صفحه 139 از 318 نخستنخست ... 3989129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149189239 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,381 تا 1,390 , از مجموع 3180

موضوع: تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

با سلام
    خیلی ممنون میشم اگه سوالی که تو ذهنم هست و منو واسه اپلای مردد میکنه رو پاسخ بدین.
    من دی ماه 92 از ارشدم دفاع کردم و میخوام واسه اپلای اقدام کنم ولی مدرک زبانم هنوز آماده نیست. زبانم خوبه ولی مطمئن نیستم بتونم آیلتس 6.5 بگیرم. فقطم میتونم یه آزمون بدم و بعد از اون ددلاین دانشگاهها که اکثرا 15 ژانویه هست میگذره. مطمئنا بیشتر بخونم هم زبانم بهتر میشه و جای بهتری هم میتونم ادمیشن بگیرم. به خاطر همین مرددم امسال اپلای کنم واسه یه دانشگاه معمولی( اونم در صورتی که 6.5 بیارم) یا کلا بزارم واسه سال بعد با یه نمره بهتر و یه دانشگاه بهتر. تنها چیزی که نمیدونم اینه که واسه دکترا دانشگاهها چقدر واسشون تاریخ دفاع ارشد و سن مهممه؟ یعنی احتمال داره به خاطر اینکه یشتر از دو سال از فارق التحصالیم بگذره قبولم نکنن؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط pourazizi نمایش پست ها
    با سلام
    خیلی ممنون میشم اگه سوالی که تو ذهنم هست و منو واسه اپلای مردد میکنه رو پاسخ بدین.
    من دی ماه 92 از ارشدم دفاع کردم و میخوام واسه اپلای اقدام کنم ولی مدرک زبانم هنوز آماده نیست. زبانم خوبه ولی مطمئن نیستم بتونم آیلتس 6.5 بگیرم. فقطم میتونم یه آزمون بدم و بعد از اون ددلاین دانشگاهها که اکثرا 15 ژانویه هست میگذره. مطمئنا بیشتر بخونم هم زبانم بهتر میشه و جای بهتری هم میتونم ادمیشن بگیرم. به خاطر همین مرددم امسال اپلای کنم واسه یه دانشگاه معمولی( اونم در صورتی که 6.5 بیارم) یا کلا بزارم واسه سال بعد با یه نمره بهتر و یه دانشگاه بهتر. تنها چیزی که نمیدونم اینه که واسه دکترا دانشگاهها چقدر واسشون تاریخ دفاع ارشد و سن مهممه؟ یعنی احتمال داره به خاطر اینکه یشتر از دو سال از فارق التحصالیم بگذره قبولم نکنن؟
    سنتون اهمیتی نداره.

ApplyAbroad Hero ehsan1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie des Matériaux-Université du Québec(Material Eng. Msc)

نقل قول نوشته اصلی توسط AriA_Ev نمایش پست ها
    "متاسفانه تو فروم مربوطه کسی نبود...اینجا هم مطرح میکنم"

سلام
    چند وقتیه که ویزای مهاجرتیمون اومده و چند ماه دیگه به تورنتو میایم...چند سوال

من اینجا فوق دیپلم (کاردانی) کامپیوتر نرم افزار گرفتم با معدل 18...میخواستم ببینم برای اپلای تو کالج یا دانشگاه میتونم ازش استفاده کنم یا نه؟ مثلا اینو به عنوان مدرک 2 ساله حساب کنن و بتونم ادامش بدم یا بعضی کرس هارو تطبیق بدن یا به عنوان پیشنیاز هایی که میخوان مثل زبان و ریاضی بتونم ازش استفاده کنم...اصلا مدرک کاردانی رو اعتباردهی میکنن؟

ضمن اینکه اگر کاردانیم قبول نشه با توجه به اینکه من بالای 21 سال هستم و بیش از 4 ساله که از دبیرستانم گذشته میتونم از سیستم دانشجوی بزرگسالشون استفاده کنم و امتحال ورودی بدم..در اون صورت به نظرتون نیاز هست از مدرک پیش دانشگاهیم استفاده کنم؟
    در کل اینکه چطوری وارد کالج یا دانشگاه بشی تفاوتی ایجاد میکنه؟ مثلا دانشجوهای بزرگسال از دانشجوهای معمولی جدا هستن؟

پیشاپیش ممنون از پاسختون
    من بعيد ميدونم كه توي كالج تطبيق واحد بدن اما باز بهتره از همين حالا شروع به ايميل زدن كنيد و بپرسيد.
    كالج هاي فني اي كه من ديدم همه جور سني توشون هستن و اكثرا هم مهاجر.

موفق باشيد.
    کربلایم آرزوست...

