صفحه 140 از 318 نخستنخست ... 4090130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150190240 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,391 تا 1,400 , از مجموع 3180

موضوع: تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

ApplyAbroad Hero ehsan1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie des Matériaux-Université du Québec(Material Eng. Msc)

پیش فرض پاسخ : تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

نقل قول نوشته اصلی توسط eng_mokhtarifa نمایش پست ها
    مرسی دوست من. یه سوال دیگه هم دارم. . ببخشیدا...خیلیا میگن وقتی استاد تا حدی رزومتو اکی میکنه و میگه برو اپلای کن اگر که مینیممها دانشگاه رو داشته باشی تقریبا پذیرشت اکیه فقط بحث سر فاند و پذیرش نهایی توسط استاده (بعد از مصاحبه). اینطوریه؟ ما مینیممها رو داریم و کمی هم بیشتر. سوپروایزر هم داریم. به نظرتون میتونه دانشگاه رد کنه و پذیرش نشیم؟
    ادمیژن فقط روی تکمیل بودن مدارک حساسه، همین. و ضمن اینکه اینجا استاد محوره. پس نگران نباشید.

موفق باشید.
    کربلایم آرزوست...

Junior Member

دوستان سلام
    کسی میدونه در حال حاضر زمان پروسه ی ویزای دانشجویی بطور میانگین چقدر طول میکشه؟
    توی این فروم جایی هست که مدت زمان پروسه رو برای برای بچه هایی که اقدام کردن رو نشون بده؟ من گشتم نتونستم پیدا کنم.
    اگه کسی بتونه راهنمایی کنه خیلی ممنون میشم.
    سپاس

Junior Member

سلام دوستان. من کارشناسی صنایع دارم. معدلم 14.19 در این مقطع است. به دلیل علاقه به مهندسی شیمی رفتم برای ارشد این رشته امتحان دادم و در نهایت در دوره ی مجازی (اموزش الکترونیکی) مهندسی شیمی دانشگاه امیر کبیر پذیرفته شدم و از اونجایی که برام سخت بود و دو رشته کاملا با هم متفاوت بودند با معدل 14.51 در این رشته فارغ التحصیل شدم. مقاله ندارم چون اموزش الکترونیکی بصورت اموزش محور است و فقط یک پروژه ی 3 واحدی بدون دفاع تحویل دادیم. کارنامه ی ارشدم اصلا خوب نیست. 2 سال سابقه ی کار در حوزه ی پتروشیمی دارم. الان 28 سالمه. من تصمیم دارم مقطع کارشناسی مهندسی شیمی رو در دانشگاه پیام نور یا مجازی دانشگاه سهند تبریز بخونم (چون دارم کار می کنم فقط اینجوری می تونم کارشناسی بگیرم). بعد کارشناسی ارشد رو یه جای خوب مثل تهران یا شریف بخونم. و بعد برای دکتری اپلای کنم (واسه کانادا). عجله ای برای رفتن ندارم.میخواستم بدونم که چون این پروسه 6 سال طول میکشه(4 سال کارشناسی و 2 سال ارشد) و اون موقع من 35 ساله خواهم بود، این سن وسال برای اپلای کردن دیر نیست؟ یعنی چقدر امکان داره بخاطر سن بالا من رو ریجکت کنن؟ و در کل اگر کسی پیشنهاد دیگه ای داره که من میتونم زودتر اقدام کنم (یعنی مثلا فقط دوباره ارشد بخونم و با همون کارشناسی صنایع و ارشد جدیدم اقدام کنم) ممنون میشم نظرشو بشنوم.
    با تشکر

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط farado نمایش پست ها
    دوستان سلام
    کسی میدونه در حال حاضر زمان پروسه ی ویزای دانشجویی بطور میانگین چقدر طول میکشه؟
    توی این فروم جایی هست که مدت زمان پروسه رو برای برای بچه هایی که اقدام کردن رو نشون بده؟ من گشتم نتونستم پیدا کنم.
    اگه کسی بتونه راهنمایی کنه خیلی ممنون میشم.
    سپاس
    این لینک رو ببینید و به انجمن تجربه ها و نتایج دریافت روادید دانشجویی کانادا (سال 2014 - ویزا آفیس آنکارا) مراجعه کنید.

https://docs.google.com/spreadsheet/...rive_web#gid=0
    لطفَن به جای فرستادنِ پیام خصوصی، پرسش ها یا نظراتتون رو در تاپیک های مربوط بیان کنید. در بخش کانادای ویکی این سایت اطلاعات تقریبن جامع و به روزی از شیوه ی درخواست ویزای دانشجویی و توریستی کانادا آورده شده. لطفَن پیش از ارسال پرسش این صفحه از ویکی را مطالعه کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    IUT mechanical engineering

سلام دوستان. اگه کمک کنید ممنون میشم.

