صفحه 152 از 318 نخستنخست ... 52102142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161162202252 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,511 تا 1,520 , از مجموع 3180

موضوع: تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

Banned

پیش فرض پاسخ : تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

سلام دوستان من پاییز ۲۰۱۰ ویزا گرفتم ۳ ماه بعدش رفتم اونجا و استادی پرمیت هم گرفتم ولی‌ بخاطر مسائل پولی‌ منصرف شدمو ثبت نام نکردم جایی. بعده ۲ هفته برگشتمو دیگه نرفتم با اینکه ویزام مالتیپل بود. اونموقع از سننکا کالج پذیرش گرفته بودم برا undergrad. مدارکم کامل بود. داییم که تورنتو زندگی‌ می‌کنه رو به عنوانه ساپورتر مالی معرفی‌ کرده بودم. و یکی دیگه از دایی هام که ایران شرکت داره. الان بعد ۴ سال می‌خوام باز اقدام کنم به نظر شما اگه برای جورج براون کالج اقدام کنم بم ویزا میدان؟ تو‌ این مدت دانشگاه آزاد درس می‌خوندم و توی مجتمع فنی دوره‌های شبکه رو گذروندم. دلیل اینکه برگشتم رو میخوام این اعلام کنم که داییم میخواست از طرف شرکتش بره چین و من اونجا تنها نمی تونستم زندگی کنم.دلیل اینکه میخوام به جای دانشگاه برم کالج هم میخوام بگم چون ارزونتره میخوام اینکارو کنم و بعد از اینکه تموم شه برای فوق برم یه دانشگاه که ابنطوری از نظر مالی به صرفه تره . خیلیم راحت تره که نشون بدم از پس هزینه هاش برمیام چون خیلیم پولدار نیستیم.
    ولی شنیدم که به کالج سخت ویزا می دن. ولی همین که من اونجا لنگر ننداختم نمی تونه نشونه tie به ایران باشه؟
    ضمنا میتونم از شرکت ذاییم تو ایران نامه بگیرم که بهم نیاز داره و بهم کار میده اگه برگردم ایران و بگم این مدت هم اونجا کار میکردم.
    ویرایش توسط darkproc : February 26th, 2015 در ساعت 09:05 PM

Member lionelmessi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chem Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط faranak7799 نمایش پست ها
    سلام دوستان:
    من برای یکی از دوستام در رشته گیاهان دارویی نیاز به راهنمایی شما دارم:
    ایشون فوق لیسانس گیاهان دارویی دارن از دانشگاه آزاد و 3 سال هم سابقه کاری مرتبط، میخوان برای یکی از دانشگاههای کبک (حتمن کبک باشه چون داییشون اونجا زندگی میکنند) چه فرانسه چه انگلیسی اقدام کنند. در هر مقطعی که شد! میخواستم بدونم حداقل هایی که ایشون باید داشته باشند چی هست برای پذیرش؟
    ممنون از راهنمایی تون

حداقل‌ها از دانشگاهی به دانشگاه دیگه و البته با توجه به مقطع فرق میکنه، باید حتما سایت دانشگاه‌ها رو ببینید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

دوستان یه سوال خیلی ابتدایی داشتم:
    "برای گرفتن ویزای تحصیلی آیا باید قبلش حتما شهریه ی کامل را به حساب دانشگاه واریز کرده باشیم یا اینکه اول ویزا را میگیریم و سپس با ورود به کانادا اون هزینه را پرداخت میکنیم؟"

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

نقل قول نوشته اصلی توسط safarkarde نمایش پست ها
    دوستان یه سوال خیلی ابتدایی داشتم:
    "برای گرفتن ویزای تحصیلی آیا باید قبلش حتما شهریه ی کامل را به حساب دانشگاه واریز کرده باشیم یا اینکه اول ویزا را میگیریم و سپس با ورود به کانادا اون هزینه را پرداخت میکنیم؟"
    با توجه به تجربه خودم من تا الان كه ويزا گرفتم و هنوز هم ايران هستم و ترم دانشگاهي من پاييز2015 مياشد هزينه ايي به دانشگاه نپرداختم ، اما مدارك مالي براي سفارت بايد قانع كننده باشد كه از عهده هزينه ها بر مي اييد
    موفق باشيد

سلام دوستان

در کانادا معدل ارشد مهم تر هست یا کارشناسی؟ و حداقل معدلی که دانشگاه به عنوان minimum requirements اعلام کرده مربوط به کارشناسی می شه؟ درسته؟ و این که اساتید به معدل های افراد هم توجه می کنند و یا صرفا در حد پاس کردن مینیمم های دانشگاه براشون مهمه.

