صفحه 299 از 318 نخستنخست ... 199249289290291292293294295296297298299300301302303304305306307308309 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,981 تا 2,990 , از مجموع 3180

موضوع: تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

سلام، من study permit رو وكيلم برام تمديد كرده و اعتبارش تا اخر جولاي ٢٠٢٠ است. من فكر مي كردم ايشون براي ويزا هم همزمان اپلاي مي كنن كه اين كار نكردن و بعد از اينكه study permit من به دستم رسيد تازه براي ويزا اپلاي كردن، اما الان كه پاسپورتم بدستم رسيده ويزايي كه براي من صدر كردن اعتبارش تا اول فوريه ٢٠٢٠ است!!!!! يعني ويزايي كه اعتبارش كمتر از شش ماه است در صورتي كه استادي پرميت من اعتبارش يكسال بود وقتي براي تمديد ويزا اپلاي كردم
    اعتبار پاسپورت من تا ١٢ فوريه ٢٠٢١يعني مشكلي براي تمديد ويزاي تا اخر جولاي ٢٠٢٠ نداشتم.
    دو سوال داشتم:
    ايا اين اتفاق براي كسي افتاده كه ويزاي كه تمديد مي كنه اعتبارش كمتر از استادي پرميت باشه كه تمديد كرده ؟؟؟ و يا وكيلم يك اشتباه كرده يا اداره مهاجرت كانادا؟؟
    سوال دوم اينكه اگه من بخواهم توي دسمبر با اين ويزا برم ايران و ٢٠ ژانويه ٢٠٢٠ برگردم توي ايران بهم اجازه خروج مي دهن يا نه چون از اعتبار ويزایی كه الان برام صادر كردن اون موقع كلا ١٣ روز مونده
    و همين طور وقتي رسيدم كانادا چي مي تونم با ويزايي كه اعتبارش ١٣ روز هست وارد كانادا بشم؟؟؟
    عذر خواهی می کنم اگه سوالمم در انجمن اشتباهی مطرح کردم.

Junior Member

سلام به همه دوستان یه سوال داشتم
    من42 سالمه و تمام مشکلات احتمالی مهاجرت تو این سنو میدونم ولی اینقدر هرروز اوضاع بهم میریزه که نمیشه از هیچ گزینه ای صرفنظر کرد متاسفانه،
    من مهندس مکانیکم و درزمینه طراحی سیستمهای تهویه ساختمان 17 سال تجربه دارم،موسسه پلی تکنیکی پیدا کردم در کانادا که دوره یکساله ای در زمینه کاری من برگزار میکنه و سرتیفیکیت میده در زمینه نصب و راه اندازی و تعمیرونگهداری این سیستمها،ایا میتونم با گذراندن این دوره تو کانادا کار پیدا کنم و بعدش برای اقامت اقدام کنم یا خیر؟
    ضمنا یه دوره 2 ساله در زمینه مدیریت پروژه هم داره که اونم به کار من میخوره ولی هزینه 2 برابر میشه ،به نظرتون کدوم مناسب تره برای هدف من؟
    منون میشم راهنمایی کنین

