صفحه 187 از 318 نخستنخست ... 87137177178179180181182183184185186187188189190191192193194195196197237287 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,861 تا 1,870 , از مجموع 3180

موضوع: تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

Junior Member mahsarez آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

سلام
    والا به من هم نزدیک 2 هفته ای طول کشید ج دادن...

Member Z_MOAZEMI آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    epidemiology

سلام دوستان . من میخوام برای phd دانشگاه اتاوا اپلای کنم ولی شرایط مورد قبول زبان IELTS overall7 و each skill بالای 6 میخواد. من each skill بالای 6 هستم اما متاسفانه overall 6.5 شدم. بنظر شما اپلای کنم و شانسی برای پذیرش دارم. ضمناا من اقامت کانادا دارم و بعنوان دانشجوی بومی یخوام اپلای کنم، ایا این میتونه تغییری تو شرایطم ایجاد کنه. ممنون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ariyariyazadeh نمایش پست ها
    با سلام
    یه سوال در مورد معدل حداقل در دانشگاه های کانادا داشتم. از دوستان خواستم بپرسم معدل 15.85 در ارشد (3.06 در wes)حداقل معدل کدوم دانشگاه های کانادا رو بر آورده می کنه؟
    با تشکر
    باید با توحه به رشته و دانشگاه بررسی کنید. هر رشته ای ممکن است در هر دانشگاهیی مینیمم معدل خاصی را ست کند که لزوما با مینیمم تحصیلات تکمیلی یکسان نیست. برخی دانشگاهها نظیر کلگری مثلا برای برخی رشته های مهندسی معدل 16 ایران را به عنوان مینیمم قبول دارند که از مینیمم 15 تحصیلات تکمیلی بالاتر است.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member Balayi آواتار ها

با سلام، از دوستان کسی میدونه با وضعیت اقتصادی حال حاضر برای تـحـصـیـل در کانادا حـــداقل چه مقدار پول نیاز هست؟
    با تشکر

Member
    رشته و دانشگاه
    Cell Biology

نقل قول نوشته اصلی توسط Balayi نمایش پست ها
    با سلام، از دوستان کسی میدونه با وضعیت اقتصادی حال حاضر برای تـحـصـیـل در کانادا حـــداقل چه مقدار پول نیاز هست؟
    با تشکر
    دوست عزیز سوال خیلی کلی هستش. هزینه تحصیل تو ایالات های مختلف کانادا یکسان نیست (هم هزینه زندگی و هم شهریه دانشگاه) و حتی تو یک ایالات هزینه شهریه دانشگاه ها معمولا یکسان نیست. البته اینکه شما دانشجوی بین المللی باشید و یا تابعیت کانادایی داشته باشید باز هم متفاوت هستش. ولی نکته ای که هست اگه برای دکتری اقدام میکنید معمولا فاندی که به شما میدن متناسب با هزینه زندگی و شهریه دانشگاه هستش.
    موفق باشید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Cell Biology

نقل قول نوشته اصلی توسط minaetehadi نمایش پست ها
    سلام . دوستان کسی میدونه که ایا برای پذیرش در دکترا حداقل معدل gpa چند باید باشه؟ باید 3 باشه ایا؟ اگه کسی 2.97 باشه اپلای نمیتونه بشه برای دکترا با فاند ؟ برای کشور امریکا و کانادا میپرسم؟ ممنون
    دوست عزیز فرآیند اپلای یک فاکتوری نیست که فقط معدل بخواد نتیجه اپلای رو مشخص کنه یا نه. من و دوستم معدل زیر حداقل رو داشتیم ولی نتیجه هم گرفتیم (برای دوستم بدون مشکل و برای من یکم سخت تر). به این بر میگرده که شما از لحاظ تحقیقاتی به خصوص مقاله چه وضعیتی داشته باشید، نمره زبان چقدر باش، استادی از شما حمایت کن (اکثرا خیلی مهم)و اینکه توصیه نامه های شما چطور باشن. البته شما ذکر نکردید این معدل مربوط به چه دوره ای هستش، لیسانس و یا ارشد؟ و اینکه بعضی از دانشگاه ها مینیمم های متفاوتی دارن (و حتی سیستم تبدیل معدل 20 به سیستم 4 متفاوتی دارن).
    موفق باشید.

