صفحه 222 از 318 نخستنخست ... 122172212213214215216217218219220221222223224225226227228229230231232272 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,211 تا 2,220 , از مجموع 3180

موضوع: تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

سلام ، در مورد مستر مجدد کمیته پذیرش ملاک رو معدل کارشناسی میدونه یا مستر اول؟
    احتمال داره کسایی ک مستر دارن شانس بشتری برای پذیرش و فاند برای مستر مجدد داشته باشند؟
    هزینه تحصیل و زندگی در کانادا برای دوره مستر حدوده چقدر هست؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Masoud2067 نمایش پست ها
    سلام ، در مورد مستر مجدد کمیته پذیرش ملاک رو معدل کارشناسی میدونه یا مستر اول؟
    احتمال داره کسایی ک مستر دارن شانس بشتری برای پذیرش و فاند برای مستر مجدد داشته باشند؟
    هزینه تحصیل و زندگی در کانادا برای دوره مستر حدوده چقدر هست؟
    پاسخ همه این سوالات بستگی به دانشگاه موردنظرتون داره. به خود دانشگاه مقصد ایمیل بزنید و سوال کنید. هزینه ها هم برای هر دانشگاه و استان تفاوتهای چشمگیری داره.

سلام دوستان. از دانشگاهی برای مقطع PhD نامه ادمیشن و فاند اومده. در مورد نامه فاند ابهاناتی می بینم که ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.

http://s9.picofile.com/file/8289632050/fff.jpg

اول اینکه این نامه خیلی اگر و اما داره. تا چه حد میشه روی اون حساب کرد؟ خط سوم مثلا نوشته بستگی داره به availability of funds. بعد توضیح داده که ازین قراره... . خب اگر available نبود اون وسط مسطا، تکلیف چی میشه؟ من نمیدونم اینا نامه رو محافظه کارانه نوشتن یا فاند غیر قطعیه؟

اینی که نوشته فاند دوسال اول با سال سه و چهار فرق داره و پرداخت بصورت in scholarship هست، یعنی بصورت ماهانه متغیر یا زمانبندی قسطها طور دیگه ای هست؟
    و اون مبلغ 1388 $ که نوشته excluding other fees برای چی هست؟ اجباریه؟ و از حقوق هرسال کم میشه؟

در نهایت این نامه میتونه برای پروسه ی ویزای استان کبک، full-fund محسوب شه و فرد معاف بشه از نشون دادن تمکن مالی به سفارت؟
    ممنونم

Junior Member mhdy97 آواتار ها

سلام دوستان
    من میخواستم که برای B.Sc اقدام بکنم که متاسفانه مدرک پیش دانشگاهیم کامل نیست و میخوام دوباره بخونم; آیا کالجی میشناسین که بتونیم دیپلمم رو upgrade کنم؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Taba22 نمایش پست ها
    سلام دوستان. از دانشگاهی برای مقطع PhD نامه ادمیشن و فاند اومده. در مورد نامه فاند ابهاناتی می بینم که ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.

http://s9.picofile.com/file/8289632050/fff.jpg

اول اینکه این نامه خیلی اگر و اما داره. تا چه حد میشه روی اون حساب کرد؟ خط سوم مثلا نوشته بستگی داره به availability of funds. بعد توضیح داده که ازین قراره... . خب اگر available نبود اون وسط مسطا، تکلیف چی میشه؟ من نمیدونم اینا نامه رو محافظه کارانه نوشتن یا فاند غیر قطعیه؟

اینی که نوشته فاند دوسال اول با سال سه و چهار فرق داره و پرداخت بصورت in scholarship هست، یعنی بصورت ماهانه متغیر یا زمانبندی قسطها طور دیگه ای هست؟
    و اون مبلغ 1388 $ که نوشته excluding other fees برای چی هست؟ اجباریه؟ و از حقوق هرسال کم میشه؟

در نهایت این نامه میتونه برای پروسه ی ویزای استان کبک، full-fund محسوب شه و فرد معاف بشه از نشون دادن تمکن مالی به سفارت؟
    ممنونم
    معمولا این قید در صورت availability رو میگذارند ولی میتونید در مورد قطعی بودنش با استادتون صحبت کنید تا نگرانی تون برطرف بشه.
    مبلغ اسکالرشیپ شما در سالهای اول بیشتر و در سالهای بعد کمتر است و بجاش در سالهای بعد با teaching assistanship جبران میشه. منظورتون رو از ماهانه متغیر نفهمیدم. پرداختها به دانشگاه بستگی داره بعضی دانشگاههای ماهانه پرداخت میکنند و بعضی هر دو هفته یکبار.
    مبلغ $1388 رو باید هر سال پرداخت کنید و معمولا از اسکالرشیپ تون کم میشه. بیمه درمانی هم همینطور.

