صفحه 110 از 318 نخستنخست ... 1060100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120160210 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,091 تا 1,100 , از مجموع 3180

موضوع: تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

Senior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

نقل قول نوشته اصلی توسط OMID-313 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    چند تا سوال داشتم که ممنون میشم راهنمایی بفرمایید:

1. در مورد شهریه دانشجویان مستر و دکترا ، دانشگاه کلگری نوشته که سال اول شهریه 12600 دلاره ولی سالهای بعدی 3700 دلاره. آیا این درسته یا من اشتباهی فهمیدم؟
    2. آیا این قضیه کم شدن شهریه در سالهای بعدی در همه دانشگاه های کانادا اجرا میشه ؟
    3. اگه از سال دوم شهریه کم میشه ، آیا به همون نسبت فاند را هم کمتر میکنن !؟ یا اینکه میشه مابه التفاوت اونو پس انداز کرد !!؟
    4. بعضی دانشگاه برای اپلای 2 نسخه Hardcopy از ریزنمرات و دانشنامه میخان. این دقیقا یعنی چی !؟ میشه یکیش را کپی کرد !؟ یا اینکه باید هر کدوم جداگانه بصورت رسمی باشند !!؟ (مثلا برای دانشنامه و ریزنمرات، ما که کلا یک نسخه اصلی داریم فقط. اگه کپی معمولی بکنیم کفایت میکنه!؟ یا باید کپی برابر اصل بکنیم!؟ ترجمه اش چطور؟)

خیلی خیلی ممنون
    1- من خودم چک نکردم ولی از یکی از دوستان همچین قضیه ای رو شنیدم! پس ظاهرا درست متوجه شدید.
    2- خیر! تو همه دانشگاه های کانادا همچین قضیه ای صادق نیست!
    3- بستگی به مطالبی خواهد داشت که از طرف استاد تو نامه فاندتون نوشته میشه! اگه توش قید بشه که شما در طول مدت تحصیلتون سالانه 18000 دلار فاند میگیرید، این یعنی اینکه این زقم ثابته و میتونید پس انداز داشته باشید!
    4- شما اصل مدرک رو که از دانشگاه بگیرید میتونید ازش هر چند بار که بخواید ترجمه رسمی بگیرید. کپی امکان پذیر نیست و هر ترجمه باید جداگونه باشه! البته دارالترجمه هزینه یک بار ترجمه رو از شما میگیره (بستگی به معرفتش داره!) ولی هزینه مهر وزارت امور خارجه و دادگستری باید جداگونه پرداخت بشه!

سلام دوستان
    آقا من یکبار پرسیدم کسی جواب نداد.اگه بخوام با هزینه ی شخصی تو دانشگاهای کانادا master بخونم معدل مهمه؟یا فقط برای کسایی که می خوان فاند بگیرن؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid2pack نمایش پست ها
    سلام دوستان
    آقا من یکبار پرسیدم کسی جواب نداد.اگه بخوام با هزینه ی شخصی تو دانشگاهای کانادا master بخونم معدل مهمه؟یا فقط برای کسایی که می خوان فاند بگیرن؟
    با هزینه شخصی هم بخواهید بخوانید باید مینیممهای موردنظر دانشکده را داشته باشید، و اگر مستر با تز بخواهید بخوانید بهرحال باید استادی سرپرستی تز شما را قبول کند.

Junior Member

1. مقطع تحصیلی و دانشگاه : کارشناسی دانشگاه شیراز و کارشناسی ارشد دانشگاه تهران
    2. معدل: کارشناسی 13.4 و ارشد 16.4
    3. رشته: مهندسی شیمی
    4. نمره زبان: 111(R29, L28, S26, W28)
    5.نمره GRE : بخش کوانت170 بخش وربال150 بخش نوشتاری 3.5
    6. تعداد مقاله و نوع: 3 تا ISI چاپ شده با ضریب +3
    7. کشورهای مورد نظر به عنوان اولویت: آمریکا-کانادا - استرالیا - اروپا
    9. سایر فاکتورهایی که میخاید مورد توجه قرار بگیره: فاند کامل
    ممنون از لطفتون

هر تاپیکی رو که میخونم هر کسی ی چیزی گفته.لطفا ی نفر که میدونه جواب بده:
    1)برای فاند گرفتن (برای TA or RA ) اول باید با استاد صحبت کرد بعد درخواست داد به دانشگاه یا برعکس؟
    2)من الان دارم کارشناسی رو تموم می کنم و می خوام برای master اقدام کنم.الان با مدارکی که دارم و ریز نمرات دانشگاه میتونم اپلای کنم دیگه؟حالا هر وقت ریز نمرات رسمی هم اومد اونا رو هم می فرستم.درسته دیگه؟
    3)توصیه نامه و مابقی مادارکی رو که می خوام از دانشگاه بگیرم برای ضمیمه کردن به cv نمونه ی خاصی داره یا اینکه خودم به انگلیسی بنویسم و بدم دانشگاه روی کاغذ آرم دار پرینت کنن بهم بدن؟
    4)پیج استاد ها رو توی کدوم قسمت سایت میشه دید؟

