صفحه 170 از 318 نخستنخست ... 70120160161162163164165166167168169170171172173174175176177178179180220270 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,691 تا 1,700 , از مجموع 3180

موضوع: تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

سلام دوستان گرامی
    ممنون میشم اگر بنده رو کمک و راهنمایی بفرمایید :
    قصد دارم برای دیدن خواهر خانمم که مقیم ده ساله ی تورنتو هستند اقدام به ویزای توریستی کنم و در مدت زمان مجاز ۶ ماهه در اونجا از یک یا چند کالج برای خودم ( برنامه نویسی) و همسرم (حسابداری یا گرافیک ) پذیرش بگیریم و ماندگار شم و بعد مشغول به کار و نهایتا اقامت .

۱- آیا ویزای ویزیتور یا همان توریستی کانادا از داخل خود کانادا قابل تبدیل به ویزای تحصیلی هست ؟ کار راحتیه یا شرط و شروط خاصی داره و امکان رد شدن بیشتره ؟
    ۲- آیا کالجهای خوب تورنتو (با فرض اوکی بودن معدل و مدرک زبان و همه چیز) با ویزای ویزیتور پذیرش میدهند ؟
    ۳- آیا تمدید ویزای توریستی بعد ۶ ماه معمولا امکان پذیره ؟ (مثلا چند درصد امکان تمدید با شرایط ما هست )
    ۴- معمولا مدت زمانی که کالج پذیرش رو برات میفرسته چقدر طول می کشه ؟ حداقل و حداکثر زمان ؟

اگر مورد خاصی دوستان به تجربه لازمه اضافه کنند ممنون خواهم شد .
    سپاسگزارم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط vect0r نمایش پست ها
    سلام دوستان گرامی
    ممنون میشم اگر بنده رو کمک و راهنمایی بفرمایید :
    قصد دارم برای دیدن خواهر خانمم که مقیم ده ساله ی تورنتو هستند اقدام به ویزای توریستی کنم و در مدت زمان مجاز ۶ ماهه در اونجا از یک یا چند کالج برای خودم ( برنامه نویسی) و همسرم (حسابداری یا گرافیک ) پذیرش بگیریم و ماندگار شم و بعد مشغول به کار و نهایتا اقامت .

۱- آیا ویزای ویزیتور یا همان توریستی کانادا از داخل خود کانادا قابل تبدیل به ویزای تحصیلی هست ؟ کار راحتیه یا شرط و شروط خاصی داره و امکان رد شدن بیشتره ؟
    ۲- آیا کالجهای خوب تورنتو (با فرض اوکی بودن معدل و مدرک زبان و همه چیز) با ویزای ویزیتور پذیرش میدهند ؟
    ۳- آیا تمدید ویزای توریستی بعد ۶ ماه معمولا امکان پذیره ؟ (مثلا چند درصد امکان تمدید با شرایط ما هست )
    ۴- معمولا مدت زمانی که کالج پذیرش رو برات میفرسته چقدر طول می کشه ؟ حداقل و حداکثر زمان ؟

اگر مورد خاصی دوستان به تجربه لازمه اضافه کنند ممنون خواهم شد .
    سپاسگزارم

شما ویزای توریستی را نمیتوانید از داخل کانادا تبدیل کنید. بایداز کانادا خارج شوید و از آنکارا تقاضای ویزای دانشجویی کنید.
    ولی در مدت حضور در کانادا میتوانید با کالج ها صحبت کنید و در مورد شرایط پذیرش تحقیق کنید. نمره آیلتس را حتما لازم خواهید داشت. برای پذیرش لازم نیست در کانادا باشید؛ از همان ایران هم میتوانید پذیرش بگیرید.
    تمدید ویزای توریستی در داخل کانادا در تئوری امکان پذیر هست ولی توصیه نمیشه چون گفته میشود احتمال ویزا گرفتن دفعه بعد را کمتر میکنه.

