صفحه 17 از 318 نخستنخست ... 78910111213141516171819202122232425262767117 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 3180

موضوع: تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

Member
    رشته و دانشگاه
    -

پیش فرض پاسخ : تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط

سلام دوستان عزیز من دانشجوی مهندسی شیمی دانشگاه آزاد تهران مرکزی هستم معدلم نزدیک به 17 هستش زبانمم خوبه می خواستم ببینم از کدوم دانشگاه های کانادا بدون فاند می تونم پذیرش بگیرم؟

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی الکترونیک - اصفهان

نقل قول نوشته اصلی توسط ratsign نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز من دانشجوی مهندسی شیمی دانشگاه آزاد تهران مرکزی هستم معدلم نزدیک به 17 هستش زبانمم خوبه می خواستم ببینم از کدوم دانشگاه های کانادا بدون فاند می تونم پذیرش بگیرم؟
    اگر مینیمم های دانشگاه رو داشته باشید (به سایت دانشگاه مورد نظرتون مراجعه کنید) میتونید پذیرش بگیرید .
    شب سردی است و من افسرده - راه دوری است و پایی خسته

ApplyAbroad Veteran
    sahand_a آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

سلام
    معدل شما خوبه. زبان هم اگه ielts بدید باید ۷ بیارید و toefl ۹۳ فکر کنم. البته هر چه بیشتر بهتر!
    برای اکثر دانشگاه‌ها شانستون خوبه با توجه به اینکه fund نمیخواهید. اما این مسئله‌رو در نظر بگیرید که خیلی‌ از دانشگاه‌ها بدون فاند اصلا قبول نمیکنند. یعنی‌ فکر نکنید حالا دیگه fund نمیخواید همه جا قبولید. مثلا دانشگاه western ontario که صریحأً نوشته که فقط دانشجو‌های fundable رو قبول میکنه.
    حالا هدفتون MSc هست یا MEng ؟ تا من بتونم بیشتر کمکتون کنم...

Member
    رشته و دانشگاه
    -

MSc هستش من که از خدامه بهم فاند بدن ولی گرفتن فاند واسه من فکر می کنم کمی مشکل باشه اگر ممکنه بگین از کدوم دانشگاه ها شانس گرفتن پذیرش با فاند رو دارم؟

ApplyAbroad Veteran
    sahand_a آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

MSc هستش من که از خدامه بهم فاند بدن ولی گرفتن فاند واسه من فکر می کنم کمی مشکل باشه اگر ممکنه بگین از کدوم دانشگاه ها شانس گرفتن پذیرش با فاند رو دارم؟
    کلا اگه بخواهید پذیرش MSC بگیرید چه بدون fund و چه با fund باید قبلش استاد پیدا کنید. چون ۲ دانشگاه‌های خوب رقابت بالاتر هست و در ضمن fund گرفتن برای مستر بدون مقاله نسبت به دکترا سخت تره، پیشنهاد من اینه که ۲ دانشگاه‌های متوسط به پایین میل بزنید شاید بتونید پوزیشن پیدا کنید. این دانشگاه هارو بقیه کمتر سراغش می‌رن و یه کم شانستون بیشتره. new brunswick, manitoba, dalhousie, saskatchewan. اما اگه بدون fund میخواید پذیرش بگیرید شاید از دانشگاه waterloo و ubc هم بتونید بگیرید که دانشگاه‌های خیلی‌ خوبی‌ هستن، اما اونجا رقابت برای fund بالاست و وقتی‌ میل میزنید باید به استاد بگید که self-fund هستید شاید جواب بده!! البته اینکه بگید self-fund هستید ممکن خوب باشه و ممکن بد، بعضی‌ استادا وقتی‌ فاند ندران اصلا داشجو نمیگیرن چون قبلان تجربهیی داشتن که دانشجوئه مشکل براشون ایجاد کرده ( چندین بار هم به من چنین جوابایی دادن) بعضی‌ ها هم اگه fund نداشته باشن و بخوان دانشجوی جدید بگیرن ممکن استقبال کنن! باید شانسم بیارید.
    در آخر پیشنهاد من به شما اینه که اون جاهایی‌ که می‌خواهید فاند بگیرید همینطوری الکی‌ میل نزنید و بگید من خیلی‌ علاقمندم، مطمئن باشید بقیه هم همین چیزارو میگن. بایدا در زمینه‌ای که واقع احساس می‌کنید background دارید به اون استادا میل بزنید نه اینکه ۱۰۰ تا میل بی‌ هدف و نسنجیده بزنید. اینطوری وقتتون هم کمتر گرفته میشه.

