صفحه 216 از 318 نخستنخست ... 116166206207208209210211212213214215216217218219220221222223224225226266316 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,151 تا 2,160 , از مجموع 3180

موضوع: تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

ApplyAbroad Veteran
    kasra-dan آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing @ BI

پیش فرض پاسخ : تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

نقل قول نوشته اصلی توسط bahareh_86 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ميخوايتم بپرسم واسه فرستادن official transcrpts به دانشگاها، حتما بايد ترجمه اصلي مدارك رو بفرستيم؟ يا اينكه ميشه از روترجمه اصلي كپي بگيريم و اون كپي رو ببريم دانشگاه مهر و موم كنه بفرستيم؟
    اگه نميشه كپي رو فرستاد، ميشه ترجمه فقط با مهر مترجم باشه و ديگه مهر دادگستري و وزارت امور خارجه رو نداشته باشه؟
    این سوال من هم هست. مثلا من از گواهی دیپلمم نسخه ی کپی برابر اصلی که از محضر گرفتم رو دارم و اصلش در اختیارم نیست و فکر نکنم بدون این دادگستری حاضر بشه مهر بزنه. من از دانشگاه کارلتون راجع به فرستادن مدارک سوال پرسیدم و چنین جوابی دادن. من هم می خواستم ببینم آیا کافی هست که مترجم ریزنمرات و دیپلم رو ترجمه کنه و بعد دانشگاه این رو به عنوان مدرک قابل قبول بپذیره؟

In order to have transcripts and documents (including diplomas, course descriptions) assessed for admission to Carleton University, they must:
    Submit an official original or notarized copy of each document from the issuing institution in the official language of the country. An original official document must contain the ink stamp or raised seal of the institution. A notarized copy must contain the original stamp/seal and signature of the notary.
    · Submit a certified English translation or notarized copy (of the translation) of each original transcript and/or document. The information on the English translation must match exactly the information on the original transcript and/or document. For example, grades must appear in the same order on the original transcript and the translation.
    · Photocopies will not be accepted unless notarized.
    Galaxy Lights, Solar Echoes and Dark Matters Calling Us to Sth Bigger

John Oliver Explains Everything That is Wrong With Standardized Testing

از ابتدای سال 2015 برای مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا، روش اکسپرس انتری راه اندازی شده است. اکسپرس اینتری سیستم مهاجرت به کانادا را کاملا تغییر داد است
    اقدام از این روش دو مرحله دارد:
    مرحله اول: تکمیل فرم مربوط به این برنامه
    متقاضیان با تکمیل فرم های مربوطه علاقه مندی خود را برای اخذ اقامت دائم کانادا 🇨🇦 بیان میکنند. در حقیقت در این مرحله متقاضی expression of interest را به صورت آنلاین به اداره مهاجرت ارایه می کند.
    در این مرحله بر اساس سن و مدرک تحصیلی و سابقه کاری و مهارت زبانی متقاضیانی که واجد شرایط یکی از برنامه های مهاجرت اقتصادی باشند وارد یک pool شده و بر اساس امتیاز بندی جدید Comprehensive Ranking System امتیاز شماری می شوند.
    اگر متقاضی دارای پیشنهاد کاری معتبر از شرکت کانادایی نباشد و هیچ کدام از استان ها هم متقاضی را انتخاب نکرده باشند متقاضی باید در بانک کاری کانادا Job Bank ثبت نام کند.
    ر این مرحله وارد کردن اطلاعات بسیار حساس بوده زیرا اطلاعات وارد شده مسئولیت آور بوده و ممکن است عدم وارد کردن صحیح اطلاعات گاها منجر شود که متقاضی تا سالها امکان اقدام برای مهاجرت به کانادا را نداشته باشد
    مرحله دوم: دعوت از متقاضی برای اقدام اخذ اقامت دائم کانادا 🇨🇦 :
    دولت کانادا و همچنین دولت استان های کانادا و کارفرما ها قادر به انتخاب مهاجرین از pool ذکر شده هستند. متقاضیانی که امتیاز بالایی دارند و هم چنین متقاضیانی که دارای پیشنهاد شغلی و یا انتخاب استانی می باشند برای اقدام در خصوص اقامت دائم کانادا از طریق یکی از روش های ذکر شده دعوت خواهند شد
    متقاضی می بایست در ۶۰ روز درخواست آنلاین خود را برای اقامت دائم ثبت نماید. از این تاریخ اداره مهاجرت ظرف مدت ۶ ماه به درخواست پاسخ خواهد داد. ولی در صورتیکه متقاضی پس از ۱۲ ماه دعوت به اقدام نشود باید بار دیگر اطلاعات خود را در سیستم یا همان pool وارد کند

من کارشناسی معماری دارم اما چند سال هست که خانه دارم حالا میخوام اقدام کنم برای رفتن بتظرتون این روش رو میتونم دنبال کنم؟ البته تازه میخوام زبان بخونم

نقل قول نوشته اصلی توسط ZohrehSalem نمایش پست ها
    من کارشناسی معماری دارم اما چند سال هست که خانه دارم حالا میخوام اقدام کنم برای رفتن بتظرتون این روش رو میتونم دنبال کنم؟ البته تازه میخوام زبان بخونم
    چند جا شنیدم که کانادابرای معماران جای مناسبی نیست ولی این امکان نیز وجود داره که شانس یار شما باشد.
    ابتدا زبانتونو قوی کنید سپس مراحل هر نوع مهاجرتی رو که میخواهید در فروم دنبال کنید و همچنین به هدفتون ایمان داشته باشید
    در ضمن اگه می خواید از طریق اکسپرس اینتری مهاجرت کنید سنتون و معیار های دیگه که با سرچ کردن میتونید اونارو پیدا کنید تاثیر گذارند

