صفحه 224 از 318 نخستنخست ... 124174214215216217218219220221222223224225226227228229230231232233234274 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,231 تا 2,240 , از مجموع 3180

موضوع: تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

نقل قول نوشته اصلی توسط mtkdm9046 نمایش پست ها
    سلام

من برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام کرده ام. شنیده ام کسانی که دارای ویزای مدت دار کانادا باشند بدون نیاز به ویزا میتوانند به کشور امریکا سفر کنند. ایا درست هست این مطلب؟
    در ضمن پس از مدتی حدود سه سال اقامت دائم از کانادا گرفته میشود و دوسال بعد پاسپورت کانادایی که بازهم با داشتن پاسپورت کانادا . کشور امریکا بدون ویزا میتوان سفر کرد.
    اگر کسی اطلاعات کامل تری دارد لطفا راهنمایی کند.
    نخیر درست نیست. حتی با داشتن کارت اقامت دائم کانادا هم برای ورود به امریکا نیاز به ویزا دارید. فقط وقتی پاسپورت کانادایی بگیرید میتوانید بدون ویزا به امریکا سفر کنید.
    در ضمن اقامت دائم کانادا ربطی به ویزای تحصیلی ندارد و اینجوری نیست که حتما بعد از سه سال اقامت دائم به شما بدهند. تاپیکهای مهاجرت به کانادا را مطالعه بفرمایید.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mtkdm9046 نمایش پست ها
    سلام

من برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام کرده ام. شنیده ام کسانی که دارای ویزای مدت دار کانادا باشند بدون نیاز به ویزا میتوانند به کشور امریکا سفر کنند. ایا درست هست این مطلب؟
    در ضمن پس از مدتی حدود سه سال اقامت دائم از کانادا گرفته میشود و دوسال بعد پاسپورت کانادایی که بازهم با داشتن پاسپورت کانادا . کشور امریکا بدون ویزا میتوان سفر کرد.
    اگر کسی اطلاعات کامل تری دارد لطفا راهنمایی کند.
    اطلاعات داده شده کلا همانطور که جناب ghlobe فرمودند صحیح نیست. در جهت تکمیل اطلاعات، در حال حاضر PhD استریم که قبلا برای کسب اقامت دایم می توانست یکی از گزینه ها باشد هم وجود ندارد و به عبارت دیگر ویزای تحصیلی برای کسب اقامت دایم از این طریق کاربردی ندارد. پس از اتمام مدت ویزای تحصیلی و ویزای کار متناسب با آن باید کانادا را ترک کرد مگر آنکه از روشهای دیگری که در فرومهای مربوطه میبینید به امتیاز لازم برای مهاجرت و اقدام برای آن رسید که پروسه جداگانه ای دارد. مدت زمان فعلی امکان اقدام برای شهروندی پس از طی مراحل کامل ویزای اقامتی دایم حداقل چهارسال تمام است و مدت زمانی حدود یک سال نیز برای پروسه پس از آن نیاز است که مجموعا حدود پنج سال را شامل میشود. پس از کسب شرایط لازم و اقدام برای ویزای دایم نیز زمان پروسه ای در حدود یکسال پروسه بررسی و کسب اقامت نیاز است و بنابراین حداقل 6-7 سال از زمانی که واجد شرایط یکی از روشهای مهاجرت شده و برای آن اقدام کرده اید زمان نیاز است. اینکه چه زمانی شامل شرایط اقدام برای ویزای مهاجرتی باشید و مدت انتظار یا پروسس مساله دیگری است که باید به این زمان اضافه کنید.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک - بوعلی سینا همدان

با سلام.
    سوال من اینه که پس از گرفتن ویزای تحصیلی آیا مدت زمان مشخصی برای ورود به کانادا وجود داره یا محدودیتی نداره. من برای 2018 پذیرش گرفتم اگر الان اقدام کنم و ویزام زودتر بیاد مشکلی نخواهم داشت؟ یا صبر کنم نزدیک به زمانش اقدام کنم. ممنون

Junior Member

سلام
    دوستان من برای PHD میخواستم اقدام کنم اما با توجه به اینکه معدلم پایین بود استاد نتونستم پیدا کنم
    تصمیم گرفتم ک برای MEng اقدام کنم
    کارشناسیم از دانشگاه خواجه نصیر و ارشدم از دانشگاه شریف
    میخواستم بپرسم برای MEng تو application بگم که مستر دارم یا نه؟ از طرفی ارشدم از شریف بوده میتونه مهم باشه از طرفی اگه نگم مستر دارم گپ تحصیلی را چطور توجیه کنم ؟؟
    کلآ برای MEng شانس دارم ؟
    ممنون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط arsalannn نمایش پست ها
    سلام
    دوستان من برای PHD میخواستم اقدام کنم اما با توجه به اینکه معدلم پایین بود استاد نتونستم پیدا کنم
    تصمیم گرفتم ک برای MEng اقدام کنم
    کارشناسیم از دانشگاه خواجه نصیر و ارشدم از دانشگاه شریف
    میخواستم بپرسم برای MEng تو application بگم که مستر دارم یا نه؟ از طرفی ارشدم از شریف بوده میتونه مهم باشه از طرفی اگه نگم مستر دارم گپ تحصیلی را چطور توجیه کنم ؟؟
    کلآ برای MEng شانس دارم ؟
    ممنون
    مستر دوم برای دانشگاه مساله ای نیست و با توجه به اینکه MEng اقدام میکنید و تامین هزینه ها را هم انجام میدهید به عنوان یک تقویت رزومه است که اصولا توصیه میشود عنوان کنید. مساله شانس ویزا در مستر دوم البته مساله دیگری است که هم در MEng و هم در MSc وجود دارد. به فرومهای مربوطه جهت اطلاعات بیشتر رجوع فرمایید.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

