ساپورت کنم؟
    مستر یکساله بدون تر اگر منظور هست اغلب دانشگاههابرای پذیرش دکتری مورد قبول نخواهد بود و باید برای مستر مجدد اقدام کنید. حتی در صورت پذیرش به علت هزینه های دوره چندساله دکتری پذیرش بدون ساپورت مالی با تکیه بر امکان کار دانشجویی حین تحصیل بسیار بعید است و باید یا برای دریافت فاند یا تامین شخصی هزینه برنامه ریزی کنید.
    GRE کانادا نیاز ندارید ولی دوره های زیر دوسال اغلب زبان را باید امتحان داده و نمره را اعلام کنید. ممکن است برخی موارد این شرط را بتوانید با یکسال تحصیل منتهی به مدرک هم ویو کنید ولی در اغلب موارد امکانپذیر نیست.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

نقل قول نوشته اصلی توسط lssaeed نمایش پست ها
    من ایران معماری خوندم و قراره از ترم جدید در آلمان مسترز یکی از گرایش های رشته خودم رو بخونم(Design Research). من مسترزم یکساله و به انگلیسی هستش، و میخوام ببینم بعد از یکسال اگه بخوام برای PHD در یکی از دانشگاههای کانادا اپلای کنم، آیا باز باید بهشون مدرک IELTS نشون بدم و یا حتما GRE میخوان؟
    سوال دووم اینه که، به نظرتون خرج و مخارج دانشگاه ها به صورتی هست که بشه با کار در حین تحصیل خودم رو کاملا ساپورت کنم؟
    یه نکته ای هم من در مورد دوره های یکساله شنیده بودم که می گفتند در این دوره ها فرصت کافی ندارید با استادان رابطه نزدیک برقرار کنید که بعدن بتونید ازشون توصیه نامه بگیرید. البته مطمئنم دوستانی پیدا میشن که بگن ما ارشد یک ساله خوندیم و توصیه نامه هم گرفتیم. اینو گفتم که حواستون باشه از اول روی این موضوع کار کنید.
    نکته دوم هم این که چون در خیلی از رشته ها تحصیل در مقطع دکتری به معنی محدودتر شدن فرصت های شغلی و افق درآمدی شما در آینده هست اصولا به لحاظ مالی توجیه نداره که از جیب خودتون هزینه اش رو پرداخت کنید، مگر این که واقعا به تحصیل و تحقیق علاقه مند باشید یا هدف دیگه ای مثل گرفتن اقامت رو دنبال کنید که البته دکتری گرفتن در کانادا از این بابت کمک زیادی بهتون نمی کنه.

Junior Member

سلام من کارشناسی ارشد حسابداری دارم با دوتا مدرک b1 فرانسه خواستم ببینم میتونم واسه تحصیلی تو مقطع مجدد ارشد پذیرش بگیرم.؟؟

سلام به همه. دوستان اگه امکانش هست یه مقداری در مورد تجربیاتتون از آداب و رسوم کلاس رفتن و شیوه برخورد با استاد در دوره دکتری در کانادا صحبت کنید. مثلا وقتی یه کلاسی نوشته ۱ تا ۴ رأس یک شروع میشه و چهار تموم میشه؟ یا مثل ایران هر ساعتی بین ۱ تا ۱.۵ ممکنه شروع شه و هر ساعتی بین ۳.۵ تا ۴.۵ تموم شه؟ اگه مثلا زبونم لال یه ربع دیر برسیم به کلاس تکلیف چیه؟ سرمون میندازیم میریم تو انگار نه انگار؟ مثل ایران وسط کلاس میشه پا شد رفت بیرون؟ البته اینا رو که نوشتم به این معنی نیست که از همین الان دارم برنامه ریزی می کنم به قول دوستان واسه پیچوندن کلاسا. اتفاقا به شکل کلی من به ندرت تأخیر یا غیبت دارم یا ازکلاس میرم بیرون. اما در عین حال می خوام بدونم اگه به هر دلیلی این مسائل اتفاق افتاد چه کار باید کرد و همین طور هر تفاوت یا شباهت دیگه ای که شما در مورد حضور در کلاس و برخورد با استاد بین دانشگاهاتون در ایران و کانادا تجربه کردید ممنون میشم در موردش صحبت کنید.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط tuxic نمایش پست ها
    سلام به همه. دوستان اگه امکانش هست یه مقداری در مورد تجربیاتتون از آداب و رسوم کلاس رفتن و شیوه برخورد با استاد در دوره دکتری در کانادا صحبت کنید. مثلا وقتی یه کلاسی نوشته ۱ تا ۴ رأس یک شروع میشه و چهار تموم میشه؟ یا مثل ایران هر ساعتی بین ۱ تا ۱.۵ ممکنه شروع شه و هر ساعتی بین ۳.۵ تا ۴.۵ تموم شه؟ اگه مثلا زبونم لال یه ربع دیر برسیم به کلاس تکلیف چیه؟ سرمون میندازیم میریم تو انگار نه انگار؟ مثل ایران وسط کلاس میشه پا شد رفت بیرون؟ البته اینا رو که نوشتم به این معنی نیست که از همین الان دارم برنامه ریزی می کنم به قول دوستان واسه پیچوندن کلاسا. اتفاقا به شکل کلی من به ندرت تأخیر یا غیبت دارم یا ازکلاس میرم بیرون. اما در عین حال می خوام بدونم اگه به هر دلیلی این مسائل اتفاق افتاد چه کار باید کرد و همین طور هر تفاوت یا شباهت دیگه ای که شما در مورد حضور در کلاس و برخورد با استاد بین دانشگاهاتون در ایران و کانادا تجربه کردید ممنون میشم در موردش صحبت کنید.
    مثل همون ایران بسته به استاد داره. ورود با چند دقیقه تاخیر ممکنه قابل چشم پوشی باشه ولی خروج از کلاس بدون هماهنگی قبلی با استاد کار درستی نیست.