با تشکر

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl6678 نمایش پست ها
    سلام دوستان

در کانادا معدل ارشد مهم تر هست یا کارشناسی؟ و حداقل معدلی که دانشگاه به عنوان minimum requirements اعلام کرده مربوط به کارشناسی می شه؟ درسته؟ و این که اساتید به معدل های افراد هم توجه می کنند و یا صرفا در حد پاس کردن مینیمم های دانشگاه براشون مهمه.

با تشکر
    بستگی به دانشگاه داره. بعضی دانشکده ها معدل کارشناسی را هم در نظر میگیرند و بعضی فقط ارشد.
    اساتید مسلما نه فقط به معدلهای افراد توجه میکنند بلکه تک تک نمرات درسهای مهم هم را هم ممکنست درنظر بگیرند و هر عامل دیگری که برایشان مهم باشد.

ApplyAbroad Guru

سلام دوستان

با تشکر
    در تایید و تکمیل فرمایش جناب Globe باید فقط این نکته را عرض کنم که برای پذیرش مستر مجدد اگر اقدام میکنید تحصیلات تکمیلی طبعا کارشناسی شما را با مینیممهای دانشگاه چک میکند و برای PHd هر دو را. فقط برای برخی دانشگاهها به جای معدل مینیمم کارشناسی شصت واحد یا دوسال آخر را ملاک میگذارند که با بررسی سایت مربوطه و یا سوال از طریق ایمیل تحصیلات تکمیلی می توانید اطمینان پیداکنید

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    در تایید و تکمیل فرمایش جناب Globe باید فقط این نکته را عرض کنم که برای پذیرش مستر مجدد اگر اقدام میکنید تحصیلات تکمیلی طبعا کارشناسی شما را با مینیممهای دانشگاه چک میکند و برای PHd هر دو را. فقط برای برخی دانشگاهها به جای معدل مینیمم کارشناسی شصت واحد یا دوسال آخر را ملاک میگذارند که با بررسی سایت مربوطه و یا سوال از طریق ایمیل تحصیلات تکمیلی می توانید اطمینان پیداکنید
    علت سوالم این بود که بنده معدل ارشدم به مراتب بهتر از کارشناسی است هر چند کارشناسی هم فکر کنم مینیمم اکثر دانشگاه ها رو داشته باشم اما یکی از دوستان می گفتن که در کانادا اگه مینیمم ها رو داشته باشم معدل دوره ارشد بیشتر براشون ارزش داره تا کارشناسی.. (بر خلاف آمریکا) تا چه حد این موضوع صحت داره؟

ApplyAbroad Guru

علت سوالم این بود که بنده معدل ارشدم به مراتب بهتر از کارشناسی است هر چند کارشناسی هم فکر کنم مینیمم اکثر دانشگاه ها رو داشته باشم اما یکی از دوستان می گفتن که در کانادا اگه مینیمم ها رو داشته باشم معدل دوره ارشد بیشتر براشون ارزش داره تا کارشناسی.. (بر خلاف آمریکا) تا چه حد این موضوع صحت داره؟
    قاعدتا برای پذیرش PhD معدل و سوابق ارشد شما و موضوع پایان نامه در پذیرش مهمتر است هرچند در بسیاری موارد مینیمم کارشناسی هم در کانادا چک می شود. مشکل البته وقتی است که یکی از مینیممها را (هرکدام از ارشد یا کارشناسی) نداشته باشید. به عنوان نمونه یکی از دوستان برای PhD یکی از دانشگاههای کانادا اقدام کرده بود و با داشتن مینیمم کارشناسی و ارشد دانشگاه و صرفا به دلیل کمتر بودن معدل ارشد از مینیمم دانشکده برای مستر مجدد پذیرش داده بودند و گفته شده بود پذیرش PhD به همین علت ریجکت شده اند در حالی که استاد هم داشتند و از نظر استاد هم برای PhD کاندید بودند. برای جبران معدل کارشناسی در کیس شما هم نمره GRE خوب در اکثر موارد در آمریکا تاثیر مثبت و قابل قبولی دارد.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

سلام دوستان ,ممنون میشم اگه به سوالم جواب بدین
    فرستادن سرفصل دروس نیازی به ترجمه رسمی داره ؟ یا اینکه خودم هم میتونم خلاصه و ترجمش کنم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)