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Eng computer

سلام دوستان
    ببخشید دانشگاه های کانادا در ازای تحصیل در مقطع دکتری و ارشد هزینه دریافت می کنند؟ می تونید بفرمایید برای هر ترم (رشته کامپیوتر) چقدر هزینه می گیرند؟ میانگین هم بفرمایید ممنون میشم.
    همچنین هزینه زندگی دانشجویی ماهی چند در میاد؟
    با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط foeng نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ببخشید دانشگاه های کانادا در ازای تحصیل در مقطع دکتری و ارشد هزینه دریافت می کنند؟ می تونید بفرمایید برای هر ترم (رشته کامپیوتر) چقدر هزینه می گیرند؟ میانگین هم بفرمایید ممنون میشم.
    همچنین هزینه زندگی دانشجویی ماهی چند در میاد؟
    با تشکر
    دوست عزیز با یه سرچ ساده همه چیز دستتون میاد
    هزینه یه زندگی دانشجویی حدودا ۱۰۰۰$ توی شهری مثل مونترال هستش ولی به معیار های زیادی بستگی داره...

Junior Member

سلام
    من یک سوال داشتم من میتونم برای دوره های post-secondary یا مثلا دوره ESL اقدام کنم برای کالج ها یا post-secondary institution هایی که برنامه international student دارن مثلا mohawk ؟ من دیپلم دارم 26 سالمه .
    الان دارم برای IELTS هم میخونم خودم .

(نمیدونم شرایط ویزای تحصیلی Canada چطوره آیا داشتن ویزای شنگن کمکی میکنه یا نه ولی خوب منم سابقه 2 ویزای شنگن دارم )

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط humvee نمایش پست ها
    سلام
    من یک سوال داشتم من میتونم برای دوره های post-secondary یا مثلا دوره ESL اقدام کنم برای کالج ها یا post-secondary institution هایی که برنامه international student دارن مثلا mohawk ؟ من دیپلم دارم 26 سالمه .
    الان دارم برای IELTS هم میخونم خودم .

(نمیدونم شرایط ویزای تحصیلی Canada چطوره آیا داشتن ویزای شنگن کمکی میکنه یا نه ولی خوب منم سابقه 2 ویزای شنگن دارم )
    هزینه های دوره کارشناسی در کانادا برای دانشحویان اینترنشنال بسیار بالاست. اگر توان تامین مالی مناسبی دارید می توانید اقدام کنید. برای کالج با توجه به شرایط سنی و به ویژه اگر موقعیت ویزای دانشجویی مد نظر است شانس به مراتب کم خواهد بود و چندان توصیه نمیشود.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

سلام به همه دوستان عزیز
    سوالی داشتم درباره سابقه کار رشته من مهندسی صنایع هستش و 8 سالی میشه که سابقه کار دارم و سی و یک سال دارم ایا این سابقه کار که در شرکتهای معتبری هم بوده جدا از ملاکهای دیگه مثل معدل و مقاله (دو تا مقاله در سمینارهای داخلی دارم)و سرتیفکتهای دیگه میتونه کمکم کنه ایلتس جنرال 7 دارم اسفند هم اکادمیک امتحان میدم حالا سوالم این هستش این سابقه کار که تو پروژه های مهمی بودم برای اساتید کانادا مهم هست اصلا؟
    ممنون میشم پاسخ بدین

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoodrb نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان عزیز
    سوالی داشتم درباره سابقه کار رشته من مهندسی صنایع هستش و 8 سالی میشه که سابقه کار دارم و سی و یک سال دارم ایا این سابقه کار که در شرکتهای معتبری هم بوده جدا از ملاکهای دیگه مثل معدل و مقاله (دو تا مقاله در سمینارهای داخلی دارم)و سرتیفکتهای دیگه میتونه کمکم کنه ایلتس جنرال 7 دارم اسفند هم اکادمیک امتحان میدم حالا سوالم این هستش این سابقه کار که تو پروژه های مهمی بودم برای اساتید کانادا مهم هست اصلا؟
    ممنون میشم پاسخ بدین
    سابقه کار غیرآکادمیک معمولا کمکی به پذیرش نمیکند مگر آنکه موضوع خاصی مدنظر استاد برای تحقیق باشد که شما دقیقا روی موضوع مذکور در فیلد یا به واسطه پروسس داده و نظایر آن تسلط داشته باشید و در کنار قابلیتهای آکادمیک شما را در مقایسه با سایر گزینه ها در اولویت قرار دهد. سرتیفیکیتها و دوره های تخصصی و نرم افزارها نیز صرفا رزومه شما را قویتر میکنند که البته موثر خواهند بود( تا حدودی منطقی و نه البته قابل ملاحظه ) اما برای پذیرش ارشد بیشتر معدل و رنک دانشگاههای قبلی، نمرات آزمونها و ریکامندیشنهای قوی می تواند در کنار مکاتبه در زمان مناسب و با فرد مناسب مفید واقع شود.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)