صفحه 158 از 318 نخستنخست ... 58108148149150151152153154155156157158159160161162163164165166167168208258 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,571 تا 1,580 , از مجموع 3180

موضوع: تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

ممنون دوست عزیز از راهنمایی تون
    پس طبقه گفته ی شما حتما نباید برای ورود به دانشگاه مدرک دیپلم دبیرستان داشت؟
    پس چطور دانشگاه ها مدارک و نمرات رو ارزیابی میکنن برای پذیرش دانشجو؟ مثلا در رشته های پزشکی که پذیرش دانشجو در بعضی از رشته ها به تعداد محدود هست چطور میشه رقابت کرد با کسایی که مدرک دیپلم همین جا رو با معدل های بالا دارن؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط aminca نمایش پست ها
    ممنون دوست عزیز از راهنمایی تون
    پس طبقه گفته ی شما حتما نباید برای ورود به دانشگاه مدرک دیپلم دبیرستان داشت؟
    پس چطور دانشگاه ها مدارک و نمرات رو ارزیابی میکنن برای پذیرش دانشجو؟ مثلا در رشته های پزشکی که پذیرش دانشجو در بعضی از رشته ها به تعداد محدود هست چطور میشه رقابت کرد با کسایی که مدرک دیپلم همین جا رو با معدل های بالا دارن؟
    دیپلم ایران را که باید داشته باشید و این دوره ها در واقع جبران نداشتن سال دوازدهم (پیش دانشگاهی) برای شما هستند. با ادمیشن دانشگاه باید چک کید که در این دوره ها باید چه معدلی داشته باشید.
    یک راه عملی تر دیگر اینست که دوره های دو ساله کالج راتمام کنید و بعد از طریق برنامه های pathway به دانشگاه منتقل شوید. چه رشته ای میخواهید بخوانید؟

دانشکده های پزشکی در کانادا از دیپلم قبول نمیکنند و برای رقابت برای ورودبه آنها داوطلبان باید مدرک لیسانس از دانشگاه معتبر با معدل عالی و نمره بالای MCAT و قبولی در مصاحبه و غیره داشته باشند.

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    دیپلم ایران را که باید داشته باشید و این دوره ها در واقع جبران نداشتن سال دوازدهم (پیش دانشگاهی) برای شما هستند. با ادمیشن دانشگاه باید چک کید که در این دوره ها باید چه معدلی داشته باشید.
    یک راه عملی تر دیگر اینست که دوره های دو ساله کالج راتمام کنید و بعد از طریق برنامه های pathway به دانشگاه منتقل شوید. چه رشته ای میخواهید بخوانید؟

دانشکده های پزشکی در کانادا از دیپلم قبول نمیکنند و برای رقابت برای ورودبه آنها داوطلبان باید مدرک لیسانس از دانشگاه معتبر با معدل عالی و نمره بالای MCAT و قبولی در مصاحبه و غیره داشته باشند.
    قلوب جان اگر یکی معدل لیسانسش خوب نباشه مثلا حول و حوش 16 اما معدل دکترای مهندسی از کانادا 4 از 4 باشه. میتونه پزشکی بخونه؟
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    قلوب جان اگر یکی معدل لیسانسش خوب نباشه مثلا حول و حوش 16 اما معدل دکترای مهندسی از کانادا 4 از 4 باشه. میتونه پزشکی بخونه؟
    اقامت کانادا را که باید داشته باشید. معدل دکترای مهندسی فکر نکنم تاثیری داشته باشد و احتمالا معدل درسهای مرتبط و امتحان MCAT مهمتر است. درصد پذیرش هم پایین است. آمار قبولی پارسال را اینجا ببینید:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post1907077

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. at Industrial Marketing

سلام دوستان گرامی
    بنده حدودا 2 ماه دیگه به همراه همسر و پسرم از طریق مهاجرتی داریم می آییم تورنتو. مدرکم MSc. از یکی از دانشگاه های خوب سوئد در رشته بازاریابی صنعتی و با معدل B بوده و در سال 2006 فارق التحصیل شده ام. دروس فوق لیسانس، پایان نامه و مدرک صادر شده نیز به زبان انگلیسی بوده است.
    حال سوالم این است که آیا این شانس وجود دارد که در خصوص دکتری از یک دانشگاه خوب کانادا در همین رشته بازاریابی پذیرش با فاند و یا بورسیه بگیرم؟ فکر کنم امتحان آیلتس چون فوق بنده به زبان انگلیسی بوده لازم نیست. درسته؟ واصولا برای این رشته در مقطع دکتری و در سطح آکادمیک کار مناسبی دردانشگاه و یا بازار کار آنجا پیدا می شود؟ واقعا عاقلانه است برای این رشته در کانادا دکتری گرفت؟ بنده 18 سال سابقه کار در همین رشته و در صنایع سنگین در ایران داشته و مدرس بازاریابی راهبردی در موسسات آموزش عالی نیز می باشم.
    خیلی ممنونم میشم دوستان بزرگوار راهنمایی بفرمایند.
    ارادتمندم

