صفحه 112 از 318 نخستنخست ... 1262102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122162212 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,111 تا 1,120 , از مجموع 3180

موضوع: تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

سلام.
    اگر کسی 16000 تا برای ارشد فاند داشته باشه و شهریه دانشگاه هم سالی 16000 تا باشه یعنی هیچی براش نمیمونه ؟ یا کلاً اونهایی که فاند دارن شهریه پرداخت نمیکنن؟
    با تشکر.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط metil نمایش پست ها
    سلام.
    اگر کسی 16000 تا برای ارشد فاند داشته باشه و شهریه دانشگاه هم سالی 16000 تا باشه یعنی هیچی براش نمیمونه ؟ یا کلاً اونهایی که فاند دارن شهریه پرداخت نمیکنن؟
    با تشکر.
    چرا در کانادا معمولا شهریه را هم باید از فاندتان پرداخت کنید مگر اینکه بطور جداگانه به شما اسکالرشیپ معافیت ازشهریه هم داده باشند.

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

سلام دوستان
    اونطور که من از نتایج پذیرش و گفته های دوستان متوجه شدم ، فاندی که دانشگاه SFU به دانشجویان دکترا میده حدود 20.000 دلار است که اگه شهریه 5.000 دلاری را ازش کم کنیم حدود 15.000 دلار در سال و یا به عبارتی حدود 1200 دلار در ماه باقی میمونه.
    یعنی با این حساب به هیچ وجه نمیشه با این فاند بصورت متاهلی زندگی کرد دیگه ؛ درسته !!!؟
    پس دانشجویان متاهل چطوری اونجا در شهر گرونی مثل برنابی ونکوور با این فاند کم زندگی میکنند !!؟
    یعنی کسی که متاهله باید قید این دانشگاه را بزنه !!؟ جریان چیه !؟
    خیلی ممنون
    .You can either have results or excuses; not both

Junior Member

با سلام خدمت دوستان عزیز

می خواستم ببینم اگر دانشجویی برای ارشدش از دانشگاه Calgary فاند TA بگیره، آیا این فاند هزینه هاشو پوشش می ده یا نه؟ (دپارتمان علوم کامپیوتر)

منظور هم از هزینه ها، شهریه دانشگاه، مسکن، خوراک و پوشاک و سایر هزینه های مرتبطه.

در ضمن اگر کسی از دوستان اطلاعات کاملی از هزینه ها داره، ممنون میشم بیان کنه؛ تا هم من هم بقیه دوستان ازش استفاده کنه!

ApplyAbroad Hero minoo.shahriar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Business

نقل قول نوشته اصلی توسط culture نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز

می خواستم ببینم اگر دانشجویی برای ارشدش از دانشگاه Calgary فاند TA بگیره، آیا این فاند هزینه هاشو پوشش می ده یا نه؟ (دپارتمان علوم کامپیوتر)
    فاند کامل هست؟ مبلغش چقدر هست؟
    Never Stop Dreaming Of A Better Tomorrow

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Mathematics

الان برای کلگری که 12000 تا شهریه دکتری زده یعنی قراره از فاند 20000 تایی پرداخت بشه؟؟؟؟

اینجوری که 12-13 هزارتاش شهریه و فی میره که با بقیشم پول خونه رو بدیم چیزی برای غذا خوردن و زنده موندن هم نمیمونه چه برسه به تحصیل!!

یه جای این قضیه ایراد داره ... این دیگه اسمش فاند نیست که ...

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط violet11 نمایش پست ها
    الان برای کلگری که 12000 تا شهریه دکتری زده یعنی قراره از فاند 20000 تایی پرداخت بشه؟؟؟؟

اینجوری که 12-13 هزارتاش شهریه و فی میره که با بقیشم پول خونه رو بدیم چیزی برای غذا خوردن و زنده موندن هم نمیمونه چه برسه به تحصیل!!

فاند که همه جا 20 هزار دلار نیست. این دوستمان یک مورد خاص در SFU را گفتند. من فاندهای خیلی بیشتر و کمتر را هم دیده ام. طبعا کمترش دیگه فول فاند نمیشه اسمش رو گذاشت.

Senior Member Context آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Living in Toronto

نقل قول نوشته اصلی توسط violet11 نمایش پست ها

بپرسید ببینید که Tuition Waiver هم میدن یا نه.
    بعضی جاها هم یه فلوشیپ دارن که شهریه اینترنشنال رو مساوی شهریه domestic میکنه (یعنی مابه تفاوتش رو میدن)

در هر دوصورت چیزی برای زنده موندن میمونه فک کنم :دی

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Mathematics

این پست رو کلاً ویرایش میکنم !

الان باید دوستان شاغل به تحصیل الان لطف کنند و یه نمونه از دریافتی و پرداختی اخیر خودشون رو برای روشن شدن موضوع بگن .

پی نوشت:
    دانشگاههای ایالت بریتیش کلمبیا مثل SFU و UBC قانون معافیت شهریه رو برای دانشجوهای دکتری که TA میگیرن داره ... و البته شهریه در دانشگاهی مثل SFU برای اینترنشنال و بومی تقریباً یکیه
    ویرایش توسط violet11 : December 27th, 2013 در ساعت 11:41 AM

Junior Member

با سلام

اگر یکی از دوستان پیدا بشه و در مورد شهریه و این چیزها تو دانشگاه کلگری حرف بزنه، خیلی خوبه.

تا جایی که من میدونم، دپارتمان علوم کامپیوتر دانشگاه کلگری به همه دانشجوهای تحصیلات تکمیلیش TA میده. البته awardهای دیگه ای هم وجود داره، اما TA رو به همه میده.

اما نکته ای که من تا حالا فهمیدم (البته اگه درست باشه)، پولی که به TA میدن حدود 21 تا 22 هزاره. با توجه به شهریه دانشگاه، که حدود 12 تا 13 هزارتاست. چیز خیلی خاصی برای زندگی باقی نمی مونه. البته شهریه سال اول و دوم برای فوق فرق می کنه و برای سال دوم خیلی کم میشه. برای دانشجویان دکترا هم همینطوره و وقتی امتحان جامع می دند، این شهریه کم میشه.

این چیزهایی هست که تا حالا من فهمیدم (البته اگه درست باشه).

خیلی خوبه یکی از دوستانی که اونجاس بیاد نظر بده و این دغدغه هایی که برای همه دوستان به وجود اومده رو جواب بده.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)