صفحه 184 از 318 نخستنخست ... 84134174175176177178179180181182183184185186187188189190191192193194234284 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,831 تا 1,840 , از مجموع 3180

موضوع: تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

دوستان برای نشون دادن تمکن مالی برای ویزای کانادا اگر گردش مالی دو ماه رو نشون بدیم مشکلی پیش نمیاد؟...هرجا خوندم نوشته گردش مالی سه یا چهار ماه رو باید نشون بدیم ولی من میخوام تا دو ماه دیگه مدارکم رو اماده کنم و گردش مالیم فقط دوماه میشه...کسی از دوستان اطلاعی داره که میشه یا نه؟

Junior Member

ا سلام
    من لیسانس و فوق لیسانس مهندسی مکانیک دارم. معدلم هم حدود 15 و 16 است. الان 5 سال هست که فارغ التحصیل شدم و کار می کنم.
    پروژه ارشدم مدل سازی پیل سوختی بوده ولی به مکاترونیک هم علاقه دارم.
    هدفم بیشتر اقامت و کار هست تا ادامه تحصیل و دکتری. برای همین به فکر مستر دوم تو کانادا افتادم.
    لطفا دوستان منو در مورد انتخاب دانشگاه و رشته راهنمایی کنن.

خیلی ممنون

Junior Member

پیش فرض پاسخ : همه سوالات شما درباره پذیرش از دانشگاه Simon Fraser

سلام .خواهر زاده من دوره دبیرستان ریاضی میخونه و میخوام بعد از دیپلم بیارمش کانادا از طریق تحصیلی .بهترین راه چی هست .ضمنا اگر در مقطع لیسانس فاند نمیدن در چه مقطعی پذیرش بگیرم که هم هزینه کم باشه و هم احتمال پذیرش بالا.ممنون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mafarzad نمایش پست ها
    ا سلام
    من لیسانس و فوق لیسانس مهندسی مکانیک دارم. معدلم هم حدود 15 و 16 است. الان 5 سال هست که فارغ التحصیل شدم و کار می کنم.
    پروژه ارشدم مدل سازی پیل سوختی بوده ولی به مکاترونیک هم علاقه دارم.
    هدفم بیشتر اقامت و کار هست تا ادامه تحصیل و دکتری. برای همین به فکر مستر دوم تو کانادا افتادم.
    لطفا دوستان منو در مورد انتخاب دانشگاه و رشته راهنمایی کنن.

خیلی ممنون
    سوالتان را مشخصا نمیتوان پاسخ صریحی داد. اما پذیرش مستر دوم در صورت امکان عبور از مرحله ویزا مساله قابل قبولی است هرچند با گپ 5ساله و مستر مجدد شانس ویزا کم می شود.
    برای اکسپرس اینتری ممکن است شرایط لازم را داشته باشد که شاید اقدام موثرتری در شرایط شما باشد.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط benjico نمایش پست ها
    دوستان تو فرمی که ميپرسه تا حالا اقدام برای ويزايی کرديد که رد شده باشيد
    اگر قبلا برای امریکا قدام کرده باشیم و ریجکت شده باشه و حالا برای کانادا بخوایم اقدام کنیم مشکلی پیش نمیاد؟
    عدم اعلام اینگونه موارد توصیه نمیشود. اعلام آن در صورتی که سایر مدارک و به ویژه مدرکی که خلاف علت ریجکت قبلی باشد نظیر tie میتواند تا حدود زیادی در رفع تاثیر آن موثر باشد.
    ریجکت در مرحله clearance ویزای امریکا ممکن است بسته به کیس به ویژه موارد Security check تا حدود زیادی ممکن است مساله ساز باشد.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط benjico نمایش پست ها
    دوستان برای نشون دادن تمکن مالی برای ویزای کانادا اگر گردش مالی دو ماه رو نشون بدیم مشکلی پیش نمیاد؟...هرجا خوندم نوشته گردش مالی سه یا چهار ماه رو باید نشون بدیم ولی من میخوام تا دو ماه دیگه مدارکم رو اماده کنم و گردش مالیم فقط دوماه میشه...کسی از دوستان اطلاعی داره که میشه یا نه؟
    اگر گردش مالی ساپورتر ارائه میکنید به ویژه اگر فاند هم دارید این مساله چندان مشکلساز نیست هرچند بهتر است این مساله را به ویژه اگر تاریخ افتتاح حساب درج شده در گردش مالی مشخص نیست توضیح دهید.
    در صورتی که ساپورتر نداشته اید این مساله ریسک بالاتری دارد و چندان توصیه نمیشود هرچند ممکن است با همین شزایط نیز بسیاری قادر به دریافت ویزا شوند.

