صفحه 240 از 318 نخستنخست ... 140190230231232233234235236237238239240241242243244245246247248249250290 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,391 تا 2,400 , از مجموع 3180

موضوع: تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    بدون داشتن اقامت دائم کانادا نمیتونید در کانادا دندانپزشکی بخونید، و دندانپزشکی در کانادا از بعد از لیسانس شروع میشه نه دیپلم. در کانادا نیازی به کالج رفتن نیست (کالج در کانادا به موسسات فنی حرفه ای میگویند)؛ با داشتن پیش دانشگاهی ایران یا معادل آن (دیپلم دوازده ساله) میتونید برای دوره لیسانس در دانشگاه اقدام کنید منتهی هزینه تحصیل دوره لیسانس زیاد است و بعد از آن هم باید سعی کنید اقامت دائم بگیرید. به این نکته هم توجه کنید که پذیرش دانشکده های پزشکی و دندانپزشکی در کانادا از ایران بمراتب دشوارتر و ظرفیت پذیرش خیلی کمتر است.
    اقامت دائم ندارم.
    يعني من الان بخوام برم كانادا و دندانپزشكي بخونم، نميتونم برم؟
    داروسازي چطور؟
    ممنون
    ویرایش توسط NIMA2496 : October 21st, 2017 در ساعت 10:46 PM

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط NIMA2496 نمایش پست ها
    اقامت دائم ندارم.
    يعني من الان بخوام برم كانادا و دندانپزشكي بخونم، نميتونم برم؟
    عرض کردم که نمیتونید چون لیسانس ندارید. داشته باشید هم باید در امتحانات و مصاحبه های متعددی شرکت کنید و با تعداد زیادی شرکت کنندگان دیگر رقابت کنید تا بتوانید قبول بشوید بخصوص که حتی در دانشگاههایی که درصد کمی دانشجویان بین المللی میپذیرند اکثریت ظرفیت پذیرش متعلق به داوطلبان مقیم همان استان کاناداست. برای داروسازی هم رقابت زیاد است.

با سلام و عرض ادب اگه ممكنه من رو راهنمايي كنيد من ليسانس شيمي صنايع غذايي هستم سئوال من اينه اگه من از طريق تحصيلي (1800 ساعته كالج)اقدام كنم و ويزا بگيرم تا يك سال هم اجازه كار دارم .در همون يك سال با شغلي كه پيدا خواهم كرد مرتبط با رشته كالج يا مرتبط با رشته تحصيلي ايران(شيمي)ميشه از روش ديگري غير از اكسپرس اقامت بگيرم چون سنم بالاست و 67 امتياز اوليه رو نميارم.ممنون

Junior Member

باسلام خدمت دوستان ،من همسرم بتازگی از دانشگاهwindsorپذیرش گرفته درمقطع فوق لیسانس رشته حسابداری وفایننس اولا پذیرشش کاندیشناله چون زبانش6درثانی گپ تحصیلیم داره باتوجه به این قضیه واینکه قصدداریم همزمان باهم بریم بهتر نیست کارای ویزامونو وکیل انجام بده؟اگروکیل خوبی میشناسیدممنون میشم معرفی کنید.باتشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط re1359 نمایش پست ها
    باسلام خدمت دوستان ،من همسرم بتازگی از دانشگاهwindsorپذیرش گرفته درمقطع فوق لیسانس رشته حسابداری وفایننس اولا پذیرشش کاندیشناله چون زبانش6درثانی گپ تحصیلیم داره باتوجه به این قضیه واینکه قصدداریم همزمان باهم بریم بهتر نیست کارای ویزامونو وکیل انجام بده؟اگروکیل خوبی میشناسیدممنون میشم معرفی کنید.باتشکر
    دوست عزیز در همین فروم تعداد زیادی از بچه ها هستن که بدون وکیل و شرایطی مثل شما تونستن پاس ریکوئست شن. پس شما هم با کمک دوستان با تجربه اینجا حتما میتونین. موفق باشین.