Junior Member

سلام میخاستم بدونم کسی راجع به رشته غواصی اطلاعاتی داره؟

من برای مستر دو دانشگاه مونترال اقدام کردم و رد شدم بدلیل عدم داشتن مهارت کافی دوستان چه توصیه ای می کنند.من در زمینه آب درس خوندم و کار کردم و میخواهم رشته ام را به سازه های ساختمانی تغییر دهم.
    معدل لیسانس 14.9 ؛ 6سال سابقه کار مرتبط ؛
    Envoyé: 2011.1.8 Numéro de dossier : 2011.4.28 TCFQ : B1comprehension B2 Expression Ingénieur civil
    Lettre d`attente : 2013.11.25 Entrevue et reussite : 2014-5-29 Reçu par Sydney :2014-07-3 FN :2014-09-16 mis en jour et Médicale: 2014-11-03
    Médicale Envoyé : 2014-12-8 Visa : 2015-1-20

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط sami123 نمایش پست ها
    سلام دوستان گرامی
    بنده حدودا 2 ماه دیگه به همراه همسر و پسرم از طریق مهاجرتی داریم می آییم تورنتو. مدرکم MSc. از یکی از دانشگاه های خوب سوئد در رشته بازاریابی صنعتی و با معدل B بوده و در سال 2006 فارق التحصیل شده ام. دروس فوق لیسانس، پایان نامه و مدرک صادر شده نیز به زبان انگلیسی بوده است.
    حال سوالم این است که آیا این شانس وجود دارد که در خصوص دکتری از یک دانشگاه خوب کانادا در همین رشته بازاریابی پذیرش با فاند و یا بورسیه بگیرم؟ فکر کنم امتحان آیلتس چون فوق بنده به زبان انگلیسی بوده لازم نیست. درسته؟ واصولا برای این رشته در مقطع دکتری و در سطح آکادمیک کار مناسبی دردانشگاه و یا بازار کار آنجا پیدا می شود؟ واقعا عاقلانه است برای این رشته در کانادا دکتری گرفت؟ بنده 18 سال سابقه کار در همین رشته و در صنایع سنگین در ایران داشته و مدرس بازاریابی راهبردی در موسسات آموزش عالی نیز می باشم.
    خیلی ممنونم میشم دوستان بزرگوار راهنمایی بفرمایند.
    ارادتمندم
    برای نیاز به مدرک آیلتس اگر دوره شما در سوئد به زبان انگلیسی و طول دوره حداقل دوسال باشد، با تاییدیه دانشگاه از آزومن زبان معاف میشوید.
    برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری اگر قصد کار آکادمیک نداشته باشید (که آنهم شرایط و محدودیتهای خود را به همراه زمان طولانی انتظار و ریسک ضمنی دارد) چندان توصیه نمیشود. یک راه مطمینتر دوره های کوتاه مدت در کانادا مرتبط با رشته و سپس جستجوی کار و یا یک دوره مستر مجدد می تواند باشد.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط haward نمایش پست ها
    من برای مستر دو دانشگاه مونترال اقدام کردم و رد شدم بدلیل عدم داشتن مهارت کافی دوستان چه توصیه ای می کنند.من در زمینه آب درس خوندم و کار کردم و میخواهم رشته ام را به سازه های ساختمانی تغییر دهم.
    معدل لیسانس 14.9 ؛ 6سال سابقه کار مرتبط ؛
    اگر منظورتان تغییر رشته از کشاورزی-آبیاری و یا منابع آب و مشابه به سیویل- سازه و مشابه است طبعا به علت تفاوت ساختاری و دروس گذرانده پایه در این دو گروه تغییر رشته بسیار سخت و پذیرش حتی با هزینه شخصی عموما امکانپذیر نیست. بهتر است در صورت توانایی مالی برای لیسانس درخواست دهید و سپس در صورت پذیرش در صورت امکان برخی واحدهای دوره قبلی را درخواست دهید تا معادل سازی نمایند(احتمال آنهم ممکن است با توجه به دانشگاه قبلی و جدید زیاد نباشد) یا اینکه در گرایشی نزدیکتر به مقطع لیسانس برای ارشد اقدام کنید.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

من برای ارشد در رشته جامعه شناسی دانشگاه مونترال میخوام درخواست بفرستم ؛ خودم ارشد دارم در یک رشته غیر مرتبط . به نظرتون بهم پذیرش میدهند ، تو سایتش نوشته :
    holds a B. Sc . in Sociology , or a BA with a major in sociology, or a joint honors bachelor's degree with sociology attest equivalent education . The holder of a bachelor's degree with a minor in sociology or sociology training without bachelor's degree may be admitted conditionally to the success of a qualifying set by the Graduate Studies Committee on review of the file and its profile
    و در ضمن در مورد مدرک زبان فرانسه، آیا تف کیو را قبول میکنند ؟ کسانی که با دانشگاههای کبک آشنا هستند اگه راهنمایی کنند ممنون میشم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)