سلام دوستان. من یه سوال داشتم در مورد تحصیل در مقطع دکترا به صورت فول‌فاند در کانادا. فرض کسی‌ برای مقطع دکترا پذیرش بگیر به صورت فول‌فاند:

۱- رنج تقریبی مبلغ فول‌فاند در کانادا چه مقدار هست ؟ برای رشته‌هایی مثله : علوم کامپیوتر، مهندسی‌ کامپیوتر، الکترونیک.
    ۲ - مبلغ فول‌فاند کامل متعلّق به شما می‌شه برای هزینه‌های زندگی‌ ، یا اینکه باید از همین فول‌فاند شهریهٔ دانشگاه رو هم بدین ؟
    ۳ - اگر شهریه باید از فاندی که دریافت می‌کنید پرداخت بشه، آیا با مبلغ باقی‌ مونده ، امکانش هست که مثلا یه آپارتمان ۴۰ متری اجاره کرد داخل شهر، و یه زندگی‌ دانشجویی داشت ؟
    ۴ - در حال حاضر من دانشجوی فوق لیسانس هستم در آلمان. در آلمان دانشجوی دکترا فول‌فاند مبلغ ۱۵۰۰-۱۸۰۰ یورو ماهیانه دریافت می‌کنه، و چون شهریه برای دانشگاه وجود نداره ، کل این مبلغ برای دانشجو میمونه که خرج زندگی‌ می‌کنه. و می‌شه باهاش خوب زندگی‌ کرد. هدفم از طرح سوال‌های بالا، مقایسه شرایط هست برا تصمیم‌گیری. ممونم پیشاپیش.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط m_bagheri1986 نمایش پست ها
    سلام دوستان. من یه سوال داشتم در مورد تحصیل در مقطع دکترا به صورت فول‌فاند در کانادا. فرض کسی‌ برای مقطع دکترا پذیرش بگیر به صورت فول‌فاند:

۱- رنج تقریبی مبلغ فول‌فاند در کانادا چه مقدار هست ؟ برای رشته‌هایی مثله : علوم کامپیوتر، مهندسی‌ کامپیوتر، الکترونیک.
    ۲ - مبلغ فول‌فاند کامل متعلّق به شما می‌شه برای هزینه‌های زندگی‌ ، یا اینکه باید از همین فول‌فاند شهریهٔ دانشگاه رو هم بدین ؟
    ۳ - اگر شهریه باید از فاندی که دریافت می‌کنید پرداخت بشه، آیا با مبلغ باقی‌ مونده ، امکانش هست که مثلا یه آپارتمان ۴۰ متری اجاره کرد داخل شهر، و یه زندگی‌ دانشجویی داشت ؟
    ۴ - در حال حاضر من دانشجوی فوق لیسانس هستم در آلمان. در آلمان دانشجوی دکترا فول‌فاند مبلغ ۱۵۰۰-۱۸۰۰ یورو ماهیانه دریافت می‌کنه، و چون شهریه برای دانشگاه وجود نداره ، کل این مبلغ برای دانشجو میمونه که خرج زندگی‌ می‌کنه. و می‌شه باهاش خوب زندگی‌ کرد. هدفم از طرح سوال‌های بالا، مقایسه شرایط هست برا تصمیم‌گیری. ممونم پیشاپیش.
    اگر فول فاندش واقعا فول باشه باید هزینه شهریه و زتدگی دانشجویی در حد ساده رو تامین کنه. مبلغش خیلی برای دانشگاهها و ایالتهای مختلف متفاوته. ولی در کل در حد اروپا و آلمان نیست یعنی فقط یک زندگی مینیمم دانشجویی ازش درمیاد. شهریه تون رو هم باید از فاندتون بدهید.

