صفحه 18 از 318 نخستنخست ... 891011121314151617181920212223242526272868118 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 3180

موضوع: تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

Senior Member Milad2012 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, University of Oklahoma

پیش فرض پاسخ : تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط froka نمایش پست ها
    سلام

دوستان یه سوال داشتم

من می خوام برم کانادا درس بخونم در مقطع ارشد

یه دادشم اوناست که ساپورتم می کنه و در ضمن پاسپورت دارم و کارت پایان خدمت

چیکار باید کنم چون کلا تازه واردم راهنمایم کنید ممنون میشم
    اولین قدم باید مدارکتو آماده کنی. مثل ریز نمرات وترجمه ی رسمی، نمره زبان، رزومه و... بعدش بی رو سایت دانشگاههایی که قصد داری apply کنی، اگر حداقل شرایط (minimum requirements) رو داشتی، حالا باید بری تو بخش (department یا faculty) مربوط به رشته ات. اونجا intrests یا research areas استادی اون دانشکده رو ببینی، هر کدوم رو که دوست داشتی روش کار کنی، به استادش mail بزنی و شرایطت رو بگی و درخواست کنی که supervisor شما بشه. یعنی 1 استاد برای خودت پیدا کنی که کار ساده ای هم نیست. البته می تونی هم مستقیم بدون استاد اقدام کنی، که البته شانست رو پایین می یاره. همین کارا خودش وقت گیره، اینا رو انجام بده تا بعد...
    موفق باشی

Junior Member

ممنون از لطفت

در مورد زبان باید حتما داشته باشی

نمیشه اونجا زبانو اول بخونی

اگه نه باید منی که زبانو ندارم چیکار کنم چی بخونم تو ایران و مدرک چی رو بگیرم

البته اگه بشه اونجا زبانو اول خوند عالی میشه . اگه راهی داره بگی ممنون میشم

نقل قول نوشته اصلی توسط Milad2012 نمایش پست ها
    اولین قدم باید مدارکتو آماده کنی. مثل ریز نمرات وترجمه ی رسمی، نمره زبان، رزومه و... بعدش بی رو سایت دانشگاههایی که قصد داری apply کنی، اگر حداقل شرایط (minimum requirements) رو داشتی، حالا باید بری تو بخش (department یا faculty) مربوط به رشته ات. اونجا intrests یا research areas استادی اون دانشکده رو ببینی، هر کدوم رو که دوست داشتی روش کار کنی، به استادش mail بزنی و شرایطت رو بگی و درخواست کنی که supervisor شما بشه. یعنی 1 استاد برای خودت پیدا کنی که کار ساده ای هم نیست. البته می تونی هم مستقیم بدون استاد اقدام کنی، که البته شانست رو پایین می یاره. همین کارا خودش وقت گیره، اینا رو انجام بده تا بعد...
    موفق باشی

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط froka نمایش پست ها
    ممنون از لطفت

در مورد زبان باید حتما داشته باشی

نمیشه اونجا زبانو اول بخونی

اگه نه باید منی که زبانو ندارم چیکار کنم چی بخونم تو ایران و مدرک چی رو بگیرم

البته اگه بشه اونجا زبانو اول خوند عالی میشه . اگه راهی داره بگی ممنون میشم
    خواهش! تا جایی که من می دونم حتما باید مدرک زبان داشته باشی. تا جایی که بعضی کشورها مثل سوئد اگر مدرک زبان نفرستی، مدارکتو بررسی نمی کنن و فورا Reject می شی. کانادا هم فکر کنم به احتمال زیاد این طوری باشه. درباره ی مدرک زبان هم معمولا TOFEL or IELTS academic لازم داری. به نظر من باید یه بار هر کدوم رو امتحان کنی و ببینی با کدوم راحتتری و بهتر می تونی نمره یگیری. ولی از مدرک و نمره ی زبان غافل نشو چرا که خیلی مهمه. اگر بخوایی اونجا اول بری زبان بخونی، من اطلاعی ندارم. فقط فکر می کنم نشدنی باشه.. هم از نظر پذیرش و هم ازنظر ویزا
    موفق باشی

Junior Member

ممنون

پس باید مدرکو اول بگیرم شرمنده که وقتتو می گیرم در مورد این دو مدرک می شه یه راهنمایی کنی مثلا تا چه سطحی بخونم و باید میانگین نمره چند باشه و اگه الان شروع کنم میشه تا اخر تابستون مدرکشونو گرفت

نقل قول نوشته اصلی توسط Milad2012 نمایش پست ها
    خواهش! تا جایی که من می دونم حتما باید مدرک زبان داشته باشی. تا جایی که بعضی کشورها مثل سوئد اگر مدرک زبان نفرستی، مدارکتو بررسی نمی کنن و فورا Reject می شی. کانادا هم فکر کنم به احتمال زیاد این طوری باشه. درباره ی مدرک زبان هم معمولا TOFEL or IELTS academic لازم داری. به نظر من باید یه بار هر کدوم رو امتحان کنی و ببینی با کدوم راحتتری و بهتر می تونی نمره یگیری. ولی از مدرک و نمره ی زبان غافل نشو چرا که خیلی مهمه. اگر بخوایی اونجا اول بری زبان بخونی، من اطلاعی ندارم. فقط فکر می کنم نشدنی باشه.. هم از نظر پذیرش و هم ازنظر ویزا
    موفق باشی