Junior Member

سلام
    برای فاند گرفتن تو مقطع دکتری در کانادا، تو رشته مکانیک یا مهندسی پزشکی حتما GRE نیاز هست؟
    پیشاپیش ممنون از راهنماییتون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط hosein2h نمایش پست ها
    سلام
    برای فاند گرفتن تو مقطع دکتری در کانادا، تو رشته مکانیک یا مهندسی پزشکی حتما GRE نیاز هست؟
    پیشاپیش ممنون از راهنماییتون
    باید شرایط پذیرش دپارتمان موردنظرتون رو چک کنید ولی معمولا لازم نیست. فاند هم فقط به ساپورت استاد بستگی داره.

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    باید شرایط پذیرش دپارتمان موردنظرتون رو چک کنید ولی معمولا لازم نیست. فاند هم فقط به ساپورت استاد بستگی داره.
    البته در تکمیل توضیحات باید بگم که برخی دانشگاه ها مانند دانشگاه کلگری مقطع دکترا رو بدون فاند پذیرش نمیده بنابراین یا پذیرش میده با فاند یا اصلا پذیرش نمیده
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    البته در تکمیل توضیحات باید بگم که برخی دانشگاه ها مانند دانشگاه کلگری مقطع دکترا رو بدون فاند پذیرش نمیده بنابراین یا پذیرش میده با فاند یا اصلا پذیرش نمیده
    کاملا صحیح است و بسیاری از دانشگاههای کانادا همین روال را دارند.

Junior Member

سلام دوستان
    من یه سوال خیلی حیاتی دارم
    ممنون میشم اگر راهنماییم کنید. یک ماه قبل بعد از اسکایپ با دستیاراستاد دانشگاه مونترال همونجا تو اسکایپ گفت تو رو توی گروهمون پذیرفتیمت. دو روز بعد هم ایمیل زد گفت با پروفسور جلسه داشتیم و خرسندیم تو گروهمون تو رو بپذیریم. ازش در مورد مقدار فاند پرسیدم گفت سالی 20000 تا هست به مدت سه سال که هزینه زندگی و شهریه ات رو کاور میکنه. علاوه بر اون دانشگاه اسکولارشیپ هایی داره که با توجه به رزومه تو حتما میگیری. زمانش رو بهت میگم. منشی دانشکده هم بهم ایمیل زد گفت شهریه دانشگاه سالی 26000 تا هست و هزینه زندگی سالی 11000 تا که مجموعا میشه 37000 تا. خانواده من گفتند بقیه اش رو ما میدیم مشکلی نیست. خلاصه من دو هفته قبل ایلای کردم. امروز دو تا نامه به زبان فرانس ایمیل کردند بهم. نامه اول عنوانش خوشامدگویی هست. و کلا یه صفحه هست گفته تو رو تو دانشگاه پذیرفتیم.
    نامه دوم دو صفحه هست . یه جدول برای شهریه زده و اول نامه گفته پذیرش تو مشروط به این شروط هست :

You must prove that you have obtained a scholarship for exemption of additional tuition fees for international students before April 30, 2018.

خب الان سوال من این هست که

1- من هیچ نامه ای مبنی بر اون فاندی که استادم گفته بود سالی 20000 تا بهت میدم به دستم نرسیده ایا باید برای اون به استادم ایمیل بزنم بهش بگم نامه فاند منو بدید برای ویزا احتیاج دارم ؟

2- ایا ممکنه تحصیلات تکمیلی در جریان فاند من از استاد نباشه و برای همین گفته اسکولارشیپی باید بگیری که تو رو معاف از پرداخت شهریه اضافی برای دانشجویان خارجی بکنه ؟؟ چون توی جدول شهریه ای که الان توی نامه هست شهریه کمتر از 26000 تا هست و 22000 تا هست که با این حساب فاند استادم فقط دو هزار تا رو پوشش نمیده. که اونم پولی نیستش اصلا. هزینه زندگی هم که خودم میدم. الان مشکل اینا اون دو هزار تا هست که گفتن اسکولارشیپ رو باید بگیری ؟

الان دوستان عزیز من باید چیکار کنم؟
    ممکنه اگر اسکولارشیپ رو برنده نشم دانشگاه دیگه منو ثبت نام نکنه ؟ چون میدونم اسکولارشیپ خیلی رقابتی هستش.

پیشاپیش ممنون از کمکتون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)