صفحه 183 از 318 نخستنخست ... 83133173174175176177178179180181182183184185186187188189190191192193233283 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,821 تا 1,830 , از مجموع 3180

موضوع: تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

سلام دوستان خواهش میکنم راهنماییم کنید...من دانشجو ارشد ویروس شناسی پزشکی تهرانم رزومم بد نیست و میتونم با ی نمره زبان اپلای کنم ولی الان بی اندازه سردرگمم بین موندن ایران و خوندن دکترا اینجا و اپلای برای کانادا نمیتونم تصمیم بگیرم و وقتم داره از دست میره لطفا راهنماییم کنید برای اینکه بتونم تصمیمو بگیرم باید ب چه نکاتی توجه و چه چیزایی رو مد نظر قرار بدم.ی دنیا سپاس

Member
    رشته و دانشگاه
    Cell Biology

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsarez نمایش پست ها
    سلام من پذیرش بدون فاند مستر دومی برای می
    2016 از یکی از دانشگاه های کبک دارم، مدارکم تو آپریل اماده میشه (مدرک زبانم )

کمتر از یک ماه وقت دارم برای ویزا و سی ای کیو اقدام کنم....ممکنه برسم به ترم تابستان اگر که نه ویزامو کی میدن؟؟میره برای ترم فال؟؟ممنون میشم کمکم کنید
    شما اگه نامه پذیرش رو دارید سریع تر اقدام کنید و CAQ رو بگیرید تا نمره زبان رو تهیه میکنید. اگه بتونید نمره زبان رو زودتر بگیرید فک نکنم به مشکلی بخورید. معمولا حدود دو ماه ویزا از سفارت آنکارا طول میکشه ولی کمتر از دو ماه و حتی کمتر از یک ماه هم ممکن. اگه نهایتا ویزا برای May نرسه می تونید به استاد نامه بدید که مقداری با تاخیر میرسید و نهایتا اگه به نتیجه نرسیدید زمان شروع تحصیل رو تا پاییز عقب بندازید.
    موفق باشید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Cell Biology

نقل قول نوشته اصلی توسط javad44444 نمایش پست ها
    سلام دوستان خواهش میکنم راهنماییم کنید...من دانشجو ارشد ویروس شناسی پزشکی تهرانم رزومم بد نیست و میتونم با ی نمره زبان اپلای کنم ولی الان بی اندازه سردرگمم بین موندن ایران و خوندن دکترا اینجا و اپلای برای کانادا نمیتونم تصمیم بگیرم و وقتم داره از دست میره لطفا راهنماییم کنید برای اینکه بتونم تصمیمو بگیرم باید ب چه نکاتی توجه و چه چیزایی رو مد نظر قرار بدم.ی دنیا سپاس
    دوست عزیز شما چون زیر شاخه وزارت بهداشت هستید و نه علوم ممکن به مشکل مواجه بشید. به خصوص اگه سربازی و تعهد خدمت داشته باشید. مثلا اگه سربازی داشته باشید وزارت بهداشت برای شما نامه معافیت تحصیلی به نظام وظیفه صادر نمیکنه و یا اینکه تعهد خدمت داشته باشید به همین شکل. البته اگه از طریق رشته های وزارت علوم اقدام کنید ممکن بشه جلو رفت. اینکه میخواید برای کانادا به خصوص تو رشته های مرتبط اقدام کنید مقاله خیلی اهمیت داره به اضافه وضعیت معدل، نمره زبان و توصیه نامه هایی که دارید. به نظرم با استاد ها مکاتبه کنید چون اکثر دانشگاه های کانادا مثل UBC and McGill استاد محور هستن. وقتی سیستم استاد محور میشه به سلیقه استاد بر میگرده که چقدر از کار و تجربه و سابقه شما خوشش بیاد.
    موفق باشید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Cell Biology

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsarez نمایش پست ها
    سلام دوستان,
    هزینه CAQ و پروسه ویزای آنلاین چقدر است؟
    پس از گرفتن CAQ چقدر مهلت داریم تا به استان کبک بریم؟؟ لطفا سایت های مربوط را هم ذکر کنید.
    بسیار ممنونم
    برای گرفتن و فرآیند نامه CAQ به این سایت برید:
    http://www.immigration-quebec.gouv.q...nic/index.html
    کل فرآیند حدود 20 روز برای این نامه طول میکشه که نسخه الکترونیکی رو برای شما صادر کنن ولی نسخه کاغذیش دیرتر دست شما میرسه ولی با این حال شما می تونید پروسه آنلاین ویزا رو جلو برید. بعد از اقدام برای ویزا از شما سوال هایی می پرسن که معمولا نامه CAQ رو میخوان که دوباره میشه نسخه الکترونیکی رو استفاده کرد و البته به شما زمان مناسبی رو میدن اکه هنوز CAQ صادر نشده صادر بشه و سفارت رو آپدیت کنید.
    پروسه اپلای برای ویزا متفاوت و اینکه کجا برید برای مثال برای سفارت کانادا تو آنکارا زدن حدود دو ماه ولی موارد زیر یک ماه هم دیدیم.
    موفق باشید.