سلام
    من از دانشگاه مونترال پذیرش برای پاییز امسال گرفتم. میخواستم بدونم امکان چنین چیزی هست که بعد ازلند بتونم از دانشگاه دیگه ای پذیرش بگیرم و اونجا درسم رو ادامه بدم؟ چون فکر میکنم این هزینه و وقتی که میگذارم برای رشته ای که دوستش دارم بذارم، بهتر و مفیدتر خواهد بود.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mutlu7 نمایش پست ها
    سلام
    من از دانشگاه مونترال پذیرش برای پاییز امسال گرفتم. میخواستم بدونم امکان چنین چیزی هست که بعد ازلند بتونم از دانشگاه دیگه ای پذیرش بگیرم و اونجا درسم رو ادامه بدم؟ چون فکر میکنم این هزینه و وقتی که میگذارم برای رشته ای که دوستش دارم بذارم، بهتر و مفیدتر خواهد بود.
    بله امکان تغییر دانشگاه وجود دارد. پس از اخذ پذیرش دانشگاه جدید می توانید با اطلاع اداره مهاجرت نسبت به تغییر دانشگاه مورد تاییدDLI اقدام کنید.

Junior Member

سلام . ممنون ميشم دوستاني كه اطلاعات مفيدي دارند من رو راهنمايي كنند...
    من ارشد معماري از ايران دارم و براي ارشد مجدد در كانادا اقدام كردم حالا پذيرش هايي رو در سه رشته زير تونستم بگيرم....
    خودم با توجه به سابقه تحصيلم علاقه بيشتري به معماري دارم ولي شنيدم كه اوضاع اقتصادي معماران نسبت به مشاغل ديگه زياد تعريفي در كانادا نداره....
    ممنون ميشم اگر دوستان فارغ از كيفيت دانشگاه هاي ارائه دهنده هر كورس و احتمالا برخي مشكلات ديگر مثل طولاني تر شدن دوره ارشد در رشته هاي غير مرتبط با تحصيلات قبلي من (مثل مطالعات ساختمان) بفرمايند كه كدوم انتخاب مي تونه گزينه بهتري باشه...؟
    M.Arch
    M. Planning
    Master of building science ( construction managment)

پيشاپيش از راهنمايي تمامي دوستان سپاسگزارم.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط aghaghia19 نمایش پست ها
    سلام . ممنون ميشم دوستاني كه اطلاعات مفيدي دارند من رو راهنمايي كنند...
    من ارشد معماري از ايران دارم و براي ارشد مجدد در كانادا اقدام كردم حالا پذيرش هايي رو در سه رشته زير تونستم بگيرم....
    خودم با توجه به سابقه تحصيلم علاقه بيشتري به معماري دارم ولي شنيدم كه اوضاع اقتصادي معماران نسبت به مشاغل ديگه زياد تعريفي در كانادا نداره....
    ممنون ميشم اگر دوستان فارغ از كيفيت دانشگاه هاي ارائه دهنده هر كورس و احتمالا برخي مشكلات ديگر مثل طولاني تر شدن دوره ارشد در رشته هاي غير مرتبط با تحصيلات قبلي من (مثل مطالعات ساختمان) بفرمايند كه كدوم انتخاب مي تونه گزينه بهتري باشه...؟
    M.Arch
    M. Planning
    Master of building science ( construction managment)

پيشاپيش از راهنمايي تمامي دوستان سپاسگزارم.
    بستگی دارد که پذیرشهای فوق را از کجا و با چه شرایطی گرفته باشید. بدون آن اظهار نظر قطعی نمی توان کرد. مساله توییشن و کمک هزینه احتمالی و شرایط دانشگاه و استاد و موضوع کار در مقطع ارشدتان را هم باید اضافه کنید در غیر این صورت نمیتوان بین اینها مقایسه ای انجام داد. مثلا بین پذیرش با فاند توییشن دانشگاه تورنتو و سلف فاند دانشگاه ریرسون اگر هرکدام از این گزینه ها را مقایسه میکنید محلی از مقایسه وجود ندارد. اگر همه گزینه ها سلف فاند است باز میزان شهریه دانشگاه و شهر محل اقامت گزینه مهمی است. دتایل دقیقتری در صورت تمایل باید ارایه کنید تا بتوان اظهار نظر کرد.
    با ارشد معماری در هر یک از این گزینه ها بدون دغدغه غیرمرتبط بودن و طولانی شدن دوره می توانید شرکت کنید.

سلام خدمت همه دوستان
    سوالی داشتم درمورد همه هزینه های اپلای تا رسیدن به کانادا. از گرفتن ریزنمرات و ترجمه تا ورود به کانادا. فرض بر اینکه بخوام برای 3 یا 4 دانشگاه اپلای کنم و بتونم فول فاند بگیرم , چقدر باید هزینه کنم؟
    میدونم به عوامل متعددی بستگی داره فقط میخوام یه دیدی داشته باشم که به مشکل برنخورم.
    متشکرم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)