سلام به همگی
    من قصد تحصیل کردن توی یکی از دانشگاه های British Columbia رو دارم
    معدل دانشگاه من ۱۴.۱۵ هستش
    در حال خوندن زبان انگلیسی هستم و فکر می کنم تا اواسط تابستان تموم بشه و مدرک دانشگاه من هم فکر می کنم تا اردیبهشت یا خرداد بهم بدن
    چه کار باید بکنم؟ متاسفانه واقعا همه چیز گیج کننده و نگران کنندست
    با مسئول ثبت نام دانشگاه UBC مکاتبه کردم متاسفانه گفت مهلت ثبت نام سال اخیر و تا ژانویه ۲۰۱۷ تا ۱۵ دسامبر ۲۰۱۵ بوده و در کنارش هم احتمال داره به خاطر معدل قبولم نکنن
    آخرین مهلت apply برای University of Victoria هم ظاهرا همین روزهای اخیر هست و تموم میشه

باید بگم نمرات چند ترم آخرم خوب بوده - نمره ی پایان نامه ی لیسانسم ۲۰ شده و تمام منابعش انگلیسی و از منابع بسیار معتبر هستش (می تونم مقاله ISI هم از توش بنویسم) و زبان ام هم فکر می کنم به زودی بتونم نمره ۷ در آیلتس بیارم

سوال هام اینهاست:
    با معدل ۱۴.۱۵ قبولم می کنن؟
    مهلت ثبت نام رو چه کارش کنم که از دست نره؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ArashVenus نمایش پست ها
    سلام به همگی
    من قصد تحصیل کردن توی یکی از دانشگاه های British Columbia رو دارم
    معدل دانشگاه من ۱۴.۱۵ هستش
    در حال خوندن زبان انگلیسی هستم و فکر می کنم تا اواسط تابستان تموم بشه و مدرک دانشگاه من هم فکر می کنم تا اردیبهشت یا خرداد بهم بدن
    چه کار باید بکنم؟ متاسفانه واقعا همه چیز گیج کننده و نگران کنندست
    با مسئول ثبت نام دانشگاه UBC مکاتبه کردم متاسفانه گفت مهلت ثبت نام سال اخیر و تا ژانویه ۲۰۱۷ تا ۱۵ دسامبر ۲۰۱۵ بوده و در کنارش هم احتمال داره به خاطر معدل قبولم نکنن
    آخرین مهلت apply برای University of Victoria هم ظاهرا همین روزهای اخیر هست و تموم میشه

باید بگم نمرات چند ترم آخرم خوب بوده - نمره ی پایان نامه ی لیسانسم ۲۰ شده و تمام منابعش انگلیسی و از منابع بسیار معتبر هستش (می تونم مقاله ISI هم از توش بنویسم) و زبان ام هم فکر می کنم به زودی بتونم نمره ۷ در آیلتس بیارم