رشته و دانشگاه

خواهش! minimum نمره ی زبان بستگی به دانشگاه و رشته ای که میخوای apply کنی! مثلا برای مهندسی های کانادا تقریبا IELTS 6.5 یا 7.0 می خوان. پس اینو باید خودت از روی سایت دانشگاهها ببینی. ای هم که چقدر طول می کشه که آماده بشی بسته به اینه که چقدر انگلیسی بدونی... برای شروع کارت به نظرم اگر یه جای معتبر تعیین سطح IELTS or TOFEL بدی، جواب این سوالت رو می گیری. برای اطلاعات بیشتر هم بهتره به آدرس زیر یهسر بزنی:
    http://www.applyabroad.org/forum/for...y.php?26-IELTS
    موفق باشی

ApplyAbroad Senior Veteran
    erfan1985 آواتار ها

سلام.ایا درسته که درس خوندن در دانشگاههای کانادا خیلی سخته؟و خیلی از موارد بچه ها فارغ التحصیل نمی شن؟ مثلا من یه نگاهی به سایت دانشگاه Memorial کردم و توش نوشته هر کی یک بار درسی رو بیفته از تحصیل محروم میشه!!!و فقط یک بار اون هم تحت شرایط خاصی(از جمله موافقت رئیس) اجازه تکرار اون درس داده میشه.ضمنا اگه دفاع از پایان نامه مورد قبول نباشه اجازه تکرار تز یا دفاع وجود نداره و مثلا بعد از 5 سال دانشجوی دکتری بودن، باید بدون مدرک دانشگاه رو ترک کنید.
    کسایی که اونجا هستن می تونن بگن که این موارد درسته یا نه؟
    اگه اره ، چه خاکی باید بر سر کرد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan1985 نمایش پست ها
    سلام.ایا درسته که درس خوندن در دانشگاههای کانادا خیلی سخته؟و خیلی از موارد بچه ها فارغ التحصیل نمی شن؟ مثلا من یه نگاهی به سایت دانشگاه Memorial کردم و توش نوشته هر کی یک بار درسی رو بیفته از تحصیل محروم میشه!!!و فقط یک بار اون هم تحت شرایط خاصی(از جمله موافقت رئیس) اجازه تکرار اون درس داده میشه.ضمنا اگه دفاع از پایان نامه مورد قبول نباشه اجازه تکرار تز یا دفاع وجود نداره و مثلا بعد از 5 سال دانشجوی دکتری بودن، باید بدون مدرک دانشگاه رو ترک کنید.
    کسایی که اونجا هستن می تونن بگن که این موارد درسته یا نه؟
    اگه اره ، چه خاکی باید بر سر کرد؟
    شما پذیرش دوره پزشکی که بگیری ظرفیت رزیدنتی واسه فارغالتحصیلان کانادایی 120 درصده حالا بر فرض پاس کردن دروس فیزیوپات یا استاژری سخته یا قبولی در آزمون تخصص همراه با تقلب ایران و یا آزمونهای سه گانه کانادایی منطقی باش دوست من
    USA/Case creation date: Aug 2013
    Clearance Received: March 2014
    CANADA/CIO: Jan 2010
    Medical: Jan
    2014
    Issue Date: May 2014

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Toronto - Civil Engineering

سلام

من دارم مستر تو مالزي مي خونم و تا اون موقع IELTS ام expire ميشه‌!
    بالاي مدرك مستر ما مي نويسه كه تحصيل به زبان انگليسي بوده !‌ من بازم بايد IELTS امتحان بدم يا تحصيل به انگليسي بوده كافيه براشون ؟

ApplyAbroad Veteran
    sahand_a آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط utm-wanted نمایش پست ها
    سلام

من دارم مستر تو مالزي مي خونم و تا اون موقع IELTS ام expire ميشه‌!
    بالاي مدرك مستر ما مي نويسه كه تحصيل به زبان انگليسي بوده !‌ من بازم بايد IELTS امتحان بدم يا تحصيل به انگليسي بوده كافيه براشون ؟
    در تمام دانشگاه‌هایی‌ که من دیدم نوشته شده که یا مدرک زبان باید داشته باشید یا اینکه ۳ سال در دانشگاه انگلیسی زبان تحصیل کرده باشید.

بنابرین فکر نمیکنم که شما معاف از ielts بشید.

ApplyAbroad Senior Veteran
    erfan1985 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mo_eini نمایش پست ها
    شما پذیرش دوره پزشکی که بگیری ظرفیت رزیدنتی واسه فارغالتحصیلان کانادایی 120 درصده حالا بر فرض پاس کردن دروس فیزیوپات یا استاژری سخته یا قبولی در آزمون تخصص همراه با تقلب ایران و یا آزمونهای سه گانه کانادایی منطقی باش دوست من
    من در مورد پزشکی نپرسیدم.واسه master یا phd میگم.ایا واقعا اگه یه بار بیفتی اخراج میشی؟چطوری منطقی باشم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)