نقل قول نوشته اصلی توسط reza82 نمایش پست ها
در مورد این قرض اورژانس, در مورد دانشگاه آلبرتا من میتونم بهت بگم. دانشگاههای دیگه رو نمیدونم.

اینجا اگه وضعت خیلی دیگه خراب باشه, یه چیزی بهت میدن به این نام که گفتی. منتها مبلغش فکر میکنم نهایت دو هزار دلار باشه, اما اسمش روشه "قرض". دلیلش هم که بهت میدن اینه که مثلا استادت پولت رو نداده یا پولی از ایران برات نرسیده یا همچین چیزی. یعنی باید بهشون ثابت کنی که این ماه من لنگم, اونا هم بهت دو هزار دلار قرض میدن و میگن تا دو ماه فرصت داری پس بدی (ماهی هزار دلار). پس برای زندگی یا چیزای دیگه به هیچ عنوان روی این حساب نکن. (حواست باشه که فقط شهریه ات ترمی حداقل پنج هزار دلاره!)

اما یه چیز دیگه هست به اسم کمک مالی (بلاعوض). یعنی دیگه لازم نیست پس بدی. اون مبلغش حداکثر دو هزار دلاره, و میتونی اوایل ترم زمستون اقدام کنی و شرایطش اینه که ترم پاییز گذشته و همون زمستون رو تمام وقت دانشجو بوده باشی, و بتونی به دانشگاه ثابت کنی که عنقریبه که از گشنگی بمیری. اونوقت دو ماه بعد میبرن تو کمیسیون راجع بهش بحث میکنن و میبینن که خب شما (دور از جون) اگه راست گفته باشی که تا حالا جان به جان آفرین تسلیم کردی اگرم دروغ گفته باشی که کلا قضیه منتفیه. پس بهت نمیدن!!
اینا رو جدی گفتم هان! من دو نفر رو میشناسم که اجاره خونشون رو نداشتن بدن, فاند هم نداشتن, اجازه کار هم نداشتن! همه ی مدارک رو هم نشون دادن! ولی بعد از دو ماه جوابش اومد که شما واجد شرایط نیستی.

مخلص کلوم!: اگه فاند نداری و پول هم نداری بیخیال کانادا شو! (یا با شرایط سخت بی پولی بساز, چون احتمال گرفتن کمک از دانشگاه یا دولت به شدت ضعیفه)
شرمنده از اینکه خیلی رک صحبت کردم چون دارم خودم این چیزا رو با گوشت و پوست حس میکنم.
دمت گرم.خيلي ممنونم ازت كه جوابمو دادي.چون واقعا چند وقتي بود كه دنبال جوابش مي گشتم.پس ارزش ريسكشو نداره.