در مورد ویزا اطلاعی ندارم.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    معمولا این قید در صورت availability رو میگذارند ولی میتونید در مورد قطعی بودنش با استادتون صحبت کنید تا نگرانی تون برطرف بشه.
    مبلغ اسکالرشیپ شما در سالهای اول بیشتر و در سالهای بعد کمتر است و بجاش در سالهای بعد با teaching assistanship جبران میشه. منظورتون رو از ماهانه متغیر نفهمیدم. پرداختها به دانشگاه بستگی داره بعضی دانشگاههای ماهانه پرداخت میکنند و بعضی هر دو هفته یکبار.
    مبلغ $1388 رو باید هر سال پرداخت کنید و معمولا از اسکالرشیپ تون کم میشه. بیمه درمانی هم همینطور.

در مورد ویزا اطلاعی ندارم.
    خیلی ممنونم از پاسختون. برای پرسیدن از استادها بنظرتون چجوری بپرسم که ضایع هم نباشه؟ مثلا این چطوره: (بنظرم زیادی مستقیمه البته!)
    Since for the duration of my study in Canada, I will be depending solely on the above-mentioned funds offered by you and university PhD office, do you confirm the availability and certainty of these amounts during my course?
    اون مبلغ
    $1388 رو شما نمیدونید معمولا برای چی هست؟ چون از منشی دپارتمان هم پرسیدم، سوالو جواب نداد. فقط بیمه درمانی رو گفت که 636$

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Taba22 نمایش پست ها
    خیلی ممنونم از پاسختون. برای پرسیدن از استادها بنظرتون چجوری بپرسم که ضایع هم نباشه؟ مثلا این چطوره: (بنظرم زیادی مستقیمه البته!)
    Since for the duration of my study in Canada, I will be depending solely on the above-mentioned funds offered by you and university PhD office, do you confirm the availability and certainty of these amounts during my course?
    اون مبلغ
    $1388 رو شما نمیدونید معمولا برای چی هست؟ چون از منشی دپارتمان هم پرسیدم، سوالو جواب نداد. فقط بیمه درمانی رو گفت که 636$
    بنظر من بدون توضیحات اضافی خیلی ساده تر بپرسید که The letter of admission says the funding is conditional upon availability, does it mean it is not guaranteed?

در مورد مبلغ اضافی دانشگاه شما رو بطور ویژه اطلاع ندارم ولی بطور کلی شهریه دانشگاهها در کانادا توسط دولتهای ایالتی تعیین میشه و در کنارش به دانشگاهها اجازه میدن یک مبالغ اضافی را تا سقف محدود تحت عناوین متفرقه دیگر (غیر از شهریه) از دانشجویان بگیرند. این other fees معمولا شامل این موارد میشه ولی در عمل برای دانشجو جزو همون شهریه ای است که به دانشگاه میپردازه. شما بورس معافیت از شهریه رو گرفته اید ولی این مبالغ اضافی را گفته اند باید بپردازید.

یک امکان دیگر هم اینه که بورس شما شهریه تون رو به سطح دانشجویان مقیم استان کاهش میده و این مبلغ شهریه دانشجویان مقیم استان است. عملا فرقی نمیکنه مبلغی است که باید هر سال بپردازید.

Junior Member

سلام خسته نباشید

میخواستم بدونم برای رشته های مدیریت تو کانادا شنیده بودم بعضی دانشگاه ها معدل 60 واحد یا 4 ترم آخر رو میخوان ! میخواستم بدونم حقیقت داره یا نه ؟

سلام
    من سال 2015 برای مستر مجدد برای آمریکا اقدام کردم ولی متاسفانه ریجکت شدم . به نظر شما اگر برای مستر مجدد برای کانادا اقدام کنم ممکنه دوباره همون اتفاق بیوفته؟ دانشگاه در واقع مستر اول براش ی امتیاز بود ولی سفارت اونو ی امتیاز منفی دید. به نظرتون بهتره برای کانادا با لیسانس اقدام کنم و کلن ارشدم رو ارائه ندم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید. لیسانسم رو سال 88 گرفتم و ارشد رو 93. از فاصله مدرک لیسانس تا الان هم سابقه کار دارم.

Member
    رشته و دانشگاه
    روان شناسی دانشگاه آزاد

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrnoosh25 نمایش پست ها
    سلام
    من سال 2015 برای مستر مجدد برای آمریکا اقدام کردم ولی متاسفانه ریجکت شدم . به نظر شما اگر برای مستر مجدد برای کانادا اقدام کنم ممکنه دوباره همون اتفاق بیوفته؟ دانشگاه در واقع مستر اول براش ی امتیاز بود ولی سفارت اونو ی امتیاز منفی دید. به نظرتون بهتره برای کانادا با لیسانس اقدام کنم و کلن ارشدم رو ارائه ندم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید. لیسانسم رو سال 88 گرفتم و ارشد رو 93. از فاصله مدرک لیسانس تا الان هم سابقه کار دارم.
    باسلام
    من اینجا دو نفر رو از نزدیک میشناسم که برای مستر دوم ویزا گرفتن با همسر ، در عرض حدود سی الی سی و پنج روز ویزاشون اوکی شد...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)