سوال هام اینهاست:
    با معدل ۱۴.۱۵ قبولم می کنن؟
    مهلت ثبت نام رو چه کارش کنم که از دست نره؟
    مهلت ثبت نام با توجه به عدم ارسال آنلاین اپلیکیشن بعد از آن تاریخ قابل تمدید نیست و باید برای ورودی بعد اقدام کنید.
    بعضی دانشگاهها نظیر یو بی سی مینیمم معدل بالاتری دارند(برخی رشته ها 16 مینیمم و برخی 15) و آیلتس 7 نیز عموما نیاز خواهید داشت. برای بقیه دانشگاهها نیز چک کنید. با نمرات کمتر متاسفانه احتمال ریجکت تقریبا نزدیک قطعی است و توصیه نمیشود. بهتر است در دانشگاههایی اقدام کنید که مینیمم زبان و معدل را داشته و صرفا پرداخت اپلیکیشن فی برای رقابت با نفرات دارای حداقلها در مرحله انتخاب دانشجو باشد و نه در مرحله تقریبا قابل پیش بینی غربال اولیه و صرفا مقایسه با مینیممهای تحصیلات تکمیلی که خود شخص قادر به بررسی اولیه آن بوده است.

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    مهلت ثبت نام با توجه به عدم ارسال آنلاین اپلیکیشن بعد از آن تاریخ قابل تمدید نیست و باید برای ورودی بعد اقدام کنید.
    بعضی دانشگاهها نظیر یو بی سی مینیمم معدل بالاتری دارند(برخی رشته ها 16 مینیمم و برخی 15) و آیلتس 7 نیز عموما نیاز خواهید داشت. برای بقیه دانشگاهها نیز چک کنید. با نمرات کمتر متاسفانه احتمال ریجکت تقریبا نزدیک قطعی است و توصیه نمیشود. بهتر است در دانشگاههایی اقدام کنید که مینیمم زبان و معدل را داشته و صرفا پرداخت اپلیکیشن فی برای رقابت با نفرات دارای حداقلها در مرحله انتخاب دانشجو باشد و نه در مرحله تقریبا قابل پیش بینی غربال اولیه و صرفا مقایسه با مینیممهای تحصیلات تکمیلی که خود شخص قادر به بررسی اولیه آن بوده است.
    از پاسختان متشکرم
    چه دانشگاه هایی در کانادا وجود دارد که هم سطح علمی و رتبه ی قابل قبولی داشته باشند (بخصوص در رشته ی علوم کامپیوتر) و هم معدل ۱۴.۱۵ من (معادل 70.75) را قبول کنند؟
    آیا باید پس از تکمیل تمامی مدارک (مانند نتیجه ی تست زبان - ترجمه ی مدرک و ریز نمرات - ۲-۳ توصیه نامه از اساتید و غیره) اقدام به apply کنم؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ArashVenus نمایش پست ها
    از پاسختان متشکرم
    چه دانشگاه هایی در کانادا وجود دارد که هم سطح علمی و رتبه ی قابل قبولی داشته باشند (بخصوص در رشته ی علوم کامپیوتر) و هم معدل ۱۴.۱۵ من (معادل 70.75) را قبول کنند؟
    آیا باید پس از تکمیل تمامی مدارک (مانند نتیجه ی تست زبان - ترجمه ی مدرک و ریز نمرات - ۲-۳ توصیه نامه از اساتید و غیره) اقدام به apply کنم؟
    قسمت اول سوالتان را باید از لیست زیر یا لیستهای مشابه شرایط را ببینید و سرچ کنید.
    http://www.canadian-universities.net...gineering.html
    قسمت دوم بله. البته عموما اکثر دانشگاهها در مرحله اپلیکیشن اسکن مدارک را قبول میکنند و نسخه کاغذی را در صورت پذیرش و جهت نهایی نمودن Admission نیاز خواهید داشت. اما بدون زبان یا نمره نزدیک برخی دانشگاهها ممکن است پذیرش کاندیشنال بدهند که امروزه با توجه به تعداد بالای اپلیکنتها این شرط کاندیشنال در بسیاری دانشگاهها secure نیست.
    موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)