من میخوام واسه master اپلای کنم . معدل کل 15.1..15.2 اما 2 سال آخر 17.2 هست ( البته من 5 ساله خوندم و 2 سال آخرم کمتر از 60 واحد)

تافل 113 - و دانشگاه صنعتی اصفهان مکانیک خوندم - مقاله هم ندارم
    به نظر شما شانسم برای دانشگاهای کانادا ( مثلا uwo - uotawwa - carleton - toronto - ryreson) چقدر هست؟

من ایمیل دارم میفرسم به اساتید اما اپلای هم میخوام بکنم همزمان...اما خوب تا الان جوابی نگرفتم ار استادی...حالا موقع اپلای اگه Master of science بزنم که supervisor میخواد و در نهایتم از اون دانشگاه از استادی جواب نگیرم چی میشه ؟ offer میدن که برم Meng همیشه یا جدا باید اپلای کنم اون رو؟ من واقعا تو این مساله گیج شدم .. با فاند که چه بهتر اما چون میتونم هزینش رو بدم میترسم meng که نمیزنم اگه تو masc ریجکت شم ( به خاطر نداشتن استاد) بعد دیگه کلا نتونم پذیرش بگیرم مگه اینکه باز اپلای کنم. ( که خوب اینجوری احتمالا دیر میشه!)

نمره تافل اگه خوب باشه میتونه پوشش بده معدل رو یا تافل دیگه از حداقل که بالاتر باشه دیگه براشون فرق نداره؟
    ممنون.

Junior Member

دوستان من هم سوال دقیقا مانند دوستی که پست بالا را زده دارم ، یعنی:

من ایمیل دارم میفرسم به اساتید اما اپلای هم میخوام بکنم همزمان...اما خوب تا الان جوابی نگرفتم ار استادی...حالا موقع اپلای اگه Master of science بزنم که supervisor میخواد و در نهایتم از اون دانشگاه از استادی جواب نگیرم چی میشه ؟ offer میدن که برم Meng همیشه یا جدا باید اپلای کنم اون رو؟ من واقعا تو این مساله گیج شدم .. با فاند که چه بهتر اما چون میتونم هزینش رو بدم میترسم meng که نمیزنم اگه تو masc ریجکت شم ( به خاطر نداشتن استاد) بعد دیگه کلا نتونم پذیرش بگیرم مگه اینکه باز اپلای کنم. ( که خوب اینجوری احتمالا دیر میشه!)
    همچنین ،قبلا در جایی یکی از دوستان در خصوص دسته بندی دانشگاه ها جایی پست گذاشته بود که( متاسفانه نام کاربر و تاپیک پست را فراموش کردم):
    س دسته دانشگاه وجود دارد:
    1- حتما باید زمان اپلای استادی را معرفی کنید
    2- بعد از اپلای و پرفتن ادمیشن برای یافتن فاند باید استادی را پیدا کنید
    3- پس از ادمیشن و شروع تحصیل در حین ترم اول یا دوم باید استادی را پیدا کنید

سوال من این که وقتی در admission requirements چیزی در خصوص پیدا کردن استاد نگفته ، پس یعنی دانشگاه از دسته اول نیست، درسته؟

بعد من چندین بار در همین فروم خواندم که بدون داشتن استاد نمیتوان در به پذیرش از کانادا امید داشت. آیا این در مورد پذیرش مستر هم صادق است؟ وآیا اگر کسی مینیم های پذیرش را داشته باشد ( کمی هم بالاتر) اما OK استادی نداشته باشد، نمیتواند به پذیرش ( حتی بدون فاند) امید داشته باشد؟

بعضی از دوستان من در آمریکا با پذیرش بدون فاند رفتند و توانستند پس از 1-2 ترم TA یا RA بشوند، آیا این امکان در کانادا هم هست؟ یا کسی که بدون فاند رفته تا آخر بی فاند میماند؟!

ممنون میشم دوستانی که اطلاعاتی در این زمینه دارند راهنمایی کنن

سپاس

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    لیسانس حمل و نقل و ترافیک شهری - فوق دیپلم شهرسازی

سلام، ممنونم از فایل هایی که گذاشتید.

ببخشید فایل دومی دانلود نمیشه مشکل داره؟
    چون اولی دانلود شد.

