صفحه 205 از 318 نخستنخست ... 105155195196197198199200201202203204205206207208209210211212213214215255305 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,041 تا 2,050 , از مجموع 3180

موضوع: تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

پیش فرض پاسخ : تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

با سلام و احترام
    میخواستم ببینم مدارک معادل برای مثال معادل کارشناسی یا کارشناسی ارشد (ایران) در کانادا برای ادامه تحصیل معتبرند یا خیر.

بی نهایت سپاسگذارم از وقتی که به من می دهید.

Junior Member

1.ليسانس مهندسي شيمي (صنائع شيميايي معدني)معدل١٢.٧٠ دانشگاه ازاد
    ٢.فوق ليسانس مهندسي شيمي(بيوتكنولوژي) معدل١٦:٣٠ دانشگاه ازاد
    ٣.چاپ٧مقاله ژورنال
    ٤.ارائه ٨مقاله كنفرانس بين المللي(ايتاليا،ژاپن،كاناد �،دبي،كره،هلند)
    ٥.تاييديه نخبگان از بنياد ملي نخبگان
    ٦.بيمه٢٨ماه(واحد تحقيق و توسعه)
    ٧.تدريس دانشگاه ١٥ ماه
    ٨.ايلتس٨ سال ٢٠١٢
    ٩.ثبت اختراع
    ١٠.دكتري٩٥مجاز شدم
    هدف ثبت نام ژانويه ٢٠١٧
    حالا
    ١.علاقه شديد دارم داروسازي بخونم آيا ميشه تطبيق داد؟و فاند تعلق ميگيره؟كدوم دانشگاه پيشنهاد ميكنيد؟
    ٢.مهندسي شيمي نظرتون كدوم يوني با فاند و راحت پذيرش يده؟
    ٣ماه بيشتر فرصت ندارم
    ممنونم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط daneshjo_65 نمایش پست ها
    با سلام و احترام
    میخواستم ببینم مدارک معادل برای مثال معادل کارشناسی یا کارشناسی ارشد (ایران) در کانادا برای ادامه تحصیل معتبرند یا خیر.

