صفحه 189 از 318 نخستنخست ... 89139179180181182183184185186187188189190191192193194195196197198199239289 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,881 تا 1,890 , از مجموع 3180

موضوع: تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

Member
    رشته و دانشگاه
    Cell Biology

پیش فرض پاسخ : تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

نقل قول نوشته اصلی توسط maze نمایش پست ها
    برای اینکه بعضی هاش مشخصه کاملا الکیه به خصوص در میزان فاندها اصلا دقیق نیست.
    البته ممکن بعضی از دوستان خیلی دقیق ننویسن ولی فاندها بر اساس هزینه زندگی و دانشگاه خیلی متنوع باش، مثلا تا اونجایی که خاطرم هست فاندی مثل 58000 دلار برای بعضی از دانشگاه های ایالات ماساچوست مثل هاروارد آمریکا چیز زیادی نیست چون هزینه دانشگاه و زندگی بسیار بالاست (البته اگه اشتباهی دارم امیدوارم دوستان تصحیح کنن) ولی جایی مثل میشیگان این خیلی پایین تر هستش (شاید حدود 30-40 هزار دلار). باز ممکن عدد پایین تری هم ببینید به عنوان فاند کامل که باز ممکن هزینه زندگی پایین باش و یا شهریه دانشگاه پایین باش یا شهریه رو تخفیف داده باشن و حتی ممکن عددی مثل 20 هزار دلار فاند کامل باش.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط shakour نمایش پست ها
    البته ممکن بعضی از دوستان خیلی دقیق ننویسن ولی فاندها بر اساس هزینه زندگی و دانشگاه خیلی متنوع باش، مثلا تا اونجایی که خاطرم هست فاندی مثل 58000 دلار برای بعضی از دانشگاه های ایالات ماساچوست مثل هاروارد آمریکا چیز زیادی نیست چون هزینه دانشگاه و زندگی بسیار بالاست (البته اگه اشتباهی دارم امیدوارم دوستان تصحیح کنن) ولی جایی مثل میشیگان این خیلی پایین تر هستش (شاید حدود 30-40 هزار دلار). باز ممکن عدد پایین تری هم ببینید به عنوان فاند کامل که باز ممکن هزینه زندگی پایین باش و یا شهریه دانشگاه پایین باش یا شهریه رو تخفیف داده باشن و حتی ممکن عددی مثل 20 هزار دلار فاند کامل باش.
    بله درسته دقیقا
    منظور من این بود که نمیشه کامل اعتماد کرد به نتایج پذیرش.

نقل قول نوشته اصلی توسط shakour نمایش پست ها
    خیلی خیلی سپاسگذارم دوست عزیز. به امید موفقیت برای شما هم.
    والا دوست عزیز این مرکزی که فرمودین خیلی جای سرشناس و بزرگی نیست و البته هرچقدر دانشگاه کوچیک تر و ضعیف تر بشه قدرت مالی و فاندهایی هم که هستن محدود تر میشه و ممکن این مسئله ایجاد بشه. همونطور که بار قبلم من تو دانشگاه های خوب کانادا اینطور موردی ندیدم.
    راجب مسئله فاند هم نیازی نیست شما چیزی به استاد بگید، معمولا تو قسمت های پایانی خودشون به شما اعلام میکنن، مثلا من استاد بعد تایید نهایی گفت انقدر برای شهریه ت هستش و انقدر هم برای زندگی و یا دوستم حتی وقتی اپلای کرد میزان مشخص شد.
    یعنی نهایتا خودشون میزان رو اعلام میکنن ولی خب طبیعتا مراکز کوچیک تر معمولا محدودیت مالی بیشتری دارن.
    دوست عزیز راجب رزومه شما خیلی خوشحال میشم بتونم نظر بدم ولی واقعیت من هم رشته شما ندارم و رشته های فنی و مهندسی و علوم پایه تو اپلای مقداری متفاون هستن.
    ولی اگه بخوام نظر خودم رو بگم معدل لیسانس و فوق شما بسیار شبیه معدل های خود من هستن که لیسانس معدل کمی حساب میشه و ممکنه گاهی به این دلیل مشکل ایجاد بشه.
    البته این رو می تونید با مقالات پوشش داد. اول بگم نمره زبان شما خوب و به نظر کافی میاد.
    مقالات خوب خیلی به کار میان به خصوص تو پوشش دادن معدل لیسانس رو پوشش میدن و خیلی شانس رو بالا می برن (من و دوستم اینطور بودیم).
    مقالات فارسی و داخلی خیلی نمی تونن به نظرم مفید باشن ولی خب شما تو رزومه خودتون بیارید.
    وقتی میگید تمام دانشگاه های کانادا یقینن شانس خیلی بالایی دارید ولی من توصیه میکنم دانشگاه های خوب کانادا رو مد نظر بگیرید یا به عبارتی 10 تا دانشگاه خوب رو تو رشته خودتون تو کانادا.
    امیدوارم که موفق باشید و سربلند.
    سلام shakour عزیز
    تشکر میکنم بابت پاسخ گوییتون
    پس با این اوصاف، صفر تا صد بحث فاند دست استاد مربوطست و فقط در طی مکاتباتی که دارین، معلوم میشه که هزینه ها چطور قراره کاور بشه، درسته؟
    مطمئنا من دانشگاه هایه رده اول در اولویت کار قرار میدم، چون ممکنه استادی پیدا بشه که منو قبول کنه، ولی واسه مابقی دانشگاه ها هم اقدام میکنم. پس اینطور که شما میفرماین، مقالاتم کمک حال هستن و شانسم میبرن بالا(حتی واسه دانشگا هایه رده اول).
    ممنون

