صفحه 16 از 318 نخستنخست ... 6789101112131415161718192021222324252666116 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 3180

موضوع: تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

پیش فرض پاسخ : تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط iBT نمایش پست ها
    آلمان بودن شما برای گرفتن اقامت خیلی بهتر از ایران بودنه ولی تقریبا برای تحصیل تفاوتی نداره . البته در مورد اینکه با ویزای تحصیلی آلمان بتونید درخواست اقامت کانادا بدید اطلاعی ندارم ولی میتونید به راحتی از سفارت کانادا در آلمان بپرسید .
    بنظر من علیرغم زمان انتظار طولانی دمشق بهتر به پرونده های مهاجرتی ایران رسیدگی می کند تا سایر سفارتخانه های کانادا در اروپا چون به سیستم ایرانی و مدارک هویتی کاری و تحصیلی ایرانیها اشراف دارند.
    شما باید ببینی اصلا امتیاز حدنصاب برای درخواست کارت PR را داری اگر حایز شرایطی و 67 فدرال یا 55 کبک را می آری درنگ نکن و درخواست اقامت بده و گرنه برو دنبال ویزای تحصیلی .

Junior Member

سلام دوستان
    میشه لطفآ من رو راهنمایی کنید؟
    من فارغ التحصل رشته مکانیک از دانشگاهه امیرکبیر (پلی تکنیک) هستم.با رزومه ای که دارم شانس fund گرفتن دارم یا نه؟ اگر نه بدون fund کجا پذیرفته میشم؟میخام یا energy mangement یا global and innovation management بخونم. اگه مدیریت نشود هم مکانیک سیالات ادامه میدم.
    معدل کل :۱۴.۰۱
    معدل ۲ سال آخر :۱۵
    پروژه کارشناسیم خیلی خوب بود و برای اولین بار در ایران انجام میشد اما چون تازگی دفاع کردم هنوز دنباله مقاله کردنش نرفتم.
    زبانم هم خوبه و toefl بالای ۹۰ میارم. به زبان ایتالیایی هم مسلط هستم.
    لطفآ کمکم کنید....

ApplyAbroad Veteran
    sahand_a آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa_etz نمایش پست ها
    سلام دوستان
    میشه لطفآ من رو راهنمایی کنید؟
    من فارغ التحصل رشته مکانیک از دانشگاهه امیرکبیر (پلی تکنیک) هستم.با رزومه ای که دارم شانس fund گرفتن دارم یا نه؟ اگر نه بدون fund کجا پذیرفته میشم؟میخام یا energy mangement یا global and innovation management بخونم. اگه مدیریت نشود هم مکانیک سیالات ادامه میدم.
    معدل کل :۱۴.۰۱
    معدل ۲ سال آخر :۱۵
    پروژه کارشناسیم خیلی خوب بود و برای اولین بار در ایران انجام میشد اما چون تازگی دفاع کردم هنوز دنباله مقاله کردنش نرفتم.
    زبانم هم خوبه و toefl بالای ۹۰ میارم. به زبان ایتالیایی هم مسلط هستم.
    لطفآ کمکم کنید....
    سلام
    به نظر من شما برای گرفتن fund از کانادا شانس خوبی‌ ندارید. البته من در مورد رشته‌های مدیریت زیاد اطلاعات ندارم. اما بدون fund بجز دانشگاههای Toronto, Mcgill, UBC, Waterloo, Mcmaster, UWO بقیرو میتونید امتحان کنید. یعنی‌ به استادا میل بزنید ببینید سوپروایزر میتونید پیدا کنید یا نه! اگه هم MEng بخواهید بخونید از دانشگاه‌های concordia و windsor شانس پذیرش دارید، بدون میل زدن!!
    حالا اگه ایتالیایی‌ بلدید چرا ایتالیا رو امتحان نمیکنید. من یکی‌ از دوستام امسال از ایتالیا fund گرفت. البته معدلش ۱۷.۵ بود...
    اما شاید program‌های به زبان ایتالیایی‌ هستن شانس فاند بیشتر باشه، به قسمت ایتالیا هم یه سر بزنید تا بیشتر اطلاعات کسب کنید.

Junior Member

ایتالیا رو هم میفرستم
    میخواستم ببینم کانادا چطوریه
    مرسی
    بدون فاند هزینه ها چقد میشه به نظرتون...؟

ApplyAbroad Veteran
    sahand_a آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa_etz نمایش پست ها
    ایتالیا رو هم میفرستم
    میخواستم ببینم کانادا چطوریه
    مرسی
    بدون فاند هزینه ها چقد میشه به نظرتون...؟
    هزینه‌ها بسته به دانشگاه و استان فرق می‌کنه.
    استان ontario معمولاً از بقیه جاها گرونتر هست. اما بازم بستگی داره کدوم دانشگاه باشید. مثلا ryerson در تورنتو سالی‌ ۱۸۰۰۰ و uoit سالی‌ ۱۴،۰۰۰ هست تقریبا. windsor هم فک کنم تقریبا همون ۱۸۰۰۰ باشه.
    شهریه دانشگاه Alberta تقریبا سالی‌ ۸،۰۰۰ هست.
    سسکتچوان رو هم دقیقا نمیدونم اما فکر کنم ارزون باشه نسبتا.
    در کبک هم شهریه برای ۲ سال تقریبا ۳۰،۰۰۰ هست. مثلا دانشگاه concordia.
    ارزونترین شهریه برای استان british columbia هست که در حدود سالی‌ ۶،۰۰۰ هست. البته یه کم هزینه‌های زندگی‌ اونجا بالاتره. شما واسه دنسشگه UBC در این استان شانس زیادی ندارید اما دانشگاه victoria رو به شما پیشنهاد می‌کنم که اتفاقا faculty مکانیک اونجا در زمینهٔ سیالات و renewable energy فعال هستند.
    هزینه‌های زندگی‌ در کانادا هم تقریبا سالی‌ ۱۰،۰۰۰ هست.
    موفق باشید