بی نهایت سپاسگذارم از وقتی که به من می دهید.
    اگر مدارک فارغ التحصیلی و کارنامه را در اختیار دارید، مساله خاصی نخواهد بود. چیزی به اسم معادل اصولا وجود ندارد ولی باید ارزشیابی مدرک شکا در همان سطح مورد نظر دانشگاه (مثلا لیسانس یا فوق لیسانس و... ) باشد صرف کلمه معادل موردی نخواهد داشت مگر آنکه ارزشیابی مدرک شما متفاوت از مقاطع آکادمیک باشد. مثل برخی موسسات یا ادارات با گواهی های دوره های آموزشی معادل ارشد که برای مصلرف داخل سازمانی ارایه میشوند و خود وزارت علوم ایران هم به عنوان مدارک دانشگاهی تایید نمی نماید.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mcmaster نمایش پست ها
    1.ليسانس مهندسي شيمي (صنائع شيميايي معدني)معدل١٢.٧٠ دانشگاه ازاد
    ٢.فوق ليسانس مهندسي شيمي(بيوتكنولوژي) معدل١٦:٣٠ دانشگاه ازاد
    ٣.چاپ٧مقاله ژورنال
    ٤.ارائه ٨مقاله كنفرانس بين المللي(ايتاليا،ژاپن،كاناد �،دبي،كره،هلند)
    ٥.تاييديه نخبگان از بنياد ملي نخبگان
    ٦.بيمه٢٨ماه(واحد تحقيق و توسعه)
    ٧.تدريس دانشگاه ١٥ ماه
    ٨.ايلتس٨ سال ٢٠١٢
    ٩.ثبت اختراع
    ١٠.دكتري٩٥مجاز شدم
    هدف ثبت نام ژانويه ٢٠١٧
    حالا
    ١.علاقه شديد دارم داروسازي بخونم آيا ميشه تطبيق داد؟و فاند تعلق ميگيره؟كدوم دانشگاه پيشنهاد ميكنيد؟
    ٢.مهندسي شيمي نظرتون كدوم يوني با فاند و راحت پذيرش يده؟
    ٣ماه بيشتر فرصت ندارم
    ممنونم
    بعید است دانشگاهی پیداکنید که هنوز ددلاین پذیرش ژانویه داشته باشد. اکثرا از ددلاین عبور کرده و مساله زمان ویزا را نیز حتی در صورت داشتن پذیرش همین الان نباید فراموش کرد.
    برای دوره های بعد(می2017 یا سپتامبر 2017) می توانید اپلای کنید. داشتن 7مقاله ژورنال اگر نویسنده اول یا پس از استاد راهنما باشید( و نه صرفا اسم در مقالات مختلف و متنوع فارغ از موضوع تحقیق) می تواند در پذیرش بسیار موثر باشد. در هرحال مساله دیگر پیداکردن استادی است که در زمینه مقالات شما پروژه دکتری داشته باشد. بدون این فاکتور چندان نمی توان به فاند امیدوار بود و به این لحاظ تغییر رشته اصولا توصیه نمیشود. داشتن سابقه کاری و بیمه کمکی نخواهد کرد ولی با آیلتس خوب و مقالات ذکر شده می توانید به پذیرش سپتامبر یا می 2017 امیدوار باشید.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    بعید است دانشگاهی پیداکنید که هنوز ددلاین پذیرش ژانویه داشته باشد. اکثرا از ددلاین عبور کرده و مساله زمان ویزا را نیز حتی در صورت داشتن پذیرش همین الان نباید فراموش کرد.
    برای دوره های بعد(می2017 یا سپتامبر 2017) می توانید اپلای کنید. داشتن 7مقاله ژورنال اگر نویسنده اول یا پس از استاد راهنما باشید( و نه صرفا اسم در مقالات مختلف و متنوع فارغ از موضوع تحقیق) می تواند در پذیرش بسیار موثر باشد. در هرحال مساله دیگر پیداکردن استادی است که در زمینه مقالات شما پروژه دکتری داشته باشد. بدون این فاکتور چندان نمی توان به فاند امیدوار بود و به این لحاظ تغییر رشته اصولا توصیه نمیشود. داشتن سابقه کاری و بیمه کمکی نخواهد کرد ولی با آیلتس خوب و مقالات ذکر شده می توانید به پذیرش سپتامبر یا می 2017 امیدوار باشید.
    موفق باشید
    ممنونم از راهنمايي
    منظورمه ٣ماه واسه پذيرش بيشتر فرصت ندارم
    كدوم يوني پيشنهاد ميكنيد ؟
    به چند تا إستاد إيميل زدم نميدونم چرا جواب نميدن؟تماس بگيرم باهاشون؟
    بعضي ژورنالا نويسنده أولم بقيشون بعد استادم موضوعات بيوتكنولوژي(هم بيو دارو،هم بيو سوخت)
    نظرتون چيه؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mcmaster نمایش پست ها
    ممنونم از راهنمايي
    منظورمه ٣ماه واسه پذيرش بيشتر فرصت ندارم
    كدوم يوني پيشنهاد ميكنيد ؟
    به چند تا إستاد إيميل زدم نميدونم چرا جواب نميدن؟تماس بگيرم باهاشون؟
    بعضي ژورنالا نويسنده أولم بقيشون بعد استادم موضوعات بيوتكنولوژي(هم بيو دارو،هم بيو سوخت)
    نظرتون چيه؟
    عرض کردم خدمتتان که باید استادی پیداکنید که در زمینه ارشد و مقالات شما پروژه دکتری تعریف کرده یا در حال کار است. دانشگاه را باید با توجه به این فاکتور سرچ کنید. اگر در زمینه کاری خود مقالات به روز را مطالعه کنید یا سرچ کنید لینکهایی در این مورد حتما پیدا میکنید.
    علت جواب ندادن ممکن است عدم تمایل به پذیرش دانشجوی جدید، رمان نامناسب یا عدم صلاحیت کیفی شما از نظر استاد و.. باشد. در کل الان شروع ترم و زمان مناسبی نیست.
    تماس اولیه بدون زمینه قبلی یا درخواست ایشان فی البداهه توصیه نمیشود و در بهترین حالت می تواند به ارسال رزومه از طریق ایمیل منتهی شود. بهتر است در خصوص رزومه و شکل ایمبلها اگر از نظر علمی و سابقه مشکلی نمیبینید تجدید نظر کنید. منابع لازم در این خصوص در فرومها و سایتهای مختلف وجود دارد
    موفق باشید

Junior Member

یکی از اساتید دانشگاه تورنتو به شدت زمینه کاریش با من مشترکه، اما ظاهرا این ترم مرخصیه.من میخواستم بهشون ایمیل بزنم و قرار حضوری باهاشون بذارم! حالا چیکار کنم؟ ایمیل بزنم؟ در مورد قرار حضوری چیزی بگم؟ به نظرتون استادی که مرخصیه اصلا ایمیل جواب میده؟