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdiarr نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید خدمت اعضای زحمتکش و بزرگوار.
    بنده امسال مدرک دیپلمم رو میگیرم.
    خواستم قبل از اینکه کنکور بدم شما اساتید و با تجربه های به من مشاوره بدید که چیکار کنم.
    با توجه به وضعیت فعلی و بی ثبات بودن کشور خواستم که آینده خودمو از الان مشخص کنم.
    تقریبا تمام کسایی که میشناختم و به دانشگاه رفتن به اون هدفی که خواستن بعد از فارغ التحصیلی نرسیدن و بیشترشون بیکار هستن یا در کاری مشغول هستن که به مدرک تحصیلیشون هیچ ربطی نداره.
    با توجه به این مسئله من تصمیم گرفتم که تحصیلاتمو در یک کشور پیشرفته مثل کانادا یا آلمان پیش ببرم که برای افراد تحصیل کرده موقعیت و مزایای بسیاری وجود داره اما خب خیلی مسائل هست که واقعا نمیدونم.
    از خودم بگم بنده فرزند یک زوج شاغل هستم که کارمند دولت هستن
    وضعیت مالی خداروشکر تا حالا واقعا فشاری رومون نبوده.
    اوایل که صحبت میکردم با اشنا و فامیل میگفتن المان تحصیلات رایگان داره اما بزرگترین مشکل من زبان المانی هست زیرا من حدود ده سال هیت زبان انگلیسی خودم رو توسط فیلم و موزیک و کلاس ها تقویت کرده ام و واقعا خیلی سخت و زمانبر هست که زبان المانی ان را همسطح زبان انگلیسی ام کنم.
    با توجه به این من مطالعاتمو به طرف کانادا پیش بردم.
    از چند مرکز مشاوره مرسیدم گفتن سنتون مناسبه و فقط باید مدرک زبان داشته باشید.مدرک زبان مشکلی برای من نداره میتونم مدرک بگیرم ولی بزرگترین مشکل من مسئله مالی هست و اونجور که به من گفتن تمام هزینه های شهریه و زندگی برای یکسال حدود سیصد میلیون در میاد.
    مشاور به من گفت در کانادا دوره های کو آپ یا همون کارورزی وجود داره که بعد از شش ماه تحصیل در اونجا کار خواهم کرد و میتونم هزینه های زندگیم رو خودم تامین کنم.
    خواستم دوستانی که اطلاع دارند من رو راهنمایی کنند.
    همچنین بنده اشنا در یک شرکت نفت فرانسوی در عراق دارم که به من پیشنهاد کرد زبانم رو تقویت کنم و بعد از دیپلم به اونجا بروم و کار کنم و تا دو سال اول ماهی هزار و سیصد دلار درامد دارم و بعد از دریافت سرتیفیکیت در سال های بعد میتوانم به ماهی پنج تا شش هزار برسم.
    خواستم بدونم پشنهاد شما چیست?
    با توجه به اینکه خودم دوست دارم در کانادا مشغول به تحصیل بشوم ولی متاسفانه مشکلاتی که گفتم وجود داره.
    با توجه به سن من امکان بورسیه هم وجود ندارد و اینکه من نمیخواهم در ایران وارد دانشگاه شوم چون واقعا در اخر که مدرکت رو دریافت میکنی در کانادا به احتمال بسیار زیاد از صفر باید شروع کنی و فقط عمرت رو حروم کردی.
    دوستان هر راه و پیشنهادی که بدید واقعا به من کمک کردید.
    شهریه دانشگاه ها متفاوت است، سالی 300 میلیون تومان برای برخی رشته هاست. بعضی دانشگاه ها و کالج ها کمتر از 10هزار دلار سالانه است که میشه سالی 80 میلیون تومان یا حتی کمتر . هزینه زندگی رو با کار دانشجویی کنار تحصیل میشه تامین کرد