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط m_bagheri1986 نمایش پست ها

همونطور که گفتند بستگی به دانشگاه داره. اما شهریه رو ازش کم کنید معمولا بین 1000 تا 1200 براتون میمونه. البته در کانادا یه سری اسکالرشیپهای دیگه وجود داره که اگر ببرید ماهی حتی تا 2500 دلار هم براتون میمونه. در کانادا اسکالرشیپها مالیات نداره. در حالی که در اروپا مالیات سنگینی باید بدید
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Member jamalkheiri آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MA in Tourism Management and Marketing from UT

من با یکی از اساتید دانشگاه آلبرتا چند شب پیش اسکایپ داشتم که خیلی امیدوار کننده بود و کامنت های خوبی گرفتم. بهم گفت اپلای کن و من ساپورتت می کنم. دانشگاه آلبرتا شروع زمان اپلایش از اول اکتبر هست برای دکتری. چند تا سوال داشتم در اینباره:
    1- آیا اپلای برای ادمیشن و فاند همزمان انجام میشه یا ابتدا باید جواب ادمیشن بیاد بعد برای فاند اقدام کرد؟
    2- بعد از اپلای چقدر طول می کشه تا جواب ادمیشن و فاند بیاد؟ و بعد از این تاریخ وقتی من مدارکم رو دادم سفارت چقدر زمان می بره تا جواب ویزا بیاد؟ (با توجه به اینکه من رشتم گردشگری هست و جزو رشته های حساس نیست). ضمنا اپلای اکتبر برای تحصیل در سپتامبر 2017 هست.
    3- از استاد پرسیدم که تو این 2-3 ماه کار خاصی نیاز هست بکنم که گفت نه. اگه سوالی ازم داری میل بزن و در عین حال تا جایی که می تونی مقالاتت رو بیشتر کن که من هم دارم کار می کنم روی یکی دو تا مقاله و همینطور یک کتاب انگلیسی. به نظرتون کار خاص دیگه ای نیاز هست من بکنم؟
    4- آیا این امکان وجود داره که با من دوباره مصاحبه کنن؟ مثلا سایر اساتید یا ... .
    اگه نکته ی خاص دیگه هست که فکر می کنید می تونه به من کمک کنه لطفا راهنمایی کنید.
    سپاس

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط jamalkheiri نمایش پست ها
    من با یکی از اساتید دانشگاه آلبرتا چند شب پیش اسکایپ داشتم که خیلی امیدوار کننده بود و کامنت های خوبی گرفتم. بهم گفت اپلای کن و من ساپورتت می کنم. دانشگاه آلبرتا شروع زمان اپلایش از اول اکتبر هست برای دکتری. چند تا سوال داشتم در اینباره:
    1- آیا اپلای برای ادمیشن و فاند همزمان انجام میشه یا ابتدا باید جواب ادمیشن بیاد بعد برای فاند اقدام کرد؟
    2- بعد از اپلای چقدر طول می کشه تا جواب ادمیشن و فاند بیاد؟ و بعد از این تاریخ وقتی من مدارکم رو دادم سفارت چقدر زمان می بره تا جواب ویزا بیاد؟ (با توجه به اینکه من رشتم گردشگری هست و جزو رشته های حساس نیست). ضمنا اپلای اکتبر برای تحصیل در سپتامبر 2017 هست.
    3- از استاد پرسیدم که تو این 2-3 ماه کار خاصی نیاز هست بکنم که گفت نه. اگه سوالی ازم داری میل بزن و در عین حال تا جایی که می تونی مقالاتت رو بیشتر کن که من هم دارم کار می کنم روی یکی دو تا مقاله و همینطور یک کتاب انگلیسی. به نظرتون کار خاص دیگه ای نیاز هست من بکنم؟
    4- آیا این امکان وجود داره که با من دوباره مصاحبه کنن؟ مثلا سایر اساتید یا ... .
    اگه نکته ی خاص دیگه هست که فکر می کنید می تونه به من کمک کنه لطفا راهنمایی کنید.
    سپاس

۱- شما لازم نیست کاری بکنید معمولا ادمیشن با فاند میدند مثل استرالیا نیست که همه چیز جدا باشه
    ۲- بستگی داره اگر استادی باشه که از اول بخواد در کمتر از ۲ هفته وگرنه معمولا میره تو جلسه دپارتمان که حدود ۳ ماه طول می کشه. ویزا رو نمیدونم
    ۳- همونی که گفت
    ۴- اگر استاد دیگه ای بخواد معمولا اون هم جدا مصاحبه می کنه
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)