میدونم جای سوال 2 و 3 اینجا نیست ولی واقعا توی تاپیک های دیگه کسی جواب نمیده.در موارد مشابه هم هر کسی ی چیزی گفته!لطفا راهنمایی کنید.
    ویرایش توسط nima93 : November 28th, 2013 در ساعت 09:04 PM

Member Mana_R آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران - امیرکبیر

نقل قول نوشته اصلی توسط hessam86 نمایش پست ها
    دوست عزیز اون چیزایی که mana_r گفتن درسته به غیر از مورد سوم! یعنی TA برگه هم صحیح میکنه!!
    در دانشگاه كنكورديا دو پست مختلف هستند يعنى شما ميتونيد يا ماركر باشيد يا TA يا هردو! از شرايط دانشگاههاى ديگه خبر ندارم!
    دستمزد شما به عنوان ماركر بر اساس تعداد دانشجو و براى TA بر اساس ساعات تدريس+ آماده سازى تعيين ميشه.

Junior Member

سلام دوستان... کسی در مورد کالج های زبان تو کانادا اطلاعاتی داره؟ تو ونکور کالجی رو میشناسید؟ جریانشون چیه.. مثل دانشگاها باید اپلای کنی و مدارکی بفرستی و ... ؟ لطفاً لطفاً اگر میشه راهنماییم کنید، یه کم عجله دارم... مرسی.

Member setare1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی کامپیوتر

نقل قول نوشته اصلی توسط nima93 نمایش پست ها
    1)برای فاند گرفتن (برای TA or RA ) اول باید با استاد صحبت کرد بعد درخواست داد به دانشگاه یا برعکس؟

4)پیج استاد ها رو توی کدوم قسمت سایت میشه دید؟
    سلام تا جایی که من از حرفای دوستان فهمیدم خودمون دنبال استاد باشیم و اکی رو بگیریم شانسمون رو بالا میبره . دنبال اساتیدی باشید که زمینه تحقیقاتیش به مقاله هاتون نزدیک باشه .

کدوم دانشگاه؟ سرچ کنید دیگه با این کلمه مثلا : Faculty
    مثلا این مال دانشگاه بریتیش کلمبیاست
    https://www.cs.ubc.ca/our-department/people/faculty

Member naviditaly آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد مخابرات-پلی تکنیک تورینو

سلام دوستان،من یه سری از پست ها رو خوندم و مورد مشابه پیدا نکردم،واسه همین دارم این رو مینویسم
    من الان دانشجو ارشد تو دانشگاه پلی تکنیک تورینو ایتالیا هستم و احتمالا تا اخر سال تحصیلی تموم میکنم.به دلایل شخصی یه جورایی باید برم کانادا.با 2 تا از دوستام که کانادا زندگی میکنن صحبت کردم و بهم گفتم اینجا رسما مدارک دانشگاه های خود کانادا در اولویت هستند و تو با مدرکت خیلی سخت میتونی کار گیر بیاری،به همین دلیل تقریبا بیخیال این شدم که برای تز برم و سعی کنم واسه کار بمونم.به دلیل بحث مالی نیاز به فاند هم دارم و با توجه به مسائلی که دوستم تعریف میکرد احتمال فاند گرفتن برای دکترا برای من پایینه و دوستم پیشنهاد داد برای یه مستر دیگه اقدام کنم
    سوال من اینه،اولا شما هم با این حرفایی که دوستام زدن موافقید و دوما به نظر شما بهترین کار چیه
    درضمن یه چیزایی هم در مورد کو-آپ شنیدم که نمیدونم روش میشه حساب کرد یا نه.
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    درضمن من مخابرات میخونم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط naviditaly نمایش پست ها
    سلام دوستان،من یه سری از پست ها رو خوندم و مورد مشابه پیدا نکردم،واسه همین دارم این رو مینویسم
    من الان دانشجو ارشد تو دانشگاه پلی تکنیک تورینو ایتالیا هستم و احتمالا تا اخر سال تحصیلی تموم میکنم.به دلایل شخصی یه جورایی باید برم کانادا.با 2 تا از دوستام که کانادا زندگی میکنن صحبت کردم و بهم گفتم اینجا رسما مدارک دانشگاه های خود کانادا در اولویت هستند و تو با مدرکت خیلی سخت میتونی کار گیر بیاری،به همین دلیل تقریبا بیخیال این شدم که برای تز برم و سعی کنم واسه کار بمونم.به دلیل بحث مالی نیاز به فاند هم دارم و با توجه به مسائلی که دوستم تعریف میکرد احتمال فاند گرفتن برای دکترا برای من پایینه و دوستم پیشنهاد داد برای یه مستر دیگه اقدام کنم
    سوال من اینه،اولا شما هم با این حرفایی که دوستام زدن موافقید و دوما به نظر شما بهترین کار چیه
    درضمن یه چیزایی هم در مورد کو-آپ شنیدم که نمیدونم روش میشه حساب کرد یا نه.
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    درضمن من مخابرات میخونم
    شما رزومه تون رو در بخش شانس پذیرش بگذارید تا بشه نظر داد.
    Co-op معمولا برای دوره های لیسانس است و در دوره دکترا معمولا وجود ندارد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)