سلام بچه ها
    من و همسرم هر دو کارشناسی ارشد مهندسی شیمی داریم و رزومه هامون خیلی شبیه به هم هست. در دوره لیسانس و فوث هم کلاسی بودیم و کارهای پژوهشیمون هم تماما با هم بوده.تنها تفاوت در معدل ارشد همسرم هست که 3.5 و من 3.14. همسرم یه ثبت اختراع اضافی داره و من یه سابقه کار چند ماهه (علاوه بر سابقه کارهای مرتبط دیگه ای که من و همسرم مشترکا داریم)+تافل بالاتر (همسرم 86 و من 103). حالا مسئله اینه که ما رزومهمون رو برای یه استاد تو ویکتوریا فرستادیم و اون هر دو تامون رو به منشی دپارتمان معرفی کرده که اپلا ی کنیم. به نظر میاد استاد کسایی رو که شرایطشون خوبه معرفی میکنه تا در نهایت بعد از پذیرش گرفتن و مصاحبه انتخاب کنه، نه؟ یا اینکه ممکنه واقعا جا واسه دو نفر داشته باشه؟ اینکه مینیممهای دانشکده رو داشته باشیم میتونیم به پذیرش مطمئن باشیم با توجه به اینکه سوپروایزر داریم؟ و سوال آخر اینکه مدارک من تا 1 ماه و نیم دیگه حاضر میشه و میفرستم ولی مدارک همسرم حدود چند ماه دیگه ولی طبق مطالب نوشته شده در سایت برای دانشجویان اینترنشنال به ددلاین دانشکده میرسه. نیازه که همسرم این رو برای استاد توضیح بده؟
    ممنون

Senior Member

دوستان كسي ميتونه به ما كمك كنه
    ما فكر ميكرديم الان كه اقامت دائم كانادا رو داريم براي تحصيل دولت كانادا از بدو ورود به ما وام ميده
    الان كه كمي در مورد بريتيش كلمبيا تحقيق كرديم ديديم تو سايتشون نوشتن كه يك سال بايد متناوب در اين استان باشيم و بعد از اون وام بهمون تعلق ميگيره كسي اطلاعاتي در اين مورد داره ؟
    ممنون ميشم اطلاعاتتون رو در اختيارمون قرار بديد
    CIO :3/9
    PER :27/11 ، AOR: 9/12 ،MR: 12/8
    Visa:jan 2014

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط eng_mokhtarifa نمایش پست ها
    سلام بچه ها
    من و همسرم هر دو کارشناسی ارشد مهندسی شیمی داریم و رزومه هامون خیلی شبیه به هم هست. در دوره لیسانس و فوث هم کلاسی بودیم و کارهای پژوهشیمون هم تماما با هم بوده.تنها تفاوت در معدل ارشد همسرم هست که 3.5 و من 3.14. همسرم یه ثبت اختراع اضافی داره و من یه سابقه کار چند ماهه (علاوه بر سابقه کارهای مرتبط دیگه ای که من و همسرم مشترکا داریم)+تافل بالاتر (همسرم 86 و من 103). حالا مسئله اینه که ما رزومهمون رو برای یه استاد تو ویکتوریا فرستادیم و اون هر دو تامون رو به منشی دپارتمان معرفی کرده که اپلا ی کنیم. به نظر میاد استاد کسایی رو که شرایطشون خوبه معرفی میکنه تا در نهایت بعد از پذیرش گرفتن و مصاحبه انتخاب کنه، نه؟ یا اینکه ممکنه واقعا جا واسه دو نفر داشته باشه؟ اینکه مینیممهای دانشکده رو داشته باشیم میتونیم به پذیرش مطمئن باشیم با توجه به اینکه سوپروایزر داریم؟ و سوال آخر اینکه مدارک من تا 1 ماه و نیم دیگه حاضر میشه و میفرستم ولی مدارک همسرم حدود چند ماه دیگه ولی طبق مطالب نوشته شده در سایت برای دانشجویان اینترنشنال به ددلاین دانشکده میرسه. نیازه که همسرم این رو برای استاد توضیح بده؟
    ممنون
    بله امكانش هست ولي نميشه از هيچ چيزي اطمينان داشت. بهرحال يكودومتون كه بره بعدا راهو براي اون يكي باز ميكنه.

موفق باشيد
    کربلایم آرزوست...

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط pariisan نمایش پست ها
    دوستان كسي ميتونه به ما كمك كنه
    ما فكر ميكرديم الان كه اقامت دائم كانادا رو داريم براي تحصيل دولت كانادا از بدو ورود به ما وام ميده
    الان كه كمي در مورد بريتيش كلمبيا تحقيق كرديم ديديم تو سايتشون نوشتن كه يك سال بايد متناوب در اين استان باشيم و بعد از اون وام بهمون تعلق ميگيره كسي اطلاعاتي در اين مورد داره ؟
    ممنون ميشم اطلاعاتتون رو در اختيارمون قرار بديد
    اگه كبك لتد مي كرديد ازهمون روز اول ميتونستيد وام و بورس بگيريد.
    کربلایم آرزوست...

