صفحه 5 از 318 نخستنخست 12345678910111213141555105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 3180

موضوع: تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

Junior Member arh_eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ingénieur civil

پیش فرض پاسخ : تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط

سلام
    دوستان عزیر لطف می کنید منو راهنمایی کنید :

سوال من این است که آیا با شرایط زیر که من دارم ، می توانم از دانشگاههای کانادا پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد با Fund بگیرم ؟

من لیسانس مهندسی عمران - دانشگاه آزاد دارم با معدل 13.66
    10 سال سابقه کار طراحی راه و تقاطع دارم در مهندسین مشاور به عنوان مدیر پروژه مطالعاتی - مسلط به تمام نرم افزار های طراحی راه - مسلط به برنامه نویسی VB6 و علاقمند به کارهای تیمی و تحقیقاتی و مطالعاتی

لطف می کنید ، این موضوع برای من حیاتی است .

ApplyAbroad Veteran
    sahand_a آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط arh_eng نمایش پست ها
    سلام

سوال من این است که آیا با شرایط زیر که من دارم ، می توانم از دانشگاههای کانادا پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد با Fund بگیرم ؟

10 سال سابقه کار طراحی راه و تقاطع دارم در مهندسین مشاور به عنوان مدیر پروژه مطالعاتی - مسلط به تمام نرم افزار های طراحی راه - مسلط به برنامه نویسی VB6 و علاقمند به کارهای تیمی و تحقیقاتی و مطالعاتی

سلام
    همینطور که من قبلا عرض کردم، احتمال اینکه کسی‌ با معادله زیر ۱۴ بتونه از کانادا پذیرش بگیر خیلی‌ کمه. بیشتره دانشگاها معادله ۱۵ به بالا میخوان و چون رقابت برای فاند شدیدا سنگین هست!!! حتی با معدل ۱۵ و ۱۶ هم شانس برای فاند خیلی‌ زیاد نیست مگر اینکه رزومه خیلی‌ قوی باشه.
    البته میتونید شرایطتونو به دانشگاه مورد علاقتون میل کنید و بپرسید با معادله ۱۳.۶ می‌شه اپلای کرد. البته با شناختی‌ که من از کانادایی‌ها دارم احتمالا میگن شما باید min requirement رو داشته باشید.
    فقط یه چیزی که شاید به درد خیلیها بخوره: تا اونجایی که من یادمه تنها دانشگاهی که حرف از min requirement نزده بود دانشگاه windsor بود که گفته بود باید معدل تون خوب باشه!!
    البته ممکن بتونید از windsor Meng بگیرید اما MSc با فاند بعیده!
    کلا به نظر من شانس شما بالا نیست. اما راهی‌ که من به شما پیشنهاد می‌کنم اگه به کانادا علاقه دارید اینه که بگردید و در دانشگاههای متوسط و البته بزرگ که دانشجو بیشتر میگیرن یه استاد پیدا کنید و مخشو بزنید. یعنی‌ قانعش کنید که با اینکه معدل شما پایینه اما توی زمینهٔ کاری اون با توجه به تجارب و تخصّصی که دارید میتونید موفق باشید. بعدش شاید و فقط شاید اون استاد با graduate office صحبت کنه که بیخیال معدل شما بشن.

Senior Member naeemtop آواتار ها

سلام

من تازه اومدم تو تاپیک های کانادا راستش اصلا تا حالا به فکرش نبودم

چند سوال :

1-هزینه تحصیل و زندگی برای کانادا چطوری هست؟(از چقدر شروع میشه؟)

2-آیا با فارغ التحصیل شدن از یک دانشگاه کانادایی شانسمون خیلی بالا میره برای رفتن به آمریکا برای phd با فاند؟

من الان لیسانس هستم و برای فوق میخوام برم

مکانیک دانشگاه سراسری مازندران-معدل 15-شاید 1 یا 2 مقاله زورنال

میتونم فاند بگیرم؟

ممنون

Junior Member

سلام دوستان بنظرتون با معدل 16 لیسانس معماری 1سال سابقه کار تو دفتر طراحی شهرداری و 1سال سابقه کار تو شرکت خصوصی(البته همزمان با تحصیل) و آیلتس6.5 وپایان نامه حرفه ای همچنین توصیه نامه از 3تا استاد کاردرست میتونم برای ارشد معماری پذیرش با فاند بگیرم یا گزینه های دیگرو بررسی کنم؟