Junior Member

سلام به دوستان گرامی. من سال دوم فوق رشته نانومواد پژوهشگاه مواد و انرژی هستم. معدل فوق حدود ۱۸ است. معدل لیسانس ۱۳.۵ مهندسی مواد از دانشگاه امیرکبیر.
    زبان TOEFL ibt 85 و pbt 570 دارم.
    به نظرتون بدون مقاله می تونم برای دکتری فاند بگیرم؟

ApplyAbroad Veteran
    sahand_a آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط NK نمایش پست ها
    سلام به دوستان گرامی. من سال دوم فوق رشته نانومواد پژوهشگاه مواد و انرژی هستم. معدل فوق حدود ۱۸ است. معدل لیسانس ۱۳.۵ مهندسی مواد از دانشگاه امیرکبیر.
    زبان TOEFL ibt 85 و pbt 570 دارم.
    به نظرتون بدون مقاله می تونم برای دکتری فاند بگیرم؟
    سلام
    به نظر من شانستون خیلی‌ بالا نیست. چون یه کم هم معدل لیسانس شما پایین هست. اما ۲ دانشگاه‌های متوسط سعی‌ کنید میل بزنید ببینید میتونید سوپروایزر پیدا کنید یا خیر. اگه بتونید استاد پیدا کنید شانستون خیلی‌ بالا میره. در ضمن نگاه کیند که ۲ هر دانشگاه آیا نمرهٔ زبانتون کافی‌ هست یا خیر. برای بعضی‌ دانشگاه‌ها فکر کنم کافی‌ نباشه.
    ۲ آمریکا‌ شانس خیلی‌ بیشتری دارید اگه gre خوب بگیرید اما چون پرژتون nano هست امکان clear نشدن هم وجود داره.

نقل قول نوشته اصلی توسط boy_icelol نمایش پست ها
    چه جور میشه بفهمم که امتیاز حدنصاب برای درخواست کارت PR را دارم یا نه؟
    یه سایتی هست؟ که آدم مشخصات می ده و امتیاز می گیره آره؟ آخه یادمه چند سال پیش این کارو کردم...اما الان نمی دونم چه سایتی بود....؟
    ویکی مهاجرت کانادا را بخوانید یا شرایط سنی تحصیلی کاری زبان وضعیت تاهل و بچه را بمن پ خ بزنید.

Junior Member

ممنون از جوابتون.
    ۱- مقاله داشتن چقدر رزومه من رو بهتر می کنه؟ با مقاله می تونم فاند بگیرم؟
    ۲-الان ترم سه فوق هستم. به نظر شما صبر کنم تا سال دیگه مقاله بدم بعد اقدام کنم یا همین امسال هم امید هست؟
    اگه مقاله خیلی تاثیر داره می ارزه صبر کنم. اگه نه همین حالا شورع کنم ایمیل زدن به استادا.

ApplyAbroad Veteran
    sahand_a آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط NK نمایش پست ها
    ممنون از جوابتون.
    ۱- مقاله داشتن چقدر رزومه من رو بهتر می کنه؟ با مقاله می تونم فاند بگیرم؟
    ۲-الان ترم سه فوق هستم. به نظر شما صبر کنم تا سال دیگه مقاله بدم بعد اقدام کنم یا همین امسال هم امید هست؟
    اگه مقاله خیلی تاثیر داره می ارزه صبر کنم. اگه نه همین حالا شورع کنم ایمیل زدن به استادا.
    سلام
    دوست عزیز به هر حال مقاله در پروسهٔ پیدا کردن استاد تاثیر داره.
    اما هیچ تضمینی نیست که شما ساله دیگه ۱ مقاله دادید دیگه حتما استاد پیدا می‌کنید و از جای خوب پقزیرش میگیرید. خیلی‌‌ها هم بودن که بدون مقاله پذیرش گرفتن. اما خوب اگه شرایت مددلتون یه خورده بهتر بود شانستون هم بیشتر میشد.
    حالا اگه شما مقاله هم داشته باشید، باید ببینید اصلا میتونید ساله دیگه ۲ اون زمینه استاد پیدا کنید. وقتی‌ در یک زمینه مقاله دارید استاد هم ۲ اون زمینه کار می‌کنه، خوب میبینه که شما تجربه‌ کار کردن ۲ این زمینه رو دارید و توجهشو جلب میکنه. اما ممکن ۵ تا مقاله هم بدید اما به دردتون نخوره. اما کلا داشتن مقاله حداقل نشون میده که شما چقدر در زمینهٔ research فعال بودید و با research methodology و نوشتن مقاله آشنایی دارید که این هم میتون کمک کنه.
    حالا شما امسال هم میتونید شانستون رو امتحان کنید، یه خورده وقت میبره اما اگه امسال بتونید یه استاد پیدا کنید خوبه و یک سال از عمرتون save شده!
    در کلّ منظورم اینه که فکر نکنید سال دیگه ۱ مقاله بدید دیگه حتما پذیرشو گرفتید!
    یه سری به نتایج پذیرش هم بزنید ببینید کسی‌ با شرایط شما از کانادا فاند گرفته یا نه!
    به تاپیک" آیا کسی‌ تاحالا بدون مقاله fund گرفته" هم یه سری بزنید...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)