Junior Member

سلام دوستان عزیز
    من مدرک لیسانس مهندسی صنایع از دانشگاه صنعتی اصفهان دارم و معدلم متاسفانه 14.44 بوده. نمره ام تو درس های آمار و احتمال ولی بالای 19 هست. الان میخوام واسه رشته ی Marketing تو کشور کانادا از یه business school پذیرش بگیرم و خیلی برام مهمه که فاند هم بدن ولی حتی اگه کم باشه حاضرم اونجا کار کنم که پول دربیارم. رزومه ی خوبی دارم، 3 سال از 4 سال کارشناسی رو TA چهار درس تخصصی بودم تو دانشگاه و میتونم از حداقل 4 تا استاد recommendation بگیرم. یه مقاله هم در زمینه ی رضایت مشتری دارم که ISI نیست ولی تو ژورنال انگلیسی چاپ شده و واقعا مقاله ی خودم هست. درضمن سابقه کار هم دارم در زمینه رشته خودم تو چندجا و سابقه کار خوبی دارم. تنها نگرانیم معدلم هست که پایین تر از 15 هست. میخواستم ببینم اگه برم دنبال زبان و نمره تافل و IELTS و GRE رو بالا بگیرم شانسی واسه فاند گرفتن واسه یکی از business school های کانادا در مقطع Master تو رشته ی Marketing دارم یا نه؟
    ممنون میشم جواب بدید دوستان بزرگوار

Junior Member

سلام دوستان
    آیا کسی از دانشگاه Francis saint xavier اطلاعاتی داره که در اختیارم بزاره؟
    اینکه چقدر شانس پذیرش از این دانشگاه بالا است؟
    ضمنا رنکینگ این دانشگاه در بین دانشگاه های کانادا چهل و پنجم است و برای همین ترس این را دارم که به خاطر رنکیگ پایین دانشگاه ویزا بهم ندن.
    و آیا به طور کلی رنکینگ و رتبه دانشگاه در اخذ ویزا تاثیر دارد یا خیر؟
    خیلی ممنون میشم که پاسخ دهید.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi2771 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    من مدرک لیسانس مهندسی صنایع از دانشگاه صنعتی اصفهان دارم و معدلم متاسفانه 14.44 بوده. نمره ام تو درس های آمار و احتمال ولی بالای 19 هست. الان میخوام واسه رشته ی Marketing تو کشور کانادا از یه business school پذیرش بگیرم و خیلی برام مهمه که فاند هم بدن ولی حتی اگه کم باشه حاضرم اونجا کار کنم که پول دربیارم. رزومه ی خوبی دارم، 3 سال از 4 سال کارشناسی رو TA چهار درس تخصصی بودم تو دانشگاه و میتونم از حداقل 4 تا استاد recommendation بگیرم. یه مقاله هم در زمینه ی رضایت مشتری دارم که ISI نیست ولی تو ژورنال انگلیسی چاپ شده و واقعا مقاله ی خودم هست. درضمن سابقه کار هم دارم در زمینه رشته خودم تو چندجا و سابقه کار خوبی دارم. تنها نگرانیم معدلم هست که پایین تر از 15 هست. میخواستم ببینم اگه برم دنبال زبان و نمره تافل و IELTS و GRE رو بالا بگیرم شانسی واسه فاند گرفتن واسه یکی از business school های کانادا در مقطع Master تو رشته ی Marketing دارم یا نه؟
    ممنون میشم جواب بدید دوستان بزرگوار
    business school ها شرایط رقابتی شدیدی دارند و برای پذیرش باید با تعداد زیادی نیتیو و یا مقیم دارای مهارتهای زبانی و تطبیقی بالا رقابت کنید.
    کسب فاند در چنین شرایطی منطقی نیست یا شانس کمی دارد ولی اگر قادر به تامین هزینه هستید باید با اپلای در چندین دانشگاه مختلف شانس خود را امتحان کنید. کار همزمان با ویزای دانشجویی با محدودیت مواجه است و علاوه بر آن با تعداد بالای ساعات لازم برای تحصیل تمام وقت و تحقیق عملا فرصت محدودی نیز دارید. بدین لحاظ باید توان و تمایل به تامین تمام یا بخشی از هزینه ها را داشته باشید. بدون آن نه غیرممکن که بسیار بسیار سخت خواهد شد.
    پذیرش شما با داشتن سوابق کمک تدریس و مقاله می تواند شانس خوبی داشته باشد به شرطی که مینیمم معدل را بتوانید پاس یا ویو کنید. در شرایط محدودی ممکن است معدل نزدیک به مینیمم را پذیرش کنند به ویژه اگر با سلف فاند اقدام کنید
    موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)