Junior Member

ممنون از راهنماییتون خب من سربازی ندارم،تعهدو مدارک تحصیلی هم میتونم با گذاشتن وثیقه ازاد کنم، معدل لیسانسم 17.20 معدل ارشد 18.60 دوتا مقاله که تا چند ماه دیگه اکسپت میشه، توصیه نامه هم میتونم بگیرم و کمی هم واحد تدریس، با این شرایط با ی نمره زبان حداقل قابل قبول چقد شانس برا UBC دارم ک ریسک سرمایه گذازی روشو بپذیرم ممنونم

نقل قول نوشته اصلی توسط shakour نمایش پست ها
    دوست عزیز شما چون زیر شاخه وزارت بهداشت هستید و نه علوم ممکن به مشکل مواجه بشید. به خصوص اگه سربازی و تعهد خدمت داشته باشید. مثلا اگه سربازی داشته باشید وزارت بهداشت برای شما نامه معافیت تحصیلی به نظام وظیفه صادر نمیکنه و یا اینکه تعهد خدمت داشته باشید به همین شکل. البته اگه از طریق رشته های وزارت علوم اقدام کنید ممکن بشه جلو رفت. اینکه میخواید برای کانادا به خصوص تو رشته های مرتبط اقدام کنید مقاله خیلی اهمیت داره به اضافه وضعیت معدل، نمره زبان و توصیه نامه هایی که دارید. به نظرم با استاد ها مکاتبه کنید چون اکثر دانشگاه های کانادا مثل UBC and McGill استاد محور هستن. وقتی سیستم استاد محور میشه به سلیقه استاد بر میگرده که چقدر از کار و تجربه و سابقه شما خوشش بیاد.
    موفق باشید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Cell Biology

ممنون از راهنماییتون خب من سربازی ندارم،تعهدو مدارک تحصیلی هم میتونم با گذاشتن وثیقه ازاد کنم، معدل لیسانسم 17.20 معدل ارشد 18.60 دوتا مقاله که تا چند ماه دیگه اکسپت میشه، توصیه نامه هم میتونم بگیرم و کمی هم واحد تدریس، با این شرایط با ی نمره زبان حداقل قابل قبول چقد شانس برا UBC دارم ک ریسک سرمایه گذازی روشو بپذیرم ممنونم
    خیلی خوب که سربازی ندارید. برای تعهد هم فک کنم باید اون رو بخرید. تقریبا برای وزارت علوم راه های دیگه به غیر از خریدن من ندیدم ( مثلا با وثیقه، اگرچه یکی دو بار شنیدم).
    معدل لیسانس و ارشدتون خیلی خوب و این کمک میکنه به اپلای.
    من هم رشته خود شما هستم تقریبا یک مقاله ممکنه 3 ما تا 15 ما تو فرآیند باش تا به اکسپت برسه ولی با این حال تو هر مرحله ای هستن مقاله ها شما تو رزومه بزنsubmit, under review, under decision, minor revision, majoir revision, accepted or ahead of publishing.
    نمره زبان جز نیازهاست و خیلی وقت ها استاد کاری به نمره زبان نداره استاد بیشتر به توانایی های علمی شما نگاه میکنه، نمره زبان موقع اپلای به گروه نیاز. ولی خب بالاتر از حداقل گروه باش خوب. این حداقل از هر گروه به گروه دیگه فرق داره.
    اگه مقاله ها اکسپت و چاپ بشن و نمره زبان هم داشته باشی و معدلت هم خوب شانس خوبی داری. ولی خودت رو محدود نکن به یه دانشگاه. چون مهم این تو اون دانشگاه تو موضوع های مرتبط با تو استاد باش و تو رو قبول کنه. طبیعتا اگه به استادهای بیشتری ایمیل بدی شانس بالاتری داری.
    موفق باشی.

Junior Member

دوست عزیز واقعیتش سوال اصلیم اینه که چطوری بین دکترا توی کانادا و ایران یکی انتخاب کنم....چ معیارهایی در نظر بگیرم برای هرکدومش تا یکی انتخاب کنم ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط shakour نمایش پست ها
    خیلی خوب که سربازی ندارید. برای تعهد هم فک کنم باید اون رو بخرید. تقریبا برای وزارت علوم راه های دیگه به غیر از خریدن من ندیدم ( مثلا با وثیقه، اگرچه یکی دو بار شنیدم).
    معدل لیسانس و ارشدتون خیلی خوب و این کمک میکنه به اپلای.
    من هم رشته خود شما هستم تقریبا یک مقاله ممکنه 3 ما تا 15 ما تو فرآیند باش تا به اکسپت برسه ولی با این حال تو هر مرحله ای هستن مقاله ها شما تو رزومه بزنsubmit, under review, under decision, minor revision, majoir revision, accepted or ahead of publishing.
    نمره زبان جز نیازهاست و خیلی وقت ها استاد کاری به نمره زبان نداره استاد بیشتر به توانایی های علمی شما نگاه میکنه، نمره زبان موقع اپلای به گروه نیاز. ولی خب بالاتر از حداقل گروه باش خوب. این حداقل از هر گروه به گروه دیگه فرق داره.
    اگه مقاله ها اکسپت و چاپ بشن و نمره زبان هم داشته باشی و معدلت هم خوب شانس خوبی داری. ولی خودت رو محدود نکن به یه دانشگاه. چون مهم این تو اون دانشگاه تو موضوع های مرتبط با تو استاد باش و تو رو قبول کنه. طبیعتا اگه به استادهای بیشتری ایمیل بدی شانس بالاتری داری.
    موفق باشی.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    عمران- آزاد مشهد