نقل قول نوشته اصلی توسط Bita نمایش پست ها
    Please see the attached files. --b
    It showed me what I am, what I do that defines me!
    Let's just be honest... ^_^
    ૐ ♬ ܓ✿ ☯

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط SANAYE نمایش پست ها
    سلام دوستان. من کارشناسی صنایع دارم. معدلم 14.19 در این مقطع است. به دلیل علاقه به مهندسی شیمی رفتم برای ارشد این رشته امتحان دادم و در نهایت در دوره ی مجازی (اموزش الکترونیکی) مهندسی شیمی دانشگاه امیر کبیر پذیرفته شدم و از اونجایی که برام سخت بود و دو رشته کاملا با هم متفاوت بودند با معدل 14.51 در این رشته فارغ التحصیل شدم. مقاله ندارم چون اموزش الکترونیکی بصورت اموزش محور است و فقط یک پروژه ی 3 واحدی بدون دفاع تحویل دادیم. کارنامه ی ارشدم اصلا خوب نیست. 2 سال سابقه ی کار در حوزه ی پتروشیمی دارم. الان 28 سالمه. من تصمیم دارم مقطع کارشناسی مهندسی شیمی رو در دانشگاه پیام نور یا مجازی دانشگاه سهند تبریز بخونم (چون دارم کار می کنم فقط اینجوری می تونم کارشناسی بگیرم). بعد کارشناسی ارشد رو یه جای خوب مثل تهران یا شریف بخونم. و بعد برای دکتری اپلای کنم (واسه کانادا). عجله ای برای رفتن ندارم.میخواستم بدونم که چون این پروسه 6 سال طول میکشه(4 سال کارشناسی و 2 سال ارشد) و اون موقع من 35 ساله خواهم بود، این سن وسال برای اپلای کردن دیر نیست؟ یعنی چقدر امکان داره بخاطر سن بالا من رو ریجکت کنن؟ و در کل اگر کسی پیشنهاد دیگه ای داره که من میتونم زودتر اقدام کنم (یعنی مثلا فقط دوباره ارشد بخونم و با همون کارشناسی صنایع و ارشد جدیدم اقدام کنم) ممنون میشم نظرشو بشنوم.
    با تشکر
    ضمن اینکه باید بگم سنتون هیچ مشکلی نخواهد داشت، من حقیقتا متوجه فلسفه این برنامه ای که برای خودتون چیدید نشدم!!!!! من جای شما بودم اینکارو نمیکردم
    با تمام احترامی که برای پیام نور قایلم اما بجای اینهمه احتمالات وتغییر رشته های فراوان، اگه قصدتون رفتنه از همین الان برای یه فوق لیسانس اپلای کنید(میتونید اول برید فنلاند رایگان مستر بگیرید بعد بیاید دکترا کانادا). قدر عمرتونو بدونید!!!!!

موفق باشید
    کربلایم آرزوست...

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط SlasheRing نمایش پست ها
    سلام دوستان. اگه کمک کنید ممنون میشم.

من میخوام واسه master اپلای کنم . معدل کل 15.1..15.2 اما 2 سال آخر 17.2 هست ( البته من 5 ساله خوندم و 2 سال آخرم کمتر از 60 واحد)

تافل 113 - و دانشگاه صنعتی اصفهان مکانیک خوندم - مقاله هم ندارم
    به نظر شما شانسم برای دانشگاهای کانادا ( مثلا uwo - uotawwa - carleton - toronto - ryreson) چقدر هست؟

نمره تافل اگه خوب باشه میتونه پوشش بده معدل رو یا تافل دیگه از حداقل که بالاتر باشه دیگه براشون فرق نداره؟
    ممنون.
    با خودتون روراست باشید
    غیر ازینکه مقاله ندارید، ایا سابقه پژوهشی خاصی دارید؟
    روی چندتا استاد کار کردید؟
    روزی چندتا ایمیل می زنید؟
    آیمیل جنرال می زنید یا در مورد موضوعاتی که اون شخص کار کرده و شما علاقه دارید هم صحبت می کنید؟
    آیا
    ....

بهرحال اگه غیر اینها هست،خیال خودتونو راحت و برای Meng اقدام کنید. (که من زیاد توصیه اش نمی کنم)

موفق باشید
    کربلایم آرزوست...

Junior Member

باتشکر از جوابتون. منظور شما از اینکه برای یک مستر اقدام کنم, این است که من میتونم برای مستر مهندسی شیمی اقدام کنم(چون لیسانسم صنایع است) یا اینکه باید برایمستر صنایع اقدام کنم؟ و یک سوال دیکه اینکه، من میدونم فنلاند تحصیل رایگان هستولی هزینه ی زندگیش که بالاست، درسته؟
    و در کل یه سوالی که برام همیشه مطرح بوده این است که من بالیسانس غیرمرتبط می تونم برای مستر مهندسی شیمی اقدام کنم؟
    با تشکر . ممنون میشم من رو راهنمایی کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)