صفحه 317 از 318 نخستنخست ... 217267307308309310311312313314315316317318 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,161 تا 3,170 , از مجموع 3180

موضوع: تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen_tec89 نمایش پست ها
    با سلام
    میخواستم بپرسم فضای تحصیل و دانشگاه ها در کانادا چجوریه؟؟ کسی که اونجا بوده میتونه تعریف کنه؟؟ فضای دانشگاه مثل ایرانه؟ یا نه کلا متفاوته
    دانشگاه در همه جای دنیا سیستم آمورشی بر اساس یک سری کورس و یا ریسرچ بیس برای تحصیلات عالی هست و به جز تفاوتهای مربوط به زبان و شرایط جزیی مربوط به زمانبندی و... همه جا تقریبا یک سیستم است. دانشگاههای ایران به ویژه دانشگاههای برتر ایران جدا از بحث امکانات و ارتباطات و بودجه؛ سیستم آموزشی پیشرفته ای دارند و با بسیاری دانشگاههای اروپایی و امریکایی به لحاظ سطح دروس و آموطش رقابت پذیر هستند. بسیاری از سرفصل دورس و محتویات آموزش نیز مشابه است.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط coronaa نمایش پست ها
    ممنون از شما. پس جدا از خود دانشگاه، سفارت هم گیر میده برای مدرک زبان؟
    این درخواست از طرف دوستم بود که مطرح کردم. خودش میگه زبان مشکلی نداره توی صحبت. فقط امکان آزمون دادن رو نداره.
    بدون آزمون امکان پذیرش ویزا کم تر خواهد بود به ویژه اگر دانشگاه یا کالج خیلی معتبری نباشد. همچنین گرفتن پذیرش کاندیشنال بدون نمره زبان نیز تقریبا اگر نه غیرممکن ولی بسیار سخت خواهد بود در دانشگاهها و کالجهای معتبر که رقابت بالاست.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

باسلام
    من ۱۳می مدارکمو سابمیت کردم برای پست بک کانادا
    و قراربود قبل ۶آگست نتایج بیاد ولی متاسفانه هنوز نیومده و ایمیل زدم و جواب دادن که هنوز در مرحله ی background checkهستیم
    من واقعا نمیدونم چقدر زمان میبره باید دیفر کنم یا نه
    ممنون میشم راهنماییم کنید

Junior Member

سلام دوستان
    من دنبال پذیرش سلف فاند در مقطع مستر هستم ولی یک نکته در مورد شهریه ها برام سواله. مثلا برای رشته کامپیوتر شهریه دانشگاه SFU برای مستر هست 1947 دلار برای هر ترم و برای همین رشته در دانشگاه queens شهریه هست سالی حداقل 19500 دلار. آیا اینقدر اختلاف شهریه تو دو تا دانشگاه منطقیه؟ و آیا دانشگاهی رو میشناسین که شهریش در حد همین SFU باشه؟
    ممنونم

Junior Member

سلام وقتتون بخیر، یه سوال که جوابش یکم سخته، با ۳۰ سال سن،آیلتس ۶.۵,دوتا مقاله و سابقه کار مرتبط با رشته(لیسانس عمران) ولی معدل پایین که شانس پذیرش از دانشگاه کم هستش،اگه از کالج ،دوره های advance diploma پذیرش بگیرم ،شانس ویزا هست؟ ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط Matina1374 نمایش پست ها
    باسلام
    من ۱۳می مدارکمو سابمیت کردم برای پست بک کانادا
    و قراربود قبل ۶آگست نتایج بیاد ولی متاسفانه هنوز نیومده و ایمیل زدم و جواب دادن که هنوز در مرحله ی background checkهستیم
    من واقعا نمیدونم چقدر زمان میبره باید دیفر کنم یا نه
    ممنون میشم راهنماییم کنید
    سلام ، بک گراند چک معلوم نمیشه چفدر طوب میکشه. شما از دانشگاه بپرس آخرین تاریخ برای دیفر کردن کیه. صبر کن ایشالا میاد. نگران نباشید درست میشه .