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

یه نکته هم من اضافه کنم.
    اینکه بیاید حضوری برای پذیرش صحبت کنید خیلی شانس پذیرش رو میبره بالا. مثلا استاد من با اینکه ایرانی هست فقط بعد از مصاحبه حضوری دانشجو میگیره. چند تا دیگه هم میشناسم که اینطوریند
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    شما ویزای توریستی را نمیتوانید از داخل کانادا تبدیل کنید. بایداز کانادا خارج شوید و از آنکارا تقاضای ویزای دانشجویی کنید.
    ولی در مدت حضور در کانادا میتوانید با کالج ها صحبت کنید و در مورد شرایط پذیرش تحقیق کنید. نمره آیلتس را حتما لازم خواهید داشت. برای پذیرش لازم نیست در کانادا باشید؛ از همان ایران هم میتوانید پذیرش بگیرید.
    تمدید ویزای توریستی در داخل کانادا در تئوری امکان پذیر هست ولی توصیه نمیشه چون گفته میشود احتمال ویزا گرفتن دفعه بعد را کمتر میکنه.
    ممنونم از لطفی که دیدم همیشه در این تاپیک به اعضا دارید
    جناب قلوب من شنیده بودم از ایران برای کالج ویزا و پذیرش نمیدن .
    به دلیل بالا بودن سن نیاز به کوتاه ترین راه دارم لذا فکر کردم با ویزای توریستی سریعتر به خاک کانادا وارد میشیم .
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید اگر طبق فرمایش شما ما از ایران مدارکمون رو به کالجها بفرستیم پذیرش امکان پذیره ؟ و بعد از اخذ پذیرش ویزا به راحتی داده میشه ؟
    خوشحال میشم توصیه تون رو بشنوم
    ضمنا عرض کنم هدف ما اول سریعترین راه ورود و بعد گذراندن یک دوره کوتاه مدت کالج و بعد دریافت ویزای کار هست جهت اقامت .
    قبلا عرض کردم بنده دوره ی برنامه نویسی و همسرم حسابداری یا وب دیزاین مد نظرمونه .
    پیشاپیش سپاسگزار لطفتونم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط vect0r نمایش پست ها
    ممنونم از لطفی که دیدم همیشه در این تاپیک به اعضا دارید
    جناب قلوب من شنیده بودم از ایران برای کالج ویزا و پذیرش نمیدن .
    به دلیل بالا بودن سن نیاز به کوتاه ترین راه دارم لذا فکر کردم با ویزای توریستی سریعتر به خاک کانادا وارد میشیم .
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید اگر طبق فرمایش شما ما از ایران مدارکمون رو به کالجها بفرستیم پذیرش امکان پذیره ؟ و بعد از اخذ پذیرش ویزا به راحتی داده میشه ؟
    خوشحال میشم توصیه تون رو بشنوم
    ضمنا عرض کنم هدف ما اول سریعترین راه ورود و بعد گذراندن یک دوره کوتاه مدت کالج و بعد دریافت ویزای کار هست جهت اقامت .
    قبلا عرض کردم بنده دوره ی برنامه نویسی و همسرم حسابداری یا وب دیزاین مد نظرمونه .
    پیشاپیش سپاسگزار لطفتونم
    راستش من در مورد اینکه ویزای تحصیلی برای کالج میدهند یا نه اطلاع دقیقی ندارم ولی بهرحال طبق مقررات اداره مهاجرت کانادا در داخل کانادا نمی توانید ویزای توریستی کوتاه مدت را به تحصیلی یا کاری تبدیل کنید و ناچارید از کانادا خارج بشوید.