Junior Member

سلام ببخشید من نمیدونستم این مطلب رو کجا باید بپرسم. من میخوام برای چند تا از دانشگاه های کانادا در مقطع فوق لیسانس اقدام کنم که برای همشون معرفی نامه رسمی از استاد های دانشگاهی که لیسانس خوندم رو لازم داره. ممکنه من رو راهنمایی کنید که چطوری باید معرفی نامه بگیرم

Junior Member

سلام
    در زمان گرفتن پذیرش آیا باید مدارک توسط سیستم کانادایی (WES) تایید بشه؟ یا نیازی نیست؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط arianslk نمایش پست ها
    سلام ببخشید من نمیدونستم این مطلب رو کجا باید بپرسم. من میخوام برای چند تا از دانشگاه های کانادا در مقطع فوق لیسانس اقدام کنم که برای همشون معرفی نامه رسمی از استاد های دانشگاهی که لیسانس خوندم رو لازم داره. ممکنه من رو راهنمایی کنید که چطوری باید معرفی نامه بگیرم
    این تاپیک ها را مطالعه بفرمایید:
    http://www.applyabroad.org/forum/for...ecommendation)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فیزیک

سلام دوستان
    من از دانشگاه SFU کانادا برای فوق لیسانس فیزیک و از دانشگاه oregon state آمریکا برای دکتری فیزیک پذیرش دارم. به نظر شما کدوم یکی میتونه گزینه ی بهتری باشه؟
    ممنونم از راهنماییتون.

سلام
    یه سوال مهمی که دارم اینه که امکان تحصیل در دکترا با هزینه شخصی در کانادا وجود داره یا نه؟
    ممنون میشم پاسخ بدید. من خیلی با اساتید صحبت کردم. رزومه خوبی هم دارم. دو تا استاد رو هم تا دقیقه نود پیش رفتم ولی نشد در نهایت. میخوام اگه امکان داره با هزینه شحصی بخونم.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط eng_mokhtarifa نمایش پست ها
    سلام
    یه سوال مهمی که دارم اینه که امکان تحصیل در دکترا با هزینه شخصی در کانادا وجود داره یا نه؟
    ممنون میشم پاسخ بدید. من خیلی با اساتید صحبت کردم. رزومه خوبی هم دارم. دو تا استاد رو هم تا دقیقه نود پیش رفتم ولی نشد در نهایت. میخوام اگه امکان داره با هزینه شحصی بخونم.
    دکترا که در هر حال بدون استاد نمیشه خوند. چه با فاند چه بدون فاند. اگر به استادها بگید که میخواهید با هزینه شخصی بخونید و فاند لازم ندارید ممکنه قبولتون کنند.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    دکترا که در هر حال بدون استاد نمیشه خوند. چه با فاند چه بدون فاند. اگر به استادها بگید که میخواهید با هزینه شخصی بخونید و فاند لازم ندارید ممکنه قبولتون کنند.
    منظورم بحث ویزا بود. من به خاطر رزومه خوبم و ایمیل ریکامندیشن مستقیم استادم، چند تا از اساتید گفتن مشتاقن منو بگیرن. اگه میتونم فاند رو از دولتم بگیرم یا ... میگیرنم. ولی شنیدم که سفارت قبول نمیکنه. یا باید بورس دولت خودت یا دانشگاه مقصد باشی یا یه همچین چیزی. درسته؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)