Junior Member

سلام .
    من دانشجوی سال اول رشته مهندسی سخت افزار هستم .
    دوه کاردانی رو با معدل نزدیک به 16 تموم کردم توی رشته نرم افزار .
    رتبه در زمینه مسابقات دانشجویی دارم ، یه سری مقالات هم دارم که فقط مونده آماده کنم .
    یه پروژه هم دارم که توی سطح دنیا یه جورائی اولین بار بوده که توسط یه ایرانی انجام شده .
    از نظر مقاله هم دو سه مقاله در دست انتشار دارم که فکر کنم یکیش داخل IEEE ثبت بشه .
    زبانم هم خوب هست ولی مدرک زبان ندارم متاسفانه .
    میخواستم ببینم با این شرایط چه دانشگاهی رو توی کانادا به من پیشنهاد می کنید که بتونم ازش پذیرش بگیرم ؟ ضمناً وضع مالیم خیلی جالب نیست و نیاز به کمک هزینه مالی هم دارم .

سوال آخر اینکه معدل دوره کارشناسیم چقدر تاثیر برای پذیرش داره ؟ من قصد دارم برای ارشد ادامه تحصیل بدم توی کانادا ....
    ضمناً قصد دارم بعد از ادامه تحصیل هم توی کانادا زندگی کنم ، قصد برگشت رو ندارم .

با این شرایط می تونم بورسیه یکی از دانشگاه های کانادا بشم ؟
    اضافه کنم که چندین کنفرانس توی دانشگاه های معتبر هم داشتم مثل دانشگاه اصفهان ...
    مرسی ...

ApplyAbroad Veteran
    sahand_a آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Arcip نمایش پست ها
    سلام .
    من دانشجوی سال اول رشته مهندسی سخت افزار هستم .
    دوه کاردانی رو با معدل نزدیک به 16 تموم کردم توی رشته نرم افزار .
    رتبه در زمینه مسابقات دانشجویی دارم ، یه سری مقالات هم دارم که فقط مونده آماده کنم .
    یه پروژه هم دارم که توی سطح دنیا یه جورائی اولین بار بوده که توسط یه ایرانی انجام شده .
    از نظر مقاله هم دو سه مقاله در دست انتشار دارم که فکر کنم یکیش داخل IEEE ثبت بشه .
    زبانم هم خوب هست ولی مدرک زبان ندارم متاسفانه .
    میخواستم ببینم با این شرایط چه دانشگاهی رو توی کانادا به من پیشنهاد می کنید که بتونم ازش پذیرش بگیرم ؟ ضمناً وضع مالیم خیلی جالب نیست و نیاز به کمک هزینه مالی هم دارم .

سوال آخر اینکه معدل دوره کارشناسیم چقدر تاثیر برای پذیرش داره ؟ من قصد دارم برای ارشد ادامه تحصیل بدم توی کانادا ....
    ضمناً قصد دارم بعد از ادامه تحصیل هم توی کانادا زندگی کنم ، قصد برگشت رو ندارم .

با این شرایط می تونم بورسیه یکی از دانشگاه های کانادا بشم ؟
    اضافه کنم که چندین کنفرانس توی دانشگاه های معتبر هم داشتم مثل دانشگاه اصفهان ...
    مرسی ...
    سلام
    من چون رشتم مکانیک هست نمیتونم دانشگاه خاصی‌ رو به شما پیشنهاد بدم.
    معدلی که در کارشناسی میگیرید تاثیر زیادی در شانس پذیرش داره. الان اگه اشتباه نکنم سال اول هستید و ۲ سال فرصت دارید تا میتونید روی معدل کار کنید و در کنارشم سعی‌ کنید مقاله بدید.
    بدون مشخص بودن معدل و نمرهٔ زبان نمی‌شه گفت چقدر برای چه دانشگاه‌هایی‌ شانس دارید.

Senior Member Milad2012 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, University of Oklahoma

سلام دوستان
    کسی از دانشگاه آزاد تهران با IELTS 7.0 و معدل 2 سال آخر 16.20 و معدل کل 15.40 یا با شرایط مشابه، برای Master برق اقدام کرده و چه نتیجه ای گرفته؟
    کدوم دانشگاه ها؟ من فاند هم نمی خوام. فقط پذیرش..
    خیلی خیلی نگرانم. لطفا کمکم کنید و همه جواب بدید.

دوستان سلام
    از بچه های اینجا کسی هست که رشته اش زیست باشه و از یکی از دانشگاه های کانادا پذیرش گرفته باشه؟ من میخوام برای PHD اقدام کنم و نیاز به کمک فوری دارم. لطفا اگه کسی هست، برای من پیغام خصوصی بذاره!

Junior Member

سلام

دوستان یه سوال داشتم

من می خوام برم کانادا درس بخونم در مقطع ارشد

یه دادشم اوناست که ساپورتم می کنه و در ضمن پاسپورت دارم و کارت پایان خدمت

چیکار باید کنم چون کلا تازه واردم راهنمایم کنید ممنون میشم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)