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

سلام.يه سوال در حد المپيك مهم.امروز داشتم با يكي صحبت مي كردم در مورد هزينه ها تو كانادا.ازش پرسيدم كه به فرض اومديم كانادا و مثلا فقط تونستيم هزينه ي يه سالو جور كنيم.
    يعني بنا به دلايلي نتونستيم از پس بقيه هزينه ها بر بيايم چي ميشه؟اخراج ميشيم؟
    گفت دانشگاه يه چيزي به نام emergency loanميده ميگفت از خود دانشگاه اينو پرسيده و اينو بهش گفتم.
    ايا چنين چيزي حقيقت داره؟

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

نقل قول نوشته اصلی توسط sahand_a نمایش پست ها
    سلام
    همینطور که من قبلا عرض کردم، احتمال اینکه کسی‌ با معادله زیر ۱۴ بتونه از کانادا پذیرش بگیر خیلی‌ کمه. بیشتره دانشگاها معادله ۱۵ به بالا میخوان و چون رقابت برای فاند شدیدا سنگین هست!!! حتی با معدل ۱۵ و ۱۶ هم شانس برای فاند خیلی‌ زیاد نیست مگر اینکه رزومه خیلی‌ قوی باشه.
    البته میتونید شرایطتونو به دانشگاه مورد علاقتون میل کنید و بپرسید با معادله ۱۳.۶ می‌شه اپلای کرد. البته با شناختی‌ که من از کانادایی‌ها دارم احتمالا میگن شما باید min requirement رو داشته باشید.
    فقط یه چیزی که شاید به درد خیلیها بخوره: تا اونجایی که من یادمه تنها دانشگاهی که حرف از min requirement نزده بود دانشگاه windsor بود که گفته بود باید معدل تون خوب باشه!!
    البته ممکن بتونید از windsor Meng بگیرید اما MSc با فاند بعیده!
    کلا به نظر من شانس شما بالا نیست. اما راهی‌ که من به شما پیشنهاد می‌کنم اگه به کانادا علاقه دارید اینه که بگردید و در دانشگاههای متوسط و البته بزرگ که دانشجو بیشتر میگیرن یه استاد پیدا کنید و مخشو بزنید. یعنی‌ قانعش کنید که با اینکه معدل شما پایینه اما توی زمینهٔ کاری اون با توجه به تجارب و تخصّصی که دارید میتونید موفق باشید. بعدش شاید و فقط شاید اون استاد با graduate office صحبت کنه که بیخیال معدل شما بشن.
    خداوند سایه ی Concordia و Carleton رو از سر ما بر ندارد .

شما به راحتی میتونین از اینها پذیرش بگیرین .

گرفتن RA مستقیم از استاد هیچ دخلی به معدل شما نداره دوست خوبم . بستگی به رزومه ی تحقیقاتی شما داره .

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط hassanrouhi نمایش پست ها
    سلام.يه سوال در حد المپيك مهم.امروز داشتم با يكي صحبت مي كردم در مورد هزينه ها تو كانادا.ازش پرسيدم كه به فرض اومديم كانادا و مثلا فقط تونستيم هزينه ي يه سالو جور كنيم.
    يعني بنا به دلايلي نتونستيم از پس بقيه هزينه ها بر بيايم چي ميشه؟اخراج ميشيم؟
    گفت دانشگاه يه چيزي به نام emergency loanميده ميگفت از خود دانشگاه اينو پرسيده و اينو بهش گفتم.
    ايا چنين چيزي حقيقت داره؟
    سلام.مي دونم كه نبايد تاكيد كنم رو جواب دادن.
    اما خداييش اين سوال حياتيه. يه لطفي كنين جوابشو زودتر بدين ممنون ميشم.مهمه

Member reza82 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering Management, University of Alberta

نقل قول نوشته اصلی توسط arh_eng نمایش پست ها
    سلام

دوست عزیز نمیخوام نا امیدت کنم, ولی بعید میدونم بتونی با فاند پذیرش بگیری. حالا سعی ات رو بکن. ولی ممکنه که بتونی بدون فاند پذیرش بگیری.