نقل قول نوشته اصلی توسط nimagm نمایش پست ها
    من42 سالمه و تمام مشکلات احتمالی مهاجرت تو این سنو میدونم ولی اینقدر هرروز اوضاع بهم میریزه که نمیشه از هیچ گزینه ای صرفنظر کرد متاسفانه،
    من مهندس مکانیکم و درزمینه طراحی سیستمهای تهویه ساختمان 17 سال تجربه دارم،موسسه پلی تکنیکی پیدا کردم در کانادا که دوره یکساله ای در زمینه کاری من برگزار میکنه و سرتیفیکیت میده در زمینه نصب و راه اندازی و تعمیرونگهداری این سیستمها،ایا میتونم با گذراندن این دوره تو کانادا کار پیدا کنم و بعدش برای اقامت اقدام کنم یا خیر؟
    ضمنا یه دوره 2 ساله در زمینه مدیریت پروژه هم داره که اونم به کار من میخوره ولی هزینه 2 برابر میشه ،به نظرتون کدوم مناسب تره برای هدف من؟
    منون میشم راهنمایی کنین
    برای تحصیل در کانادا شرط سنی وجود نداره ( البته سن هر چه کمتر باشه شانس بیشتری برای ویزا و پذیرش است).
    دوره های سرتیفیکیت برای پیدا کردن کار هستند ولی مساله اصلی برای شما گرفتن ویزا است که با پذیرش این دوره ها موفق به گرفتن ویزا نمیشید . حتی دوره 2 ساله و 3 ساله کالج هم با شرایط شما ، شانس بسیار کمی برای ویزا داره . باید روی مستر یا دکترا تمرکز کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Dan نمایش پست ها
    برای تحصیل در کانادا شرط سنی وجود نداره ( البته سن هر چه کمتر باشه شانس بیشتری برای ویزا و پذیرش است).
    دوره های سرتیفیکیت برای پیدا کردن کار هستند ولی مساله اصلی برای شما گرفتن ویزا است که با پذیرش این دوره ها موفق به گرفتن ویزا نمیشید . حتی دوره 2 ساله و 3 ساله کالج هم با شرایط شما ، شانس بسیار کمی برای ویزا داره . باید روی مستر یا دکترا تمرکز کنید.
    ممنون از پاسختون،اگر من تنها برای ویزا اقدام کنم و همسرم ایران بمونه و بعدا بخواد اقدام کنه چطور،احتمال گرفتن ویزا بالا میره؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط nimagm نمایش پست ها
    منون میشم راهنمایی کنین
    توصیه من اینستکه با این گپ تحصیلی و شرایط سنی برای هیچ یک از انواع تحصیلی سرمایه گذاری نکنید. شاید روشهای مهاجرتی به عنوان نمونه از طریق اسکیلدورکرز بهترین راه برای شما باشد اگر شرایط انرا یا سایر گزینه های مهاجرتی را دارید.
    برای دوره های تحصیلی پس از اقامت می توانید با شرایط راحتتری اقدام کنید و محدودیت رشته یا ویزا ندارید.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

سلام روز همگی بخیر ، ببخشید من اینجا دارم میپرسم نمیدونستم توی کدوم فروم بپرسم
    میخواستم ببینم کسی میتونه به من کمک کنه در این خصوص که هزینه ها یا کارهایی که منجر به هزینه میشه در راستای اخذ پذیرش و سفارت و ... بتونم بررسی کنم ؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط masoudbagheeri نمایش پست ها
    سلام روز همگی بخیر ، ببخشید من اینجا دارم میپرسم نمیدونستم توی کدوم فروم بپرسم
    میخواستم ببینم کسی میتونه به من کمک کنه در این خصوص که هزینه ها یا کارهایی که منجر به هزینه میشه در راستای اخذ پذیرش و سفارت و ... بتونم بررسی کنم ؟
    سوالتان خیلی کلی است ولی تا جایی که به فرومهای مربوطه مراجعه کنید می توانید اطلاعات دقیقتری از مرور پستهای قبلی بگیرید. معمولا هزینه های ویزا و سفارت و حتی اماده سازی و ترجمه مدارک را با یک بررسی اولیه می توانید به دست اورید اما در مقایسه با هزینه های تحصیل و اقامت اگر با هزینه شخصی اقدام میکنید قابل توجه نیست. برای هرفرد هم ممکن است این هزینه ها متفاوت باشد. اینکه چه مدارکی را دارید و چه بخشی را ترجمه میکنید، آزمونهای لازم و نظایر ان.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

سلام دوستان

کسی میدونه برای ترم پاییز بهترین زمان برای شروع اپلای کردن کی میشه که زمان کافی برای به مشکل نخوردن ویزا وجود داشته باشه؟
    مثلا ددلاین اول مارچ زده کی شروع کنیم خوبه ؟

ApplyAbroad Superstar

دوست عزیز

اگر منظورتان کلیت شروع پروسه و تماس با اساتید هست به نظرم حتما از همین الان شروع بفرمایید.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط mre1995 نمایش پست ها
    سلام دوستان

کسی میدونه برای ترم پاییز بهترین زمان برای شروع اپلای کردن کی میشه که زمان کافی برای به مشکل نخوردن ویزا وجود داشته باشه؟
    مثلا ددلاین اول مارچ زده کی شروع کنیم خوبه ؟

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)