سلام دوستان
    من یه کاری کردم حالا توی هول و ولا افتادم که نکنه کار خوبی نبوده:
    یکی از استادای کانادا در جواب ایمیلم گفته بود برو اپلای کن بعد که مدارکت رسید دانشگاه با هم صحبت میکنیم و اینکه به منشی دپارتمان میگم که راهنمای اپلای رو برات بفرسته. من همونجا ازش تشکر کردم و گفتم منتظر ایمیل منشی هستم و هر زمانی که صلاح دونستن من آن هستم برای مصاحبه.
    حالا بعد از تقریبا دو هفته زد به کلمون که بهش بگیم ما الان داریم مدارکمون رو اماده میکنیم و تا حدود 2 ماه دیگه به دست دانشگاه میرسه و اینکه امیدوارم بتونم تحصیلاتم رو زیر نظر شما ادامه بدم. گفتم نکنه منو یادش بره یا اینکه فکر کنه من اپلای نمیکنم. گفتم اینجوری میدونه که میخوام بیام اونجا. جواب نداد. ایمیل بدی بود؟؟؟
    مسئله دوم اینکه همسرم هم رزومشو واسه همین استاد فرستاده بود (رزومه هامون خیلی شبیه به همه) ولی استاد جواب ایمیلشو نداده و فقط پاسش داده به منشی (یعنی تو هم اپلای کن). ولی دلیل اینکه مثل همسرم نگفته که: من دنبال دانشجوهای علاقمند و خوب هستم و اپلای کن بعدش با هم صحبت کنیم. به نظرتون فهمیده که ما با همیم (تمام کنفرانسها و مقالاتمون با همه، و توی یه آزمایشگاه و زیر نظر یه استاد با موضوع نانو کار میکنیم). اگه فهمیده این پوان منفی واسه ما به حساب نمیاد که زن و شوهریم؟
    مرسی بچه ها

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط eng_mokhtarifa نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یه کاری کردم حالا توی هول و ولا افتادم که نکنه کار خوبی نبوده:
    یکی از استادای کانادا در جواب ایمیلم گفته بود برو اپلای کن بعد که مدارکت رسید دانشگاه با هم صحبت میکنیم و اینکه به منشی دپارتمان میگم که راهنمای اپلای رو برات بفرسته. من همونجا ازش تشکر کردم و گفتم منتظر ایمیل منشی هستم و هر زمانی که صلاح دونستن من آن هستم برای مصاحبه.
    حالا بعد از تقریبا دو هفته زد به کلمون که بهش بگیم ما الان داریم مدارکمون رو اماده میکنیم و تا حدود 2 ماه دیگه به دست دانشگاه میرسه و اینکه امیدوارم بتونم تحصیلاتم رو زیر نظر شما ادامه بدم. گفتم نکنه منو یادش بره یا اینکه فکر کنه من اپلای نمیکنم. گفتم اینجوری میدونه که میخوام بیام اونجا. جواب نداد. ایمیل بدی بود؟؟؟
    مسئله دوم اینکه همسرم هم رزومشو واسه همین استاد فرستاده بود (رزومه هامون خیلی شبیه به همه) ولی استاد جواب ایمیلشو نداده و فقط پاسش داده به منشی (یعنی تو هم اپلای کن). ولی دلیل اینکه مثل همسرم نگفته که: من دنبال دانشجوهای علاقمند و خوب هستم و اپلای کن بعدش با هم صحبت کنیم. به نظرتون فهمیده که ما با همیم (تمام کنفرانسها و مقالاتمون با همه، و توی یه آزمایشگاه و زیر نظر یه استاد با موضوع نانو کار میکنیم). اگه فهمیده این پوان منفی واسه ما به حساب نمیاد که زن و شوهریم؟
    مرسی بچه ها
    نهايتا بفهمه مگه چي ميشه؟!!
    هر استاد مگه فقط با يك دانشجو كار ميكنه؟
    نگران اين مسئله نباشيد. خيلي وقتها اساتيد ممكنه جواب يه ايميل از پنجاه تا ايميلي كه اونروز اومده رو بدن، در هر صورت من از رزومتون اطلاعي ندارم اما اما طبق خود استاد بهتره با منشي دپارتمان ارتباط داشته باشيد و از زدن ايميل هاي اضافه و احساسي پرهيز كنيد.

موفق باشيد
    کربلایم آرزوست...

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1983 نمایش پست ها
    نهايتا بفهمه مگه چي ميشه؟!!
    هر استاد مگه فقط با يك دانشجو كار ميكنه؟
    نگران اين مسئله نباشيد. خيلي وقتها اساتيد ممكنه جواب يه ايميل از پنجاه تا ايميلي كه اونروز اومده رو بدن، در هر صورت من از رزومتون اطلاعي ندارم اما اما طبق خود استاد بهتره با منشي دپارتمان ارتباط داشته باشيد و از زدن ايميل هاي اضافه و احساسي پرهيز كنيد.

موفق باشيد
    مرسی دوست من. یه سوال دیگه هم دارم. . ببخشیدا...خیلیا میگن وقتی استاد تا حدی رزومتو اکی میکنه و میگه برو اپلای کن اگر که مینیممها دانشگاه رو داشته باشی تقریبا پذیرشت اکیه فقط بحث سر فاند و پذیرش نهایی توسط استاده (بعد از مصاحبه). اینطوریه؟ ما مینیممها رو داریم و کمی هم بیشتر. سوپروایزر هم داریم. به نظرتون میتونه دانشگاه رد کنه و پذیرش نشیم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)