نقل قول نوشته اصلی توسط darkbeh نمایش پست ها
    سلام وقتتون بخیر، یه سوال که جوابش یکم سخته، با ۳۰ سال سن،آیلتس ۶.۵,دوتا مقاله و سابقه کار مرتبط با رشته(لیسانس عمران) ولی معدل پایین که شانس پذیرش از دانشگاه کم هستش،اگه از کالج ،دوره های advance diploma پذیرش بگیرم ،شانس ویزا هست؟ ممنون
    خیلیم شرایط سختی نیست ولی اگر بتونید مستر اقدام کنید خوب خیلی بهتره . اگر به هیچ عنوان مستر نمیشه ، حتما برای همون ادونس دیپلما برید اقدام کنید. ولی واقع بین باشید و 50 -50 حساب کنید روش.
    در ضمن توضیح اینکه چرا این رشته به درد آینده شما در کشور خودتوم میخوره خیلی مهمه . سعی کنید انشای خوبی داشته باشید و همه چی با هم بخونه در متن . افیسر احساس نکنه مجبوری اینو بخونی چون گزینه بهتر نداشتی . باید احساس کنه اگر گزینه بهتر داشتی هم باز همینو میخوندی.

دوستان ،

این سرویس شانس دریافت ویزای تحصیلی کانادا رو محاسبه میکنه و فعلا رایگانه. فقط برای آی پی های از مبدا ایران کار نمیکنه.
    The content provided by me on this website intends to provide general information on Canadian residency and citizenship matters. It is not intended to be legal advice, may not be up to date, and you should consult with a regulated consultant or a lawyer before acting or failing to act, on any information contained in articles written by me

دوستان سلام. من سوالی در مورد معادل سازی مدارک برای تحصیل در کانادا داریم و در جستجو داخل فروم مطلب کاربردی پیدا نکردم. سوالم اینه که دانشگاه من از ارسال مدارک به WES و حتی تحویل مدارک در پاکت دربسته به من خودداری میکنه. آیا من میتونم با ترحمه دانشنامه و ریز نمرات مستقیما برای خود دانشگاههای کانادا اقدام کنم؟ آیا معادل سازی اجبرایه و ایا راه دیگه ای برای معادل سازی وجود داره که نیاز به ارتیاط دانشگاه مبدا با سیستم معادل سازی کانادا نداشته باشه؟ ممنون از راهنماییتون

نقل قول نوشته اصلی توسط afshari2018 نمایش پست ها
    دوستان سلام. من سوالی در مورد معادل سازی مدارک برای تحصیل در کانادا داریم و در جستجو داخل فروم مطلب کاربردی پیدا نکردم. سوالم اینه که دانشگاه من از ارسال مدارک به WES و حتی تحویل مدارک در پاکت دربسته به من خودداری میکنه. آیا من میتونم با ترحمه دانشنامه و ریز نمرات مستقیما برای خود دانشگاههای کانادا اقدام کنم؟ آیا معادل سازی اجبرایه و ایا راه دیگه ای برای معادل سازی وجود داره که نیاز به ارتیاط دانشگاه مبدا با سیستم معادل سازی کانادا نداشته باشه؟ ممنون از راهنماییتون
    سلام
    معادل سازی نیازی نیست معمولا مگر این که یه دانشگاه یا دپارتمان یه دانشگاه مشخصا جزو پیش نیاز ادمیشن آورده باشه. برای اپلای کردن می تونید خودتون ارسال کنید مدارک رو ولی بعد از ثبت نام احتمالا دانشگاه مقصد ازتون می خواد که دانشگاه مبدا مدارکتون رو یا به صورت الکترونیکی یا تو پاکت در بسته ارسال کنه براشون. برای خود پروسه اپلای به این کار نیاز نیست معمولا.
    اگر دانشگاه آزاد یا پیام نور هستید، برای ارسال مدارک به WES یا دانشگاهتون باید به سازمان مرکزی دانشگاه مراجعه کنید. ولی استفاده از خدمات WES معمولا نیازی نیست مگر این که مشخصا جزو شرایط پذیرش باشه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)