Junior Member

ممنونم از همراهی شما جناب قلوب گرامی

اگر سایر دوستان اطلاع دارند لطفا راهنمایی بفرمایید که در حال حاضر شانس گرفتن ویزا برای پذیرش کالجهای تورنتو ( برنامه نویسی برای خودم و گرافیک و وب دیزاین برای همسرم ) چقدر هست ؟
    ( اضافه کنم خواهر خانم من ده ساله مقیم تورنتو هستند و اونجا بورسیه بودند و الان هم مشغول به تدریس هستند )

؟ ختما باید راهی داشته باشه که معمولا وکلا این دورزدنها رو می شناسند...
    تاپیک کالج هم سر زدم ولی متاسفانه اصلا فعال نیست : http://www.applyabroad.org/forum/sho...AF%D8%A7/page3
    سپاسگزارم

Junior Member

سلام
    دانشجوی ارشد برق قدرتم از دانشگاه سمنان، کارشناسی شهید بهشتی بودم که متاسفانه معدلم، 14.59 شد،الآنم ارشدم تازه می خواد شروع بشه، قصد دارم بعد ارشد و سربازی(واسه رفت و آمد و...) واسه کانادا اپلای کنم با فاند کامل به نظرتون با بالا بردن معدل تو ارشد و مقاله و نمره ی تافل خوب(انگلیسیم خوبه) کدوم دانشگاه رو می تونم بیارم.
    ی سوال دیگه، با دید اینکه قصد برگشت ندارم و می خوام بمونم و بعد از ی مدت خانوادمم بیان، نظر کلیتون رو راجع به کانادا با این شرایط بگید لطفا.
    ممنون!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط hemadmoh نمایش پست ها
    سلام
    دانشجوی ارشد برق قدرتم از دانشگاه سمنان، کارشناسی شهید بهشتی بودم که متاسفانه معدلم، 14.59 شد،الآنم ارشدم تازه می خواد شروع بشه، قصد دارم بعد ارشد و سربازی(واسه رفت و آمد و...) واسه کانادا اپلای کنم با فاند کامل به نظرتون با بالا بردن معدل تو ارشد و مقاله و نمره ی تافل خوب(انگلیسیم خوبه) کدوم دانشگاه رو می تونم بیارم.
    ی سوال دیگه، با دید اینکه قصد برگشت ندارم و می خوام بمونم و بعد از ی مدت خانوادمم بیان، نظر کلیتون رو راجع به کانادا با این شرایط بگید لطفا.
    ممنون!
    این سوال اینقدر کلی هست که بیشتر میشه به یک احتمال ضعیف بهش نگاه کرد در کل.
    اینکه چه دانشگاهی برید، چه معدلی بیارید، چه مقالاتی بدید، چه نمراتی بیارید توی آزمونهای زبان، و.... همه اینها فاکتورهای احتمالی هستند ضمن اینکه چندسال آینده وضعیت پذیرش و فاندها ممکن است به کلی متفاوت از وضعیت فعلی باشد. معدل کارشناسی شما همانطور که ذکر کردید شرایط مطلوبی ندارد و تا جایی که به این فروم مرتبط است، بدون یک ارشد با تحقیق منتهی به مقالات معتبر گرفتن فاند به ویژه در چندسال آینده بسیار مشکل خواهد بود. رقابت و شرایط محدودیتهای فاندینگ عموما در سالهای پیش رو نیاز به رزومه های به مراتب قوی تر را نسبت به سالهای قبل ممکن است برای یافتن پوزیشنهای احتمالی طلب نماید
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Hero sasansas آواتار ها

سلام
    خسته نباشید
    ببخشید من آیا در طول ترم می تونم از این دانشگاه انصراف بدهم بروم دانشگاه دیگر در کانادا و یا حتی به ایران برگردم....از کدام قسمت دانشگاه باید بپرسم....ممنونم
    من Ta+RA+Scholarship دارم....سپاس
    http://gradstudents.carleton.ca/cu-e...ee-adjustment/
    http://carleton.ca/registrar/registr...and-deadlines/
    I spring over the spring with the spring in the spring

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    landscape architecture

سلام دوستان شانس پذیرش از دانشگاه University of Saskatchewan

برای ارشد محیط زیست چطوره؟ با رزومه تحقیقی معقول و زمینه تحقیقاتی خوب و نزدیک به دپارتمان؟؟
    چون از این دانشگاه شناخت ندارم شرایط عمومی پذیرش و فاندش برای مستر خوبه؟؟
    ممنون.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)