سلام به همه دوستان عزیز
    من اخیرا بدنبال تحصیل در مقطع دکترا مکانیک در کانادا هستم، چون شنیدم دانشگاه ها بیشتر استاد محور هستن و اساتید هم گرنت قوی دارن و میتونن فاند بدن به دانشجوها. ی فاکتورهایی هم تو رزومه دارم (معدل ارشد 17.25- دو تا مقاله ISI- ایلتس 7). حالا سوالم اینه که، بفرض مه استاد واسه فاند اوکی داد، خب این میشه فقط خرج زندگیم،من چطوری باید شهریه دانشگاه (که سنگینم هست) ویو کنم ؟ چه روش هایی هست که بشه شهریه هم کاور کرد؟
    با تشکر از دوستانی که صمیمانه با بچه ها همکاری میکنن

Member
    رشته و دانشگاه
    Cell Biology

نقل قول نوشته اصلی توسط masoudabroad نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان عزیز
    من اخیرا بدنبال تحصیل در مقطع دکترا مکانیک در کانادا هستم، چون شنیدم دانشگاه ها بیشتر استاد محور هستن و اساتید هم گرنت قوی دارن و میتونن فاند بدن به دانشجوها. ی فاکتورهایی هم تو رزومه دارم (معدل ارشد 17.25- دو تا مقاله ISI- ایلتس 7). حالا سوالم اینه که، بفرض مه استاد واسه فاند اوکی داد، خب این میشه فقط خرج زندگیم،من چطوری باید شهریه دانشگاه (که سنگینم هست) ویو کنم ؟ چه روش هایی هست که بشه شهریه هم کاور کرد؟
    با تشکر از دوستانی که صمیمانه با بچه ها همکاری میکنن
    دوست عزیز فاندی که داده میشه معمولا هم هزینه زندگی و هم هزینه دانشگاه رو پوشش میده. از این بابت نگران نباشید. البته فک کنم جواب سوال شما تو پرسش و پاسخ های قبلی موجود باش.
    موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط shakour نمایش پست ها
    دوست عزیز فاندی که داده میشه معمولا هم هزینه زندگی و هم هزینه دانشگاه رو پوشش میده. از این بابت نگران نباشید. البته فک کنم جواب سوال شما تو پرسش و پاسخ های قبلی موجود باش.
    موفق باشید.
    سلام shakour عزیز
    ممنون بابت پاسختون. آخه یکی از دوستام تو ایالت کبک داره دکترا میخونه و بهم گفت که استاد از پروژه ای که گرفته،داره بهش فاند میده، ولی هزینه شهریه (که انگار در ایالت کبک 1000 و بقیه ایالت ها ترمی 7000) خودش داره میده. منظورم از فاند تامین شده از طرف استاد، ی چنین فاندی بود. اونی که شما میگین که هم هزینه زندگی میده و هم دانشگاه، کلا از سمت دانشگاه تامین میشه؟ منظورم اینکه منبع تامینش مربوط به کجاست؟
    با تشکر

Member
    رشته و دانشگاه
    Cell Biology

نقل قول نوشته اصلی توسط masoudabroad نمایش پست ها
    سلام shakour عزیز
    ممنون بابت پاسختون. آخه یکی از دوستام تو ایالت کبک داره دکترا میخونه و بهم گفت که استاد از پروژه ای که گرفته،داره بهش فاند میده، ولی هزینه شهریه (که انگار در ایالت کبک 1000 و بقیه ایالت ها ترمی 7000) خودش داره میده. منظورم از فاند تامین شده از طرف استاد، ی چنین فاندی بود. اونی که شما میگین که هم هزینه زندگی میده و هم دانشگاه، کلا از سمت دانشگاه تامین میشه؟ منظورم اینکه منبع تامینش مربوط به کجاست؟
    با تشکر
    خواهش میکنم، کاری نکردم.
    والا دوست عزیز، من و دوستم اتفاقا با همین ایالت کبک خیلی سروکار داشتیم، هر دوتامون ادمیشن مک گیل رو داریم، که البته دوستم رفت و من تو فرآیند و هزینه های هر دوی ما به صورت کامل از فاند استاد تامین میشه. اینکه گفتید 1000 دلار خیلی کم به نظر میرسه، البته دانشگاه رو مشخص نکردید!
    مثلا خود مک گیل رو میگم اگه شما تابعیت کانادا رو داشته باشید و تو کبک باشید و یا اینکه پروگرم شما رو مثل Native به حساب بیاره شهریه حدود 4000 دلار هستش و اگه نه مثل بقیه دانشجوهای International شهریه حدود 16500 دلار خواهد بود.
    گاهی دپارتمان ها بر اساس یه سری شرایط تخفیف میدن که این هم باعث میشه استاد راحت تر دانشجو International بگیره.
    اینکه من گفتم هر دو تامین هزینه از طرف استاد بود از طریق گرنت هایی که داره. البته یک سری از گروه ها دانشگاه هم در تامین فاند به صورت بخشی یا کامل دخیل هستش.
    به شخص من ندیدم (شاید البته تو رشته های ما) دانشجو نیازی به هزینه شخصی داشته باش. البته این قبل از اینکه شما دانشجو بشید مشخص میشه اگه قرار باش هزینه ای رو خودتون پرداخت کنید و شما می تونید اون رو نپذیرید ولی تجربه من از مک گیل، بریتیش کلمبیا و آلبرتا اینطور هستش که نیازی به هزینه از طرف دانشجو نیست. سیستم دانشگاه تورنتو هم کمیته محور هستش و به صورت مستقیم استاد نمی تونه دانشجو برداره.
    اگه اطلاعات بیشتری خواستید خوشحال میشم مفید باشم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)