موفق باشی.

Member reza82 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط foad123 نمایش پست ها
    جواب منو هم بدين ديگه خيلی ساده هست ها راجع به ديپلم چيزه زيادی تو سايت نيست
    بچه ها همه درسخون بود

دوست عزیز,

با توجه به معدل شما, و اینکه تازه میخوای برای لیسانس اقدام کنی, راستش من خیلی امیدی نمیبینم. هرچند همه چیز به خواست خدا و تلاش خودت بستگی داره, اما واقعا خیلی امیدی نیست. بهتره که اول به فکر گرفتن لیسانس باشی (حالا مثلا از مالزی) بعد به فکر اینجا باشی. یا اگه سابقه کار داری برای مهاجرت به اینجا یا استرالیا با وکیل خوب حرف بزن و ببین واجد شرایط هستی یا نه. بعد که اومدی ادامه تحصیل بده.
    تهایت اینه که از دانشگاههایی که سطح پایینتری دارن یه استعلام بکن و اقدام بکن, شاید خدا خواست و پذیرش گرفتی, اما فاند رو کلا فراموش کن.
    در مورد اینکه دوتایی یه جا درس بخونین, به نظر من یکیتون پذیرش بگیره, دو تایی بیاید بعد اون یکی اقدام کنه (البته اگه میشه!)

Member reza82 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط hassanrouhi نمایش پست ها
    سلام.مي دونم كه نبايد تاكيد كنم رو جواب دادن.
    اما خداييش اين سوال حياتيه. يه لطفي كنين جوابشو زودتر بدين ممنون ميشم.مهمه

در مورد این قرض اورژانس, در مورد دانشگاه آلبرتا من میتونم بهت بگم. دانشگاههای دیگه رو نمیدونم.

اینجا اگه وضعت خیلی دیگه خراب باشه, یه چیزی بهت میدن به این نام که گفتی. منتها مبلغش فکر میکنم نهایت دو هزار دلار باشه, اما اسمش روشه "قرض". دلیلش هم که بهت میدن اینه که مثلا استادت پولت رو نداده یا پولی از ایران برات نرسیده یا همچین چیزی. یعنی باید بهشون ثابت کنی که این ماه من لنگم, اونا هم بهت دو هزار دلار قرض میدن و میگن تا دو ماه فرصت داری پس بدی (ماهی هزار دلار). پس برای زندگی یا چیزای دیگه به هیچ عنوان روی این حساب نکن. (حواست باشه که فقط شهریه ات ترمی حداقل پنج هزار دلاره!)

اما یه چیز دیگه هست به اسم کمک مالی (بلاعوض). یعنی دیگه لازم نیست پس بدی. اون مبلغش حداکثر دو هزار دلاره, و میتونی اوایل ترم زمستون اقدام کنی و شرایطش اینه که ترم پاییز گذشته و همون زمستون رو تمام وقت دانشجو بوده باشی, و بتونی به دانشگاه ثابت کنی که عنقریبه که از گشنگی بمیری. اونوقت دو ماه بعد میبرن تو کمیسیون راجع بهش بحث میکنن و میبینن که خب شما (دور از جون) اگه راست گفته باشی که تا حالا جان به جان آفرین تسلیم کردی اگرم دروغ گفته باشی که کلا قضیه منتفیه. پس بهت نمیدن!!
    اینا رو جدی گفتم هان! من دو نفر رو میشناسم که اجاره خونشون رو نداشتن بدن, فاند هم نداشتن, اجازه کار هم نداشتن! همه ی مدارک رو هم نشون دادن! ولی بعد از دو ماه جوابش اومد که شما واجد شرایط نیستی.

مخلص کلوم!: اگه فاند نداری و پول هم نداری بیخیال کانادا شو! (یا با شرایط سخت بی پولی بساز, چون احتمال گرفتن کمک از دانشگاه یا دولت به شدت ضعیفه)
    شرمنده از اینکه خیلی رک صحبت کردم چون دارم خودم این چیزا رو با گوشت و پوست حس میکنم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)