سلام دوستان. خدا قوت
    من با این شرایط کدوم دانشگاه های کانادا برای رشته عمران شانس ‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍ بذیرش دارم؟ تو رو خدا راهنماییم کنید.
    لیسانس عمران از دانشگاه آزاد مشهد با معدل ۱۵.۱۰
    نمره آیلتس ۷
    رزومه و توصیه نامه هم جور می کنم و اکی است..

ApplyAbroad Guru

دوست عزیز واقعیتش سوال اصلیم اینه که چطوری بین دکترا توی کانادا و ایران یکی انتخاب کنم....چ معیارهایی در نظر بگیرم برای هرکدومش تا یکی انتخاب کنم ممنون
    مهمترین فاکتور برنامه آینده خود شماست. بسیاری به تحصیل در خارج از کشور به منزله پلی برای امکان اقامت و کار پس از آن در کشور مقصد مینگرند هرچند برخی نیز کسب تجربه و بازگشت را در ابتدا دارند که از این طیف نیز بخشی بر تصمیم خویش می مانند و برخی تغییر عقیده داده و ماندگار میشوند.
    در کل موقعیتهایی که در آنده نصیب شما خواهد شد در صورتی که قصد اقامت در خارج از کشور را ندارید به اندازه ای جذاب نیست که موقعیت دانشگاه خوب داخلی را به سختی و هزینه و مشکلات کسب مدرکی در خارج و بازگشت محدد و کار در همان موقعیتهای احتمالی با شانسی تاحدودی حتی کمتر به واسطه دور شدن از موقعیتهای محلی، بیازمایید. از نظر اینجانب این فاکتورها برای هر شخص متفاوت ولی جنرال می تواند مواردی شامل عناوین زیر را در ارزیابیتان شامل گردد:
    - برنامه پس از تحصیل فرد
    -امکان تامین مالی تحصیل در خارج از کشور
    -داشتن بیزینس یا منابع درآمدی مطمین یا برنامه ریزی شده کسب و کار در داخل
    -وضعیت خانواده و وابستگیهای اجتماعی خانوادگی و...
    - وضعیت سن، تاهل و شرایط فرزند(ان) احتمالی یا در آینده
    -وضعیت و موقعیتهای شغلی احتمالی
    - دانشگاه و استاد داخلی به لحاظ اعتبار، پروژه، شرایط امکان کار پاره وقت یا موقعیتهای احتمالی پس از آن
    - مشخصات بند قبل در مورد دانشگاه خارجی مدنظر یا پتانسیل برای انتخاب
    - داشتن لینکهای معتبر داخل یا خارج نظیر دوستان و آشنایان و فامیل و..
    - داشتن یا نداشتن تمایل به زندگی در خارج با توجه به همه جنبه های مثبت و منفی آن فارغ از پلان آتی ذکر شده در بند قبل به لحاظ کاری
    -وجد آپشن قابل مقایسه و تردید برانگیز در بین این دو
    -...
    فاکتورها برای هرفرد متفاوت و ضرایب وزنی آنها نیز متغیر است. فقط در مورد آخر این توضیح لازم است که سوال شما در صورتی دارای پاسخ مناسب تری چه از نظر خودتان و چه دوستان است که کیس شما مشخص و با توجه به همه این فاکتورها تصمیم گیری نهایی انجام شود. در حالت کلی این معیارها نتیجه ای متفاوت برای هرفرد دارد که فکر کردن به آنها در این مرحله و سپس انتخاب به راحتی امکانپذیر نیست.
    به عبارت دیگر اگر فردی با مدرک X در رشته Y از دانشگاهz1 در ایران و z2 در خارج دارای موقعیتی است، و این شخص دارای فلان وضعیت خانوادگی و شغلی و دوست و آشنا در ایران یا خارج از کشور است، فاکتورهای انتخاب برای این فرد محدودتر و قابل درک تر از حالت جنرال خواهد بود ولی در کل هدف آتی فرد مبنی برا زندگی در داخل یا خارج از کشور به نظر برای اغلب افراد فاکتور اساسی و تعیین کننده ای خواهد بود.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

دوستان تو فرمی که ميپرسه تا حالا اقدام برای ويزايی کرديد که رد شده باشيد
    اگر قبلا برای امریکا قدام کرده باشیم و ریجکت شده باشه و حالا برای کانادا بخوایم اقدام کنیم مشکلی پیش نمیاد؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)